·▪•●سوالات و درخواست های مهندسی پلیمر فقط در اینجا مطرح شود●•▪·

polymer77

عضو جدید
[h=2]افزایش استحکام کامپوزیت اپوکسی تجاری با نانولوله‌کربنی[/h]
شرکت فالکروم اس‌پی متریالز (Fulcrum SP Materials) موفق به بهبود محصول فایبرگلاس خود شده‌است این فایبرگلاس یک کامپوزیت اپوکسی بوده که با استفاده از پروتئین SP1 خود نانولوله‌های کربنی را در سطح آن پوشش داده‌اند.
فالکروم یکی از شرکت‌های پیشرو در توسعه کامپوزیت‌ها با فناوری‌نانو است که اخیرا از نانولوله‌های کربنی و SP1 برای بهبود فایبرگلاس‌ها و کامپوزیت‌های اپوکسی استفاده کرده است. این شرکت با به کارگیری نانولوله کربنی موفق به افزایش استحکام این کامپوزیت‌ها تا حداقل 30درصد شده‌است. این شرکت موفق شده با این روش کیفیت محصولات خود را بهبود و آن را برای استفاده در حوزه‌های مختلف بهینه‌سازی‌ کند در حالی که هزینه این محصولات در حد رقابت‌پذیری باقیمانده است.
مشتریان این شرکت، در حال حاضر از نانوکامپوزیت‌های تقویت شده فالکروم در حوزه هوافضا استفاده می‌کنند با این کار از مزایای فناوری‌نانو در حوزه کامپوزیت‌ها بهره گرفته‌اند.
نیمرود لیتواک مدیرعامل شرکت فالکروم می‌گوید: محصول جدید SP1/CNT ما که از ترکیب فناوری‌نانو زیست‌فناوری به‌وجود آمده قابلیت پیاده‌سازی در خط تولید انبوه رنگ‌های نساجی استاندارد را داراست. این فناوری جدید، مشتریان ما را قادر می‌سازد تا نیاز‌های متعدد خود را برآورده سازند. ما بازخوردهای بسیار رضایت‌بخشی از مشتریان خود دریافت کرده‌ایم. ما شرکت‌ها را تشویق می‌کنیم تا برای رفع چالش‌ها و نیازهای خود با ما تماس بگیرند.
شرکت فالکروم که در سال 2007 تاسیس شده به دنبال استفاده از نانوذرات بازار 82 میلیارد دلاری کامپوزیت‌ها است. این بازار شامل مواد خام نظیر فیبر کربن/شیشه و آرامید است. نانوکامپوزیت‌ها از مواد بسیار رایج در صنعت هوافضا، ساختمان، حمل‌و‌نقل، انرژی باد و تجهیزات ورزشی هستند. این شرکت موفق شده با استفاده از فناوری SP1/CNT خواص عملکرد کامپوزیت‌ها را بهبود دهد برای مثال وزن آنها را کاهش داده در حالی که استحکام کامپوزیت‌ها افزایش یافته و هزینه تولید آنها تغییر چندانی نکرده است.

heavengirl690

عضو جدید
درخواست سوالات مربوط به رئولوژی پیشرفته سیالات پلیمری

درخواست سوالات مربوط به رئولوژی پیشرفته سیالات پلیمری

مهندسین عزیز سال نو را به همه تون تبریک میگم . من دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی شیمی-پلیمر هستم .
از دوستان اگه سوالات در رابطه با رئولوژی پیشرفته سیالات پلیمری دارن لطف کنن به من کمک کنن :):gol::gol::gol::gol::gol:
:gol:

rahami

عضو جدید
سلام مهندسان عزیز
بنده میخوام روی موضوع "کاربرد پلیمرها در مهندسی عمران" کار کنم و در حال حاضر هیچ منبعی ندارم.
هرکدوم از دوستان بتونه در مورد این سرفصل ها بهم منبع فارسی یا ترجیحا انگلیسی معرفی کنه بی نهایت ممنون میشم:
1.معرفی پلیمرها، 2.مقایسه خواصش با سایر مواد، 3.کاربردش در سازه، راه، آب و خاک، 4.مطالعات موردی.

dariushkhan

عضو جدید
ترجمه مقاله تجزیه با نانو ذرات نقره

ترجمه مقاله تجزیه با نانو ذرات نقره

مشاهده پیوست تجزیه با نانو ذرات نقره.docمشاهده پیوست 1-s2.0-S0169433213023064-main.pdf
من کار ترجمه رو دوست دارم. هر کسی مقاله ISI پلیمر داره برای من بفرسته تا هم بخونمش هم ترجمه کنم اگه شد بذارم تو سایت
به آدرس E- mail :
datapack320@yahoo.com

ARMAN1365

عضو جدید
سلام دوستان

کسی درمورد مش بندی کربنات چیزی میدونه؟
مثلا پلی کربنات و کربنات چه مش بندی هایی دارن؟
برای تولید کامپاند کربنات با پایه ی PP و PE از چه نرم کننده ای با چه درصدی باید استفاده بشه؟
کلا فرمول کلی تولید گرانول های پلی کربنات با پایه PP و PE از چه چیزهایی با چه درصدی باید استفاده کرد ؟ (البته منظورم تو صنعت هستش)
مثلا در PP حداکثر چقدر میتوان کربنات اضافه کرد و برای این کار باید از چه مواد دیگری هم (با چه درصدی) استفاده کرد؟

مرسی دوستان
سلام
شما رشتتون چیه؟
گرانول پلی کربنات با پایه PP? احتمالا منظورتون پلی پروپیلن حاوی کربنات کلسیم هست که تو صنایع مستربچ سازی متداول هست
عموما فرمولاسیون اینها تجربی است و دستگاه به دستگاه متفاوت است ولی حدودا در PP 70 در صد استفاده می شود و این مقدار هم بستگی به کاربرد و mfi مورد نظر وسایر خواص مورد انتظار
طراحی می شود.

mohammad4030

عضو جدید
کمک..

کمک..

سلام دوستان..
راستش وقت نکردم که صفحات رو مرور کنم...
احتمال زیاد سوالم تکراری باشه..
میخوام واسه ارشد بخونم.و اینکه از هرکی پرسیدم گفت جزوه های امیر کبیرو بخون..میتونید کسی رو بهم معرفی کنید که برم ازش جزوه بگیرم؟؟

با تشکر

saeed269

عضو
چــــــــــــــــــــــــ ـــــــرا چنین است؟

چــــــــــــــــــــــــ ـــــــرا چنین است؟

با سلام خدمت دوستان،

سوالاتی برای من وجود دارد که با همکاری دوستان بهتر می توانم جواب آنها را پیدا کنم:
1- چـــــــــــــــــــــــــــــــرا مهندسی پلیمر بصورت مستقل شناخته نمی شود حتی در این انجمن علمی؟
2- چـــــــــــــــــــــــــــــــرا هر جا نیاز به مهندس پلیمر هست، از کسانی که تخصصی ندارن استفاده میشه، مثلا اغلب جاها مهندس مکانیک یا نوع دیگه ای فعالیت می کنه؟
3- چـــــــــــــــــــــــــــــــرا مهندسی پلیمر رو آنقدر که باید مهندسین پلیمر به جامعه معرفی نمی کنن؟
4- چـــــــــــــــــــــــــــــــرا اغلب اونها تو شغل های دیگه مشغول بکار هستن و با اینکه این رشته وسعت خیلی زیادی داره اما ...
5- چـــــــــــــــــــــــــــــــرا اغلب فارغ التحصیلان دنیال کار شرکتی میگردن و خودشون نمی تونن کار ایجاد کنن؟
.
.
.
سپاس

Nazi_Elite

عضو جدید
کاربر ممتاز
مخصوصا سوال3 رو هرکی جواب بده جواب سوال منم هست واقعا چرا؟!.....

marzie polimeri

عضو جدید
چون اینجا ایرانه یعنی شهری که هر چی توش میبینی باعث تحریکه:biggrin:باید بسازی تا درست شه.یه جورایی رشته ما مثه رشته مهندسی هسته ای هست که سی سال پیش کسی نمیدونست چیه الان همه میدونن و حتی راجع بهش نظر میدن.گذر زمان بهترین چیزه:cry:

saeed269

عضو
دوستانیکه روزی حداقل یکبار به انجمن سر می زنن و دوست دارن در کار گروهی آنلاین شرکت کنن، اعلام کنن.

دوستانیکه روزی حداقل یکبار به انجمن سر می زنن و دوست دارن در کار گروهی آنلاین شرکت کنن، اعلام کنن.

سلام،
دوستانیکه روزی حداقل یکبار به انجمن سر می زنن و از دوست دارن در کار گروهی آنلاین شرکت کنن، اعلام کنن.
سپاس:smile:

saeran

عضو جدید
سلام دوستان

کسی درمورد مش بندی کربنات چیزی میدونه؟
مثلا پلی کربنات و کربنات چه مش بندی هایی دارن؟
برای تولید کامپاند کربنات با پایه ی PP و PE از چه نرم کننده ای با چه درصدی باید استفاده بشه؟
کلا فرمول کلی تولید گرانول های پلی کربنات با پایه PP و PE از چه چیزهایی با چه درصدی باید استفاده کرد ؟ (البته منظورم تو صنعت هستش)
مثلا در PP حداکثر چقدر میتوان کربنات اضافه کرد و برای این کار باید از چه مواد دیگری هم (با چه درصدی) استفاده کرد؟

مرسی دوستان

سلام
به قول دوست خوبمون ARMAN 1365 به مسائل مختلفی بستگی دارد
احتمالا شما می خواهید بدانید در پلی پروپیلن ازچه نوعی با چه درصدی و به چه میزان میزان می توان کربنات کلسیم افزود - که البته همزمان باید محصول مورد نظر و خواص فیزیکی مورد انتظار ازمحصول و خواص فرایندی را ا نیز دانست (ضمن اینکه با چه فرایندی باید تولید شود و با چه دستگاهی) و
و احتمالا به دلیل افزایش مقدار قبل توجی از آن نیاز به افزودن روان کننده ها و نرم کننده خواهید داشت
توصیه میکنم به هندبوک های پلی اولفین ها مراجعه شود و در بخش fillers میتوانید تاحدود زیادی جواب بگیرید

saeed269

عضو
دوستان سلام،
خیلی ممنون که سوالم رو بدون جواب نگذاشتین،
لطفا به آدرس من ایمیل بزنین تا بیشتر در مورد این کار با همدیگه صحبت کنیم.

با سپاس:smile:

آخرین ویرایش توسط مدیر:

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
دوستان سلام،
خیلی ممنون که سوالم رو بدون جواب نگذاشتین،
لطفا به آدرس من ایمیل بزنین تا بیشتر در مورد این کار با همدیگه صحبت کنیم.
با سپاس:smile:
سلام

کاری اگر هست همینجا صورت میگیره ..

saeed269

عضو
سلام

کاری اگر هست همینجا صورت میگیره ..

شرمنده ....
دوستانیکه تمایل دارن به اینجانب ایمیل بزنن.
علت این امر اینکه دوستان در تاپیک های قبلی با شور وارد میشن و
بعد هنوز شروع نشده شل شدن و از اونها خبری نیس.

دوستانیکه واقعا دوست دارن کاری انجام بدن و واقعا هستن اعلام کنن.
با سپاس

dariushkhan

عضو جدید
شما نمی خواد از من مدرک بگیری.
من نمی دونم چرا بعد 5 سال هنوز تازه وارد تلقی می شم. بعد این همه فعالیت.
منظورم اینه تاپیک بذارین

baran_rm

عضو جدید
نیازمند یاری سبز دوستان

نیازمند یاری سبز دوستان

سلام.
کسی هست زبانش خوب باشه بتونه تو ترجمه مقاله به من کمک کنه؟:redface:

masoudrasooli

عضو جدید
تست DSC

تست DSC

سلام ...
3تا سوال راجع به تست DSC دارم.
1- چگونه میتوان نوع الفا و بتا را با این تست تعیین کرد ؟
2- چگونه با DSC سینتیک رشد بلورها را تعیین میکنند ؟
3- چگونه از DSC برای تعیین سینتیک پخت استفاده میکنند ؟
خواهش میکنم کمکم کنید ، وقت خیلی کمی دارم ، تا فردا .
متشکرم ...:(:(:(:(:(:(:(

baran_rm

عضو جدید
درباره ی دارو رسانی توسط نانو تیوپ کربن(drug delivery) هست.حتی اگر مقاله ی فارسی هم در این باره دارید بازم کمک کردید.:smile:

saeed269

عضو
سلام.
کسی هست زبانش خوب باشه بتونه تو ترجمه مقاله به من کمک کنه؟:redface:

سلام دوست گرامی،
بنده برای مجله بسپار مقاله تالیف و ترجمه می کنم.
می تونم تو تهیه مقالات و ترجمه اونها بهتون کمک کنم.
با سپاس

textex3

عضو جدید
چقدر بد اخلاق
خدمت شما اینم دوتا مقاله مربوط به گرانول

با سلام فکر میکنم این پست قدیمی هست اما منم به این مقاله نیاز دارم و متاسفانه وجود نداره ممنون میشم یه بار دیگه این مقاله ها رو بذارید
سپاس

گل سرخ *

عضو جدید
سوال در مورد اقتصادمقاومتی+پلی استر+اشتغال

سوال در مورد اقتصادمقاومتی+پلی استر+اشتغال

سلام خدمت دوستان عزیز :w40::gol::smile:

دوستم دنبال کار میگرده ،داره میره کلاسی که ساخت مجسمه های پلی استر رو آموزش میدن ،قالبسازیش .

برای من یه سوال پیش اومده که با توجه به اینکه امسال سال اقتصاد هست . باید اقتصاد مقاومتی داشته باشیم .پس مصرفمون رو باید بهینه کنیم .:w11:

بود و نبود مجسمه پلی استر تاثیریروی اقتصاد نداره :w46:

اما چیزهایی مثل عایق دیوار ،کمد و وسایل ضروری زندگی نیاز اساسی زندگی مردم هستند و تولیدشون مفیده

حالا این سوال رو دارم:w34: که با پلی استر و قالب سیلیکون چه چیزهای مفید و اقتصادی میشه ساخت ؟

مثلا عایق میشه درست کرد؟
کمد و میز و اینطور چیزها چی ؟
میخوام چیزهای غیرتزئینی باشه .چیزهایی که جزء نیازهای اساسی زندگیه .
چون دوستم میخواد به منم یاد بده و شاید باهم این کارهارو انجام بدیم .

از متخصصین گرامی تقاضامندم ما را راهنمایی کنند.

abadancity2009

عضو جدید
آدرس برای خرید مواد

آدرس برای خرید مواد

سلام دوستان برای کار پروژم مقداری PP و پرگ پلی اتیلن تر فتالات و مالئیک انیدرید و DCP نیازمندم .
می تونید راهنمایی کنید از کجا تهیه کنم.

saeed269

عضو
سلام دوست عزیز،
اگر در تهران تشرف دارین و چون مقدار کمی لازم دارین بهتره به خیابان سرپولک در منطقه بازار تهران سر بزنین،
اونجا می تونین موادتو پیدا کنین.
با سپاس

bahareh d

عضو جدید
بررسی اثر نانورس بر روی آلیاژهای SBR/BR و NR/BR

بررسی اثر نانورس بر روی آلیاژهای SBR/BR و NR/BR

دوستان عزیز این موضوعو برای پروژه پایانیم برداشتم.کسی اطلاعاتی راجع به این موضوع نداره برای شروع به من کمک کنه؟؟؟؟؟؟؟
من هنوز چیزی راجع به این موضوع نمی دونم :) اما هرچی پیدا کردم اینجا میزارم تا دوستان هم استفاده کنن چون فکر میکنم موضوع جدیدی باشه