چگونه در Etabs سبک سازی کنیم ؟

yasser_eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
من به محاسباتم تو etabs مطمئن هستم از لحاظ باز گذاری و از فایل های edb خانه عمران نیز استفاده می کنم اما بعد از انجام محاسبات و بهینه سازی مقاطع مشتری های دفتر میگن دست بالا حساب می کنی به دفاتر دیگم رفتم فایل های اونا رو دیدم ؛ دیدم مثل من انجام میدن

اگه کسی ترفندی راهکاری چیزی بلده بگه تا بیشتر بشه سبک سازی کرد

آخرین ویرایش توسط مدیر:

rasool.civil

مدیر بازنشسته
سلام
من به محاسباتم تو etabs مطمئن هستم از لحاظ باز گذاری و از فایل های edb خانه عمران نیز استفاده می کنم اما بعد از انجام محاسبات و بهینه سازی مقاطع مشتری های دفتر میگن دست بالا حساب می کنی به دفاتر دیگم رفتم فایل های اونا رو دیدم ؛ دیدم مثل من انجام میدن

اگه کسی ترفندی راهکاری چیزی بلده بگه تا بیشتر بشه سبک سازی کرد
سلام
مشتري ها كه هميشه اينو ميگن شما كار خودتو بكن
ولي در كل شايد بعضي چيزها كه البته بستگي به ژرو‍ه داره كه چه جوري باشه تاثير گذارن
مثلا من اينو تجربه كردم كه سقف رو با مصالح floor و وزن مخصوص صفر تعريف نكنم و با conc و وزن مخصوص بتن تعريف كنم و موقع بارگزاري وزن بتن رو كم كنم
اينجوري نتايج يه كم سبكتر ميشه
يا مثلا نوع خاك و محاسبه c تاثير گذاره
اينجا (اصفهان) نوع خاك رو 2 ميگيرن 3 هم ميگيرن
من معمولا 2 ميگيرم،البته به خاك محل هم سر ميزنم بعد خاكبرداري يه نگاهي ميكنيم كه مطمئن باشيم
يا به فرض بيشتر محاسبا (ازشون شنيدم) وقتي دريفت جواب نميده مقطع ستون رو افزايش ميدن
در صورتي كه افزايش ارتفاع تير بيشتر جواب ميده
بعضي وقتها تعريف اشتباه ديافراگم صلب هم فايلو سنگين ميكنه
مثلا Ctrl+A ميزنيم و تير نيم طبقه رو هم مياريم توي ديافراگم
خلاصه به غير از روند معمول كه واسه طراحي همه ساختمونها هست يه سري چيزها هست كه خاص همون پرو‍‍ژه هست