کمک درمورد ساخت یک طبقه اضافی

saeid1346

عضو جدید
سلام دوستان شاید بی ربط باشه ولی فرومی پیدا نکردم دربارش سوال کنم اگر میشه راهنمایی بفرمایید

بنده یک منزل شخصی دارم به مشخصات زیر
مساحت زمین : 72 ، مساحت زیر بنا 62 ، مساحت کل ساختمان 59 ، آپارتمانی هم نیست ، حالا درنظر دارم یک طبقه اضافه کنم ولی مشکلم اینه که مطمئنم ممکنه سقف تحمل بار اضافی رو نداشته باشه ! باید دقیقا چطوری تقویت سازی بشه و مقاوم سازی بشه سقف برای یک طبقه اضافه کردن ؟

اصلا چنین کاری میشه انجام داد ؟ به نظرتون با این مساحت های ذکر شده هزینه تقریبی ساخت یک طبقه چقدر میشه ؟

تصویر زیر رو نگاه کنید متوجه میشید حدودا از مکان منزل بنده
ابتکار خودم بود عکس پایین گفتم شاید بهتر متوجه بشید خانه بنده چطوریه

ممنون میشم راهنمایی کنید

Rah Pardaz

همکار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص راهداری
کاربر ممتاز
سلام دوستان شاید بی ربط باشه ولی فرومی پیدا نکردم دربارش سوال کنم اگر میشه راهنمایی بفرمایید

بنده یک منزل شخصی دارم به مشخصات زیر
مساحت زمین : 72 ، مساحت زیر بنا 62 ، مساحت کل ساختمان 59 ، آپارتمانی هم نیست ، حالا درنظر دارم یک طبقه اضافه کنم ولی مشکلم اینه که مطمئنم ممکنه سقف تحمل بار اضافی رو نداشته باشه ! باید دقیقا چطوری تقویت سازی بشه و مقاوم سازی بشه سقف برای یک طبقه اضافه کردن ؟

اصلا چنین کاری میشه انجام داد ؟ به نظرتون با این مساحت های ذکر شده هزینه تقریبی ساخت یک طبقه چقدر میشه ؟

تصویر زیر رو نگاه کنید متوجه میشید حدودا از مکان منزل بنده
ابتکار خودم بود عکس پایین گفتم شاید بهتر متوجه بشید خانه بنده چطوریه

ممنون میشم راهنمایی کنید

درود بر شما .........

ابتدا فکر کنم که شما در مساحت کل ساختمان احتمالا اشتباهی کردین.........
مساحت زمین : 72 ، مساحت زیر بنا 62 ، مساحت کل ساختمان 59 ، آپارتمانی هم نیست

و اما درادامه ......بنده احتمال میدم .......سازه شما بنایی باشه .............

لطفا ضخامت دیوارهای بابربر ساختمان ..........، نوع سقف اجرا شده ........، ........... و قدمت ساختمان رو هم اشاره کنید......و اگر بتونید.......یک پلان از ساختمان ارائه بدید.......... که دیوارهای باربر رو مشخص کرده باشه .......جهت تیرها رو مشخص کرده باشید............. بهتر میشه اعلام نظر کرد................بدرود.

saeid1346

عضو جدید
درود بر شما .........

ابتدا فکر کنم که شما در مساحت کل ساختمان احتمالا اشتباهی کردین.........

و اما درادامه ......بنده احتمال میدم .......سازه شما بنایی باشه .............

لطفا ضخامت دیوارهای بابربر ساختمان ..........، نوع سقف اجرا شده ........، ........... و قدمت ساختمان رو هم اشاره کنید......و اگر بتونید.......یک پلان از ساختمان ارائه بدید.......... که دیوارهای باربر رو مشخص کرده باشه .......جهت تیرها رو مشخص کرده باشید............. بهتر میشه اعلام نظر کرد................بدرود.

تشکر بابت پاسخ ممنونم :gol: ، اعدادی که روی برگه تشخیص ممیزی املاک نوشته بود رو اعلام کردم دقیقا همین بود و عین همین متن نوشته بود مساحت کل ساختمان 59 ! باید چند باشه نظرتون بیشترش ساختمانه و حیاط خیلی کمه

درمورد قدمت باید فک کنم بیشتر از 40 سال ساخته ولی باسازی شده و یک اتاق بهش اضافه شده وکلا باسازی شده و بنا یکم تقویت شده !
درمورد ضخامت دیوار ها دیوار بار بر یک طرف که طولش 3 متره ضخامتش حدودا 15 سانته و نیم مترش ضخامتش 25 سانته !
دو دیوار باربر دیگه هم ضخامتش 25 سانته حدودا !
نوع سقفش رو راستش من بلد نیستم چه نوعیه ولی رد یک سری میله یا همون تیر اهن روی سقف هست به موازات هم گذاشته شده ! ولی دقیق نمیدونم این تیر اهن ها دو اتاق به هم وصل هستن یا ن !

من بیشتر قصد دارم یه طبقه دیگه اضافه کنم بدون هیچ اتاقی و حداقل بار اضافی رو روی سقف اضافه کنم چون مطمئنم تحمل این مقدار بار رو نداره !

درمورد پلانم بیشتر توضیح بدید چطوری براتون بگیرم

درضمن یه سوال یکی از همسایه ها گفته بود ممکنه اجازه ساخت یک طبقه بهتون نده شهرداری بخاطر موقعیت خونتون به نظرتون حرفش درسته ؟

آخرین ویرایش توسط مدیر:

saeid1346

عضو جدید
دمتون گرم کمک کردید

لطفا یا تایپیک پاک بشه یا تصاویر هایی که گذاشتم پاک بشه
باتشکر

Rah Pardaz

همکار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص راهداری
کاربر ممتاز
تشکر بابت پاسخ ممنونم :gol: ، اعدادی که روی برگه تشخیص ممیزی املاک نوشته بود رو اعلام کردم دقیقا همین بود و عین همین متن نوشته بود مساحت کل ساختمان 59 ! باید چند باشه نظرتون بیشترش ساختمانه و حیاط خیلی کمه

درمورد قدمت باید فک کنم بیشتر از 40 سال ساخته ولی باسازی شده و یک اتاق بهش اضافه شده وکلا باسازی شده و بنا یکم تقویت شده !
درمورد ضخامت دیوار ها دیوار بار بر یک طرف که طولش 3 متره ضخامتش حدودا 15 سانته و نیم مترش ضخامتش 25 سانته !
دو دیوار باربر دیگه هم ضخامتش 25 سانته حدودا !
نوع سقفش رو راستش من بلد نیستم چه نوعیه ولی رد یک سری میله یا همون تیر اهن روی سقف هست به موازات هم گذاشته شده ! ولی دقیق نمیدونم این تیر اهن ها دو اتاق به هم وصل هستن یا ن !

من بیشتر قصد دارم یه طبقه دیگه اضافه کنم بدون هیچ اتاقی و حداقل بار اضافی رو روی سقف اضافه کنم چون مطمئنم تحمل این مقدار بار رو نداره !

درمورد پلانم بیشتر توضیح بدید چطوری براتون بگیرم

درضمن یه سوال یکی از همسایه ها گفته بود ممکنه اجازه ساخت یک طبقه بهتون نده شهرداری بخاطر موقعیت خونتون به نظرتون حرفش درسته ؟

درود بر شما ........ پوزش بنده رو به دلیل تاخیر پذیرا باشید...........

در خصوص مساحتتون .........خوب ......این طور که خود تون گفتید.......... مساحت کل زمین :
72 هستش ............ و مساحت زیر بنا 62 متر مربع ( یعنی قسمت های که دارای سقف هستند ) ........... و در کل احتمالا شما 10 متر مربع بایستی حیاط داشته باشید. ......

مگر اینکه منظور ایشان مساحت آپارتمان باشه که 59 متر مربع هستش و 3 متر مربع الباقی ..............همان اتاق تکی هستش که شما اشاره فرمودید.......... که در جمع زیر بنا 62 متر مربع در میاد.

با توجه به توضیحاتتون سقف تون طاق ضربی هستش .........

پلان رو مثل همین نقشه ای که تهیه کردید ........موقعیت اتاقها ........ رو مشخص کنید.......... و ضخامت دیوارها رو ........

البته دوست من در خصوص منزلتون ..........نمیشه به طور کامل در اینجا اعلام نظر کرد .............. پیشنهاد می کنم .........از مهندس مجرب ........جهت بازدید و اعلام نظر به صورت حضوری بهره ببرید......... .

بله ....... ممکن هست .....مطمئنن .......شهرداری برای ایجاد یک طبقه رو ساختمان قدیمی تان .........مجوز و پروانه صادر نخواهد کرد ..........و برای اخذ مجوز بایستی به فکر تخریب کامل بنا باشید.............