آموزش تصویری اسکچ آپ به زبان فارسی توسط محمد تیموری | 01

معساران

عضو جدید
سلام .ممنون از اموزش. میتونین نورپردازی تو اسکچاپ و رندر گرفتن هم فیلم بگذارید. ممنون

mteymoori

متخصص sketchup
با سلام و تشکر فراوان از استاد تیموری ، آموزشها بسیار صریح و کوتاه و کاربردی هستند . دیر رسیدم سر کلاس برای همین 800 مگ یکدفعه دانلود کردم ، ظرف مدت 3 روز نرم افزار یاد گرفتم و یک ساختمان مدل و رندر کردم ، شاگرد استاد تیموری هستیم دیگه :)

سلام دوست عزیز بسیار خوشحالم که آموزش ها به شکل کاربردی براتون قابل استفاده بوده و نتیجه گرفتید .

mteymoori

متخصص sketchup
سلام آقای تیموری

من با اسکیچاب انیمیشن میسازم ولی نمیدونم چطوری متحرکش کنم برام توضیح ذهید (مثلا موقع انیمیشن آدم ها حرکت کنند )
سریع خیلی لنگممممممممممم تورا خدا زودتر.......................
سلام دوست عزیز
با این که مطمئن هستم خیلی از زمانی که پست رو گذاشتید میگذره ... اما این مسئله ای که مورد سوال شما هست هم مطلب ساده ای نیست که بشه با کامنت توضیح داد . پلاگینی هست به نام physics که برای متحرک سازی شکل های خاصی از حرکت رو داره . Dynamic Component ها هم برای ساخت بعضی از حرکات امکاناتی دارند که در انیمیشن میشه ازشون استفاده کرد اما باید کاربر حرفه ای اسکچ آپ باشید تا این کارها براتون قابل انجام باشه که اگر از این دست کاربر ها هستید پیشنهاد میکنم سرچ بفرمایید و منابع انگلیسی رو مطالعه کنید .

mteymoori

متخصص sketchup
ممنون از آموزشتون
فقط یه سوال داشتم چطوری میتونیم متریاهای بیشتری در این نرم افزار داشته باشیم
سلام دوست عزیز
برای داشتن متریال های بیشتر در اسکچ آپ شما باید مجموعه فایل های متریال اسکچ آپ رو که فرمت SKM دارند رو جستجو کنید و نصب بفرمایید . میتونید یک تصویر(مثلا تصویر یک قطعه چوب) رو در اسکچ آپ import کنید و در زمان ایمپورت گزینه use as texture رو انتخاب کنید .
البته وقتی برای رندر به سمت پلاگین های رندرینگ رو بیارید متوجه میشید نیاز چندانی به متریال های اسکچ آپ ندارید و متریال های وی ری به عنوان مثال براتون بسیار کاربردی تر هستن .

mteymoori

متخصص sketchup
سلام باتشکر فراوان برای این همه راهنایی خوب راجعبه اسکچاپ....فقط یی سوال دیگه اموزش بیش از این ندارین؟

سلام دوست عزیز .
این آموزش ها سری اول آموزش ها هستن و آموزش های سری دوم در پست دیگه ای قرار داده شدن .
فصل دوم آموزش های اسکچ آپ - محمد تیموری
http://www.www.www.iran-eng.ir/show...دوم-آموزش-های-تصویری-اسکچ-آپ-توسط-محمد-تیموری

mteymoori

متخصص sketchup
سلام .ممنون از اموزش. میتونین نورپردازی تو اسکچاپ و رندر گرفتن هم فیلم بگذارید. ممنون
سلام دوست عزیز .
این آموزش ها آموزش هایی هستن که مرحله به مرحله تهیه شدن . امیدوارم بعد از اینکه آموزش های مدل سازی به مرحله خوبی رسید امکانش فراهم بشه که آموزش های رندرینگ رو هم تهیه کنم . اما در حال حاضر تمرکز شخصی من آموزش های مدل سازی است .

mteymoori

متخصص sketchup
ممنون از دوستان و معذرت برای حضور نداشتنم در انجمن

ممنون از دوستان و معذرت برای حضور نداشتنم در انجمن

دوست عزیز من به علل متعدد چند وقتی امکان تهیه آموزش ها رو نداشتم . به دلایلی مجبور بودم برای گروه دیگری آموزش ها رو از ابتدا تهیه کنم و زمان زیادی برای حضور در انجمن نداشتم .
اگر دوستانی سوالی کردن و منتظر جواب بنده بودند و بنده امکان پاسخ نداشتم و پاسخی نگرفتند با تاخیر معذرت خواهی میکنم و امیدوارم از امروز بتونم فعالیت بیشتری هم برای تهیه آموزش ها و هم برای پاسخ به سوالات شما داشته باشم .

پ ن :
* دوستانی که آموزش ها رو ندیدن برای پیدا کردن آموزش ها باید به صفحه اول این تاپیک برگردند و آموزش ها رو از ابتدا دنبال کنند .

** فصل دوم آموزش ها هم در تاپیک دیگری ارائه شده که تا این تاریخ 8 درس از فصل 2 در این انجمن به اشتراک گذاشته شده که به زودی تعداد درس ها بیشتر خواهد شد.

لینک فصل دوم آموزش ها :
http://www.www.www.iran-eng.ir/show...دوم-آموزش-های-تصویری-اسکچ-آپ-توسط-محمد-تیموری

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
متشکرم از همه دوستانی که آموزش ها را تا اینجا دنبال کرده اند .
نظرتان در مورد سری اول آموزش ها چه بود ؟
کسی از شما بود که از صفر با این آموزش ها پیش بیاید و مطالب را یاد گرفته باشد؟
فبل از شروع شدن سری دوم آموزش ها نظری برای بهبود شیوه ی آموزش ها ندارید ؟
منتظر نظرات شما هستم .

عرض سلام مجدد خدمت مهندس تیموری عزیز
عرضم به حضورتون که بنده از صفر شروع نکردم اما اموزش ها رو تا به اینجا دانلود کردم و 7 درس رو یددم و نکاتی که نمیدونستم و خیلیم خوب و کاربردی بود رو تمرین کردم
بر خود واجب دانستم مجدد از زحمات شما و صبوری شما و نگاه بی منت شما تشکر کنم

babak-sh

عضو جدید
از حضور دوباره تون خیلی خوشحالم و آرزو می کنم همیشه و هر جا پایدار و پیروز باشید. مطمئنا همه ی دوستان عزیز منتظر حضور گرم شما و ادامه ی تدریستون هستن. موفق باشید. ( تو را ما چشم در راهیم...:D )

kazhalbonita

عضو جدید
جناب آقای مهندس تیموری گرامی
ضمن عرض ادب و درود خدمت شما استاد ارجمند و گرامی از تمامی زحماتی که در این تاپیک بسیار مفید و دروس پر محتوا و کمیاب متحمل شدید بسیار سپاسگزارم . صمیمانه برایتان بهترین آرزوها را دارم .

bahramzahabi

عضو جدید
سلام آقای تیموری آموزشهاتون عالی بود . امیدوارم ادامه بدهید تا ما هم بیشتر از وجودتان اسفاده کرده و بیشتر یاد بگیریم . خواهش میکنم در صورت امکان چگونگی استفاده از فایل کد در اسکچ آپ و دکوراسیون داخلی را آموزش بدهید .

farzaneh mrz

عضو جدید
یکی از بهترین منابع آموزش رایگان گوگل اسچ آپ سایت تخصصی و رسمی sketchup است ;)

www.sketchup.com/learn/videos

mteymoori

متخصص sketchup
ویدئوهای رایگان آموزش اسکچ آپ محمد تیموری

صفحه تمام لینک های دانلود آموزش های مقدماتی اسکچ آپ

آموزش های فصل اول :
https://www.mediafire.com/folder/849uoxx9le8y7/Step_By_Step

آموزش های فصل دوم :

https://www.mediafire.com/folder/8wd6zz1cgn117/Step_By_Step-2

برای دانلود هر فیلم کافی است تیک کنار اسم آن را فعال کنید و بعد گزینه Download که بالای لینکها اضافه می شود را بزنید . میتوانید تیک کنار همه فایل را همزمان بزنید و همزمان آنها را دانلود کنید .
برای دانلود کردن فایل ها با دانلود منیجر روی مثلث رو به روی هر لینک کلیک کنید گزینه Share را انتخاب کنید و لینکی که نمایش داده می شود را در برنامه دانلود کپی کنید .

mteymoori

متخصص sketchup
ویدئوهای رایگان آموزش اسکچ آپ محمد تیموری

صفحه تمام لینک های دانلود آموزش های مقدماتی اسکچ آپ

آموزش های فصل اول :
https://www.mediafire.com/folder/849uoxx9le8y7/Step_By_Step

آموزش های فصل دوم :
https://www.mediafire.com/folder/8wd6zz1cgn117/Step_By_Step-2

این فصل یک درس اضافه از چیزی که در این تاپیک به اشتراک گذاشته ام دارد. درس 9 فصل دوم در این تاپیک به اشتراک گذاشته نشده .

برای دانلود هر فیلم کافی است تیک کنار اسم آن را فعال کنید و بعد گزینه Download که بالای لینکها اضافه می شود را بزنید . میتوانید تیک کنار همه فایل را همزمان بزنید و همزمان آنها را دانلود کنید .
برای دانلود کردن فایل ها با دانلود منیجر روی مثلث رو به روی هر لینک کلیک کنید گزینه Share را انتخاب کنید و لینکی که نمایش داده می شود را در برنامه دانلود کپی کنید .

yadegar02

عضو جدید
دوست عزیز .استاد ارجمند .من دانشجوی ارشد معماری ام.خیلی ممنون از آموزشاتون.پاینده باشید

samiiraa

عضو جدید
سلام
مرسییی بابت اموزشای عالیتون!
من اسکچ اپ 2014 دارم ابزار follow me نیست.یعنی کلا توو قسمت toolbars،modification نیست!
کلا نداره یا من پیدا نمیکنم؟!!

I_AM_ARCHITECT

عضو جدید
سلام
مرسییی بابت اموزشای عالیتون!
من اسکچ اپ 2014 دارم ابزار follow me نیست.یعنی کلا توو قسمت toolbars،modification نیست!
کلا نداره یا من پیدا نمیکنم؟!!
سلام توی اون قسمت نوار ابزار بالا راست کلیک کنید و همه ی اونا رو تیک بزنید یا از تب تولز ، فالومی رو انتخاب کنید ... احتمالا براتون فعال هست فقط به این خاطر که نسبت به اسکچاپ هشت آیکونش تغییر کرده متوجه نشدید ... .

samiiraa

عضو جدید
من مدلو طراحی کردم ولی از اون قسمت ک تموم میشه میبرین توو فوتوشاپو متوجه نمیشم!
چجوری تبدیل ب عکس شد؟!!

I_AM_ARCHITECT

عضو جدید
من مدلو طراحی کردم ولی از اون قسمت ک تموم میشه میبرین توو فوتوشاپو متوجه نمیشم!
چجوری تبدیل ب عکس شد؟!!
سلام
برای گرفتن عکس باید بعد از انتخاب دید مناسب ،‌از قسمت فایل اکسپورت 2 بعدی ، فرمت jpg استفاده کنید یا با نصب یه موتور رندر روی اسکچاپ از کار رندر بگیرید ... .

samiiraa

عضو جدید
سلام
برای گرفتن عکس باید بعد از انتخاب دید مناسب ،‌از قسمت فایل اکسپورت 2 بعدی ، فرمت jpg استفاده کنید یا با نصب یه موتور رندر روی اسکچاپ از کار رندر بگیرید ... .
سلام
مرسی.فقط موتور رندر از کجا بگیرم؟!

I_AM_ARCHITECT

عضو جدید
سلام
مرسی.فقط موتور رندر از کجا بگیرم؟!
سلام
twilight render , Maxwell ,Keyshot, VRay و ... همگی موتورهای رندری اند که نسخه اسکچاپ هم دارند و شما باید با توجه به ورژن اسکچاپتون اونو به راحتی از اینترنت دانلود و نصب کنید و مسلما با کیفیت ترینشون وی ری هست گرچه به همون نسبت مهارت پیدا کردن توش زمان بره ، اگر با وی ری آشنایی ندارید و میخواید سریع نتیجه بگیرید twilight render یا Keyshot به نسبت بهتر و راحت ترند .