·▪•●سوالات و درخواست های مهندسی پلیمر فقط در اینجا مطرح شود●•▪·

ijclx

عضو جدید
اطلاعاتی درباره pvc

اطلاعاتی درباره pvc

سلام
در چه دمایی pvc به شکل خمیری در می آید که میتوان روی آن تغییر فیزیکی اعمال کرد ؟ یا دمای ذوب pvc چقدر هست ؟
ممنون

salarmoradi

عضو جدید
درخواست مقاله برای پلیمرهای طبیعی

درخواست مقاله برای پلیمرهای طبیعی

سلام دوستان
اگر کسی مقاله ی کوتاهی از پلیمرهای طبیعی داره به زبان فارسی ارائه بده
ممنون دوستان

mkshojaei

عضو جدید
سلام دوستان
من یه سری اطلاعات در مورد Tg , Tf, Tc میخواستم کسی جزوه ای کتابی چیزی نداره که بتونه کمکم کنه

m.mousavie

عضو جدید
لطفا کمکم کنید دوستان

لطفا کمکم کنید دوستان

با سلام خدمت شما مهندسین و دانشجویان گرامی
ما به تازگی یک شرکت ساخت لوازم پلاستیکی در حوالی اصفهان برپا کرده ایم
و دستگاه های ما تزریق پلاستیک بادی هستند و اکنون نیاز به یاری سبز دوستان پلیمر داریم
ماده اولیه ما هم پلی اتیلن ضایعاتی یا همون گرانول شده میباشد

سوال من اکنون از شما دوستان این هست که من برای به صرفه تر شدن تولیدم چه کارهایی میتونم انجام بدم ؟
آیا میتونم از پر کن استفاده کنم به صورتی که وزن و سختی قطعاتم ثابت بمونه یا بیشتر بشه ؟
اگر بله چه ماده ای ؟ چه مقدار ؟ به چه صورت ؟ باید دمای دستگاه رو تغییر بدم ؟ چقدر ؟

saeed269

عضو
با سلام خدمت شما مهندسین و دانشجویان گرامی
ما به تازگی یک شرکت ساخت لوازم پلاستیکی در حوالی اصفهان برپا کرده ایم
و دستگاه های ما تزریق پلاستیک بادی هستند و اکنون نیاز به یاری سبز دوستان پلیمر داریم
ماده اولیه ما هم پلی اتیلن ضایعاتی یا همون گرانول شده میباشد

سوال من اکنون از شما دوستان این هست که من برای به صرفه تر شدن تولیدم چه کارهایی میتونم انجام بدم ؟
آیا میتونم از پر کن استفاده کنم به صورتی که وزن و سختی قطعاتم ثابت بمونه یا بیشتر بشه ؟
اگر بله چه ماده ای ؟ چه مقدار ؟ به چه صورت ؟ باید دمای دستگاه رو تغییر بدم ؟ چقدر ؟

سلام دوست عزیز،
شما احتمالا از دستگاه قالبگیری بادی blow molding machine استفاده می کنید که برای تولید ظروفی مانند دبه و ... استفاده می شود،
چون تزریق پلاستیک بادی نداریم.
سوالم اینکه بفرمایید اندازه قطعه شما چقدر هست؟
وزن اون و رنگ اون چی هست؟
و چقدر نیاز به استحکام دارید؟
با سپاس

m.mousavie

عضو جدید
سلام چند نوع قطعه هستند وزنشون بین 160 تا 300 گرم هست اندازشون هم یکی 474*150*55 طول عرض ارتفاع هست و یکی هم نصف این هست

m.mousavie

عضو جدید
سلام چند نوع قطعه هستند وزنشون بین 160 تا 300 گرم هست اندازشون هم یکی 474*150*55 طول عرض ارتفاع هست و یکی هم نصف این هست ------------ همچنین وقتی این قطعه رو میسازیم با 2 میلیمتر قطر بدنه میسازیم تا محکم باشه یعنی نسبت به اندازه کوچیکی که داره و تو خالی هست 2 میلی متر قطر بدنه داره و محکم هست تا توش سیمان پر کنن 20130726085.jpg20130726088.jpg اینا هم عکساشونن که یک مقدار طول میکشه بیان چون حجمشون بالاست

smonjia

عضو جدید
سلام دوستان عزیز درخواست کمک ازتون دارم

سلام دوستان عزیز درخواست کمک ازتون دارم

دوستان مطلب یا مقاله در مورد فرایند پلیمریزاسیون آنیونی میخواستم فارسی یا انگلیسی فرقی نمیکنه ممنون میشم اگه کمکم کنید :(خیلی زود به این مطالب نیاز دارم واسه پروژم لطفا کمکم کنید ممنون میشم .:cry::gol:

smonjia

عضو جدید
سلام دوستان
مقاله در مورد فرایند پلیمریزاسیون آنیونی میخوام خیلی سریع کمکم کنید ممنون میشم :cry:

marzie polimeri

عضو جدید
سلام اولی دمای گره خوردگی زنجیره هاست.دومی دمایی هست که در اون دما گره خوردگی ها باز میشن و سومی هم که دمایی هست که دراون مدول هزار مرتبه کم میشه و 50اتم از زنجیر حرکت هماهنگ مولکولی انجام میدن.کتاب هم کتاب خواص نیلسن.

moslem_kave

عضو جدید
[بفرمایید جزوه پلاستیک . کامپوزیت . الاستومر و رئولوژی

[بفرمایید جزوه پلاستیک . کامپوزیت . الاستومر و رئولوژی

سلام دوستان. هر کی این جزوهها رو میخواد کافیه یه ایمیل به من بزنه . قیمتها بین 2 تا 4 هزار تومان.جزوه ها پی دی اف و از دانشکده پلیمر امیر کبیره.از دکتر گوهر پی . نازکدست . کتباب و ... moslem_kave@yahoo.com

tcad

عضو جدید
روش تولید سوپرجاذب

روش تولید سوپرجاذب

روش تولید سوپرجاذب SUPERABSORBENT و مواد و روش تولید ان مورد نیاز است ، لطفآ اطلاعات لازم را بفرمایید .

با تشکر

فلاح
09122853227

general_reza

عضو جدید
كتاب absorbent polymer technology نويسنده peppas بهت كمك ميكنه
براي مثال اكريليك اسيد( حد اقل ١٠ درصد حجمي و حداكثر ٢٠) رو با سديم هيدروكسيد يا پتاسيم هيدروكسيد به نسبت دو به يك مولار در محلول آبي تركيب ميكني بعد كراس لينكر مثل ان ان بيس اكريل آميد و اضافه مي كني و در ظرف واكنش تحت پرژ نيتروژن با همزن مغناطيسي در حمام آب بين ٦٠ تا ٧٠ هم ميزني بعد از ٣٠ دقيقه آمينو پرسولفات و به عنوان شروع كننده واكنش اضافه ميكني ٢-٣ ساعت زمان ميدي تا واكنش كامل بشه، ژل آماده شده رو از ظرف خارج ميكني و خرد ميكني ميزاري برأي ٢٤ ساعت تو آون ، ابر جاذبت آماده است

ayhan22

عضو جدید
سنتز گرافن با PECVD

سنتز گرافن با PECVD

من میخام گرافن تک لایه ویا حداقل کم لایه تولید کنم البته با 13.56MHz )PECVD RF) میشه راهنماییم کنین
مشکلاتی که احنمالا داشته باشم؟؟؟
بهترین زیرلایه؟
بهترین کاتالیزور؟ مس خوبه یا نیکل؟
بهترین ضخامت کاتالیزور؟
بهتربن دمای کار؟
فشار کاری؟
کاراکتریزاسیون هم مشکله؟
به کمک شما اطمینان دارم

sarahgn

عضو جدید
از تترا متیل ارتو سیلیکات یا همون تترا متوکسی سیلان و ترکیبات مشابه مثل تری متوکسی الکیل تیولها هم میتوان برای سنتز نانو سیلیکا استفاده کرد.

sarahgn

عضو جدید
از تترا کلرید تیتانیوم و تترا بوتیل ارتو تیتانات میتونید بعنوان پیش ماده در سنتز دی اکسید تیتانیوم استفاده کرد.

tcad

عضو جدید
تشکر از لطفت ، میشه کمی بیشتر توضیح بدید یا روش راحتری رو بفرمایید .

tcad

عضو جدید
تشکر از لطفت ، میشه کمی بیشتر توضیح بدید یا روش راحتری رو بفرمایید .

baran_rm

عضو جدید
لطفا کمک!!

لطفا کمک!!

سلام

ازتون 2تا سوال داشتم: 1-اگر کسی اینجا مطلبی در مورد دستگاههایی مثل اکسترودر یا تزریق در حدود 10-15 صفحه داره میتونه برام بزاره؟لطفا کمک کنید خودم کنکور دارم امتحانام هم هست وقت جمع و جور کردن مطلب برای درسای دانشگاه ندارم .

2-دانشجو های کنکور ی اگه پاسخ تشریحی کنکورهای 89 به بعد رو دارن میشه برام بزارین ؟خودم کتاب 10سال کنکور روارم ولی تا سال 88 رو داره.

adaryabaz

عضو جدید
این سایت دانشنامه پلاستیک خیلی عالییه یه سری بهش بزن ....
www.goodmolding.com

marzie polimeri

عضو جدید
سلام من میتونم براتون تشریحی توضیح بدم تا اونجایی که میتونید خودتون تلاش کنید اگه نشد من هستم.چون نکته ای که خودتونو متوجه شید خیلی بهتر یادتون میمونه.