طراحی فونداسیون

عزيز خشمان

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام خیلی ممنون سوال اولم این هستن روشن کردن ü‏ گزینه thick plateتوی فایل سیف در چه حالتهای لازمه؟

دوست من فعال كردن گزينه Thick Plate در فايل Safe تا عمق 1 متري ضرورتي نداره خيالت راحت:)

مهندس کیانی

عضو جدید
دوست من فعال كردن گزينه Thick Plate در فايل Safe تا عمق 1 متري ضرورتي نداره خيالت راحت:)
ممنون استاد ماهم این رو اشاره کرده بود.بعضی موقها در کنترل تنش خاک زیر پی ایا فقط ترکیب dl+llبا qa‏ رو مقایسه میشه یا با همه ترکیبات کنترل تنش در محدوده qaباشه حالا تا چه محدوده فابل پذیرش هستس؟

عزيز خشمان

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ممنون استاد ماهم این رو اشاره کرده بود.بعضی موقها در کنترل تنش خاک زیر پی ایا فقط ترکیب dl+llبا qa‏ رو مقایسه میشه یا با همه ترکیبات کنترل تنش در محدوده qaباشه حالا تا چه محدوده فابل پذیرش هستس؟

مهندس در تركيبات بارگذاري مرده و زنده ، تنش زير فونداسيون با تنش مجاز خاك مقايسه كن در تركيبات

باگذاري شامل زلزله و يا كنترل تنش در گوشه ها ، ميتوني تا 20% افزايش تنش مجاز در نظر بگيري

مهندس کیانی

عضو جدید
مهندس در تركيبات بارگذاري مرده و زنده ، تنش زير فونداسيون با تنش مجاز خاك مقايسه كن در تركيبات

باگذاري شامل زلزله و يا كنترل تنش در گوشه ها ، ميتوني تا 20% افزايش تنش مجاز در نظر بگيري
سلام خیلی ممنون مهندس برای عدد همگرایی ایا باید محدودیتی برای کنترل uplifiهم قائل بشم

yasser_eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
بله لازم هست البته اگر از آیین نامه کانادا استفاده میکنید زیاد نمیشه از رو تحلیل سیف برش یکطرفه رو کنترل کرد چون در این آیین نامه نیروی برشی که بتن میتونه تحمل کنه فرض کن صفر در نظر میگیره در صورتی که در واقعیت این چنین نیست مگر اینکه از آیین نامه آمریکا استفاده کرده باشید .

اگر سازه مشمول ترکیب بار صد سی شده باشد طراحی فنداسیون نیز باید ترکیب بارهای صد سی مرتبط با بتن در نظر گرفته شود

rasool.civil

مدیر بازنشسته
سلام خیلی ممنون سوال اولم این هستن روشن کردن ü‏ گزینه thick plateتوی فایل سیف در چه حالتهای لازمه؟

سلام
گزینه thick plate تاثیر برش در صفحات ضخیم بتنی هست و باید برای پی اعمال بشه چون حداقل ضخامت 50 سانتی متر در نظر گرفته میشه
این گزینه رو میتونید برای طراحی دال در نظر نگیرید