[ طراحی پل عابر پیاده ] پرسش و پاسخ

کامی

عضو جدید
:wallbash:لطفا در مورد طراحی پل پیاده رو با دهانه ی حدود 30 متر مر راهنمائی کنید. مطمئن باشید بی نصیب نمی مانید. دوست دار شما کامی

alih8224

عضو جدید
[ طراحی پل عابر پیاده ] پرسش و پاسخ

سلام
شرمنده استاد تحلیل سازه خواسته یه پل عابر پیاده بین دو کوه که طولش 60متر و عرضش 1.20متر و سه پایه داشته باشه رو با لوله طراحی کنید اگه میتونین لطفا کمکم کنین

آخرین ویرایش توسط مدیر:

masood_heidari

عضو جدید
طراحی خرپا

طراحی خرپا

سلام
شرمنده استاد تحلیل سازه خواسته یه پل عابر پیاده بین دو کوه که طولش 60متر و عرضش 1.20متر و سه پایه داشته باشه رو با لوله طراحی کنید اگه میتونین لطفا کمکم کنین

1- هندسه سازه چگونه است
2- بارگذاری ها چیست
3- آیین نامه طراحی چیست (ASD یا LRFD) (فکر میکنم ASD یا همان طراحی به روش تنش مجاز باشد چون شما دانشجوی دوره لیسانس هستید و در این مقطع طراحی به روش LRFDیا همان ضریب بار و مقاومت را نمیگویند)
4- نوع سازه چیست (احساس می کنم خرپایی باشد)

اگر هندسه سازه، بارگذاری و نوع آیین نامه مشخص باشد که طراحی بسیار ساده است می توانید با SAP تحلیل و طراحی را به سادگی انجام دهید، چون سازه بزرگ و دارای المان های زیادی می باشد با دست نمی شود به راحتی تحلیل و طراحی را انجام داد (بخصوص تحلیل)، برای تحلیل و طراحی با SAP هم باید
1- هندسه سازه
2- بارگذاری ها
3- تیپ مقاطع
4- آنالیز
5- طراحی
را تعریف کرد.
شاید هم من سوالتان را خوب متوجه نشدم که کدام قسمت از این موارد را سوال دارید، اگر سوال دیگری باشد و بتوانم کمک کنم در خدمتم.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

civil.phd

عضو جدید
پل عابر پیاده

پل عابر پیاده

سلام کتاب. مقاله یا هرچیزی در مورد طراحی پل عابر پیاده نیاز دارم. مرسی

mbm66

عضو جدید
دوستان لطف کنید در بارگذاری این پل کمکم کنید .

زنده ؟

مزده ؟

جانبی ؟ مشاهده پیوست 44846

با سلام

در صورت امکان نقشه سازه ای و دیتیل و دفترچه محاسبات این پل رو هم قرار بدید.

دوستان دیگه ای هم اگه اطلاعات سازه ای و محاسباتی از پل عابر درون شهری دارن بذارن لطفا

ممنون

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Rah Pardaz

همکار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص راهداری
کاربر ممتاز
آخرین ویرایش:

cheraghzadeh_fs

عضو جدید
سلام دوستان. من برام یه سوال پیش اومده. یه نفر قراره تو شهر ما یه پل عابر پیاده رو تبدیل به یه روگذر عابر پیاده با قابلیت تجاری کنه. یعنی پل فلزی رو برداره و به جاش یه رو گذر پیاده با 12 تا مغازه ایجاد کنه. خیابون 45 متریه و عرض چل باید حداکثر 15 متر باشه.
سوال اولم اینه که هزینه همچین کاری چه قدر در میاد دست بالا؟
دوم اینکه اصلا این پروژه امکان انجام داره ؟ یعنی پل با دو پایه میتونه تحمل ساخت مغازه (3در 4) اون هم به تعداد 10 تا 12 باب مغازه رو داشته باشه؟
از طرفی میخوام بدونم قطر پایه این پل تقریبا چقدر میشه؟ ج.ن پیاده رویی که قراره چایه های این پل رو در خودش جای بده همش 3 متره؟
خیلی هم عجله دارم .
ممنون میشم اگه اساتید کمک فکری و فوری برسونن

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Rah Pardaz

کاربر ممتاز
سلام دوستان. من برام یه سوال پیش اومده. یه نفر قراره تو شهر ما یه پل عابر پیاده رو تبدیل به یه روگذر عابر پیاده با قابلیت تجاری کنه. یعنی پل فلزی رو برداره و به جاش یه رو گذر پیاده با 12 تا مغازه ایجاد کنه. خیابون 45 متریه و عرض چل باید حداکثر 15 متر باشه. سوال اولم اینه که هزینه همچین کاری چه قدر در میاد دست بالا؟دوم اینکه اصلا این پروژه امکان انجام داره ؟ یعنی پل با دو پایه میتونه تحمل ساخت مغازه (3در 4) اون هم به تعداد 10 تا 12 باب مغازه رو داشته باشه؟از طرفی میخوام بدونم قطر پایه این پل تقریبا چقدر میشه؟ ج.ن پیاده رویی که قراره چایه های این پل رو در خودش جای بده همش 3 متره؟خیلی هم عجله دارم .ممنون میشم اگه اساتید کمک فکری و فوری برسونن
با سلام .عرض پل عابر پیاده ای که الان در روی اتوبانهای زده میشه حداقل 2 متر هستش ........ بنده نمی دونم شرایط کار چطوریه .......که شهرداری و ارگانهای دولتی حاضر به همکاری .... به همچین قضیه ای میشن یا خیر .............. اما با این شرایط و عرض 15 متری که شما عرض کردید و فکر کنم در دو تکیه گاه در پیاده رو داره و یک تکیه در داخل بلوار و جمعا در سه نقطه نکیه گاه داره .......... ابعاد معمول فنداسیون پلهای عابر پیاده حدود 1*3*4 متر می باشد .......... قطر لوله هایی که به عنوان ستون استفاده میشه ..... بالای 20 سانتیمتر می باشد....... حالا با این تفاسیر ....... هزینه سازه شما خارج از بحث شهرسازی ........نسبت به بار زنده و مرده و همچنین نیروی باد ....... خیلی سنگین در میاد .در حال حاضر وزارت راه و شهرسازی به جهت ایمن بودن پلهای عابر پیاده از نصب هر گونه تابلو تبلیغاتی ، و روان ...... جلوگیری می کنه و مجوز نصب تابلو رو روی پلهای عابر پیاده نمیده .............. حالا چه توجیهی وجود داره که یک پل عابر پیاده باید بهسازی و تقویبت بشه .......جهت زدن مغازه ........

cheraghzadeh_fs

عضو جدید
ممنون اینو دیدم. کلا میخوام بدونم پایه یه پل بتنی حداقل و حداگثر چه قطری داره؟
و اصلا امکان ساخت سازه بر روی پل هست؟ همین!

Rah Pardaz

کاربر ممتاز
ممنون اینو دیدم. کلا میخوام بدونم پایه یه پل بتنی حداقل و حداگثر چه قطری داره؟
و اصلا امکان ساخت سازه بر روی پل هست؟ همین!

باسلام .
در خصوص ساخت سازه بایستی گفت :عالم .......عالم امکان هستش ............
اما شما بایستی با مشاوره از مهندس محاسب مجرب نسبت به تعیین مقاطع سازه مورد نظر اقدام کنید............و نمی توان بدون محاسبه در این خصوص نظری داد.

Project.Manager

عضو جدید
نخیر پل با دو پایه نمی تونه تحمل این وزن رو داشته باشه. در حالت عادی حداقل چهار و در مثال شما حداقل شش و در حالت بهینه نه (9) پایه لازمه

Rah Pardaz

کاربر ممتاز
دفترچه محاسبات پل عابر پیاده 45 متری

دفترچه محاسبات پل عابر پیاده 45 متری

دانلود دفترچه محاسبات پل عابر پیاده 45 متری

پیوست ها

• دفترچه محاسبات پل عابر پیاده.pdf
    4.5 مگایابت · بازدیدها: 0
بالا