·▪•●سوالات و درخواست های مهندسی پلیمر فقط در اینجا مطرح شود●•▪·

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
با سلام مقاله ای در مورد تعیین مکانیزم های نفوذ گازها میخواستم

سلام، خدمت شما.
ارائه مکانيسمي براي انتقال هيدروژن از غشاء نامتقارن سيليکا-آلومينا
مدل سازی و اندازه گيری ميزان نفوذ گازهای اکسيژن و دی اکسيدکربن از فيلم های پلی اتيلن سبک

پیوست ها

• 1007310.pdf
    233.9 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • 37.pdf
    164.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
لطفأ اگه مقاله یا مطلبی در مورد بسته بندی ضدمیکروبی توسط پلیمرهای زیست تخریب پذیر به خصوص PLA(پلی لاکتیک اسید) دارید برام بذارید ممنون

سلام، خدمت شما.
فیلم هاي خوراکی فعال در بسته بندي مواد غذایی
بررسي خاصيت ضدميكروبي فيلم تهيه شده از پولولان حاوي اسانس درمنه
كاهش ضايعات با تكنيك هاي جديد بسته بندي نان و محصولات صنايع پخت
ارزيابي اثر بسته بندي هاي نانوكامپوزيتي حاوي نقره و اكسيد روي بر عمر نگهداري آب پرتقال تازه

پیوست ها

• 65713903114.pdf
    376.3 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • hedayati-A-10-148-1-8c221b9.pdf
    1.4 مگایابت · بازدیدها: 0
  • admin-A-10-1-202-7a3f8ca.pdf
    345.9 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • 1027905.pdf
    161.4 کیلوبایت · بازدیدها: 0

mohammad.ch2020

عضو جدید
دانلود استاندارد صنعتي ژاپن JIS

دانلود استاندارد صنعتي ژاپن JIS

با سلام خدمت تمام مهندسين عزيز
از دوستان كسي به استاندارد JIS دسترسي دارد؟

ممنون ميشم اگر اين استاندارد را هم براي من بذاريد.
JIS K 6861 : testing methods for alpha-cyanoacrylate adhesives
با سپاس فراوان

whiterose

عضو جدید
سلام دوستان. کسی میتونه ترجمه فارسی این متن رو برام بگه!
مفهومه چی میگه اما برگردونش به فارسی....؟!!
ممنون میشم کمک کنید
PVC is considered to be ~55% syndiotactic . Since a growth
of species with conversion destroy all memory and may only be
regenerated and observed after subsequent processing, hence domain
is not feature of PVC morphology in high conversion samples.
Decomposition occurs with release of 58% HCl in an auto-catalytic
dehydrochlorination step through a degenerate branched chain freeradical
reaction mechanism

jalal.6801

عضو جدید
در خواست کمک(درمورد کیسه های پلاستیکی)

در خواست کمک(درمورد کیسه های پلاستیکی)

باسلام دوستان ممنون میشم اگه کسی در مورد جنس مواد مورد استفاده برای تولید کیسه های پلاستیک (کیسه زباله) قیمتش مواد خامش اطلاعاتی داره وحتی فرایند تولیدش داره در اختیارم بذاره
ممنون:gol:

powerty555

عضو جدید
توروخداکمک کنید

توروخداکمک کنید

سلام.توروخدااگه کسی جزوه های پلیمرامیرکبیر روداره برای دانلود بذاره یا حداقل بگه چه جوری تهیه کنم.من شهرستانی ام

smart student

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان. کسی میتونه ترجمه فارسی این متن رو برام بگه!
مفهومه چی میگه اما برگردونش به فارسی....؟!!
ممنون میشم کمک کنید
PVC is considered to be ~55% syndiotactic . Since a growth
of species with conversion destroy all memory and may only be
regenerated and observed after subsequent processing, hence domain
is not feature of PVC morphology in high conversion samples.
Decomposition occurs with release of 58% HCl in an auto-catalytic
dehydrochlorination step through a degenerate branched chain freeradical
reaction mechanism

پی وی سی با تقریب 55% ساختار سندیوتاکتیک درنظرگرفته شده است. از آنجا که با رشد انواع تبدیل تمام حافظه از بین می رود، تنها ممکن است پس از فرآیندهای بعدی بازسازی شده و مشاهده گردد. از این رو در درجه تبدیل بالای نمونه ها، این دامنه از ویژگی های مورفولوژی(پیکربندی) پی وی سی نیست. تجزیه با انتشار58% کلرید اسید دریک مرحله دی هیدروکلراسیون خودکاتالیز از طریق نابودی شاخه های زنجیر با مکانیسم واکنش رادیکال آزاد رخ می دهد.

powerty555

عضو جدید
کتاب سنتز پلیمرهای دکتر افشار همون شیمی سینتیک وپلیمریزاسیونه که توامیرکبیردرس میده.لطفاجواب بدید

درخواست کمک

درخواست کمک

سلام من مهندس پلیمر یه کارخونم . الیاف پلی اتیلن تولید میکنم که بصورت نواریه . کناره الیاف موج دار میشن و بصورت یه خط صاف در نمیاد . کسی میتونه کمکم کنه .
البته الان که هوا خیلی سرده خود الیاف هم پیچ میخورن که دنبال راه کارم ...

سلام من مهندس پلیمر هستم و پروژم روی همین موضوع بود که هنوز هم داریم روش کار می کنیم . اگه اشکال نداره مطالبمونو به اشتراک بذازیم...

smart student

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کتاب سنتز پلیمرهای دکتر افشار همون شیمی سینتیک وپلیمریزاسیونه که توامیرکبیردرس میده.لطفاجواب بدید

دوست عزیز اطلاعی از پاسخ سوال شما ندارم چون دانشجوی امیرکبیر نبودم!
این کتاب یکی از منابع درس شیمی سینتیک ما بود ولی منبع اصلی که برای ما ارائه شد کتاب دو جلدی اصول بسپارش بود...

smonjia

عضو جدید
درخواست کمک

درخواست کمک

سلام دوستان
من در مورد خواص ویسکوالاستیک پلیمر ها یک سری مسآله جامع همراه با حل که کل خواص ویسکوالاستیک پلیمرها رو پوشش بده میخواستم ممنون میشم اگر کسی میتونه کمکم کنه نیاز فوری به این مسایل دارم.

amirdolu

عضو جدید
سلام بر مهندسین عزیز
طی شیشه شور ماشین از چه موادی ساخته میشه؟ منظورم جنس الاستومر سر طی هست.

saeed269

عضو
باسلام دوستان ممنون میشم اگه کسی در مورد جنس مواد مورد استفاده برای تولید کیسه های پلاستیک (کیسه زباله) قیمتش مواد خامش اطلاعاتی داره وحتی فرایند تولیدش داره در اختیارم بذاره
ممنون:gol:

سلام دوست عزیز،
این کیسه ها از کیسه های بازیافتی که مواد درجه و بیشتر هستن تولید میشن.
فرایندش دمش فیلمی blowing filmهست که در استان خراسان هم بسیار زیاد هست.
قیمت این مواد بسیار متغیر هست و در حال حاضر بین 1100 تا 1400 تومان در هر کیلو قیمت میخوره.
با سپاس

Dictator

عضو جدید
درخواست کمک فوری - پی وی سی (هزینه ها پرداخت می شود.)

درخواست کمک فوری - پی وی سی (هزینه ها پرداخت می شود.)

دوستان،

برای گرفتن اقامت دائمم نیاز به سه تا پروژۀ انچام شدۀ پلیمری، ترجین در بارۀ پی وسی (ولی نه الزامن) هستم.
آیا می تونید کمکم کنید؟

درضمن به هر نحوی که پیشنهاد بدید حاضرم هزینه های لازم رو پردخت کنم.

ممنون می شم اگر کمک کنید.

ارادتمند،

سینا

polymer77

عضو جدید
سلام اگه کسی جزو شیمی سنتیک دکتر افشار طارمی رو داره بی زحمت بزاره خیلی خیلی لازم دارم

polymer77

عضو جدید
سلام به مهندسان پلیمر اگه کسی جزو شیمی سنتیک دکتر افشار طارمی رو داره بی زحمت بزاره خیلی لازم دارم:(

marzie polimeri

عضو جدید
اقای من کتابای دکتر حدادی رو بررسی کن.قطعا عین مهمترین بخش های هر درسی رو اورده ایشاالا مشکلت حل میشه

joker-saw

عضو جدید
کمک فوری

کمک فوری

سلام

بچه کسی جواب این دو سوال که مربوط به درس شیمی فیزیک پیشرفته پلیمرها است رو می دونه ؟

1. سلولز و پلی اتیلن هردو نیمه بلوری اند ولی سلولز در دمای اتاق به مراتب شکننده تر است علت آن چیست؟
2.وزنه به انتهای نخی از جنس PVA بسته شده و مجموعه در داخل ظرف آب قرار می گیرد. تازمانی که وزنه به نخ آویزان است
نخ رویت می شود اما با برداشتن وزنه نخ حل می شود علت آن چیست؟

با تشکر فراوان

baran_rm

عضو جدید
سلام.در جواب 1 به نظرم چون tg ماده PE کمتر از دمای محیط هست( 110-) پس در این دماشکننده نیست.در جواب 2 هم در همین حد میدونم که در اثر نیرو زنجیره منظم می شود و فضای خالی کم می شود و شاید نفوذ حلال سختر بشه.

m.m2

کاربر فعال
سوال میتونین کمکم کنید؟

سوال میتونین کمکم کنید؟

سلام
در مورد برجهندگی کلا اطلاعات کمی هست
اگر کسی در مورد خاصیت برجهندگی پلیمرها
و تاثیرعوامل مختلف روی این خاصیت (مثلا افزودن نرم کننده-پرکننده ویا اتصالات عرضی و..........)
مطلبی داره ممنون میشم واسم بذارین

2288

عضو جدید
سوال

سوال

سلام بچه ها یه سوال خواهش میکنم جواب بدید هرکسی که میدونه در مورد فرمولاسیون نایلون ونایلکس هر چی میدونید بگید خواهش میکنم بشدت لازم دارم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
و یه سوال دیگه در مورد گرید های 0075و0035 از پتروشیمی های امیر کبیر وبندر امام چی میدونید؟؟؟؟؟؟؟منظورم جز کدوم یک از محصولات پتروشیمی ها هست؟؟؟

polymer.71

عضو جدید
سلام این کتاب هافمن درمورد خواص وکاربرد کائوچوها وپخت خیلی کامل وجامع :)
کد کتاب : ۱۳۹۴۳۴۱
نویسنده : مریم آبایی,فریبرز عوض‌ملایری,ورنر هوفمان,زهرا عابدینی,پیمان ابراهیمی,پروین اسلامی
محل نشر : تهران
تاریخ نشر : ۸۷۰۸۱۱
رده دیویی : ۶۷۸.۲
قیمت : ۱۲۰۰۰
قطع : وزیری
جلد : گالینگور
تعداد صفحه : ۱۰۱۶
زبان کتاب : فارسی
نوبت چاپ : ۱
تیراژ : ۱۰۰۰
شابک : ۹۷۸-۹۶۴-۸۰۳۴-۸۵-۱
موضوع : لاستیک - صنعت و تجارت,لاستیک مصنوعی

GNMS

عضو جدید
سلام بچه ها یه سوال خواهش میکنم جواب بدید هرکسی که میدونه در مورد فرمولاسیون نایلون ونایلکس هر چی میدونید بگید خواهش میکنم بشدت لازم دارم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
و یه سوال دیگه در مورد گرید های 0075و0035 از پتروشیمی های امیر کبیر وبندر امام چی میدونید؟؟؟؟؟؟؟منظورم جز کدوم یک از محصولات پتروشیمی ها هست؟؟؟

2288 عزیز با سلام

نایلونهای که تو بازار هستند عمدتا از جنس پلی اتیلن هستند. بستگی به نوعش، میتونه پلی اتیلن سنگین، سبک یا سبک خطی باشه. مثلا کیسه فریزرها از پلی اتیلن سنگین تولید میشن.
یه سری از نایلونهای نرمتر هم (مثل نایلونهای بسته بندی) از پلی اتیلن سبک یا سبک خطی تولید میشن.
گریدهایی که برای پلی اتیلن استفاده میشه، (البته اونایی که من میشناسم) 0200، 0220، 0209، و 0075 هستش. تا اونجایی که میدونم گریدهای دیگه ای هم هست که من نمیشناسم.
خود من روی فیلمهای پلی اتیلن هم سبک و هم سبک خطی (این 4 تا گرید) کار کردم. اگه سوالی در مورد فرآیندشون داشته باشی، شاید بتونم کمکت کنم.

GNMS

marzie polimeri

عضو جدید
سلام بر جهندگی همان سطح زیر نمودار تنش کرنش در حالت خطی است(مدول یانگ)یعنی تنش ماکس ضرب در کرنش حاصل تقسیم بر دو.برجهندگی مثل اینه که مثلا هرچی بیشتر باشه ماده مون توانایی کشش بیشتری داره یه جورایی میشه گفت الاستیسته بیشتری داره