[ تجربیات ] - بهترین کتاب های کنکور ارشـــد مهندسی شیمی

معتمدد

عضو جدید
کسی میدونه به غیر از کتابهای راهیان و پوران چه کتابهایی خوبه؟

مثلا مدرسان شریف چطوره؟

8962027

عضو جدید
چرا هیچ کس در مرد این موضوع حرف نمی زنه من از قدیمی تری ها، اونایی که کنکور دادن یا می خوان کنکور بدن خواهش می کنم بیان در مورد کتاب های مختلف چه برای کنکور چه برای امتحانات پایان ترم صحبت کنن برای مثال درس مکانیک سیالات من از استریتر استفاده می کنم کتاب بدی نیست ولی درس دادن وایت و سوالات پایان فصلش خیلی بهتر از اونه مخصوصا فصل 2

معتمدد

عضو جدید
چرا هیچ کس در مرد این موضوع حرف نمی زنه من از قدیمی تری ها، اونایی که کنکور دادن یا می خوان کنکور بدن خواهش می کنم بیان در مورد کتاب های مختلف چه برای کنکور چه برای امتحانات پایان ترم صحبت کنن برای مثال درس مکانیک سیالات من از استریتر استفاده می کنم کتاب بدی نیست ولی درس دادن وایت و سوالات پایان فصلش خیلی بهتر از اونه مخصوصا فصل 2
بازم گلی به گوشه جمال شما

8962027

عضو جدید
من کتاب تست پوران رو هم برای سیالات دیدم البته فقط از توضیحاش استفاده کردم به نطرم جامع و مانع بود وتمام مطلب رو پوشش میداد

aminkhan

عضو جدید
مدرسان شریف من شنیدم که خیلی آشغاله و اصلا ارزشش را نداره..البته طرف رشته اش شیمی بود ولی بنظر من پوران خیلی مفهومی وریز گفته و راهیان نکته وار رفته جلو!!!!

alireza_hadi

عضو جدید
من امسال کنکور دادم و کلا از کتابهای راهیان خوندم همه ی درسارو. بنظر من عالی بودن البته آدم باید اونجاهایی که فقط نکته رو گفته خودش یکم فکر کنه و اثباتشو بدست بیاره از نظر من این نقطه ضعف نیست بلکه خوبیه راهیانه چون من اینجور نکته هارو وقتی خودم اثبات میکردم دیگه یادم نمیرفت.

معتمدد

عضو جدید
از نظراتتون ممنونم ولی دوستان اگه میشه به غیر از کتابای راهیان و پوران نظر بدید

8962027

عضو جدید
لطفا در مرود درس ترمودینامیک هم نظر بدید هم کتاب تست هم کتاب مرجع. لطفا هر کتابی رو که ذکر میکنید بگید چه طور وارد مطلب شده نقاط قوت و ضعفش رو هم بگید

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
کسی میدونه به غیر از کتابهای راهیان و پوران چه کتابهایی خوبه؟

مثلا مدرسان شریف چطوره؟
کتاب های کنکوری موسسات مختلف نمی شه گفت زمین تا اسمون با هم فرق دارن .. همشون از روی کتاب های مراجع نوشته شدن و فقط توی نحوه بیان موضوعات کمی تفاوت دارن .. کتاب بیشتر موسسات خوب هستن .. ولی نمیشه کلی گفت که کتاب های فلان موسسه از بقیه بهتره .. اگر در مورد هر درس بیاییم و بهترین کتابی رو که خوندیم بگیم خیلی بهتره.
من خودم در کل از روی کتاب های راهیان خوندم که به نظرم کتاب های خوبی بودن .. اما در مورد مدرسا شریف که سوال کردید من حرارتش رو دیدم .. خیلی خوب بود .. واقعا کتاب خوبی نوشته بودن .
در ضمن کتاب سوالات جامع کنکور هندسی شیمی مدرسان رو هم داشتم که اون هم عالی بود..

P O U R I A

مدیر تالار
مدرسان شریف من شنیدم که خیلی آشغاله و اصلا ارزشش را نداره..البته طرف رشته اش شیمی بود ولی بنظر من پوران خیلی مفهومی وریز گفته و راهیان نکته وار رفته جلو!!!!
در مورد درسان شریف من هم اینجوری شنیدم .. ولی خودم کتابایی که ازش دیدم خوب بوده .. ولی در مورد پوران من کتاب ترموی اون رو دیدم .. عالیی بود ... خیلی خیلی کامل مسائل رو توضیح داده بود.

P O U R I A

مدیر تالار
لطفا در مرود درس ترمودینامیک هم نظر بدید هم کتاب تست هم کتاب مرجع. لطفا هر کتابی رو که ذکر میکنید بگید چه طور وارد مطلب شده نقاط قوت و ضعفش رو هم بگید
در مورد ترمو توی پست قبلی هم گفتم .. کتاب های ترمو پوران خیلی خوب بود .. ولی من کتاب های راهیان رو بطور کامل خوندم و احساس نیاز به کتاب های دیگه نکردم و کامل همه مباحث رو پوشش میداد.

bage_aseman

عضو جدید
در انتخاب کتاب یا جزوه باید دقت داشته باشید که هر چه شما کتاب یا جزوه کامل تری رو انتخاب کنید نیاز به اضافه کردن مطلب جدید یا خوندن منبع جدید کمتر میشه پیشنهاد من اول جزوات پارسه
مقایسه راهیان و پوران
در خصوص کتاب به پایه تحصیلی شما بستگی داره و صرف اینکه یک رتبه برتر کتابی را خوانده دلیل نمی شود شما هم با خواندن آن رتبه خوبی بیاورید!
اگر پایه ضعیف تا متوسط و یا اینکه مطالب درسی یادتان رفته کتاب های پوران به همراه مطالعه منابع (تریبال ، مک کیب ،...) پیشنهاد بنده است!
به دلیل:
1-متن ساده و روان
2-بعضی نکات در پاسخ تست ها آورده شده (شما را مجبور به زدن تست ها می کند)
3-مفهومی بودن(شیرفهم شدن:D )
4-پرهیز از آوردن فرمول های غیرضروری.
5-اثبات تقریبا تمام فرمول ها (و نگذاشتن به عهده دانشجو)
...
اگرپایه متوسط به بالا دارید کتاب های راهیان خوبه البته این در صورتی است که شما روش بدست آوردن فرمول ها رو خودتان بلد باشید چون راهیان فقط فرمول نهایی رو آورده!
به دلیل:
1-بیشتر متن کتاب تست های سال های قبل می باشد و باید خط به خط حفظ باشید.
2-جامع تر بودن، پاسخ تست ها در متن درسنامه هست.
3-در بعضی قسمت ها اگر موضوع را از قبل بلد نباشید متن را متوجه نمی شوید(بیشتر به درد مرور می خورد)
4-آوردن فرمول های زیاد (می تواند هم نکات مثبت و هم منفی راهیان باشد)
5-میکروطبقه بندی (عنوان ها ریز شده مثلا: بخش اول:معادلات دیفرانسیل معمولی>فصل دوم:معادلات مرتبه اول>2-7معادلات خاص>2-7-1معادله برنولی و 2-7-2 و...)
...

javahery

متخصص هایسیس
کاربر ممتاز
سلام به مهندسای عزیز..بخصوص اونایی که کنکور داشتن مثه من که باید بهشون خسته نباشید گفت:)

من سال دوم که کنکور دادم...پارسال با پوران و راهیان رفتم جلو...خدایش دیگه به درد نمی خورن

واسه بچه های سال دیگه برای درس حرارت ,حرارت انتشارات جهش از مهندس امید بابایی....کولاکه ها....اتفاقا توی همین باشگاه یکی از بچه ها به خودم پیشنهادش داد و ررفتم گیرش آوردم....خدا وکیلی دستش درد نکنه هم نویسنده هم اون بنده خدایی که بهم معرفیش کرد.

واسه بقیه درسا هم پارسه خوبه البته من راکتور و ترمودینامیک رو راهیان خوندم در کنارش پارسه هم بود.

امیدوارم تجربیاتم مفید فایده باشه برای بقیه دوستان.
شاد باشین:)

m.mansourpour

عضو جدید
سلام.کتاب جامع مهندسی شیمی جلد دوم هم چاپ شد.دو جلد روی هم کل نکات ارشد ودکتری مهندسی شیمی وهم آزمونهای استخدامی رو پوشش داده.نویسنده:دکتر سیدین.انتشارات نوآور

P O U R I A

مدیر تالار
برای اطلاع دیگر دوستان.

اخرین سوال
اگر بخوام کتاب تست بگیرم کدوم انتشارات بهتره
مدرسان شریف یا راهیان ارشد و ...
ممنونم از راهنماییت

خواهش میکنم......
ببین نمیشه کلی گفت این بهتره یا اون.........ولی اگه اصرار داری از یه انتشارات بخونی راهیان در کل شاید بهتر باشه از بقیه...........ولی اگه یه گشتی بزنی تو فروم میبینی بچه ها بهترین کتابها رو برای هر درس معرفی کردند........و یه نکته هم اینکه کسی زیاد از مدرسان تعریف خاصی نمیکنه ولی به نظرم اونم خیلی خوبه........حداقل حرارتشو که خوندم عالی بود.....من حرارت راهیان و پارسه رو هم خوندم که اونا هم مکمل و خیلی خوب بودن......موفق باشی.......

در حال حاضر، راهیان تونسته نواقص کتاب‌های مهندسی شیمی رو برطرف کنه، و در دسته بهترین‌ها قرار گرفته
از یک رفرنس بخونین و همون رو عالی یاد بگیرین، کافیه

سلام
به نظرم ترمودینامیک پوران پژوهش و جزوه ی دکتر موسویان از دانشگاه تهران
کاربرد ریاضیات راهیان
حرارت راهیان و پوران هم تکمیل میکنه کتاب اینکوپرا هم هست که بد نیست نگاه کنی
جرم کتاب دکتر بهمنیار و راهیان و تریبال
عملیات واحد راهیان ارشد
راکتور راهیان ارشد

آخرین ویرایش:

m@hdi13579

کاربر فعال
سلام دوستان من پس از مشورت با تعدادی از بچه های ترم بالایی دانشگاهمون که سالهای قبل رتبه های یک یا دو رقمی آوردن و استفاده از تجربیات دوستان این باشگاه و البته شناختی که از خودم دارم روش مطالعه و منابع زیر رو انتخاب کردم

منابع:
1. حرارت:
اینکروپرا -چالکش- مرجع کامل انتقال حرارت(آقای امید بابائی)- راهیان
2.جرم و عملیات:
بهمن یار -چالکش-تریبال- راهیان -پوران
3.سیالات:
وایت -استریتر-چالکش-راهیان- مدرسان
4.راکتور:
لونشپیل- راهیان
5.ترمودینامیک:
ون نس- (قسمت های خاصی از ون وایلن مثل قسمت تبرید و توان) -پوران - راهیان
6.ریاضیات:
کتاب دکتر نیک آذر -راهیان و پارسه
7.کنترل:
کتاب دکتر نیک آذر - راهیان
8.زبان:
504- انگلیسی برای دانشجویان مهندسی شیمی-راهیان

روش مطالعه:
شاید مراجع بالا در دید اول به نظرتون خیلی زیاد باشه اما زود قضاوت نکنید
من و یکی از دوستانم قرار گذاشتیم که با هم برای ارشد درس بخونیم مراجع بالا رو هم رفرنس های اصلی رو که داریم کتاب های ارشد رو هم تعدادی شو من میگیرم تعدادی شونو هم دوستم، توصیه میکنم حتی المقدور کتاب های ارشد رو دست دوم بگیرید چون بعد از آزمون دیگه به دردتون نمی خورن و اگه بفروشینشون کمتر ضرر میکنید.
بسته به شرایط قرار گذاشتیم هفته ای دو یا سه روز همدیگرو ببینیم و روی مطالبی که بر اساس هدف گذاری هفتگیمون توی این هفته خوندیم با هم بحث و گفتگو کنیم بر این اساس در مورد هر درس یک کتاب از رفرنس ها و یکی از کتابای ارشدو من می خونم و رفرنس و کتاب ارشد دیگه هم دوستم مثلا در مورد حرارت اینکروپرا و راهیان با من و چالکش و مرجع کامل انتقال حرارت با دوستمه.و هفته که مثلا قراره از حرارت فصل مبدل ها رو بخونیم من از کتابای مربوط به خودم می خونم و دوستم هم از کتابای مربوط به خودش (البته خلاصه نویسی فراموش نشه)بعد اون روزی که قراره همدیگه رو ببینیم اول یکی کامل هر چی که از مبدل ها از توی این دو کتاب فهمیده برای اون یکی توضیح میده بعد طرف مقابل اگه نکته اضافی از کتابهای مربوط به خودش داره به توضیحات اضافه میکنه این طوری هم نقاط ضعف کتابا رو متوجه میشیم هم هم خلاصه هامونو کامل می کنیم هم درسی که خوندیم دوباره مرور میشه.

دوستان با تجربه ممنون میشم نظراتتونو بهم بگید:w27:

ilia.azimi

کاربر فعال
سلام دوستان
من به راهنمایی مهندسین با تجربه در امر کنکور احتیاج دارم لطفا کمکم کنید
میخواستم بدونم کتاب انتقال جرم پارسه با این جزوه دست نویس که تو سایت هم لینک دانلودش هست فرقش چیه؟ایا بگیرم کتابشو علاوه بر این جزوه؟
و اینکه کتاب بانک تست مهندسی شیمی پارسه و کتاب پک کامل مهندسی شیمی پارسه رو توصیه میکنید یا نه؟
بچه ها ممنون میشم جواب بدین
مرسی

S.Mehran.S

عضو جدید
سلام دوستان
من به راهنمایی مهندسین با تجربه در امر کنکور احتیاج دارم لطفا کمکم کنید
میخواستم بدونم کتاب انتقال جرم پارسه با این جزوه دست نویس که تو سایت هم لینک دانلودش هست فرقش چیه؟ایا بگیرم کتابشو علاوه بر این جزوه؟
و اینکه کتاب بانک تست مهندسی شیمی پارسه و کتاب پک کامل مهندسی شیمی پارسه رو توصیه میکنید یا نه؟
بچه ها ممنون میشم جواب بدین
مرسی
سلام .
ترجیحا جزوه دست نویس جرم رو تهیه کنید همراه با فایل های صوتی کلاس ( فایل صوتی خیلی لازمه و خیلی هم مفید )
پک کامل به نظرم چیز جالبی نیست . چون یه سری از کتاب هاش اصلا خوب نیست . کتاب عملیاتش رو اگه تونستید تهیه کنید که تقریبا همون بازنویسی شده جزوه میرزازاده است و کتاب خوبیه . حرارت هم جزوه و فایل صوتی خیلی عالیه .

ziiizooo

عضو جدید
سلام .
ترجیحا جزوه دست نویس جرم رو تهیه کنید همراه با فایل های صوتی کلاس ( فایل صوتی خیلی لازمه و خیلی هم مفید )
پک کامل به نظرم چیز جالبی نیست . چون یه سری از کتاب هاش اصلا خوب نیست . کتاب عملیاتش رو اگه تونستید تهیه کنید که تقریبا همون بازنویسی شده جزوه میرزازاده است و کتاب خوبیه . حرارت هم جزوه و فایل صوتی خیلی عالیه .

کتاب جرم پارسه هم فوق العاده خوبه

ilia.azimi

کاربر فعال
سلام .
اقا مهران من تو سایت پارسه کتاب عملیات ندیدم فقط جزوه اس ولی جرم کتاب داره عملیات مگه کتابشم هست؟

parham asadi

عضو جدید
سلام
پارسه اصلا کتاب عملیات نداره ولی جزوه سمیعی گهر خیلی خوب بود
در ضمن من دوستم کلاسهای سمیعی گهر را رفته بود یکسری نکات کلیشه ای بهشون داده بود که من فقط کاربرد ریاضیاتش را خوندم (30 تا نکته بود م) و گفتم شاید از این شامورتی بازی های کنکور باشه ولی خداوکیلی عالی بود از 30 تا 13 تا تو کنکور امد .
بچه ها میگن برای بقیه درسها هم بوده
البته که من زنگ زدم برای امسال ، مثل اینکه دیگه درس نمیده و از ایران رفته :(
در ضمن جزوه کنترل میرزازاده هم خیلی خوب بود
برای زبان تخصصی هم ماهان یه کتاب خوب داره

P O U R I A

مدیر تالار
من جزوات پارسه رو دارم(نه اینایی که توی سایته)کامل و جامع و مرتب. حتما توی همین تاپیک براتون میزارم که استفاده کنید
سلام
اگر این کار کنید عالی میشه ..
بله .. یک سری جزوات پارسه هستن که خیلی بهتر هستن ولی نسخه اینترنتی اونها وجود نداره ... خودم هم اونها رو داشتم .. ولی متاسفانه به دوستان دادیم و دیگه سربه نیست شدن !!!
توصیه می کنم دوستان کنکوری حتما این جزوات رو تهیه کنن. تجربه ثابت کرده عالی هستند.

pooya.wushu

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
اگر این کار کنید عالی میشه ..
بله .. یک سری جزوات پارسه هستن که خیلی بهتر هستن ولی نسخه اینترنتی اونها وجود نداره ... خودم هم اونها رو داشتم .. ولی متاسفانه به دوستان دادیم و دیگه سربه نیست شدن !!!
توصیه می کنم دوستان کنکوری حتما این جزوات رو تهیه کنن. تجربه ثابت کرده عالی هستند.

در اولین فرصت برای دوستان آپ میکنم

parham asadi

عضو جدید
راستی طبقه هم کف پارسه یه کپی داره که جزوات(نه کتابها ) پارسه را میفروشه
کاری هم نداشت که دانشجو پارسه هستید یا نه.
در ضمن منم یکسری جزوه دارم ولی کسی کلیشه های دکتر سمیعی گهر راداره اپ لود کنه ؟
چون تو کپی پایین نداره:(

بالا