مسابقه مسابقه بیاتو.

mohammad_fm1367

عضو جدید
دوست عزیز بهتر شما قبل از این که نظری بدهید و پیشنهادات خودتون رو بدهید اول توی تاپیک اخلاق مهندسی کار کنید و بعد هم روی فرهنگ و ادب سخن گفتنتون
هروقت تونستید به اون فرهنگ برسید که ادب کلامتون رو رعایت کنید شاید بشه به حرفهاتون هم گوش داد در غیر این صورت حرفها و نظرات و پیشنهاداتتون هیچ ارزشی نداره:warn:

مرسی دوست عزیز
خیلی خوبه که همچین چیزی رو به راه انداختی
سعی کن یکم اطلاعات درمورد طرح توجیهی و BPبدست بیاری
توی ادامه دادن این تاپیک کمکت میکنه;)
میبینی خودتم چقدر داری بازی در میاری اصلا این تاپیک به این چیزا چه ربطی داره باشه من راجع به پیشنهادت فکر می کنم ولی اگه ایده ای داری بده:):D

mohammad_fm1367

عضو جدید
سلام به همه‏ی دوستان عزیز:gol:
منم با نظر woodywood موافقم. به خاطر داشته باش که داری به عنوان یه مهندس صحبت می‏کنی نه ...
ضمناً اگه درست فهمیده باشم، سیستم باینری شمام، شبیه همون شرکت‏های هرمیه. آره؟ اگه همونه، بگو تا چندتا سؤال در این زمینه مطرح کنم که ببینیم از ریشه طرح خوبیه یا نه.
هرم با باینر فرق داره عزیزم ولی شما سوالاتو بپرس عزیزم من گفتم اگه میخوایم همه یک کاری شروع کنیم که سرمایه کم هم باشه 20 نفر جمع میشیم و هممون 5000$میذاریم جمعا میشه 100000$بعد با این مبلغ میشه کلی کار پرسود سنتی کرد درسته؟
;):):biggrin:نظر woodyهم قابل احترام ولی دوس دارم بریم سر اصل مطلب
قصد توهین به کسی رو نداشتم :D

tigerman_h

عضو جدید
هرم با باینر فرق داره عزیزم ولی شما سوالاتو بپرس عزیزم من گفتم اگه میخوایم همه یک کاری شروع کنیم که سرمایه کم هم باشه 20 نفر جمع میشیم و هممون 5000$میذاریم جمعا میشه 100000$بعد با این مبلغ میشه کلی کار پرسود سنتی کرد درسته؟
;):):biggrin:نظر woodyهم قابل احترام ولی دوس دارم بریم سر اصل مطلب
قصد توهین به کسی رو نداشتم :D
اگه درست فهمیده باشم، منظور شما مشارکته. :)que:) خوبه، ولی برای عملی شدن بسیار سخته!
در مورد سیستم‏های هرمی، چندتا اشکال اساسی به نظرم می‏رسه که با توجه به جملات شما که هرم با باینر فرق می‏کنه، فکر نمی‏کنم لازم باشه مطرح کنم.
البته راجع به فرقشون هم توضیح بدی ممنون می‏شم:gol:

s22a2ch

مدیر بازنشسته
دست دست میکنیدا

دست دست میکنیدا

چرا دست دست میکنین؟
انگار دارین تارف میکنید.
یکی که میدونه بیاد و شروع کنه.
من خودم چیزی نمی دونم وگرنه میگفتم.

new amir

عضو جدید
ببینید دوستان این ایده کار هرمی وباینری و این جور حرفا زیاد به کار ما ربطی نداره.هدف ما ارایه طرحهای به درد بخوره که هم ثروت میاره هم منفعتی واسه کشور داره وهم ایجاد شغل کنه .پس یه کمی ایده های بهتری بدین خواهشا.هرچند هم در ظاهر عملی نباشه

tigerman_h

عضو جدید
ببینید دوستان این ایده کار هرمی وباینری و این جور حرفا زیاد به کار ما ربطی نداره.هدف ما ارایه طرحهای به درد بخوره که هم ثروت میاره هم منفعتی واسه کشور داره وهم ایجاد شغل کنه .پس یه کمی ایده های بهتری بدین خواهشا.هرچند هم در ظاهر عملی نباشه
احداث شهرک (اعم از صنعتی و مسکونی) به طور کاملاً علمی و با استفاده از دانش مهندس‏های داخلی و نظارت اساتید مجرب، خوبه؟ کسی هست که دلش بخواد(بسوزه) و همچین کارهایی رو انجام بده تا دیگه هزار و یک مشکل موجود در شهرها رو در سال‏های آینده نبینیم و به تراکم‏زدایی هم کمک کرده باشیم؟؟؟

:heart::gol::razz::que::warn:

woodywood

عضو جدید

دوست عزیز یه حالتی ترکیبی هم میشه زد
الان بعضی از شرکت های نفتی مثل وای پل دارن به پول افراد ماهیانه 12% سود میدن در صورتی که بانکها سالیانه تو ایران بین 19 تا 24 میدن
نحوه کارشم یکمی ترکیبی از هرمیه
بهتر نیست یکم سر در بیاریم که اون چطوری اینهارو ترکیب کرده تا ما هم بتونیم تو کشور برپا کنیم؟

mohammad_fm1367

عضو جدید
دوست عزیز یه حالتی ترکیبی هم میشه زد
الان بعضی از شرکت های نفتی مثل وای پل دارن به پول افراد ماهیانه 12% سود میدن در صورتی که بانکها سالیانه تو ایران بین 19 تا 24 میدن
نحوه کارشم یکمی ترکیبی از هرمیه
بهتر نیست یکم سر در بیاریم که اون چطوری اینهارو ترکیب کرده تا ما هم بتونیم تو کشور برپا کنیم؟
به به سلام وودی جون
من خوراکم این جور سیستمهاس بابا به خدا بهترین روش همینه من با این جور سیستمها و طرح ها خیلی آشنا هستم وتجربم زیاده عزیز هر سوالی داری بپرس بهت میگم
من نمی خوام به کشورم ضربه بزنم که
کسیم ناراضی نخواهد بود این چیزی که وودی میگه حقیقت داره ولی چند تا اشکال داره که اگه دوس داشته باشه بهش میگم

mohammad_fm1367

عضو جدید
راستش من قشنگ متوجه طرح شما نشدم.
همون اولم گفتم یه کم بیشتر توضیح بدید اما ندادید.:w05:
علی جان شما سوالتو بپرس من به شما میگم
فقط اینو بدون که من به gold quest(QI)هیچ علاقه ای ندارم و میدونم تو کشورم غیر قانونیه
من به سیستم باینری و دودویی علاقه دارم و میدونم یک طرح فوقالعاده حرفه ای هستش
و میشه با یک سرمایه ی کم یه کار خوب راه اندازی کرد.

tigerman_h

عضو جدید
علی جان شما سوالتو بپرس من به شما میگم
فقط اینو بدون که من به gold quest(QI)هیچ علاقه ای ندارم و میدونم تو کشورم غیر قانونیه
من به سیستم باینری و دودویی علاقه دارم و میدونم یک طرح فوقالعاده حرفه ای هستش
و میشه با یک سرمایه ی کم یه کار خوب راه اندازی کرد.
میشه سیستم و طرح مورد نظرتون رو به طور کامل توضیح بدید؟:gol:

mohammad_fm1367

عضو جدید
حرفه ای

حرفه ای

میشه سیستم و طرح مورد نظرتون رو به طور کامل توضیح بدید؟:gol:
سلام تایگر جان
قبلا توضیح دادم
ولی به هر حال 20 نفر هر نفر 5میلیون که جمعا میشه 100 میلیون با این مبلغ هم میشه کلی کار کرد هم سنتی هم نوین فقط می خوام شما هم پیشنهاد بدین که چجوری میشه بهتر کار کرد و مدیریت کنیم وهمه هم راضی باشن
این 100 میلیون میشه اساس کار ما که باهاش کار می کنیم و هر ماه یک سود میگیریم و بین سرمایه گذاران پخش میکنیم و هر سرمایه گذاری دوس داشت میتونه آدم معرفی کنه که پورسانت میگیره و هر کی هم نخواست سود ماهانه دریافت میکنه اصل پول همه هم تضمین هستش
20 نفر اول میشن هییت مدیره
که البته میتونه کمترم بشه یعنی بشیم 10 نفر هر نفر 10 میلیون;):)

s22a2ch

مدیر بازنشسته
سلام تایگر جان
قبلا توضیح دادم
ولی به هر حال 20 نفر هر نفر 5میلیون که جمعا میشه 100 میلیون با این مبلغ هم میشه کلی کار کرد هم سنتی هم نوین فقط می خوام شما هم پیشنهاد بدین که چجوری میشه بهتر کار کرد و مدیریت کنیم وهمه هم راضی باشن
این 100 میلیون میشه اساس کار ما که باهاش کار می کنیم و هر ماه یک سود میگیریم و بین سرمایه گذاران پخش میکنیم و هر سرمایه گذاری دوس داشت میتونه آدم معرفی کنه که پورسانت میگیره و هر کی هم نخواست سود ماهانه دریافت میکنه اصل پول همه هم تضمین هستش
متوجه این جمله نشدم؟
؟؟

mohammad_fm1367

عضو جدید
باینری

باینری

;)
متوجه این جمله نشدم؟
؟؟
چی شو متوجه نشدی ؟
هر کی سرمایهگذار معرفی میکنه یک سود بابت معرفی به آن معرف تعلق میگیره این بابت انگیزه ایجاد شدن هست که مهم هم نیست دوس داشتی میگیری دوس داشتی هم نمیگیری هدف کار با پول وگرفتن سود ماهانه است;):):gol:

mohammad_fm1367

عضو جدید
بچه ها کجایین پس این تاپیک داره کم رنگ میشه ها بیایین تبادل نظر کنیم دیگه مشکلتون چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:redface:

hamedkhoshbin

عضو جدید
کار آفرینی؟
مگه میشه؟ کار؟ اصلا کار چیه؟ آفرینش یعنی کسی میخواد خدا به کار بیافرینه
عجبا:surprised:

narbeh

عضو جدید
سلام
من موندم بعضی ها چطوری می خوان لقب مهندس رو با خودشون به یدک بکشن.
ماشالا خوبه همه صنایع این و همه مهندس تفکر!
فکر نمی کنم لازم باشه من از swot اینجا حرف بزنم.همتون ماشالا از من واردترین ولی خوبه دانسته هاتون رو توی عمل هم بیارین.
با همین تکنیک استراتژیکی شروع می کنم.
مهمترین چیزایی در گام اول به ذهن هر مهندس صنایع می رسه.
ضعف ها! تهدید ها!فرصت ها و نقاط قوت
من n+1 طرح توی ذهنم هست.
الان می دونم بازار کارموارد زیر خوبه، بیاین با همین چهار تا معیار بالا که ساده هستند این طرح ها رو بررسی کنیک :
پرورش قارچ .
پرورش و کاشت میوه جات به صورت گلخانه ای.
توی خیلی از جاها نیروگاه بادی!
پرورش شترمرغ
انبار و سیلو نگهداری میوه جات و ...
و حتی ساختن هتل
شروع کنید.نمی خواد دیگه به پست من با پست نا مربوط جواب بدید، متمرکز شین روی این طرح ها یا طرح های پیشنهادی خودتون.
راجع به طرح باینری دوستمون هم نظر بدین.
خوش باشید و موفق
“The whole of science is nothing more than a refinement of everyday thinking”, Albert Einstein.
:gol:
ناربه

mohammad_fm1367

عضو جدید
سلام چه عجب بابا
آفرین خیلی خوب بود همون طور که گفتم پروژه زیاده واس کار اما پولش مهمه مهندس
پروژهات عالین امیدوارم اطلاعاتت راجع به اونا هم خوب باشه
به امید دیدار:);)

hparhizi

عضو جدید
سلام تایگر جان
قبلا توضیح دادم
سلام
محمود عزیز
من تازه امروز این تاپیك رو خوندم
راستش چندتاموضوع به ذهنم رسید كه مطرح میكنم :
1- بهتر بود تو پیشنهادت یه عدد فرد رو به عنوان تعداد هیئت مدیره انتخاب میكردی چون تو تمام گروه های تصمیم گیری تعداد اعضاء فرد هستند میدونم عدد 20 رو تصادفی انتخاب كردی اما پیشنهاد میكنم حتی اگه داری مثال هم میزنی مثالی بزن كه نشه بهش اشكالی گرفت این رو واسه این میگم كه فردا كه خواستی بری جایی فعالیت كنی از همین موارد به ضرر آدم استفاده میكنن.
2- اینجوریها هم كه فكر میكنی نیست تو بازار امروز هر صنعتی رو كه بخوای راه بندازی به اندازه 3 الی 4 برابر میزان فروش ماهیانه ات باید سرمایه در گردش داشته باشی حالا جدا از سرمایه ثابتی كه باید در ابتدای كار بذاری .
3- نتیجه گیری در خصوص موضوعات داخلی شركت وقتی اعضا اینقدر زیاد باشه تقریبا غیر ممكنه و یا سرعت نداره و تو بازار فعلی جوابگو نیست تو یه جمع 5 نفری كه همه اعضا از افراد نزدیك به هم هستند هم نمیشه به راحتی اتفاق نظر پیدا كرد .
ببخشید كه یكم انتقادی بود اما لازم دونستم كه اینجا مطرحش كنم.

آخرین ویرایش: