◄[درخواست هاي خودتان را پيرامون درس سازه هاي بتني فقط در اين تاپيك مطرح كنيد ]►

◄[درخواست هاي خودتان را پيرامون درس سازه هاي بتني فقط در اين تاپيك مطرح كنيد ]►

• عالی

رای: 1 50.0%
  • خوب

رای: 1 50.0%
  • بسیار خوب

رای: 0 0.0%

• مجموع رای دهندگان
    2

ستاره90

عضو جدید
سلام دوستان . من به کمکتون نیاز دارم . برای تحلیل سازه (بتنی)دو تا ساختمان 20 تا 25 طبقه میخوام که بتونم . تعداد ستون و ابعاد ستون رو در طبقات مختلف بدست بیارم .اگر ساختمان ها ایرانی باشن خیلی بهتره .. اگر کسی پلان از برج داره لطف کنه و برای من بفرسته.:smile:

anahita_22

عضو جدید
سلام بچه ها. کسی اینجا در رابطه با عملکرد بتن های پیش تنیده در برابر زلزله مطلبی داره؟ فارسی که باشه بیشتر ممنون میشم.

poorakbari

عضو جدید
يك سوال در مورد پيچش

يك سوال در مورد پيچش

با سلام
در چه موقع كنترل پيچش روي تير بتني انجام ميگيرد؟ بصورت عملي تير بايد در چه شرايطي باشد تا كنترل پيچش الزامي گردد؟
متشكرم
در مواقع زلزله یا انفجار و حرکات عرضی پیچش بوجود می آید ک معمولا با استفاده از میلگرد تقویتی مناسب در محل اتصال تیر به ستون آن را کنترل و مهار میکنند.

poorakbari

عضو جدید
سلام دوستان . من به کمکتون نیاز دارم . برای تحلیل سازه (بتنی)دو تا ساختمان 20 تا 25 طبقه میخوام که بتونم . تعداد ستون و ابعاد ستون رو در طبقات مختلف بدست بیارم .اگر ساختمان ها ایرانی باشن خیلی بهتره .. اگر کسی پلان از برج داره لطف کنه و برای من بفرسته.:smile:
معمولا برای ۲۵ طبقه زمین ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ متر در حدود ۳۰ الی ۴۰ عدد ستون طراحی شده که از روی فونداسیون به ابعاد ۱ متر و ۱۰ سانت مربع شروع شده و در طبقات آخر به ابعاد ۶۰×۶۰ و ۴۰×۴۰ میرسد

poorakbari

عضو جدید
سازه میتونه باشه بشرطی ک فعال باشی و دنبال کار
نه اینک حقوق بگیر باقی بمونی