OLGA 5.2.1 and P/V/T/SIM 13.1.1

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
This software is used for Transient Analysis of Gas Pipelines.

http://rapidshare.com/files/96031932/O521.rar
Pass: Allaho Akbar

License Files for O/L/G/A are here:
http://ifile.it/dqarbcf
OR
http://rapidshare.com/files/96225828/O521_Lic_Guide.rar

PVTSim 13.1.1 with FlexLM license
http://rapidshare.com/files/95472168/PVTsim.rar.html

For new users license installation can be difficult but please try as the program runs well.
From original uploaders
http://mihd.net/24s5qy
License file are in first post​

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
با فاصله پسورد رو وارد کردید؟ بدون فاصله امتحان کنید!

rooh_ebrahimi

عضو جدید
درخواست آموزش نصب OLga

درخواست آموزش نصب OLga

من با پسورد بالا با فاصله می زنم شروع می کنه به باز کزدن تا به 100 درصد می رسه این پیغام میاد و بعد دوباره خراب میشه علتش چیه؟ من version 5.2 هم از دانشگاه گرفتم تو نصبش مشکل دارم اگه میشه حداقل طریقه نصب License آنرا برامون بگید خیلی ممنون میشم

! C:\Documents and Settings\rooh\Desktop\O521.rar: CRC failed in the encrypted file OLGA-5.2.1_Installer.msi (wrong password ?)
! C:\Documents and Settings\rooh\Desktop\O521.rar: The file "???" header is corrupt

rooh_ebrahimi

عضو جدید
نحوه کرک Olga و درخواست کمک برای محاسبات Searching در Piping برای خطوط فرآورده های نفتی

نحوه کرک Olga و درخواست کمک برای محاسبات Searching در Piping برای خطوط فرآورده های نفتی

بعد از تهیه نرم افزار سالم
1- کپی کردن فایل SPT-OR1391-11910.lic از cd به قسمتی از هارد
2- right click روی آن open with با notepad
3- جایگزین کردن ABCDEFG با Full name computer که باید در 2 جا انجام شود خط 3 و 6
(برای یافتن Full name computer می بایستی روی آیکون mycomputer راست کلیک و Properties گرفته بر تب computer name رفته دقت شود در برخی از ورژن ویندوز انتهای Full name computer را نقطه می گذارد که اضافی است و نباید آنرا کپی کنید )
4- save کردن و بستن
5- شروع نصب نرم افزار تا Scandpower License Handler ما با دو Option که <Use a License Server on This Machine> و <Use Node-locked License> هست کار داریم این تا اینجا باشه

قبل از اینکه کاری با این 2 option بکنیم فایل lic درست شده رابه آدرس C:\Program Files\SPT\Licenses یا C:\Program Files\SPT\OLGA\Licenses کپی می کنیم برای من که ورژن 5.2.1 هست که آدرس اولی هست حالا ادامه کار

الف) <Use a License Server on This Machine> را انتخاب می کنیم دکمه Configure در پنجره ایکه باز می شود <Add Local Server> را کلیک و Browes را زده و آدرس فایل Lic را می دهیم
سپس <Uninstall License Server> را کلیک کنید و بعد reinstall را کلیک و در نهایت <Install License Server> تا اینجا رو ببندید
ب) <Use Node-locked License> را کلیک و configure سپس آدرس lic را می دهیم،
حالا این 2 option آماده شده

6- پنجره را ببندید و Start>All program>OLGA>FLEXLM>LM Tools رو اجرا کنید به تب Utilities رفته در قسمت vendor name این کلمه را تایپ می کنیم scplmd و در Path هم مسیر Lic را می دهیم حالا دکمه Add vendor path را می دهیم پنجره را بسته و لذت ببرید از برنامه

راستی dot net framework 2 را رو Servicepack 2 نصب کنی، اگه د ندارید بگید که Upload کنم

فکر نکنم مشکلی پیش بیاد کامل گفتم ;) ولی اگه بازم مشکلی داشتید بگید در خدمتم

حالا یه خواهش کیا با این نرم افزار خوب کار کردند؟
من سئوالی دارم از بچه هایی که کار طراحی کردند کی می دونه Searching در pipng چیه؟

اینطور که من شنیدم برای اینکه یک خط لوله را بخواهند ببینند تحمل فشار حاصل از ضربه قوچی را داره با این نرم افزار میاند کل خط لوله و تجهیزات سر راه آنرا شبیه سازی کرده و تست می کنند برای خوراک غیر از آب و عمدتا فرآورده های نفتی در خطوط لوله از نرم افزار olga استفاده میشه و برای مواردیکه آب در لوله هست از Hytran از دوستانیکه اطلاعاتشون کاملتره خواهش می کنم دریغ نکنند بیشتر و کامل توضیح بدند و روش این کار رو با این نرم افزار به ما هم یاد بدند من شدیدا بهش نیاز دارم اگه کسی هم اطلاعات یا کتاب و یا مطلبی در این زمینه داره یا می دونه من از کجا می تونم سریعتر بهش برسم به من بگه
بازم از همه دوستان متخصص در این سایت بینهایت سپاسگذارم و امیدوارم بتونم منم مثل بقیه دوستان مفید باشم

rooh_ebrahimi

عضو جدید
خوب اگه دارین همین جا بفرمایین تا همه استفاده کنن

:)
جناب Nima من منظورم از یافتن کرک باز کردن فایل زیپ بالا نبود من نتونستم آخر فایل بالا رو باز کنم این برنامه رو از دانشگاه گرفتم Version 5.2.1 هست

اگه هم حال کردید په امتیاز بما هم بدید ما هم داریم راه میوفتیم :biggrin:

rooh_ebrahimi

عضو جدید
جناب اشکان و بهتاش عزیز کسی رو میشناسید که search کردن piping رو بلد باشه یا بتونه منرو هدایت بده به منبعی؟

اشکان فروتن

مدیر بازنشسته
جناب اشکان و بهتاش عزیز کسی رو میشناسید که search کردن piping رو بلد باشه یا بتونه منرو هدایت بده به منبعی؟
دوست عزیز ، متوجه منظورت از " search کردن piping " نشدم.
======
ولی دوستی بودن با نام ture توی تالار مهندسی مکانیک که در زمینه پایپینگ قوی بودن ، البته دیگه مدتیه به سایت نمیان ، به هرحال یه پیام خصوصی بهش بدی ، ضرر نداره

rooh_ebrahimi

عضو جدید
اینطور که من شنیدم اگه اختلاف فشاری از بابت بستن سریع یکی از Valve ها یه هر دلیل دیگه ایجاد شه بطور یک موج در مسیر پایپ هدایت میشه گاهی از مسیر توانایی چنین ضربات حاصله رو نداره و حالا ممکنه ضخامت پایپ کوچک باشه یا هر دلیل باعث خصارت میشه به سیستم برای همین قبل از ساخت plant و استفاده و بهره برداری میگند که باید این سیستم Search شه اگه ok کار کنند روش معلومه که یک اصطلاحه و فقط بچه هاییکه کار طراحی کردند شنیدند

rooh_ebrahimi

عضو جدید
ببخشید جناب اشکان با این نرم افزار کسی در سایت میشناسید که تسلط داشته باشه و یا کتاب آموزشی .... داشته باشه می خوام در مورد ضمینه ای که لازم دارم رو این نرم افزار کار کنم

اشکان فروتن

مدیر بازنشسته
ببخشید جناب اشکان با این نرم افزار کسی در سایت میشناسید که تسلط داشته باشه و یا کتاب آموزشی .... داشته باشه می خوام در مورد ضمینه ای که لازم دارم رو این نرم افزار کار کنم
من اصلا" به این برنامه کار نکردم ولی شاید بهتاش (پیرجو) کار کرده باشه

ture

عضو جدید
اینطور که من شنیدم اگه اختلاف فشاری از بابت بستن سریع یکی از Valve ها یه هر دلیل دیگه ایجاد شه بطور یک موج در مسیر پایپ هدایت میشه گاهی از مسیر توانایی چنین ضربات حاصله رو نداره و حالا ممکنه ضخامت پایپ کوچک باشه یا هر دلیل باعث خصارت میشه به سیستم برای همین قبل از ساخت plant و استفاده و بهره برداری میگند که باید این سیستم Search شه اگه ok کار کنند روش معلومه که یک اصطلاحه و فقط بچه هاییکه کار طراحی کردند شنیدند

با سلام .

من هم تا به حال نه اسم نرم افزار رو شنیده بودم و نه پدیده SEARCHING . یه سر به سایت نرم افزار زدم : فکر کنم این نرم افزار برای آنالیز استرس پایپ باشه ( البته شاید ) و این پدیده ای هم که شما شرحش رو دادید احتمالاً منظور ضربه قوچ یا water hammering باشه .

دوستان دیگه اگه فرصتشو دارند لطفاً یه تحقیق در این مورد بکنند. با تشکر

آخرین ویرایش:

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
پدیده سرج بیشتر در کمپرسورها اتفاق میفته ولی گاهی اوقات در پمپ ها و شیرها هم مشاهده میشه..قبلا دربارش توضیح دادم.... جستجو به عهده کاربران.

netspyking

عضو جدید
با عرض سلام

نرم افزار OLGA جزو قدرتمندترین برنامه هایی است که قادر به آنالیز محیط سیال سه فازه در داخل لوله ها میباشد , اطلاعات بیشتر را میتوانید از سایت زیر دریافت نمایید :

http://www.sptgroup.com/en/Products/olga

ضمنا کتاب این نرم افزار هم منتشر شده است

http://www.adinebook.com/gp/product/9643548537

موفق باشید :smile:

rooh_ebrahimi

عضو جدید
11111111111111

پیوست ها

• P&ID.part001.rar
    1.9 مگایابت · بازدیدها: 0
  • P&ID.part002.rar
    1.9 مگایابت · بازدیدها: 0