self-confidence

self-confidence

• همیشه

رای: 5 35.7%
  • معمولا

رای: 4 28.6%
  • کم

رای: 5 35.7%
  • اصلا

رای: 0 0.0%

• مجموع رای دهندگان
    14

lucky luke.

عضو جدید
سلام به همه بچه هایی که این تاپیک رو میخونن!
چیزی که میخوام بگم شاید مشکل خیلی ها باشه....!

اعتماد به نفس

با اینکه جواب سوالو میدونیم نمیریم پای تخته تا حلش کنیم!؟؟؟؟
استاد از حضور ما تو کلاس بی اطلاعه...............؟!
واقعا چرا؟
شاید از مسخره شدن میترسیم
شاید از جواب غلط...
وشاید.....
به بعضیا که بگی سختته جواب بدی
فورا میگن "خجالتی هستی دیگه تمرین کنی خوب میشی....!"
فک میکنه انعطافه........؟!! با ورزش بدنت نرم بشه

واقعا خ مشکل عجیبیه
بعضیا اصلا سواد کافی ندارن اما به خودشون مطمئنن.!!
خ دوست دارم راهکارا و خاطرات و مشکلاتتونو بگین و به آدمایی مث من کمک کنین.!

اراددتمند شما لوک خوش شانس

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
خوب منم تا حدودی مشکل شما رو دارم به نظر من دلیلش اینه که اعتماد به نفس مون کمه و این سبب میشه بترسیم یه نوع ترس که سبب میشه گاهی حتی یه چیز ساده رو فراموش کنیم. و چون اینو می دونیم که ممکنه یادمون بره واسه همین ترجیح میدیم چیزی نگیم .من خودم شخصا یه نفر بیاد بگه فلان چیز رو توضیح بده شاید 100 بار به راحتی توضیح بدم ولی جلوی تخته نصف اون رو می تونم توضیح بدم چون از استرس هر چی بلدم یادم میره .به نظر من راه حلش اینه که با اینکه می ترسیم ولی باید با ترسمون مواجه بشیم تا ترسمون از بین بره این جوری بگم اگه یه تمرین رو بلدی زود دستت رو بلند کن مطمئن باش اگه یه کمی فکر کنی مغزت اجازه نمیده بری در نتیجه بی خیال میشی ولی اگه چند بار بری ترست میریزه.خودم دارم این ترم روی این تئوریم کار می کنم البته به یه صورت دیگه :D:biggrin:

Drago

پیشکسوت فعال فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
‍۱.حالا واقعا لازم بود به جای اعتماد به نفس بنویسی self confidence؟

۲.مسئله خیلی ها اینه که واکنش بقیه براشون مهمه.همون به قول شما مسخره کردن یا ترس از غلط جواب دادن.حالا بگذریم از موارد شدیدترش که طرف میترسه به خاطر ظاهرش مسخره بشه.

۳.بله انعطافه.حالا هرچی جسمی نبود نباید تمرین داده بشه؟؟ ذهنت رو تمرین میدی که قضاوت بقیه برات مهم نباشه.

یه جمله‌ی معروفی از نیچه هست که میگه : "هر آنچه مرا نکشد قویترم خواهد ساخت.".اینو از قضا توی کلاس گسسته ما هم روی دیوار زده بودن.استاد یه سوالی مطرح کرد گفت هرچی جواب بده و درست باشه ۱.۵ نمره بهش اضافه میکنم (از ۶ نمره میان ترم).همچین که دید دست ۱۰-۱۲ نفر رفت بالا گفت هرکی بیاد پای تخته و غلط بنویسه نیم نمره ازش کم میکنم.همه دستا رو آوردن پایین...به جز من.اتفاقا رفتم و غلط هم حل کردم و نیم نمره هم کم شد ازم.بعدا که بچه ها گفتن چرا همچین کاری کردی گفتم "هر آنچه مرا نکشد قویترم خواهد ساخت"!

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
‍۱.حالا واقعا لازم بود به جای اعتماد به نفس بنویسی self confidence؟

۲.مسئله خیلی ها اینه که واکنش بقیه براشون مهمه.همون به قول شما مسخره کردن یا ترس از غلط جواب دادن.حالا بگذریم از موارد شدیدترش که طرف میترسه به خاطر ظاهرش مسخره بشه.

۳.بله انعطافه.حالا هرچی جسمی نبود نباید تمرین داده بشه؟؟ ذهنت رو تمرین میدی که قضاوت بقیه برات مهم نباشه.

یه جمله‌ی معروفی از نیچه هست که میگه : "هر آنچه مرا نکشد قویترم خواهد ساخت.".اینو از قضا توی کلاس گسسته ما هم روی دیوار زده بودن.استاد یه سوالی مطرح کرد گفت هرچی جواب بده و درست باشه ۱.۵ نمره بهش اضافه میکنم (از ۶ نمره میان ترم).همچین که دید دست ۱۰-۱۲ نفر رفت بالا گفت هرکی بیاد پای تخته و غلط بنویسه نیم نمره ازش کم میکنم.همه دستا رو آوردن پایین...به جز من.اتفاقا رفتم و غلط هم حل کردم و نیم نمره هم کم شد ازم.بعدا که بچه ها گفتن چرا همچین کاری کردی گفتم "هر آنچه مرا نکشد قویترم خواهد ساخت"!

جمله ات جالب بود حالا نگفتی تو کدوم گروهی یعنی چه قدر به کارات اطمینان داری ؟100%؟

Drago

کاربر ممتاز
جمله ات جالب بود حالا نگفتی تو کدوم گروهی یعنی چه قدر به کارات اطمینان داری ؟100%؟
این موضوع یه چیز قطعی و همیشگی نیست.یعنی شما (هرکسی که باشی) نمیتونی بگی من همیشه اعتماد به نفس دارم یا همیشه ندارم.باینری نیست.

در یه مقطعی برات پیش میاد که به دلایل مختلف (مثلا چند تا اتفاق خوب توی زندگی یا خوندن یه چیز مفید یا ... ) اعتماد به نفس بالایی داری.و گاهی هم نداری.

اونایی که میگن "تمرین کن" منظورشون دقیقا همینه.تمرین کنی که برش های زمانی دارای اعتماد به نفست بیشتر باشه.ببینی که محرک هات چیه،چه اتفاقی میفته که تو اعتماد به نفس پیدا میکنی،روی اون کار کنی.

یه چیزی که شاید الان وقتش نباشه بگم،اما میگم : تمام موارد و محرک ها الزاما دست من و شما نیست،قابل کنترل نیست.مثلا ممکنه تاثیر دراز مدت یه رفتار اجتماعی باشه که بعد از ۲۰ سال داره خودشو نشون میده،ممکنه یه فرهنگ باشه،ممکنه یه حادثه باشه،ممکنه یه اتفاق ملی یا منطقه ای یا حتی جهانی باشه.

ماه ناز

عضو جدید
این موضوع یه چیز قطعی و همیشگی نیست.یعنی شما (هرکسی که باشی) نمیتونی بگی من همیشه اعتماد به نفس دارم یا همیشه ندارم.باینری نیست.

در یه مقطعی برات پیش میاد که به دلایل مختلف (مثلا چند تا اتفاق خوب توی زندگی یا خوندن یه چیز مفید یا ... ) اعتماد به نفس بالایی داری.و گاهی هم نداری.

اونایی که میگن "تمرین کن" منظورشون دقیقا همینه.تمرین کنی که برش های زمانی دارای اعتماد به نفست بیشتر باشه.ببینی که محرک هات چیه،چه اتفاقی میفته که تو اعتماد به نفس پیدا میکنی،روی اون کار کنی.

یه چیزی که شاید الان وقتش نباشه بگم،اما میگم : تمام موارد و محرک ها الزاما دست من و شما نیست،قابل کنترل نیست.مثلا ممکنه تاثیر دراز مدت یه رفتار اجتماعی باشه که بعد از ۲۰ سال داره خودشو نشون میده،ممکنه یه فرهنگ باشه،ممکنه یه حادثه باشه،ممکنه یه اتفاق ملی یا منطقه ای یا حتی جهانی باشه.

من خیلی تمرین کردم ولی به نتیچه نرسیدم :w05:
کلا باهرجای که افراد را نشناسم یا کم بشناسم خیلی اروم میشم هرچی هم که میدونم یادم میره

Drago

کاربر ممتاز
من خیلی تمرین کردم ولی به نتیچه نرسیدم :w05:
کلا باهرجای که افراد را نشناسم یا کم بشناسم خیلی اروم میشم هرچی هم که میدونم یادم میره
نفهمیدم!
اگه حضار رو بشناسی برات بهتره یا اگه نشناسی؟

آروم میشی ولی یادت میره؟! معمولا بقیه از شدت فشار روانی (استرس) یادشون میره نه از شدت آرامش!

RIG

متخصص C#.net
سلام به همه بچه هایی که این تاپیک رو میخونن!
چیزی که میخوام بگم شاید مشکل خیلی ها باشه....!

اعتماد به نفس

با اینکه جواب سوالو میدونیم نمیریم پای تخته تا حلش کنیم!؟؟؟؟
استاد از حضور ما تو کلاس بی اطلاعه...............؟!
واقعا چرا؟
شاید از مسخره شدن میترسیم
شاید از جواب غلط...
وشاید.....
به بعضیا که بگی سختته جواب بدی
فورا میگن "خجالتی هستی دیگه تمرین کنی خوب میشی....!"
فک میکنه انعطافه........؟!! با ورزش بدنت نرم بشه

واقعا خ مشکل عجیبیه
بعضیا اصلا سواد کافی ندارن اما به خودشون مطمئنن.!!
خ دوست دارم راهکارا و خاطرات و مشکلاتتونو بگین و به آدمایی مث من کمک کنین.!

اراددتمند شما لوک خوش شانس
دوست من برعکس شما اصلا" خجالتی نیستم و کاری رو که بخام انجام بدم حتما انجام میدم. در کل خجالت تو لغت من وجود نداره . این کلا" بحثش با ادب و احترام جداست. من همیشه یه mp4 دستمه و آهنگمو گوش میکنم. توجهی هم به بقیه ندارم . اما حواسم به همه هست . نمیدونم اینو چطوری بیان کنم. بیخیال برای دیگران باش برای خودت نباش. جدای این صحبت ها به این فکر کن که واقا" کاری از دستت بر میاد واسه جامعه و دو روز بد بدرد جامعه میخوری و این نیاز به این داره که تو بتونی بهتر از الانت باشی مجبوری که خودتو بهتر کنی حالا از هر راهی میشه . تو باید جلو این مشکلتو بگیری . هر کس تو زندگیش وظیفه هایی داره این نیست که به دنیا اومدی و یه روز میری . موضوع اینه که اگه بتونی به جای برسی برای آینده نسل های بعدت چیزی به جا بذاری تا اونا پیشرفت سریعتر داشته باشن . حالا این تلاشت یا به ثمره میرسه یا نه اما در کل باید تو تلاشتو انجام بدی. پس تنها راهت اینه که لغت خجالت استرس و... رو از زندگیت ببری بیرون و دیگه و جود نداشته باشتن تو لغت نامت .
موفق باشی.

ماه ناز

عضو جدید
نفهمیدم!
اگه حضار رو بشناسی برات بهتره یا اگه نشناسی؟

آروم میشی ولی یادت میره؟! معمولا بقیه از شدت فشار روانی (استرس) یادشون میره نه از شدت آرامش!
باید حتما بشناسمشون تا بتونم راحت نظر بدم یا حرف بزنم
اروم نه به این معنا که حس خوبی دارم یعنی ازشدت استرس هیچی نمیگم درواقع مظلوم میشم
زمانی که هم وارد دانشگاه شدم دقیقا یک ترم طول کشید تا تونستم به را حتی وبدون استرس نظرم را بدم

lucky luke.

عضو جدید
[FONT=&quot]از اینکه برام پاسخ فرستادین از همه تون ممنونم![/FONT]
[FONT=&quot]واقعا نمیشد که بنویسم اعتماد به نفس چون اینطوری احساس کردم جذاب تره و نظرات بیشتری خواهیم داشت![/FONT]
[FONT=&quot]منم 1 روزی لغتی به نام[/FONT][FONT=&quot] خجالت و استرس[/FONT][FONT=&quot] تو واژه نامه م نبود حدود 4 سال پیش![/FONT]
[FONT=&quot]وقتی اومدن تیزهوشان (دبیرستان تیزهوشان قبول شدم) وقتی که دیدم خیلی ها بهتر از من هستن خیلی راحت قبول کردم و نهایت تلاشمو کردم تا بهترین باشم ولی هیچ وقت این اتفاق نیافتاد مخصوصا سال کنکور که آخر سال تحصیلی نزدیکای کنکور من واقعا اعتماد به نفس نداشتم ! همین باعث شد که از آدمای که کمتر از من تلاش کردن هم رتبه ی پایین تری بیارم!واقعا غم انگیزه و آخرم سمنان قبول شدم!!! خلاصه از اون موقع تا حالا همه تلاشمو کردم تا اعتماد به نفسمو بیارم بالا! رانندگی رفتم الان هم دارم انیمیشن میرم تا به علاقه هام برسم و بهترین باشم [/FONT]
[FONT=&quot]انسان ذاتا کمال طلب!ولی من کمی بلندپروازم.[/FONT]
[FONT=&quot]من داستان مینویسم واسه مجله میفرستم ولی هیچ وقت چاپ نشده!!!![/FONT]
[FONT=&quot]کلا دوست دارم نظراتتونو دریافت کنم و این بار میرم پای تخته .........![/FONT]
[FONT=&quot]حتما برتون میگم که رفتم یا نه و گزارش میدم[/FONT]
[FONT=&quot]دوست دار شما[/FONT]

R-Quantum

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.نمیدونم این کلیپ رو گوش دادی یا نه چون قدیمیه ولی 1 بار گوش دادن هیچ ضرری نداره . شاید بتونه تا حدودی کمکتون کنه . ( کاملا بی طرفانه این کلیپ رو گذاشتم و خواهشم اینه که کاملا بی طرفانه گوش بدید).
stay hungry,stay foolish

شاد و پیروز باشید

Drago

کاربر ممتاز
وقتی اومدن تیزهوشان (دبیرستان تیزهوشان قبول شدم) وقتی که دیدم خیلی ها بهتر از من هستن خیلی راحت قبول کردم و نهایت تلاشمو کردم تا بهترین باشم ولی هیچ وقت این اتفاق نیافتاد مخصوصا سال کنکور که آخر سال تحصیلی نزدیکای کنکور من واقعا اعتماد به نفس نداشتم !

انسان ذاتا کمال طلب!ولی من کمی بلندپروازم.

من داستان مینویسم واسه مجله میفرستم ولی هیچ وقت چاپ نشده!!!!

کلا دوست دارم نظراتتونو دریافت کنم و این بار میرم پای تخته .........!
حتما برتون میگم که رفتم یا نه و گزارش میدم
دوست دار شما
(قسمتهای رنگی جواب مربوط به قسمت های رنگی نقل قول است)

این خوبه،نشون میده که میدونی نباید به نظر بقیه اهمیت بدی.البته منظورم از نظر اون قضاوت هاشون نه نظراتی که در مورد چیزها (مثلا نظرات تخصصی) میدن.

مسلمه که هیچوقت این اتفاق نمیفته! چون بهترین وجود نداره.الان به نظرت مثلا بیل گیتس آدم بهتریه یا پاپ بندیکت شانزدهم؟ هیچکدوم.هرکدوم در یه حوزه کار میکنن.یه نفر مثلا داستان نویس بهتریه،یکی شبکه رو بهتر میفهمه.توی دبیرستان این دوتا کنار هم میشینن و نمیشه بگی کدوم بهتره.

چرا؟

انسان کمال طلب هست اما باید منطقی هم باشه! من خیلی به نقاشی علاقه دارم،اما محض رضای خدا حتی دوتا خط کنار هم نمیتونم بکشم! واقعا نمیتونم،استعدادشو ندارم و با این موضوع هم کنار اومدم.بلندپروازی هم خوبه،اما ربطی به منطقی نبودن نداره.من آدم جاه طلبی ام اما در حوزه ای که میدونم میتونم،نه نقاشی!

خب همین،اینکه داستانت چاپ نشده و تو دوباره میفرستی خیلی خوبه.نشون میده که تو توی کاری که بهش علاقه داری پشتکار داری.از اون نشریه یا افرادی که تخصصش رو دارن خواستی داستانتو نقد کنن؟ بگن کجاش خوبه کجاش بده؟

برو پای تخته،بدون که اینهایی که نشستن چیز زیادی بارشون نیست و تو همه این چیزایی که قراره ارائه بدی میدونی.فوقش اینه اشتباه کنی یا یه نفر یه سوالی بپرسه که جوابشو نمیدونی،خب؟ تا حالا ندیدی یکی از اساتید یا کسی که قبولش داری اشتباه کنه؟ تو هم مثل اون،ممکنه اشتباه کنی.اما مهم اینه که بدونی میتونی خیلی راحت بگی "نمیدونم!".

منتظرم بگی رفتم یه ارائه دادم بچه ها کف و خون بالا آوردن!

بالا