[دکتری] مشاوره آزمون دکترای معماری

shiva2009

کاربر بیش فعال
با سلام میخواستم ببینم میشه ی=با ارشد معماری از ازاد دکترا معماری شزکت کرد؟
لیسانسم صنایعه
ارشد آزاد رو نمی تونم نظر بدم، ولی لیسانس غیر از معماری یه مانع خیلی بزرگه. حتی لیسانس عمران هم شانس خیلی کمی داره. واسه دکترا خیلی به لیسانس اهمیت میدن.
البته من خیلی مطلع نیستم، از رو تجربه ی کم خودم میگم. بازم سؤال کنین.

• Like
واکنش ها: draz

AminPower

عضو جدید
سلام دوستان

دوستانی که در رشته معماری در هر بخشی میتونن همکاری کنن با ما لطفا به امضای بنده رجوع کنن.

تشکر.

I'M SOMEONE

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همگی
در مورد گرایش های دکتری ، یک صحبتی من شنیدم این بود که بعضی از دانشگاه ها دو شاخه ی متفاوت هست - دکترای پژوهش محور ( مشابه همینی که الان تو ایران هست ) و دکترای طراحی محور ! کسی هست راجع به این دومی اطلاعاتی داشته باشه ؟
چطور می تونم اطلاعات بیشتری پیدا کنم در مورد دانشگاه هایی که این گرایش رو دارن و باقی اطلاعات مربوط بهش

maryam_k35

عضو
سلام به مهندسین محترم / برای امتیاز آوری برای شرکت نیاز به فوق لیسانس معماری با سه سال بیمه مشاور می باشم .برای چگونگی شرایط همکاری تماس بگیرید ترجیحا خانم / با سپاس فراوان

afshin360

عضو جدید
سلام دوستان ببخشید اگر اینجا پست گذاشتم
می خواستم بدونم برای آزمون دکتری معماری (سراسری و آزاد) کتاب های مدرسان شریف می تونه رفرنس خوبی باشه ؟
اگرامکانش هست در ارتبط با رفرنس ممکنه راهنمایی گنید.

arch1990

عضو جدید
زبان دکتری

زبان دکتری

بچه ها لطفا کسی اگه زبانش خیلی خوبه راهنمایی کنه
خیلیا از جمله خود من تو زبان و اینکه کتاب چی بخونن. از کجا شروع کنن و کلاس کجا خوبه و اینکه تافل بهتره یا ایلتس یا....؟
لطفا راهنمایی کنید

sweet.roonak

کاربر فعال
بچه ها ب نظرتون دانشگاه تهران و بهشتی تا تراز چند رو دعوت ب مصاحبه می کنن؟

generalenglish1

عضو جدید
دانلود رایگان کتاب زبان عمومی دکتری

دانلود رایگان کتاب زبان عمومی دکتری

کتاب مرجع «زبان عمومی دکتری زیر ذره بین» با هدف پوشش جامع زبان عمومی در کنکور دکتری نگاشته شده است. این جلد از کتاب، با وجود چند هزار تست، پاسخ تشریحی سوالات، آموزش گام به گام گرامر و واژگان و جملات ترجمه شده زبان انگلیسی، شما را از خواندن هر منبع تست دیگری برای کنکور دکتری بی نیاز خواهید نمود. ترجمه های این جلد، عاری از هرگونه اشکال بوده و سعی شده است تا به گونه ای ارائه شود که بیشترین میزان وفاداری به صورت سوال وجود داشته باشد.

آنچه در این جلد می خوانید عبارتند از:

• پاسخ‌های واقعاً تشریحی کنکور دکتری کلیه رشته‌ها علوم انسانی، فنی‌مهندسی، علوم پایه، کشاورزی، علوم پزشکی، هنر و گروه زبان پاسخ جامع کنکور دکتری 1390 تا 1396 (کافی‌است پاسخ‌ها را قیاس کنید).
  • آمـوزش جامع گرامـر (دستور زبان) – از مبتدی تا پیشرفته با بیان محاوره و طنز؛ حاوی 700 مثال ترجمه‌شده و 100 تست واقعاً تشریحی بیان دستور زبان صفر تا صد (از مبتدی تا پیشرفته) و ...
  • پوشش کامل واژگان با پوشش صددرصدی از کتابهای معتبر و آزمونهای داخلی و بین المللی؛ آموزش جامع ریشه، پیشوند، پسوند؛ تحلیل آماری دقیق تعداد تکرار هر واژه در کنکور دکتری و ...
  • آموزش کامل تکنیک‌های پاسخ به سؤالات درک مطلب بر اساس کنکور دکتری؛ تشریح کلیه تکنیک‌های درک مطلب به همراه ذکر مثال از منابع دست اول.
  • نمونه سؤالات تألیفی شبیه‌سازی‌شده کنکور دکتری با پاسخ کاملا تشریحی از منابع معتبر روز

هم اکنون می توانید در پیوست زیر، بخش‌هایی از این مرجع واقعی کتاب «زبان عمومی دکتری زیر ذره‌بین»، انتشارات نگاه دانش را به رایگان دانلود نمایید.

پیوست ها

• GEUS-PhD-Book@GeneralEnglish.pdf
    3.7 مگایابت · بازدیدها: 1

dreaamlaand

عضو جدید
سلام.من روزانه قبول شدم ولی چون رزومه هم زیاد نیست امیدی به روزانه ندارم .میشه کسی بگه قبولی در پردیس خیلی سخته؟رزومه چی می خوان؟؟؟؟

Mosafer-1

عضو جدید
سلام.من روزانه قبول شدم ولی چون رزومه هم زیاد نیست امیدی به روزانه ندارم .میشه کسی بگه قبولی در پردیس خیلی سخته؟رزومه چی می خوان؟؟؟؟

سلام ممکنه راهنمایی کنید منابع ازمون های ازمایشی و یا کلاس های کدوم موسسه رو استفاده کردید؟

ex5*ser

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام کسی اینجا می خواهد دکترا امتحان بده ؟​

معمارباشی

عضو جدید
پیامت رو دیر جواب می دم ولی شاید بدرد سایر دوستان هم بخوره ... بچه امسال حدود ۴۰۰ نفر مجاز به انتخاب رشته برای دوره روزانه شدند و بقیه برای شبانه و پردیس و ازاد

بعد انتخاب رشته حدودا تا رتبه ۲۰۰ الی ۲۵۰ ( عدد دقیق نمیدونم) دعوت به مصاحبه دوره های روزانه و شبانه شدند (پردیس ها رو نمی دونم مداسفانه)
هر دانشگاهی برای خودش ترازی معرفی کرده بود و بهضی ها امتحان اسکیس و امتحان تشزیحی جدا برگزار کردند. مثلا دانشگاه تهران نزدیک ۱۰۰ نفر رو دعوت به مصاحبه کرده بود و یزرای گرایش معماری با امتحان اسکیس که برگزار کرد در نهایت ۲۵ نفر برای مصاحبه نهایی دعوت شدند ... و رتبه هیچ تاثیری بر مصاحبه و اسکیس نداشت به طوری که رتبه ۴و ۸و... خود منم هم رد شدیم ولی مثلا رتبه ۶۰و خورده ای به مصاحبه رفت ...برای گرایش فناوری هم امتحان تشریحی از مباحث سازه کتابهای دکتر گلابی برگزار شد و در نهایت فقط ۲۰ نفر مجاز به شرکت در مصاحبه شدیم.
غیر از دانشگاه تهران دانشگاه یزد و علم و صنعت هم امتحان اسکیس برگزار کردند
دانشگاه شهید بهشتی یه سری سوال تشریحی بر اساس پروپزال دکترایی که باید اماده میکردیم پرسیده بود و بر اساس همون جواب ها به ۴ گروه تقسم کردند و ۴ گروه با گرایش های متفاوت مصاحبه رو برگزار کردند (البته در نهایت باز همه در یک مصاحبه مشترک دیگه که توسط اساتید پیشکسوت دانشگاه شهید بهشتی برگزار شده بود شرکت کرند )
دانشگاه قزوین بسیار ریز بینانه قبل از حضور در اتاق مصاحبه مدارک و مقالات علمی رو تک به تک برسی و اعتبار سنجی می کرد و امتیاز بسیار دقیقی میداد
دانشگاه های دیگه فقط بیشتر معطوف بودند به جلسه دمصاحبه و کمتر به رتبه و ازمون سنجش اهمیت میدادند.

پس تو دکترا زیاد نگران رتبه نباشید فقط برای گرفتن دعوت نامه مصاحبه اهمیت داره ... بعد از اون فقط مقاله ها و مدرک زبان و پایان نامه ارشد و پروپزال انتخابیتون و اعتماد بنفس و قدرت بیان و سواد علمیتون در جلسه اهمیت داره

معمارباشی

عضو جدید
سلام ممکنه راهنمایی کنید منابع ازمون های ازمایشی و یا کلاس های کدوم موسسه رو استفاده کردید؟
در حقیقت دکترا منبع خاصی نداره ولی میشه گفت که حدودا ۶۰ درصد همون دروس ارشد که برا کنکور ارشد خوندین هست بعلاوه ۴۰ درصدی که مربوط دروس دکترا مثل روش تحقیق و سیر اندیشه و حکمت و مبانی نظری میشه
زبان و استعداد تحصیلی هم تاثیر زیادی دارند و نباید کنار گذاشته بشند

Saretus

کاربر فعال
پیامت رو دیر جواب می دم ولی شاید بدرد سایر دوستان هم بخوره ... بچه امسال حدود ۴۰۰ نفر مجاز به انتخاب رشته برای دوره روزانه شدند و بقیه برای شبانه و پردیس و ازاد

بعد انتخاب رشته حدودا تا رتبه ۲۰۰ الی ۲۵۰ ( عدد دقیق نمیدونم) دعوت به مصاحبه دوره های روزانه و شبانه شدند (پردیس ها رو نمی دونم مداسفانه)
هر دانشگاهی برای خودش ترازی معرفی کرده بود و بهضی ها امتحان اسکیس و امتحان تشزیحی جدا برگزار کردند. مثلا دانشگاه تهران نزدیک ۱۰۰ نفر رو دعوت به مصاحبه کرده بود و یزرای گرایش معماری با امتحان اسکیس که برگزار کرد در نهایت ۲۵ نفر برای مصاحبه نهایی دعوت شدند ... و رتبه هیچ تاثیری بر مصاحبه و اسکیس نداشت به طوری که رتبه ۴و ۸و... خود منم هم رد شدیم ولی مثلا رتبه ۶۰و خورده ای به مصاحبه رفت ...برای گرایش فناوری هم امتحان تشریحی از مباحث سازه کتابهای دکتر گلابی برگزار شد و در نهایت فقط ۲۰ نفر مجاز به شرکت در مصاحبه شدیم.
غیر از دانشگاه تهران دانشگاه یزد و علم و صنعت هم امتحان اسکیس برگزار کردند
دانشگاه شهید بهشتی یه سری سوال تشریحی بر اساس پروپزال دکترایی که باید اماده میکردیم پرسیده بود و بر اساس همون جواب ها به ۴ گروه تقسم کردند و ۴ گروه با گرایش های متفاوت مصاحبه رو برگزار کردند (البته در نهایت باز همه در یک مصاحبه مشترک دیگه که توسط اساتید پیشکسوت دانشگاه شهید بهشتی برگزار شده بود شرکت کرند )
دانشگاه قزوین بسیار ریز بینانه قبل از حضور در اتاق مصاحبه مدارک و مقالات علمی رو تک به تک برسی و اعتبار سنجی می کرد و امتیاز بسیار دقیقی میداد
دانشگاه های دیگه فقط بیشتر معطوف بودند به جلسه دمصاحبه و کمتر به رتبه و ازمون سنجش اهمیت میدادند.

پس تو دکترا زیاد نگران رتبه نباشید فقط برای گرفتن دعوت نامه مصاحبه اهمیت داره ... بعد از اون فقط مقاله ها و مدرک زبان و پایان نامه ارشد و پروپزال انتخابیتون و اعتماد بنفس و قدرت بیان و سواد علمیتون در جلسه اهمیت داره

سلام عزیزم
نمیدونستم قبول شدید تبریک میگم... تو پروفایلتون دیدم
ببخشید میتونید بگید رتبه تون چند بود و کجا قبول شدید؟
و اینکه چه جوری و چه منابعی رو خونده بودید؟
اگر دوست داشتید دانشگاه کارشناسی و ارشدتون و اینکه رزومه تون نسبت به اونچه که تو جدول امتیازبندی هست چطور بود رو هم میشه بگید؟
خیلی مرسی