بهترین لپ تاپ برای یک معمار

maryam95

کاربر فعال
دوستان عزیزم
ابتدا سعی کنید تا جای ممکن صحبت هاتون با لینک ها و منبع معتبر باشه تا اطلاعات صحیح به دیگران منتقل بشه
!

و اگر از تجربیات شخصی خودتون صحبتی میکنین از مقایسه کلی برند های مختلف بر اساس چند نمونه خودداری کنید! ( صحبت های کلی در مورد یک برند و فاقد منبع مشخص معتبر و فقط بر اساس شنیده ها حذف خواهند شد!)

در مورد تجربیات بهتر هست مشخصا و حتمن ذکر بشه تجربه شخصی با فلان مدل داشتین که این مشکل براش پیش اومده و اگر صحبتی هم در مورد این تجربیات دوست دیگری دارد با لحن دوستانه و با احترام متقابل و با ذکر دلیل و منبع باشه

سپاس از توجه شما

سلام به همه بچه های گل معماری.راستش من یه مدتیه که میخوام یه لپ تاپ بخرم که هم برای کار کردن با اتو کد و 3dمکس خوب باشه و هم حافظه ش بالا باشه خلاصه بهترین گزینه برای یه معمار باشه. البته به تالار کامپیوتر هم سر زدم ولی چیز زیادی دستگیرم نشد.ممنون میشم اگه اطلاعاتشو بدین;)

آخرین ویرایش توسط مدیر:

majid2123

عضو جدید
سلام دوست عزیز
من یه سری از مشخصات سخت افزاریو واسه شما میزارم حالا برند لپ تاپتونو خودتون انتخاب کنید
قبل از هر چیزی بگم که اینا تجربه من هست شاید اساتید بگن اشتباهه
حداقل سیستم مورد نیاز از نظر من اینها هست:

CPU: 2.53
Cache: 6 M
RAM: 4Gb
HDD: بستگی به نیاز خودت داره میخوای 250 گیگ بگیر میخوای بالاترشو بگیر اما سعی کن دبل پلاس (++) باشه
monitor: LED 15.4
VGA: Nvidia - ATI 512d

به نظرم این مشخصات خوبه رو کش تاکید میکنم که زیر 6 رو بیخیال شو
اگه از سیستم عامل ویندوز استفاده میکنی سعی کن 64 بیتیشو بگیری اینم توجه داشته باش که سخت افزارت باید 64 بیتی رو ساپورت کنه
تو برند ها هم سونی (اگه usa-japan) رو پیدا کردی بخر. دل هم خوبه HP هم خوبه اما با سلیقه من سازگار نیست.
الان که دارم این متنو تایپ میکنم رفتم تو سایت زیگورات(نمایندگی دل رو تو ایران داره) دیدم مدل XPS1555 رو با مشخصات زیر میده :1.320.000 تومن. البته چینی هست و منم با چین حال نمیکنم

cpu: 2.88
cash: 6
ram: 4
Hdd: 500
vga: ATI 4670 512
monitor: 15.6 WXGA
باطریشم 9Cell Bat هست که خوبه. قیمتش خوبه. اگه تونستی سونی یا دل اصلی (منظورم چینی یا مالزی نباشه) با این مشخصات و این قیمت پیدا کنی حتما بخر. موفق باشی

معمارباشی

عضو جدید
خوب .... یه رنج قیمتی هم تعیین کن .... بهتر می شه گفت ...

البته من خودم کلا با لپ تاپ برای کار های معمار مخالفم ... چون واقعا کشش لازم رو برای کارهای سنگین سه بعدی و طولانی مدت رو ندارن ...

من می گم یه سیستم خیلی قوی ببند بعد هم اگه توان مالیش رو داری یه لپ تاپ بگیر ...
کلا اولویت کاری رو به سیستم خونگیت بده ...

تو خرید لپ تاپ هم برای ما معماری ها حداقل رم رو 4 گیگ بگیر .... کش رو 6 mb
کارت گرافیک بالایی هم لازم داری ....

برای تری دی رم و کش خیلی مهمتر از گارت گرافیکه البته این به اون معنی نیست که اون مهم نباشه ها ... ولی اولیت بندی کن ....

doomann

Moderator
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام به همه بچه های گل معماری.راستش من یه مدتیه که میخوام یه لپ تاپ بخرم که هم برای کار کردن با اتو کد و 3dمکس خوب باشه و هم حافظه ش بالا باشه خلاصه بهترین گزینه برای یه معمار باشه. البته به تالار کامپیوتر هم سر زدم ولی چیز زیادی دستگیرم نشد.ممنون میشم اگه اطلاعاتشو بدین;)

مریم جان ، منم با معمار باشی عزیز کاملا موافقم . اگه واقعا برای کاربری قراره دستگاه بخری حتما اصل هزینه رو بذار واسه PC . لپ تاپی که واقعا کار عالی گرافیک بکنه تا حدود 4 تومن می شه روش قیمت گذاشت . ولی یه چیز متوسط حداقل 2 تومن هست .
در حال حاضر با 2 میلیون میشه یه سوپر PC بست که هیچ چیزی کم نداشته باشه و بهترین کارها رو هم بشه باهاش انجام داد . انجمنهای مختلفی هستن که توش حتی سرعت رندر دستگاههای مختلف با مشخصات متفاوت مورد مقایسه و بررسی قرار گرفته .
PC هر وسیله ایش که خراب بشه به سادگی قابل تعویضه و هزینه خیلی زیادی نداره .ولی لپ تاپ به خاطر کوچیک بودنش هم ضعیفه و هم با کارهای سنگین خیلی زود از پا درمیاد .
قطعات نوت بوک حدودا متوسط 4 تا 8 برابر PC قیمت دارن و بعضا گیر هم نمیاد .
به خاطر کارهای پردازش بالایی که CPU باید انجام بده نا خودآگاه گرمای سیستم بالا میره و قطعات نوت بوک به خاطر پیوستگی بیش از حد به سرعت آسیب می بینن . و تمام این مشکلات توی یک PC قابل پیش بینی و حله .
موضوع مهم اینه که لپ تاپ یه وسیله است واسه پرزانته و کارراه انداز که واقعا پول زیاد خرج کردن واسش برای بچه های معماری اشتباهه . یه دستگاه با دو گیگ رم و مونیتور 15.4 (4MB کش ) و گارانتی و اصلی بودنش هر چی باشه درست نگهداریش کنی برات یه عمر کار می کنه .
توی نوت بوکها هم دل از همه قدرتمند تره به لحاظ استقامت . سونی از همه زیباتره و سبک تر .

کدخدا

مدیر بازنشسته
البته خیلی بستگی به قیمتی که می خوای بدی داره.
ولی خب من که لپ تاپ ضعیف اصلا نمی پسندم آخه من شخصا بعضی وقتا که مغزم از کار می افته تا یه بازی درست نکنم دوباره نمی تونم کار کنم!به خاطر همین یه لپ تاپ درست و حسابی لازمه .
حالا مشخصاتش ایناست :
asus m50vn
graphic : ati 1 gigabyte(able to share 2.22)
ram : 4giga
cpu : 2.26
h.d.d :320 with 5400
,....
ولی با توجه به اینکه شما جز بانوان جامعه هستید همون sony بهتره ولی اگه خشگلی چندان مهم نیست پیشنهاد من برند dell هستش چون Asus تو ایران خیلی پشتیبانیش خوب نیست ولی لپ تاپاش عالیه چینیه درجه 1 نه چینی که به سفارش ایران زده می شه

maryam95

کاربر فعال
خوب .... یه رنج قیمتی هم تعیین کن .... بهتر می شه گفت ...

البته من خودم کلا با لپ تاپ برای کار های معمار مخالفم ... چون واقعا کشش لازم رو برای کارهای سنگین سه بعدی و طولانی مدت رو ندارن ...

من می گم یه سیستم خیلی قوی ببند بعد هم اگه توان مالیش رو داری یه لپ تاپ بگیر ...
کلا اولویت کاری رو به سیستم خونگیت بده ...

تو خرید لپ تاپ هم برای ما معماری ها حداقل رم رو 4 گیگ بگیر .... کش رو 6 mb
کارت گرافیک بالایی هم لازم داری ....

برای تری دی رم و کش خیلی مهمتر از گارت گرافیکه البته این به اون معنی نیست که اون مهم نباشه ها ... ولی اولیت بندی کن ....

مریم جان ، منم با معمار باشی عزیز کاملا موافقم . اگه واقعا برای کاربری قراره دستگاه بخری حتما اصل هزینه رو بذار واسه PC . لپ تاپی که واقعا کار عالی گرافیک بکنه تا حدود 4 تومن می شه روش قیمت گذاشت . ولی یه چیز متوسط حداقل 2 تومن هست .
در حال حاضر با 2 میلیون میشه یه سوپر PC بست که هیچ چیزی کم نداشته باشه و بهترین کارها رو هم بشه باهاش انجام داد . انجمنهای مختلفی هستن که توش حتی سرعت رندر دستگاههای مختلف با مشخصات متفاوت مورد مقایسه و بررسی قرار گرفته .
PC هر وسیله ایش که خراب بشه به سادگی قابل تعویضه و هزینه خیلی زیادی نداره .ولی لپ تاپ به خاطر کوچیک بودنش هم ضعیفه و هم با کارهای سنگین خیلی زود از پا درمیاد .
قطعات نوت بوک حدودا متوسط 4 تا 8 برابر PC قیمت دارن و بعضا گیر هم نمیاد .
به خاطر کارهای پردازش بالایی که CPU باید انجام بده نا خودآگاه گرمای سیستم بالا میره و قطعات نوت بوک به خاطر پیوستگی بیش از حد به سرعت آسیب می بینن . و تمام این مشکلات توی یک PC قابل پیش بینی و حله .
موضوع مهم اینه که لپ تاپ یه وسیله است واسه پرزانته و کارراه انداز که واقعا پول زیاد خرج کردن واسش برای بچه های معماری اشتباهه . یه دستگاه با دو گیگ رم و مونیتور 15.4 (4MB کش ) و گارانتی و اصلی بودنش هر چی باشه درست نگهداریش کنی برات یه عمر کار می کنه .
توی نوت بوکها هم دل از همه قدرتمند تره به لحاظ استقامت . سونی از همه زیباتره و سبک تر .
ممنون بچه ها.من سیستم خانگی م نسبتاخوبه ولی چون دانشگاهم شهرستانه نیاز به لپ تاپ دارم.قیمتش هم بین 1500000 تا2000000 باشه.قیافه ش هم زیاد مهم نیست چون من بیشتر دنبال کارآیی و کیفیت هستم.

rosvayejanan

عضو جدید
کاربر ممتاز
یکی از دوستان گفته بود پوله تو بزار برا pc درست گفتن ایشون اما اگر برات مهمه که لب تاب باشه سونی مارک خیلی خوبیه یه جور تضمین تو خریدت داری اما باید پیه گرونی و بالی 16 اینچ بودن و به تنت به مالی
در غیر این صورت یا سری لتیود دل و یا اچ پی و باید انتخاب کنی البته سری لتیوود دل هم زشته و هم گرون
در مجموع اچ پی تنوع و قیمت مناسبی داره می تونی از سری 15 اینچ ها لب تابی با گرافیک 9600 gt رو انتخاب کنی
البته کش سی پی یو هم مهمه اما نه اونقدر که حیاتی باشه( به کلمه ی حیاتی توجه کن) موفق باشی

sahar-mir

عضو جدید
کاربر ممتاز
من sony cs325 دارم و ازش خیلی راضیم. هم تری دیو به خوبی جواب میده هم کد.
قیمتشم خوبه.قیافشم خوبه.

آخرین ویرایش:

jentleman_arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز
من یه سری از مشخصات سخت افزاریو واسه شما میزارم حالا برند لپ تاپتونو خودتون انتخاب کنید
قبل از هر چیزی بگم که اینا تجربه من هست شاید اساتید بگن اشتباهه
حداقل سیستم مورد نیاز از نظر من اینها هست:

CPU: 2.53
Cache: 6 M
RAM: 4Gb
HDD: بستگی به نیاز خودت داره میخوای 250 گیگ بگیر میخوای بالاترشو بگیر اما سعی کن دبل پلاس (++) باشه
monitor: LED 15.4
VGA: Nvidia - ATI 512d

به نظرم این مشخصات خوبه رو کش تاکید میکنم که زیر 6 رو بیخیال شو
اگه از سیستم عامل ویندوز استفاده میکنی سعی کن 64 بیتیشو بگیری اینم توجه داشته باش که سخت افزارت باید 64 بیتی رو ساپورت کنه
تو برند ها هم سونی (اگه usa-japan) رو پیدا کردی بخر. دل هم خوبه HP هم خوبه اما با سلیقه من سازگار نیست.
الان که دارم این متنو تایپ میکنم رفتم تو سایت زیگورات(نمایندگی دل رو تو ایران داره) دیدم مدل XPS1555 رو با مشخصات زیر میده :1.320.000 تومن. البته چینی هست و منم با چین حال نمیکنم

cpu: 2.88
Hdd: 500
vga: ATI 4670 512
باطریشم 9Cell Bat هست که خوبه. قیمتش خوبه. اگه تونستی سونی یا دل اصلی (منظورم چینی یا مالزی نباشه) با این مشخصات و این قیمت پیدا کنی حتما بخر. موفق باشی

اره مدل دل 1555 خیلی خوبه منم می خواستم همینو پیشنهاد کنم...اما تو بازار خیلی کم شدهه...پردازشگر 2.8 خیلی خوبه به نظر من قیمتشم نسبت به سونی که پردازشگر 2.8 داره خیلی بهتره...چه میشه کرد همش شده چینی تازه اونی که زده مالزی برندشو تو ایران عوض کردن

jentleman_arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
من sony cs325 دارم و ازش خیلی راضیم. هم تری دیو به خوبی جواب میده هم کد.
قیمتشم خوبه.قیافشم خوبه.

sony cs325
CPU :CORE2DUO 2.

Cache :2MB
حافظه

Ram :4096MB
HDD :250GB :

اما دل
1555
cpu core2 .2.8
ram:4
hard:500

بنظرم خیلی فرق داره مهندس....البته هرکس سلیقه ای داره:gol:

آخرین ویرایش:

vahid1900

عضو جدید
توی اماری که به هم داده بودید یک نکته است اونم اینکه مدل دل جز بهترین ها است البته نمونه ایرلندی اون و این نمونه خیلی سیستم قوی نداره اگه هم داشته باشد مدل اسیایی فکر کنم مالزی وگر نه مدل هایی که ram....زیادی مثل 2g دارن نمونه های جالبی نیستن

بهزاد دژم

عضو جدید
دوست عزیز به نظر شما میتونین تو این رنج قیمتی لپ تاپ دل مدل XPS M1530 با مشخصات زیر به قیمت 14000000 ریال تهیه کنید

cpu: 2.55 dual core دو هسته ای
+Hdd: 500
vga: Geforce 8600 GT که برای گیم های حرفه ای و کارهای گرافیکی بالا واقعا فوق العاده هستش(تست شده و برای حرفم دلیل دارم)
البته ساخت ایرلند و دارای باتری 9 سل و یک سال گارانتی کامل

sahar-mir

عضو جدید
کاربر ممتاز
sony cs325
CPU :CORE2DUO 2.

Cache :2MB
حافظه

Ram :4096MB
HDD :250GB :

اما دل
1555
cpu core2 .2.8
ram:4
hard:500
بنظرم خیلی فرق داره مهندس....البته هرکس سلیقه ای داره:gol:

من قیافه دل هارو دوست ندارم. با همین مشخصاتی که سونی داره کارم راه میوفته.واسه همین اینو انتخاب کردم.آخه برام ظاهرشم مهم بود.
ممنون
موفق باشی;)

king kurosh

عضو جدید
اول بگم من با نظر معمار باشی موافقم
اما حالا که میگی سیستم خونم خوبه من اینو پیشنهاد می کنم.
چند تا نکته هم بگم
اچ پی فنش زود به صدا می افته
بدنش خیلش زیباست ولی باید حواست بهش باشه
پردازندش سری T که سرعت بالا یی داره
و گرافیکش DDR 3 هست که مزیت خوبیه هر چند هنوز تستش رو ندیدم

HP Pavilion DV6-1225

نوع پردازنده
Intel® Core™2 Duo Processor T9600
2.8 GHz , Level 2 cache 6 MB
سیستم عامل نصب شده
Windows Vista® Home Premium with Service
Pack 1 (32-bit)
حافظه داخلی استاندارد
4096 MB
ظرفیت هارد دیسک
500 GB
اندازه نمایشگر
15.6" Diagonal High Definition HP Brightview
Infinity Display
کارت گرافیگی
ATI Mobility Radeon HD 4650 Up to 2303 MB total
graphics memory with 1 GB dedicated DDR 3
ویژگی هاي سیستم
DVD Writer ( +/-R +/-RW - BR) - BT -CAM - HDMIReader
–Remot - HP ProtectSmart Hard Drive
Protection+ Intel 802.11 a/g/n+ IEEE 1394
نوع باتري
6-cell Lithium-Ion (Li-Ion) battery

mkm-arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
من 2 ماهه از نت بوك سوني مدل fw490dfb استفاده ميكنم
كه بعد از كلي تحقيق خريدم
قيمتش هم حدود 1800000 تومانه
به درد مكس و كد و اينا ميخوره
cpu 2.8
ram 4 ddr2
vga 2.5 gb ati
hdd 320
cache 6
lcd 16.4

دایره

عضو جدید
این لپ تاپ فوجیتسو واسه معماری چطوره:
lifebook T5010
cpu 2.4 C2D/3M
RAM 2G
VGA 4500 intel
13.3 inch
1.9 kg
tablet هست و میشه توش اسکیس زد.

معمارباشی

عضو جدید
یه مشکلی که تب لت ها دارن اینه که زود هنگ می کنند ... از طرفی این مدلی که معرقی کردی ال سی دیش خیلی کوچیکه .... ممکنه کمی توی کار های طراحی که داری اذیتت کنه ...
رمش و کش اش هم کمه ... رم رو حداقل 4 گیگ بگیر کش هم 6 مگ ...این نظز من البته ... البته خیلی فاکتورهای دیگه هم باید در نظر گرفت ... این که چقدر می خواهی برای لپ تاپت هزینه کنی ... قیاقه و مارکش تا چه حد برات مهمه ... دقیقا برای چه کاری و چه مدت زمان باهاش کار می کنی ... و ....
فکر کنم کمی بگردی مدل های بهتری هم پیدا کنی ...
این مدل که گداشتی قیمتش چنده ؟

آخرین ویرایش:

دایره

عضو جدید
قیمتش 2،250،000 تومان هست. اما من با دست زیاد کار می کنم اگه بدونم کار معماریو جواب میده تبلت می گیرم.

king kurosh

عضو جدید
من از وضعیت مالیت خبر ندارم ولی مثل اینکه خوبه
شکر
به نظرم راه رو اشتباه داری میری.
کار دست روی کاغذ معنی داری اما بازم اگه بخوای کارای دست رو روی کامپیوتر پیاده کنی یه سری وسیله کمکی هست نه بری تبلت بگیری چون می خوای کار دستت رو تو کامپیورترت پیاده کنی!

اگه پول خیلی داری برو یه لپتاپ اپل سفارش بده
شنیدم و البته ندیدم صفحه نمایشش دقیقا مثل مبایل هاشه یعنی لمسی با حساسیت بالا!
اونوقت کار دست هم راحت انجام میدی

wildshaghayegh

عضو جدید
سلام من يه لپ تاب اچ پي 3 ماه پيش خريدم قيافه لپ تاپ برام مهم بود اما تحقيق هم زياد كردم.الان با توجه به اين كه تريدي مكس كار ميكنم ازش راضيم.خوبه .البته من محدوديت خريد داشتم و بيشتر از 2 مليون نمي تونستم بخرم.اينم شد حدود 1.700 مدلشم پاويليون_1225_200ايكس.من باهاش فعلا به مشكلي بر نخوردم...

king kurosh

عضو جدید
بچه ها خبر خوب منم دارم نوتبوک می خرم مدل هایی که دارم روشون تحقیق می کنم
White Sony Vaio SR590
3.06GHz T9900
4096 MB
500GB 7200rpm HDD
13.3" LED
512MB ATI Radeon HD 4570

HP Pavilion DV6-2020
Intel® Core™ processor i7-720QM
•1.60 GHz, Level 2 cache 6 MB Up to 2.8
( Quad Core )
Genuine Windows® 7 Home Premium (64-bit)
4096 MB
500 GB SATA 7200 rpm
15.6”P LED
GeForce GT 230M Up to 2815 MB total
1 GB dedicated DDR 3
Full size keyboard
خوب اولی خوبیش برای من وزنشه و اینکه cpu اخرین سری نسل core 2due
اما پائینی از خود ویندوز نمره 5.9 رو گرفت که با توجه به قیمت 1600 خیلی خوبه پردازش گرش از نوع core i7 ساخت اینتل آخرین تکنولوژی روزه و ویندوزش هم سون هست و یه انگیزه عالی هم کیبوردشه که قسمت number key رو داره یعنی تو کد خیلی راحت خواهید بود. از طرفی گرافیکش رو ببینید و نپرسید .
جهت اطلاع مدل Dell 1557 که با همین قطعات به بازار عرضه شده(با کمی تفاوت) نمره 5 از ویندوز گرفته.

البته من خودم به نمره ویندوز اکتفا نمی کنم اما یه حداقل اگاهی رو بهمون خواهد داد.

دیگه برید حال کنید.

sajad_had

عضو جدید

HP Pavilion DV6-2020
Intel® Core™ processor i7-720QM
•1.60 GHz, Level 2 cache 6 MB Up to 2.8
( Quad Core )
Genuine Windows® 7 Home Premium (64-bit)
4096 MB
500 GB SATA 7200 rpm
15.6”P LED
GeForce GT 230M Up to 2815 MB total
1 GB dedicated DDR 3
Full size keyboard

ببخشید این مشخصات هواپیماست :whistle::whistle:

قیمتشم میشه بگین ؟ تو ایران هست ؟ :w45:

آهان وزنشم یادم رفته بووووود بپرسم:confused::eek::confused:

king kurosh

عضو جدید
دوستان وزنش 2.8 کیلو وقیمتش بسته به گارانتی بین 1،480،000 و1،680،000
خودم هم نمی دونم چرا این قدر ارزون
در ضمن تبلیغ نکردم قصد خرید دارم
اگه مب خواید خودتون مشخصات رو چک کنید اسم کامل ترش :
HP Pavilion DV6-2020ev

آخرین ویرایش:

king kurosh

عضو جدید
تو تحقیقا امروزم یه مدل جدید دیدم که بد نیست معرفی کنم قیمتش 1،500،000الی 1،600،000

مشخصات:
HP Pavilion dv7-2185dx

Microprocessor: 2.00Ghz Intel Centrino 2 Processor Technology featuring Intel Core2 Quad Processor Q9000 6MB L2 Cache

Memory: 6GB

Video Graphics: ATI Mobility Radeon HD 4650 (M96

Hard Drive: 500GB (5400RPM

Display: 17.3” Diagonal HD+ High-Definition HP LED BrightView Widescreen Display (1600 x 900)

Keyboard: 101-key compatible with full size keyboard with integrated numeric keypad

در مقایسه این دو مدل بگو cpu مدل 2020 که قبلا معرفیش کردم در رنک پردازش گرهای نوت بوک 4 در حالی که این یکی 24 در عوض رم این یکی 6 گیگه و البته کار گرافیکش در یک کلاس بالاتر دسته بندی میشه. این مدل اخیر وزنش 3.2 که به نظر من با توجه به 17.3 اینچ بودن مانیتور خیلی هم غیر طبیعی نیست. راستی هارد این یکی دور پائینه.
کل سخته بگی کدوم بهتره برید ببینید از کدوم یکی بیشتر خوشتون میاد.
در مورد گارانتی هم بگم امروز پایتخت رو زیر و رو کردم یه گارانتی درست برای اچ پی پیدا نکردم.

ما هر چی پیدا کرده بودیم ریختیم رو دایره حالا شما بگید.

کدخدا

مدیر بازنشسته
سلام به همگی
یه چیزایی من شنیدم و دیدم تو این مدت گفتم بگم شاید به دردتون بخوره.
تو این که hp برند خوبیه شکی نیست ولی اینجور که من شنیدم یه سری قاچاق از پاکستان به ایران شده و تعداد زیادی از مدلای لپ تاپ hp که هممون تویه ارزونیشون موندیمو برامون سوال پیش اومده که چرا انقدر ارزون شده رو جواب بده این لپ تاپا که یه دونش زیر دست من بود نمی شد windows xp روشون نصب کرد پیغام error می داد که کاملا عجیب بود من تو این 10 سال ندیده بودم!
اینا کاملا دستی رجیستر می شن و مثل گوشی هایی بود که یه مدت هممون ازشون زیاد شنیدیم.
به هر حال،من خودم asus m50vn دارم لپ تاپ خوب ولی سنگینیه
cpu : 2.26 p8400
h.d.d:320
ram :4gig ddr2
graphic card:9650gt 1gig dedicated
وزنشم 3.2 با کیف و همه چی.
من پیشنهاد میکنم یه مدت hp نگیرین یا کاملا تحقیق کنین.

معمارباشی

عضو جدید
پیرو حرفای دوست خوبم کدخدای عزیز عرض کنم که سال گذشته بیشترین برند هایی که به خراب شدن توی ایران اول مربوط به دل بوده و بعدش هم اچ پی ...

مدل هایی که معرفی کردین از نظر تئوری لپ تاپ های قوی به نظر می رسن ... ولی مهم نوع کارکرد ... میزان داغ شدن سیستم و ........ باید دید چه جوری عمل می کنه !

در ضمن بازم تاکید می کنم ! لپ تاپتون قرار نیست موشک هوا کنه !!! بهتره یه سیستم خونگی قوی داشته باشین برای کار های دانشگاهی و یه بپ تاپ متوسط برای نشون دادن کارتون سر کلاس به استاد ... یا استفاده های کوتاه مدت و سبک ....

رک بگم ... اگه انتظار داری کل شیت پایان ترمت رو با لپ تاپ ببندی ... سخت در اشتباهی ... چون واقعا نمی کشه !

king kurosh

عضو جدید
من خودم برای خرید لپ تاپ از کد خدا خیلی کمک گرفتم. من و کد خدا دو سال هم خونه بودیم توی کامپیوتر چه نرم افزار و چه سخت افزار به حرفش خیلی اعتماد دارم.

معمار باشی هم داره درست میگه، به این فکر نکنید که لپ تاپ رو به جای دسکتاپ استفاده کنید با بهترین قطعات هم خیلی زود فرسوده میشه و خیلی زود هم از عرش به فرش میرسه یعنی حداکثر تو یه سال، از اون جایگاه بالای خودش خارج میشه.
حالا اگه یه دسکتاپ خوب داشته باشید که پیش بینی های لازم برای به روز کردنش رو کرده باشید به یه خرج کوچیک باز به اوج برمیگرده.

با این احوال پیشنهاد من اینه که بین 1،200،000 تا 1،500،000 برای لپ تاپ هزینه کنید کمتر از اون تقریبا خیلی سریع از تکنولوژی روز خارج میشه و با بیشترش هم خیلی چیز بهتری گیرتون نمی یاد تا 2،300،000 ببینید cpu با کش 3 و رم 2 و گرافیک 512 الان جواب میده و کافی هم به نظر میرسه اما 6 ماه دیگه که کش 12 به بازار اومد ناراحت میشید که چرا 200 تومن بیشتر هزینه نکردید. و البته با کش 12 دیگه رم 2 نیست بلکه رم 6 و کار گرافیک 1.5 ددیکیت و بلو ری میاد.

در مورد بیشترین ارجاع دی و اچ پی به تعمیر گاه باید بگم که خوب این دو تا برند به همرا سونی بیشترین فروش رو در بین لپ تاپ ها دارن و تعدادشون بیشتره منطقی که بیشتر به تعمیر گاه هم برن. این نشون دهنده کیفیت سونی هست نه بی کیفیتی اچ پی و دل.

designshine

عضو جدید
این تفاوتهایی که برای pc و لپ تاپ گفتید ، شامل imac و macbook هم میشه؟
کسی imac رو پیشنهاد می کنه؟
ممنون

بالا