[ سوله ] ► درخواست راهنمایی در مورد ساخت و برآورد

آراد

عضو جدید
سلام دوست عزیز
اینجا یک فروم هست برای تبادل اطلاعات به صورت عموم نه تبادل به صورت خصوصی

نقشه سوله هم فعلا همین هست ببینید به کار میاد

در سایتهایی که پروژه قرار میدن میتونید نقشه های زیادی بیابید

پیوست ها

• New WinRAR archive.rar
    90.6 کیلوبایت · بازدیدها: 0

shams0037

عضو جدید
راهنمایی برای ساخت یک سوله

راهنمایی برای ساخت یک سوله

[FONT=&quot]سلام دوستان گلم [/FONT]
[FONT=&quot]امیدوارم که جای خوبی این پست را قرار داده باشم.خلاصه اگر جای بدی هسته مدیران به بزرگواری خود ببخشند.[/FONT]
[FONT=&quot]من بک تقاضا از شما داریم و آن اینکه برای ساخت یک سوله با ارتفاع 8 متر و عرض 20 و طول 50 متر برای یک شرکت، آهن آلات مورد نیاز چه مقدار است؟ و آیا شرکت خاصی برای تامین این آهن آلات سراغ دارند به من معرفی کنند.دوستان سعی کنید اطلاعات دقیقی برام من بدهید.[/FONT]
[FONT=&quot]در ضمن دوستان فراموش کردم بگم که عرض این سوله20 متر است ،حالا اگر این سوله به دو قسمت تقسیم بشه در یک طرف آن دو جرثقیل سقفی با قابلیت حمل شمش به وزن 12 تن را داشته باشد.یعنی شاید همزمان این دو چرثقیل حدود 20 تن وزن را با هم بلند میکنند.[/FONT]
[FONT=&quot]با تشکر از شما[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]

آخرین ویرایش:

alicad

عضو جدید
سلام دوستان گلم
امیدوارم که جای خوبی این پست را قرار داده باشم.خلاصه اگر جای بدی هسته مدیران به بزرگواری خود ببخشند.
من بک تقاضا از شما داریم و آن اینکه برای ساخت یک سوله با ارتفاع 8 متر و عرض 20 و طول 50 متر برای یک شرکت، آهن آلات مورد نیاز چه مقدار است؟ و آیا شرکت خاصی برای تامین این آهن آلات سراغ دارند به من معرفی کنند.دوستان سعی کنید اطلاعات دقیقی برام من بدهید.
در ضمن دوستان فراموش کردم بگم که عرض این سوله20 متر است ،حالا اگر این سوله به دو قسمت تقسیم بشه در یک طرف آن دو جرثقیل سقفی با قابلیت حمل شمش به وزن 12 تن را داشته باشد.یعنی شاید همزمان این دو چرثقیل حدود 20 تن وزن را با هم بلند میکنند.
با تشکر از شما

با سلام
اولا اینکه تو کدوم استان دنبال شرکت می گردی؟
ثانیا اینکه سوله با عرض 20 متر و ارتفاع 8 متر با جرثقیل 20 تنی حدودا هر متر مربع 60 الی 65 کیلوگرم برای هر متر مربع آهن آلات از قبیل ورق - قوطی - تیر آهن - زد می بره .
هر سئوال دیگه ای داشتین در این مورد داشتین در خدمتم .

آخرین ویرایش توسط مدیر:

shams0037

عضو جدید
با سلام
اولا اینکه تو کدوم استان دنبال شرکت می گردی؟
ثانیا اینکه سوله با عرض 20 متر و ارتفاع 8 متر با جرثقیل 20 تنی حدودا هر متر مربع 60 الی 65 کیلوگرم برای هر متر مربع آهن آلات از قبیل ورق - قوطی - تیر آهن - زد می بره .
هر سئوال دیگه ای داشتین در این مورد داشتین در خدمتم .

در استان کرمان
دوست عزیز اگر امکان داره نوع ورق،قوطی چند در چند و تیرآهن چه شماره ای و تعداد آنها را برای من بگید.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

alicad

عضو جدید
در استان کرمان
دوست عزیز اگر امکان داره نوع ورق،قوطی چند در چند و تیرآهن چه شماره ای و تعداد آنها را برای من بگید.

عزیز این سئوال های شما با محاسبه و بسته به عوامل مختلف پاسخ داده می شه
ولی اگه تجربیشو بخوای ورق های بال عرض 30 سانتی و ضخامت 15 میلی ، ضخامت جان هم حدودا 10 میلی کفایت می کنه
معمولا قوطی ها به عنوان وال گریت و 90*90*9 میلیمتر استفاده می شه .
متاسفانه من برای شمالغرب کشور پیمانکار سراغ دارم .

آخرین ویرایش توسط مدیر:

SMAW

عضو جدید
پرسش:هزینه ساخت هر متر مربع سوله صنعتی

پرسش:هزینه ساخت هر متر مربع سوله صنعتی

سلام
فرض کنید که میخوایم یک سوله صنعتی به متراژ 250 متر در یک شهرک صنعتی بسازیم. قیمت تمام شده کلی تقریبا چقدر میتونه یاشه؟

8558

عضو جدید
بستگی داره کاربری سولت چی باشه. ببین داداش من بحث سیستم گرمایشی و سرمایشیش. بحث نوع کاربریش که ممکنه سالن انبار باشه یا سالن ورزشی یا مرغداری. بحث داشتن جرثقیل هم هست. نوع دیواها 3d پنل باشه یا آجر نما. این همه جای بحث داره اوقت شما دوتا گیر دادین به هم؟ دوست عزیز تا دتایل سوله نباشه نمیشه مشخص کرد

آخرین ویرایش توسط مدیر:

SMAW

عضو جدید
سوله صنعتی یه چیز بسیار ساده ای هست!! یه چهار دیواری معمولی که میتونه تبدیل به هر نوع کاربری بشه. سالن ورزشی، مرغداری، انجمن حمایت از حیوانات و ...
توی این سوله هیچ چیز خاصی نخواهد بود. یه سوله حدود 250 متری و احتمالا توش چند بخش مختلف به صورت مجزا باشه. جرثقیل هم نداره. طرحی که بنده دارم تولید یه قسمتی از یه روش جوشکاریه!!!(چقد سری شد)
با فرض ساخت توسط خودم قیمت چند تموم میشه و با فرض ساخت پیمانکار؟
در ضمن میشه تو شهرک های صنعتی از همین خونه های معمولی ساخت ولی با کاربری تجاری؟ چون فکر کنم هزینه ساختش نسبت به سوله کمتر باشه

آخرین ویرایش توسط مدیر:

reza2011

عضو جدید
باور کنید من راضی نیستم که شما ها با هم دعوا کنید !!!
سوله صنعتی یه چیز بسیار ساده ای هست!! یه چهار دیواری معمولی که میتونه تبدیل به هر نوع کاربری بشه. سالن ورزشی، مرغداری، انجمن حمایت از حیوانات و ...
توی این سوله هیچ چیز خاصی نخواهد بود. یه سوله حدود 250 متری و احتمالا توش چند بخش مختلف به صورت مجزا باشه. جرثقیل هم نداره. طرحی که بنده دارم تولید یه قسمتی از یه روش جوشکاریه!!!(چقد سری شد)
با فرض ساخت توسط خودم قیمت چند تموم میشه و با فرض ساخت پیمانکار؟
در ضمن میشه تو شهرک های صنعتی از همین خونه های معمولی ساخت ولی با کاربری تجاری؟ چون فکر کنم هزینه ساختش نسبت به سوله کمتر باشه

دوست عزيز من خودم به شخصه سوله كار نكردم ولي تصور ميكنم عمده قيمت ساخت مربوط به اسكلت فلزي اون ميشه كه ميتونيد از طريق شركتهاي زير كه كارشون اجراي سوله هست تا حدي قيمت دستتون بياد .

شركت ري سوله

شركت حديد سوله پارس

از اين جور شركت ها در اينترنت زياد پيدا ميشن ... ساير هزينه ها شامل سقف و ديوار و .. رو هم مثل ساختمان ميشه برآورد كرد .

171itmax

عضو جدید
سوال :چگونگی ساخت سوله و هزینه های ان ؟

سوال :چگونگی ساخت سوله و هزینه های ان ؟

با سلام خدمت شما دوستان مهندسان ووووو

من تصمیم دارم یک سوله با مشخصات زیر احداث کنم
بهتر که وسط ستون نداشته باشه اگر هم داشت مشکلی نداره .

عرض 20 طول 30 ارتفاع دیوار 4/5m کاربرد تالار پزیرایی
سقف کاظب برای شکیل سازی
دیوار 3dپنل از داخل گچ کاری و از بیروون هرچیزی
مکان شمال کشور
1: خوب حالا از نظر شما من بخوام با کمترین هزینه اینو بسازم چه کار هایی باید انجام بدم ؟

2: خودم بسازم بهتر یا بدم دست پیمانکار ؟ و کدام هزینه کمتری دارد؟

3: از چه اسکلتی استفاده کنم ( پیش ساخته سوله ای با از همین اهن های ساختمانی خودمون) ؟
4:انالیز هزینه ها فراموش نشه ؟
از سقف، زیر سازی ،دیوار و ظریف کاری ، سقف کاظب ،وووووو

اگر پیشنهادی برای کم کردن هزینه ها دارید ممنون میشم .

آخرین ویرایش توسط مدیر:

م.كمالي

عضو جدید
با سلام خدمت شما دوستان مهندسان ووووو

من تصمیم دارم یک سوله با مشخصات زیر احداث کنم
بهتر که وسط ستون نداشته باشه اگر هم داشت مشکلی نداره .

عرض 20 طول 30 ارتفاع دیوار 4/5m کاربرد تالار پزیرایی
سقف کاظب برای شکیل سازی
دیوار 3dپنل از داخل گچ کاری و از بیروون هرچیزی
مکان شمال کشور
1: خوب حالا از نظر شما من بخوام با کمترین هزینه اینو بسازم چه کار هایی باید انجام بدم ؟

2: خودم بسازم بهتر یا بدم دست پیمانکار ؟ و کدام هزینه کمتری دارد؟

3: از چه اسکلتی استفاده کنم ( پیش ساخته سوله ای با از همین اهن های ساختمانی خودمون) ؟
4:انالیز هزینه ها فراموش نشه ؟
از سقف، زیر سازی ،دیوار و ظریف کاری ، سقف کاظب ،وووووو

اگر پیشنهادی برای کم کردن هزینه ها دارید ممنون میشم .

با سلام
سوله رو بايد بدين اول براتون محاسبه كنند و نقشه استراكچر و فونداسيون تهيه بشه ، فونداسيون رو ميتونين براي ارزون تموم شدن خودتون بصورت اماني انجام بدين ، يعني يه گروه اجرايي بگيرين و مصالح رو در اختيارشون بذارين تا اجراش كنند ،
نقشه هاي استراكچر رو بايد بدين به كارگاههاي اسكلت فلزي تا براتون بسازند و بهتر اينه كه نصبش هم با خودشون (سازنده) باشه
بعد از نصب استراكچر مجددا بصورت اماني كار رو تموم ميكنيد

اگر براتون مهم نيست وسطش ستون باشه خيلي ارزونتر براتون درمياد
در اين حالت يك سالن اجرا ميكنيد كه ارتفاعش 4/5 هست و خوب يه تعداد ستون هم وسط داره
از نظر قيمت اين دو با هم خيلي تفاوت دارند

آخرین ویرایش توسط مدیر:

171itmax

عضو جدید
با سلام
سوله رو بايد بدين اول براتون محاسبه كنند و نقشه استراكچر و فونداسيون تهيه بشه ، فونداسيون رو ميتونين براي ارزون تموم شدن خودتون بصورت اماني انجام بدين ، يعني يه گروه اجرايي بگيرين و مصالح رو در اختيارشون بذارين تا اجراش كنند ،
نقشه هاي استراكچر رو بايد بدين به كارگاههاي اسكلت فلزي تا براتون بسازند و بهتر اينه كه نصبش هم با خودشون (سازنده) باشه
بعد از نصب استراكچر مجددا بصورت اماني كار رو تموم ميكنيد

اگر براتون مهم نيست وسطش ستون باشه خيلي ارزونتر براتون درمياد
در اين حالت يك سالن اجرا ميكنيد كه ارتفاعش 4/5 هست و خوب يه تعداد ستون هم وسط داره
از نظر قيمت اين دو با هم خيلي تفاوت دارند

سلام ممنون از پاسخ ولی این چیز ها را تا حدودی میدانستم .
اگر امکان دارد بیشتر اشاره کنید .
به کل پروژه که حدود قیمت چقد برام متری هزینه دارد ؟
یه انالیز کار ها و هزینه ها
و تفاوت قیمت در با ستون و بی ستون ( ستون وسط )حدود چند درصد است ؟:d;)
ممنونم

آخرین ویرایش توسط مدیر:

zaragoza

عضو جدید
سلام
فرض کنید که میخوایم یک سوله صنعتی به متراژ 500 متر در یک شهرک صنعتی بسازیم. قیمت تمام شده کلی تقریبا چقدر میتونه یاشه؟

Rah Pardaz

همکار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص راهداری
کاربر ممتاز
سلام
فرض کنید که میخوایم یک سوله صنعتی به متراژ 500 متر در یک شهرک صنعتی بسازیم. قیمت تمام شده کلی تقریبا چقدر میتونه یاشه؟

با سلام ...............قیمت تمام شده تا چه مرحله ای .....

1- فقط اجرای فنداسیون و اسکلت
2- تا مرحله پوشش سقف
3- تا مرحله پوشش سقف و اجرای دیواره اطراف و نصب درب و پنجره اجرای نازک کار کف و ..................تمام شده .........

neda fs

عضو جدید
هزینه ساخت سوله صنعتی

هزینه ساخت سوله صنعتی

هزینه ساخت هر متر مربع سوله صنعتی با توجه به نوع کاربری آن متفاوت می باشد.متوسط قیمت آن از 300 هزار تومان به ازای هر متر مربع شروع می شود.
به عنوان مثال برای ساخت سوله با کاربری مواد غذایی در شهرک صنعتی حداقل قیمت 400 هزار تومان می باشد چون ساخت سوله در این زون با توجه به استانداردهای موجود باید همراه با کاشیکاری و ... باشد.

boy68

عضو جدید
[ سوله ] درخواست راهنمایی در مورد ساخت و برآورد

[ سوله ] درخواست راهنمایی در مورد ساخت و برآورد

درود بر مهندسان عزیز

بنده قصد ساختن یک سوله کوچیک رو دارم و از اون جایی که مشکل مالی دارم و پول کافی برای این کار ندارم مجبور هستم تا جایی که ممکنه خودم کارها رو به عهده بگیرم و نمیتونم پیمانکار بگیرم

مشخصات سوله : 100 متر هست با ارتفاع 4 - 5 متر - جرثقیل لازم نیست - ماشین سنگین رفت و آمد نداره

میتونید بنده رو با توجه به این که تجربه ای ندارم راهنمایی کنید که با حداقل هزینه یه چیزی بسازم ؟ و بگین از کجا شروع کنم

قکر میکنید متری چند برام بیفته اگر خودم کار رو به عهده بگیرم ؟

راستی چرا اینقدر ارتفاع سوله ها رو بالا میگیرن ؟ چون من واسه کاهش هزینه ها میخوام ارتفاع رو کم بگیرم مثلا 4.5 متر

سپاسگذارم

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Rah Pardaz

همکار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص راهداری
کاربر ممتاز
درود بر مهندسان عزیز

بنده قصد ساختن یک سوله کوچیک رو دارم و از اون جایی که مشکل مالی دارم و پول کافی برای این کار ندارم مجبور هستم تا جایی که ممکنه خودم کارها رو به عهده بگیرم و نمیتونم پیمانکار بگیرم

مشخصات سوله : 100 متر هست با ارتفاع 4 - 5 متر - جرثقیل لازم نیست - ماشین سنگین رفت و آمد نداره

میتونید بنده رو با توجه به این که تجربه ای ندارم راهنمایی کنید که با حداقل هزینه یه چیزی بسازم ؟ و بگین از کجا شروع کنم

قکر میکنید متری چند برام بیفته اگر خودم کار رو به عهده بگیرم ؟

راستی چرا اینقدر ارتفاع سوله ها رو بالا میگیرن ؟ چون من واسه کاهش هزینه ها میخوام ارتفاع رو کم بگیرم مثلا 4.5 متر

سپاسگذارم

با سلام....

1- هر متر مربع سوله سبک تقریبا 35 کیلوگرم در میاد..................
2- 100*35=3500 کیلو گرم ........ وزن آهن سوله .........اگه هر کیلو آهن رو 2000 تومان در نظر بگیریم.......... 3500*2000=7000000 تومان هزینه آهن
3- هزینه سقف : هر متر مربع پوشش سقف سوله 30000 تومان و با این ترکیب ....... ورق رنگی + پشم شیشه + تور مرغی
4- هزینه سقف 100*30000=3000000 تومان هزینه پوشش سقف همراه با اجرت نصب
5-اجرای دیوار سفال 35 سانتی دو طرف نما هر متر مربع به همراه بند کشی و داربست+ آجر 110 تومان و ماسه و سیمان به عیار 250- 55000تومان اگه شما 160 متر مربع دیوار داشته باشید......... هزینه دیوار چینی شما نزدیک 9000000 تومان در می آید البته اگه بسته به نیاز شما ............میشه دیوار رو 20 سانتی هم کار کرد...........
6- هزینه فنداسیون : اجرای فنداسیون با بتن و میلگرد به صورت منفرد با شنآژ 50*50 .............تقریبا متر مربعی 24000 تومان در میاد............. 100*24000 =2400000 تومان.

7-تعیین ارتفاع هم با توجه به کاربری شما ساخته میشه................. مثل مرغداری ها ............ که ارتفاع زیادی ندارند..............و یک سالن با ارتفاع کم هستش...............
8- بدرود.

آخرین ویرایش:

boy68

عضو جدید
داداش ممنون خیلی لطف کردین اطلاعات بسیار کامل و دقیقی دادین
مرسی

marde_daria2002

عضو جدید
سلام
شما برای ساخت سوله تقریبا به ازائ هر متر بع حدودا 60 کیلو گرم اهن نیاز دارید البته این عدد تقریبی است و نیاز است که براورد بر اساس نقشه ها صورت پذیرد ولی اگر همین عدد را در عدد زیر بنا ضرب کنید عدد 30000 کیلو گرم را خواهیم داشت با توجه به قیمت ورق و هزینه تهیه . ساخت و حمل و نصب به نظرم به ازای هر کیلو حدودا 35000 ریال تا 40000 ریال هزینه خواهید داشت چنانچه عدد میانگین را بگیریم 37500 ریال برای هر کیلو خواهیم داشت لذا فقط هزینه تهیه . ساخت حمل و نصب شما 1125000000 ریال خواهد شد .
البته توجه داشته باشید که شما هزینه های اماده سازی از صفر تا صد و همچنین فوندانسیون را نیز خواهید داشت .

boy68

عضو جدید
بهترین و ارزانترین راهکار برای ساخت یه سوله 60 متری ؟؟؟

بهترین و ارزانترین راهکار برای ساخت یه سوله 60 متری ؟؟؟

دورد

دوستان من واقعتیش میخوام یه کاری رو شروع کنم و باید یه کارگاهی توی شهرک صنعتی برای خودم دست و پا کنم به نظرتون میشه با 15 میلیون یه سوله سبک 60 متری ساخت ؟ ( جدای زمین )

به نظر شما بهترین کاری که میتونم انجام بدم تا به این هدف برسم با کمترین هزینه چی هست ؟

mohammad5mousavi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دورد

دوستان من واقعتیش میخوام یه کاری رو شروع کنم و باید یه کارگاهی توی شهرک صنعتی برای خودم دست و پا کنم به نظرتون میشه با 15 میلیون یه سوله سبک 60 متری ساخت ؟ ( جدای زمین )

به نظر شما بهترین کاری که میتونم انجام بدم تا به این هدف برسم با کمترین هزینه چی هست ؟

میتونی
ستون قوطی9*9
خرپا 4*8
سقف هم ورق 50
همش زیر 8 ملیون در میاد
ولی جدا از فنداسیون که برا 60 متر که بیشتر از 5 تومن نمیشه

javidan13

عضو جدید
سلام به دوستان وهمکاران گرامی
کسی در مورد قیمت عملیات تخریب در تهران اطلاعاتی داره؟ ممنون میشم اگر در مورد ایتم های زیر راهنمایی کنه
1- تخریب سقف رابیتسی بهمراه آهن کشی ،گچ وخاک و کانال های موجود2- تخریب دیوار آجری با پوشش آن3- تخریب کمد چوبی و پارتیشن4- کندن وتخریب سرامیک کف سرویس بهداشتی و ابدارخانه با ملات و بتن زیر آن%-برچیدن چارچوب فلزی 6- برچیدن لوله های سرد و گرم اب مصرفی
تمامی موارد با قیمت حمل به خارج از شهر می باشند.
اگه کسی راهنمایی کنه هم ممنون میشم و هم جبران میکنم

km7

عضو جدید
درخواست راهنمایی برای ساخت سوله

درخواست راهنمایی برای ساخت سوله

سلام
اگر دوستان راجب ساخت سوله استاندادر با ارتفاع 7 تا 8 متر که جرثقل 3 تا 5 تن هم بشه رو ستون هاش کار گزاشت توضیح یا هر مقاله ای که بتونه کمکم کنه رو ارائه کنن ممنون میشم .
یه زمین 300 متری دارم میخوام 200 متر توش سوله بزنم ( طول 30 متر - عرض هم 10 متر )

salarsalarzehi

عضو جدید
سلام دوستان خسته نباشید یک سوالی داشتم در خصوص این فرم میخاستم نظر شما رو بدونم اگر شما این فرم و بخواهید اجرا کنید با چه سیستم ساختمانی میسازید؟فلزی بتنی مصالح سنتی آجر و....////قسمته بالا و پایینش منحنیه ...تشکر
طرح 8.jpg