مهندسی شیمی - [ صنایع غذایی ]

hosna soly

عضو جدید
معلومه رشته خیلی مهمی ولی تو این باشگاه کمتر کسی اطلاعاتی در مورد این رشته داره اما از تمام رشته های دیگه مهندسی شیمی پر کاربرد تره

اشکان فروتن

مدیر بازنشسته
چرا شیر جان ، تو پست بالاییت جواب داد
اگه چیز دیگه ای میخوای ، به طور دقیق و موردی سوال کن تا بگم بیاد جوابتو بده

mammad_1313

عضو جدید
کاربر ممتاز
در مورد رشته ی صنایع غذایی

در مورد رشته ی صنایع غذایی

با سلام
من خودم مهندسی شیمی -صنایع غذایی میخونم تو دانشگاه آزاد دزفول
وقتی می خوام در مورد رشته ام برای کسی تعریف کنم این طور میگم:
وقتی شما به سوپر مارکت میرید , تمام محصولات غذایی که داخل قفسه هست رو مهندس صنایع غذایی درست کرده
پس بدون تا وقتی که شکم هست و کار میکنه مهندسی صنایع غذایی هم کاربرد داره!!
ولی از لحاظ کار خیلی بده, و اینکه بیشتر استخدامی ها برای جنس زن هست!!!:cry:
از طرف دیگه همه فکر میکنند رشته ی آسونیه:D
;)

آخرین ویرایش:

aygin

عضو جدید
اينكه گفتيد كار واسه اين رشته بيشتر برا خانوما پيدا ميشه واقعيه؟
لطفا اگه اطلاعات ديگه اي هم دارين مارو در جريان بذارين
ممنون ميشم

aygin

عضو جدید
مگه تو كارخونه صنايع غذايي بايد چيكار كنيم كه اسمشو گذاشتين بردگي؟
آخه من دوست داشتم تو كارخونه لبنيات كار كنم,يعني شما ميگين اونجا بده؟
اگه امكانش هست يه سري از جاهايي رو كه ميتونيم اونجا كار كنيم رو بگيد
ممنونم

hamid khani

عضو جدید
مهندسی شیمی صنایع غذایی

مهندسی شیمی صنایع غذایی

:smile::redface:
به نظر شما این رشته چقدر مفیده ؟
salam dooste aziiz omidvaram ke haletoon khoob bashe
man etelaate kameli dar morede reshte mohandesi shimi sanaye ghazai daram
man khodam terme 7 in reshte hastam
bazare kare in reshte bishtar baraye khanoom ha hastesh.bache haye in reshte nesbat be sanaye ghazai ya behtare begam mohandesi sanaye ghazai ya keshavarzi kheili satheshoon too mavarede sanaye ghazai paiin tare amma dar morede dasgahhaye kontroli va be onvane operatore shift kheili bishtar mitoonan manovr bedan.albate dar tarife mohandesi shimi injooor hastesh ke ye mohandese shimi mitoone dar bishtare ghesmat haye karkhoone kar kone.amma baraye movaffaghiyat dar in reshte hatman bayesti dar gerayeshe entekhabi baraye arshhad deghat bokoniin age ghasde edame in reshtaro dariin arshade in reshte kheili khoobe.ya mitooni baraye edame tahsil kontrol keyfiat ya sanaye ghazai bekhooniin ke kheili mitoone mofiid bashe
dar morede etellate marboot be charte amoozeshi va etelaaate jame tari khastin mitoonin baram peygham bezariin ta dar avaliin forsat javabgoo basham
hamid khani

چوشنک 87

عضو جدید
برای استخدام در کارخانه های صنایع غذایی یک مهندس شیمی نسبت به منهدس کشاورزی (صنایع غذایی ) در اولویته. در بخش تولید ، آزمایشگاه کنترل کیفیت ، بخش فنی دستگاه ها و کار خانه یک مهندس شیمی میتونه کار کنه ، شاید آزمایشگاه کنترل کیفیت خانم ها رو بیشتر جذب کنند اما درکل فرقی بین زن و مرد نیست اما چون خانم ها بیشتر نسبت به آقایون مهندس شیمی گرایش صنایع غذایی رو انتخاب میکنند یعنی ما مهندس شیمی صنایع غذایی خانم بیشتری داریم شاید به این علت به نظر بیاد که خانم ها بیشتر جذب میشن(به دلیل بیشتر بودن تعداد فارغ التحصیلان خانم)!

hilari

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
برای ارشد صنایع غذایی چه منابعی رو باید خوند ؟ همون منابعی که تو دفترچه نوشته شده و مربوط به رشته مهندسی کشاورزی ؟
راستی اصلا صنایع غذایی که تو رشته مهندسی شیمی با مهندسی کشاورزی چه فرقی داره ؟

چوشنک 87

عضو جدید
برای ارشد صنایع غذایی چه منابعی رو باید خوند ؟ همون منابعی که تو دفترچه نوشته شده و مربوط به رشته مهندسی کشاورزی ؟
راستی اصلا صنایع غذایی که تو رشته مهندسی شیمی با مهندسی کشاورزی چه فرقی داره ؟
اگه میخوای ارشد مهندسی کشاورزی گرایش صنایع غذایی رو بخونی باید بری منابع ارشد اونا رو بخونی ولی اگه میخوای ارشد مهندس شیمی بخونی ولی تخصصت صنایع غذایی باشه اونوقت یه حرفه دیگس ! اون موقع همون منابع ارشد مهندس شیمی رو میخونی (یعنی : زبان_حرارت-ترمو-سیالات-ریاضی-راکتور-فرآیند-جرم و عملیات) وقتی که رتبت اومد موقع انتخاب رشته گرایش صنایع غذایی رو انتخاب میکنی
و اما فرقشون : از نظر رشته و گرایش که فرق دارن بت گفتم ، از نظر درسهای مطالعه شده در دوره لیسانس و فوق لیسانس فرق دارن ،تو دوره لیسانس مهندس شیمی همونایی رو میخونه که بقیه گرایشا میخونن به جز چند واحد محدود تخصصی صنایع غذایی اما مهندس کشاورزی کلاً درساشون مربوط به صنایع غذاییه ، در زمینه کار هم مهندس شیمی یک مهندس فنی و دستگاهیه ،کاری که مهندس کشاورزی انجام میده مهندس شیمی میتونه انجام بده حالا یه کم ضعیفتر ولی کار مهندس شیمی رو مهندس کشاورزی نه،
باز اگه جای سوال هست ویا من خوب بیان نکردم بگید تا توضیح کاملتری بدم

msn_syst3m

عضو جدید
من ترم 7 م ش ص غ هستم
یعنی من نمیتونم یه شرکت طراحی کار کنم؟
من خودم علاقه به طراحی مخصوصا heat exchanger ها دارم
مثلا دوست دارم تو طراحان صنعت کیمیا کارکنم. نمیتونم؟
فرق ما با بقیه شاخه ها 15 واحد هست که به نظرم تعیین کننده نیست
اینطوری که یعضی دوستان می گن خودشونو محدود به یه شرکت مربا سازی می بینن
یه استاد داشتیم می گفت تو که میری سر کار باید بری اونجا کنترل کیفی
یعنی 2 واحد من
کنترل کیفی هم یعنی محلول سازی
به خدا شرف نداره کسی که کنترل پاس کنه بره محلول سازی کنه
نمی گم کم کاریه ولی برازنده یه مهندس نیست

چوشنک 87

عضو جدید
من ترم 7 م ش ص غ هستم
یعنی من نمیتونم یه شرکت طراحی کار کنم؟
من خودم علاقه به طراحی مخصوصا heat exchanger ها دارم
مثلا دوست دارم تو طراحان صنعت کیمیا کارکنم. نمیتونم؟
فرق ما با بقیه شاخه ها 15 واحد هست که به نظرم تعیین کننده نیست
اینطوری که یعضی دوستان می گن خودشونو محدود به یه شرکت مربا سازی می بینن
یه استاد داشتیم می گفت تو که میری سر کار باید بری اونجا کنترل کیفی
یعنی 2 واحد من
کنترل کیفی هم یعنی محلول سازی
به خدا شرف نداره کسی که کنترل پاس کنه بره محلول سازی کنه
نمی گم کم کاریه ولی برازنده یه مهندس نیست
رشته ات مهندسی شیمیه ، در اصل میتونی طراحی کنی خیلیام باهمین گرایش دارن تو نیروگاه های حرارتی و یه همچین جاهایی کار می کنند ، تا اونجایی که من اطلاع دارم پالایشگاهها به هیچ وجه صنایع غذایی نمی گیرند البته الآن با بند پ هر جائی میشه کار کرد ،
تو کارخونه مواد غذایی هم قرار نیست فقط مسئول کنترل کیفی باشیم مگه کارخونه های مواد غذایی مبدل حرارتی یا هر دستگاه دیگه ای ، نداره ؟؟ در ضمن اگه نیاز مندیها رو خونده باشی واسه استخدام مهندس شیمی گرایش هم زدند
موفق باشی;)

hamid khani

عضو جدید
به نظر شما این رشته چقدر مفیده ؟
salam
sharmande man yekam gereftar boodam.
bebiin age dokhtari mikhay ye reshte ghabool beshi ya mikha ye reshte bashe ke rahat betooni kar peyda koni rahat baraye shoma khanoom h hastesh.amma age bekhay edame bedii kheili khoobe baraye fogh in reshtaro roo hava mizanan.man khodam terme 7 hastam chizi namoonde tamam beshe.
mikham ye cloob dorost konam az mehr mah ok mishe ke mikham baro bache haye in reshtaro ye joorai baham bishtar ashena va az tajrobiyate in reshte too darshaye mokhtalefe in reshte behem bedan.
,age darskhoon hasti jaye khoob ghabool shodi in reshte va zirshakhehash yani mohandesi shimi fogholadast.age baz ham mikhay bishtar dar morede joziayt bedooni behem mail bezan chon man dir be dir miyam in ghesmat az zendegim

hamidkhani.eng25@yahoo.com

n_roshan

عضو جدید
کاربر ممتاز
پروژه

پروژه

سلام
من ترم آخر مهندس شیمی_صنایع غذایی هستم.پروژه گرفتم تحت عنوان بررسی سیستم های کنترل فرایند صنایع غذایی.نمیدونم از کجا باید شروع کنم.ممنون میشم راهنمایی کنین

mina_jj

عضو جدید
سلام
من دانشجوی ترم 5 مهندسی شیمی- صنایع غذایی هستم ولی متاسفانه زیاد در مورد بازار کار این رشته اطلاع ندارم میشه کسی بگه دقیقا کجاها میشه کار کرد؟ و به جز کار کنترل کیفی چه کار دیگه ای میشه انجام داد؟

msn_syst3m

عضو جدید
سلام
من دانشجوی ترم 5 مهندسی شیمی- صنایع غذایی هستم ولی متاسفانه زیاد در مورد بازار کار این رشته اطلاع ندارم میشه کسی بگه دقیقا کجاها میشه کار کرد؟ و به جز کار کنترل کیفی چه کار دیگه ای میشه انجام داد؟

هر کاری که مایلید
مثلا اگه به کنترل(نه از نوع کیفیش) علاقه دارید سعی کنید یه کاری تو این زمینه انجام بدید تا رزومه نشون بده این کار رو بلدید
اگرم که نه همون مسئول فنی یا کنترل کیفی

nazanin fazeli

عضو جدید
man khodam dar reshteye sanaye ghazaiii tahsil mikonam,aslan ason nist,ama masaleii ke inja hast ine ke be tore koli mohandesi shimi shenakhte shode nist che berese ke sanaye ghazaii bashe,bishtare vazayefe maro be mohandesiine keshavarzii geraueshe sanaye ghazaii mohaval mikonan;)

آفتاب مهتاب

عضو جدید
سلام !یه سوال دارم . بازار کار مهندسی پلیمر برای خانم ها چه طوریه؟ منظورم بازار حقیقیه نه این که خوبه و در حال پیشرفته و اینا . الان در حال حاضر چه جاهایی میشه کار کرد و آیا به راحتی میشه کار گیر آورد یا نه . البته تا حالا در مورد گرایش ص غ صحبت می کردید ولی در مورد پلیمر چی؟

بالا