فلر و طراحی فلر [ Flare ]

sarvenazgol

عضو جدید
سلام آقا حامد ممنون از لطفتون. یه خواهش دیگه هم از شما و سایر دوستان دارم و اون اینکه اگر مطلبی در باره جنس دیواره فلر ها، انواع شعله گیر ها و جنس آن ها و فاصله فندک و شرایط کنترل فندک دارید ممنون میشم بذارید مرسیییی.

john zink

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

به این کتاب هم میتونید رجوع کنید
از انتشارات اندیشه سرا

bera

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام آقا حامد ممنون از لطفتون. یه خواهش دیگه هم از شما و سایر دوستان دارم و اون اینکه اگر مطلبی در باره جنس دیواره فلر ها، انواع شعله گیر ها و جنس آن ها و فاصله فندک و شرایط کنترل فندک دارید ممنون میشم بذارید مرسیییی.

با سلام
خدمت شما
http://www.4shared.com/document/nAFBSSic/01-Flare_Description_Design__S.html

آخرین ویرایش توسط مدیر:

galadrail77

عضو جدید
سايز كردن Enclosed Ground Flare

سايز كردن Enclosed Ground Flare

:warn:

سلام به همه ي دوستان

فلر ايزوله شده ي زميني به فلري اتلاق ميشه كه مشعل اون در پايه ي آن و در داخل يك استوانه ي ايزوله شده (از نظر تشعشع،Heat radiation، نور ،Luminstory، و دما و البته تاحدي نويز) قرار گرفته
بيشتر در Landfill ها استفاده مي شود.
اين استوانه (Shell) بصورت داخلي ايزوله شده است و به عنوان wind Protection عمل مي كند.
و ...
حالا كسي ميدونه چطور ميشه سايزش كرد؟؟؟ چون از استاندارد هاي طراحي مثل در نظر گرفتن تشعشع براي ارتفاع، يا سرعت خروجي براي قطر اون خبري نيست.

ممنون ميشم جواب كاملي بديد.

galadrail77

عضو جدید
عكس مربوط به فلر Enclosed Ground

عكس مربوط به فلر Enclosed Ground

همون طور كه ميبينيد اين يكي از اين فلر هاست كه در اطرافش محيط طبيعي هم وجود داره

فلر زميني222.jpg

اقا یک سوال شاید خنده دار باشه
ولی به فکرم رسید از متخصصین فلر بپرسم:

ایا به جای سوزاندن منابع هیدروکربوری از طریق فلر نمیشه اونها رو دوباره به داخل مخزن تزریق کرد؟

اگر میشه چرا انجام نمیدن اگر نمیشه چرا نمیشه؟

سلام
اره ميشه
خوب مديريت مي خواد كه ما توي صنعت نفت نداريم فقط تا دلت بخواد مردان ادعا زياد داريم

با تشکر از اینکه جواب دادین خوب اگر زحمتی نیست چند سوال دیگه هم راهنمائی بفرمائید:

1- تقریبا چند درصد از خوراک یک پالایشگاه به صورت فلر هدر میره؟

2- درصد سوختن خوراک در پالایشگاههای گاز و نفت چند هست و چقدر با هم فرق دارد؟
مثلا اگر یک پالایشگاه نفت یکصد هزار بشکه در روز داشته باشیم چند درصد از این خوراک یکصد هزار بشکه ای در روز هدر میره؟

3- ایا در مجتمع های پتروشیمی و غیره پالایشگاهی هم فلر وجود داره ؟ اگر هست فلر اونها چند درصد خوراکشون هست؟

4- بخش عمده فلز از چه ترکیباتی تشکیل میشود و اصولا در مجتمع های پالایشگاهی و پتروشیمی و نفت و گاز بیشترین خوراک فلز از کدام قسمتها تامین میشه؟
یا به عبارت دقیقتر خوراک فلر بیشتر در کجا و کدام واحد های نفت و گاز تولید میشه؟

ببخشید که زیاد سوال پرسیدم.

راستی گزارش بانک جهانی درباره فلرهای دنیا خیلی منو روشن کرد تشکر میکنم.
نمیدانستم ایران بعد از روسیه و نیجریه سومین آلوده کننده کره زمین در جهان است!

آخرین ویرایش:

john zink

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با تشکر از اینکه جواب دادین خوب اگر زحمتی نیست چند سوال دیگه هم راهنمائی بفرمائید:

1- تقریبا چند درصد از خوراک یک پالایشگاه به صورت فلر هدر میره؟

2- درصد سوختن خوراک در پالایشگاههای گاز و نفت چند هست و چقدر با هم فرق دارد؟
مثلا اگر یک پالایشگاه نفت یکصد هزار بشکه در روز داشته باشیم چند درصد از این خوراک یکصد هزار بشکه ای در روز هدر میره؟

3- ایا در مجتمع های پتروشیمی و غیره پالایشگاهی هم فلر وجود داره ؟ اگر هست فلر اونها چند درصد خوراکشون هست؟

4- بخش عمده فلز از چه ترکیباتی تشکیل میشود و اصولا در مجتمع های پالایشگاهی و پتروشیمی و نفت و گاز بیشترین خوراک فلز از کدام قسمتها تامین میشه؟
یا به عبارت دقیقتر خوراک فلر بیشتر در کجا و کدام واحد های نفت و گاز تولید میشه؟

ببخشید که زیاد سوال پرسیدم.

راستی گزارش بانک جهانی درباره فلرهای دنیا خیلی منو روشن کرد تشکر میکنم.
نمیدانستم ایران بعد از روسیه و نیجریه سومین آلوده کننده کره زمین در جهان است!

عموما بخش كنترل توليد و مهندسي فرايند هر كارخانه مقادير رو دقيق تر از هركسي ميدونند...
بايد فرايند هر كارخانه رو خوب بشناسي و در آن كارخانه مدت زيادي باشي يا از كساني كه بردمن هستند كمك بگيري و اسناد واحد رو خوب بخوني تا بدوني فلر دهي ها نرمال هست يا bad operation هست كه فلردهي ميشه و اينكه از كجا فلردهي ميشه منظور بخش هاي مختلف يك كارخانه هستش .
نميتوني از دور بگي چه كارخانه اي چه مقدار يا چه تركيبي رو ميسوزونه
يعني حتما بايد توي كارخونه باشي اگه بخواي خوب كار كني وگرنه همه چي ميشه حدس و گمان
شناخت فرايند واحد هم جزء مهمترين مواردي است كه بايد داشته باشي تا بتوني پتانسيل هاي فلرينگ و تركيبات اونا رو پيدا كني ...
اگه دوست داري بيشتر توي اين مسير قدم برداري بايد اول استانداردها رو بخوني كه توي همين سايت هم هست.....
موفق و پيروز باشيد

galadrail77

عضو جدید
محمد جان
بايد بگم بصورت كمي نميدونم جواب سوالاتت چيه
ولي بايد بدوني فلر توي مجتمع هاي پتروشيمي با فلر توي پالايشگاه تفاوت زيادي داره
توي مجتمع هاي پتروشيمي عمدتا براي Start up يا Shutdown واحد لازمه كه به خاطر ملزومات ايمني تمامي خطوط پاكسازي بشن از هر نوع گاز اشتعال پذيري
به همين خاطر فلر نقش اگزوز رو ايفا ميكنه و اين گازها رو توي اتمسفر و در محيطي خارج از واحد ميسوزونه.

ولي توي پالايشگاه مخصوصا قديمياش در صورتي كه گاز ترش ورودي رو نتونن به درستي استحصال كنن يا ورودي به پالايشگاه بيش از ظرفيت اون باشه مجبورن اون رو بسوزونن و اون فلر به مراتب مضر تر از فلر هاي مجتمع هاي پتروشيميه

با تشکر از توضیحات دوستان

یک بررسی توی نقشه فلرهای کره زمین که بانک جهانی از روی سنجش ماهواره ای بر اورد کرده بود یه چیزای کلی گیرم اومد

ایران ظاهرا در سال 2006 12 میلیارد متر مکعب گاز دی اکسید کربن وارد جو میکرده که بعد از مدتی کم شده رسیده به 10 میلیارد متر مکعب.

چون نمیخوایم دقیق یک یک کارخونه ها را بررسی کنیم و میخوایم یک دید کلی از وضعیت فلر در ایران داشته باشیم.

بنابر این با همین رقم 10 میلیارد متر مکعب دی اکسید کربن در سال هنوز نمیدونم چند متر مکعب سوخت در مقابل سوختن چند متر کعب دی اکسید کربن تولید میکنه

اگر بر فرض هر یک متر مکعب هیدروکربن با سوختن به اندازه خودش گاز دی اکسید کربن تولید کنه هر سال در ایران به اندازه 10 میلیارد متر مکعب منابع هدر میره

از شرکت گاز هم قیمت گاز را گرفتم که بسته به پیک ساعت مصرف و فصل و غیره قیمتاش متفاوته ولی متوسط قیمت هر متر مکعب گاز 700 ریال هست

که سالیانه سرمایه و ثروتی که از طریق فلر و تولید گاز دی اکسید کربن دود میشه میره هوا حدودا 700 میلیارد تومن یا هفت تریلیون ریال هست.

حالا نمیدونم این محاسباتم چقدر دقیق بود باید بیشتر بررسی کنم.

علاوه بر اینکه این اطلاعات به درد ادم میخوره به غیر از اون وقتی با یک مدیر یک شرکت و یا در مصاحبه و یا در مذاکره با یک مدیر و مسئول دولتی
ادم صحبت میکنه و یا اونها ادعاشون میشه ، ادم با ارائه این امار به صورت مستند میتونه حرفی برای گفتن داشته باشه
علاوه بر اون هم میشه روی این سرمایه ای که هر سال هدر میره یک برنامه ریزی و یا طرحی تهیه کرد.

توی نقشه ماهواره ای بانک جهانی دقت کردم دیدم نوشته نیجریه دومین کشور دنیا با یک سرمایه گذاری 500 میلیون دلاری
یک نیروگاه به ظرفیت 600 مگاوات از این منابع ایجاد کرده البته من اینطوری برداشت کردم شاید منظورشون چیز دیگه باشه.

اگر محاسبات و برداشتهایم درست باشند یعنی میشه با یک سرمایه گذاری 500 میلیون دلاری در ایران هم از این فلرها در ایران استفاده کرد.

john zink

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوستمون هم درست ميگه براي راه اندازي و يا توقف كارخانه و همچنين موارد خاصي به ناچار فلردهي خواهيم داشت اما با سامانه بازيابي ميتوني مقادير زيادي رو به كارخونه برگردوني و علاوه بر سوددهي ميتوني از انتشار الاينده ها هم جلوگيري كني .

galadrail77

عضو جدید
:warn:

سلام به همه ي دوستان

فلر ايزوله شده ي زميني به فلري اتلاق ميشه كه مشعل اون در پايه ي آن و در داخل يك استوانه ي ايزوله شده (از نظر تشعشع،Heat radiation، نور ،Luminstory، و دما و البته تاحدي نويز) قرار گرفته
بيشتر در Landfill ها استفاده مي شود.
اين استوانه (Shell) بصورت داخلي ايزوله شده است و به عنوان wind Protection عمل مي كند.
و ...
حالا كسي ميدونه چطور ميشه سايزش كرد؟؟؟ چون از استاندارد هاي طراحي مثل در نظر گرفتن تشعشع براي ارتفاع، يا سرعت خروجي براي قطر اون خبري نيست.

ممنون ميشم جواب كاملي بديد.

دوستان كسي نظري نداره؟؟؟؟؟:(

galadrail77

عضو جدید

یک بررسی توی نقشه فلرهای کره زمین که بانک جهانی از روی سنجش ماهواره ای بر اورد کرده بود یه چیزای کلی گیرم اومد

ایران ظاهرا در سال 2006 12 میلیارد متر مکعب گاز دی اکسید کربن وارد جو میکرده که بعد از مدتی کم شده رسیده به 10 میلیارد متر مکعب.

چون نمیخوایم دقیق یک یک کارخونه ها را بررسی کنیم و میخوایم یک دید کلی از وضعیت فلر در ایران داشته باشیم.

بنابر این با همین رقم 10 میلیارد متر مکعب دی اکسید کربن در سال هنوز نمیدونم چند متر مکعب سوخت در مقابل سوختن چند متر کعب دی اکسید کربن تولید میکنه

اگر بر فرض هر یک متر مکعب هیدروکربن با سوختن به اندازه خودش گاز دی اکسید کربن تولید کنه هر سال در ایران به اندازه 10 میلیارد متر مکعب منابع هدر میره

از شرکت گاز هم قیمت گاز را گرفتم که بسته به پیک ساعت مصرف و فصل و غیره قیمتاش متفاوته ولی متوسط قیمت هر متر مکعب گاز 700 ریال هست

که سالیانه سرمایه و ثروتی که از طریق فلر و تولید گاز دی اکسید کربن دود میشه میره هوا حدودا 700 میلیارد تومن یا هفت تریلیون ریال هست.

علاوه بر اینکه این اطلاعات به درد ادم میخوره به غیر از اون وقتی با یک مدیر یک شرکت و یا در مصاحبه و یا در مذاکره با یک مدیر و مسئول دولتی
ادم صحبت میکنه و یا اونها ادعاشون میشه ، ادم با ارائه این امار به صورت مستند میتونه حرفی برای گفتن داشته باشه
علاوه بر اون هم میشه روی این سرمایه ای که هر سال هدر میره یک برنامه ریزی و یا طرحی تهیه کرد.

توی نقشه ماهواره ای بانک جهانی دقت کردم دیدم نوشته نیجریه دومین کشور دنیا با یک سرمایه گذاری 500 میلیون دلاری
یک نیروگاه به ظرفیت 600 مگاوات از این منابع ایجاد کرده البته من اینطوری برداشت کردم شاید منظورشون چیز دیگه باشه.
اگر محاسبات و برداشتهایم درست باشند یعنی میشه با یک سرمایه گذاری 500 میلیون دلاری در ایران هم از این فلرها در ایران استفاده کرد.​

[h=2]سالانه 3 ميليارد دلار گاز سرگردان در ايران مي سوزد[/h]
پانانيوز:

سالانه 15 ميليارد و 308 ميليون مترمكعب گازهاي همراه نفت كشورمان بالاي دكل‌ها مي‌سوزد و اين يعني سوختن سه هزار و 61 ميليارد تومان!به گزارش پانا نيوز، از سال 1380 تاكنون تراز واردات و صادرات گاز ايران نزديك به منفي 71 هزار و 214 ميليون مترمكعب به نفع واردات بوده كه اين حجم از گاز با توجه به قيمت گاز طبيعي در ايران برابر با 14 هزار و 291 ميليون تومان ارزش دارد و هنوز خبري از مخازن ذخيره سازي گاز نيست.اين وضعيت گاز دومين كشور بزرگ دارنده ذخاير گاز جهان است؛ اختلاف 71‌ هزار و 214 ميليون مترمكعبي واردات و صادرات گاز به نفع واردات و سوختن و هدر رفتن سالانه بيش از سه هزار ميليارد تومان گازي كه به خاطر عدم جمع‌آوري بايد بسوزد. البته طي اين سال‌ها گازرساني وسيع‌تر شده اما چرا بايد دومين دارنده گاز جهان نتواند شبكه گازرساني خود را طوري طراحي و زياده‌سازي كند كه براي تامين گاز بخشي از كشور محتاج گاز تركمنستان نباشد؛ تركمنستاني كه در سال‌هاي قبل نشان داده درست در فصل سرما با قطع گاز و رفتارهاي ناجوانمردانه در پي افزايش قيمت گاز است، گازي كه ايران نمي‌تواند از جنوب به شمال بكشد بايد به چند برابر قيمت از تركمنستان خريداري شود.در دوره وزير قبلي بارها شعار و وعده ساخت مخازن گازي آن هم از نوع بزرگ‌ترين در خاورميانه داده شد با اين حال هنوز خبري از آن مخازن ذخيره‌سازي گاز نيست و همچنان گاز كشور مي‌سوزد و هدر مي‌رود. ذكر اين نكته نيز بجاست كه اين روند براي يك‌سال گذشته نيست و حاصل مديريت طولاني‌مدت صنعت گاز كشور است، مديريتي كه متاسفانه در سال‌هاي اخير حتي مثل سال‌هاي قبل‌تر هم نبوده كه اميد است با تيم جديد كارشناسان در صنعت نفت بهبود يابد و لااقل از هدر رفتن سرمايه‌هاي ملي آن هم به اين شكل جلوگيري شود.با توجه به تراز گاز در سال‌هاي 80 تا 88 كه رقمي معادل منفي 71 هزار و 214 ميليون مترمكعب است با يك حساب سرانگشتي و براساس هر مترمكعب 2008 ريال گازي كه به مردم فروخته مي‌شود، كشورمان طي اين سال‌ها رقمي معادل 14 هزار و 291 ميليارد تومان متضرر شده است.از سال 80 تاكنون تراز واردات و صادرات گاز ايران نزديك به 71 هزار و 214 ميليون مترمكعب بوده كه اين حجم از گاز با توجه به قيمت گاز طبيعي در ايران، برابر با 14 هزار و 291 ميليون تومان ارزش دارد.فصل سرما از راه رسيد و تامين گاز براي كشوري كه عنوان دومين دارنده ذخاير گاز دنيا را يدك مي‌كشد به دغدغه اصلي جامعه بدل شده است اين در حالي است كه مسوولان با سوء‌مديريت در حوزه نفت و گاز سالانه حجم عظيمي از گازهاي همراه نفت به ارزش تقريبي بيش از سه هزار و 61 ميليارد تومان را مي‌سوزانند و به جاي استفاده بهينه از اين سرمايه ارزشمند براي تامين گاز مردم دست به دامن واردات گاز از كشور‌هاي همسايه هستند؛همسايگاني كه با در نظر گرفتن نياز كشور هر از چند گاهي اين جريان را آن هم در فصل زمستان قطع مي‌كنند تا از آن به عنوان اهرمي براي افزايش قيمت گاز خود استفاده كنند؛ واقعه‌اي كه در سال 86 كشورمان را با شوك بزرگي مواجه كرد.اين در شرايطي است كه براساس خط‌مشي ايران براي صادرات گاز مسوولان خواب تبديل شدن به بزرگ‌ترين صادركننده گاز جهان را مي‌بينند؛ رويايي كه با توجه به مشكلات كنوني يادآور همان ضرب‌المثل معروف «شتر در خواب بيند پنبه‌دانه» است... 3 هزار و 61 ميليارد تومان كه هر سال دود مي‌شود هيچ‌يك از مسوولان كشور آمار دقيقي از ميزان گازي كه در كشور سوخته مي‌شود، ارايه نمي‌كنند اما براساس آخرين آماري كه در سال 88 براي اولين بار از سوي اكبر تركان كه در آن زمان سمت معاونت وزير نفت را يدك مي‌كشيد اعلام شد، 43 ميليون مترمكعب از گاز‌هاي همراه نفت در روز سوزانده مي‌شود. اگر اين رقم كه در آن زمان بيش از كل مصرف روزانه كشور تركيه با 34 ميليون مترمكعب بود در 365 روز سال ضرب كنيم، مشخص مي‌شود كشوري كه همواره به ذخاير عظيم هيدروكربوري خود مي‌نازد در سال 15 ميليارد و 308 ميليون مترمكعب گازهاي همراه نفت را دود مي‌كند.ناگفته نماند به گفته كارشناسان هنوز اين حجم از گاز روزانه در كشور سوزانده مي‌شود.براساس قيمت متوسط فروش گاز طبيعي به مردم در سال 88 كه به ازاي هر مترمكعب به صورت رند 104 ريال محاسبه مي‌شد، سوخته شدن سالانه 15 ميليارد و 308 ميليون مترمكعب گاز كشور را يك‌هزار و 599 ميليارد تومان متضرر مي‌كند.البته ناگفته نماند كه اين رقم قبل از اجراي هدفمندي يارانه‌ها محاسبه شده، يعني زماني كه يارانه دولت به مردم تعلق مي‌گرفت اما با توجه به اجراي هدفمندي يارانه‌ها و افزايش قيمت حامل انرژي و رسيدن ميانگين قيمت گاز به 1766 ريال در فصول سرد و 2250 در فصول گرم، 15 ميليارد و308 ميليون مترمكعب گاز سوخته شده با احتساب متوسط قيمت گاز در فصول سرد و گرم (معادل 2008 ريال) با رشد 21/92 درصدي نسبت به قبل از هدفمندي يارانه‌ها ارزشي بالغ بر سه هزار و 61 ميليارد تومان دارد كه سالانه هدر مي‌رود.

a_rudi

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز

اگر محاسبات و برداشتهایم درست باشند یعنی میشه با یک سرمایه گذاری 500 میلیون دلاری در ایران هم از این فلرها در ایران استفاده کرد.

تنها از روی تولید دی اکسید کربن نمیشه محاسبه کرد که این مقدار سوخت داره هدر میره، آیا شما خودروهایی که در خیابان تردد میکنن رو حساب کردین این سوخت باید سوزانده بشه تا خودرو به حرکت در بیاد، آیا شما فرایندهایی رو که در اونها دی اکسید کربن تولید میشه رو در نظر گرفتید، فرایندهایی مثل تولید متانول، آمونیاک و ... آیا در نظر گرفتید که مثلا فلان نمونه از گاز سرچاهی رو اگه بخواهیم تصفیه کنیم هزینه اش از هر فرایند دیگری بیشتری میشه.

البته در کل هدر رفت سوخت و انرژی در کشور وجود داره اما کاملا از فلرهای شرکتهای نفت و پتروشیمی نیست.

موتور پیکان رو در نظر بگیرید. و الی آخر

به طور کلی میزان دی اکسید کربن تولیدی هر کشور مجموعی از همه چی هست

تنها از روی تولید دی اکسید کربن نمیشه محاسبه کرد که این مقدار سوخت داره هدر میره، آیا شما خودروهایی که در خیابان تردد میکنن رو حساب کردین این سوخت باید سوزانده بشه تا خودرو به حرکت در بیاد، آیا شما فرایندهایی رو که در اونها دی اکسید کربن تولید میشه رو در نظر گرفتید، فرایندهایی مثل تولید متانول، آمونیاک و ... آیا در نظر گرفتید که مثلا فلان نمونه از گاز سرچاهی رو اگه بخواهیم تصفیه کنیم هزینه اش از هر فرایند دیگری بیشتری میشه.
البته در کل هدر رفت سوخت و انرژی در کشور وجود داره اما کاملا از فلرهای شرکتهای نفت و پتروشیمی نیست.
موتور پیکان رو در نظر بگیرید. و الی آخر
به طور کلی میزان دی اکسید کربن تولیدی هر کشور مجموعی از همه چی هست

ببخشید فکر کنم اگر بحث رو از اول دوباره مرور کنید متوجه میشوید که یک جا اشتباه فرموده اید

مطلبی که بنده نوشتم از روی محاسبات بانک جهانی درباره فلرهای کشورهای دنیا بود نه دی اکسید کربن.
توی امضای اون دوستی که نقشه فلرهای دنیا رو داخلش داره کلمه فلر نوشته نه دی اکسید کربن و غیره ....

بحث ما و این تاپیک درباره فلر هست نه دی اکسید کربن.

گروهی که بانک جهانی به کار برده عبارت انگلیسی اش این است:

Global Gas Flaring Reduction partnership GGFR

و ترجمه عبارت فوق تا انجائی که سواد بنده میکشه یعنی گازهای ناشی از فلر

نگفته گازهای ناشی از خودروها و غیره...

البته شاید من اشتباه میکنم و منظور بانک جهانی از فلر همان گازهای اگزوز خودروها هم باشه که در این صورت حق با شماست.

آخرین ویرایش:

javad_arash2003

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام. به پاورپوینت در مورد فلر تیاز دارم.ممنون.
سلام
خوب این همه مطلب در مورد فلر هم اینجا و هم تو قسمت
[h=3]طراحی و شبیه سازی فلرهای صنعتی[/h]هست
فکر کنم راحت تر ازاین دیگه چیزی نیست
کپی و جسباندن در پاورپوینت
بعدش هم بزارید باشگاه دوستان هم ببینند
با تشکر

hamidrezachemeng

کاربر فعال
توی کشورهای دیگه هنوز از فلر استفاده میشه یا تکنولوژی های جدید جایگزین شده؟

آخرین ویرایش:

زهرا69

عضو جدید
تا اون جا که من میدونم فقط ایرانه که این قدر راحت گازهای با ارزش اقتصاذی رو تو فلر میسوزونه در کشورای اروپایی فقط تو شرایط اضطراری اونم به صورت کنترل شده که جلوی هدر رفتن انرژیو بگیره از فلر استفاده میکنند.علاوه بر بهبود فرایند برای کاهش گاز ارسالی به فلر .از روشzero flaring استفاده میکنند.

جینگیلبرت

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
تا اون جا که من میدونم فقط ایرانه که این قدر راحت گازهای با ارزش اقتصاذی رو تو فلر میسوزونه در کشورای اروپایی فقط تو شرایط اضطراری اونم به صورت کنترل شده که جلوی هدر رفتن انرژیو بگیره از فلر استفاده میکنند.علاوه بر بهبود فرایند برای کاهش گاز ارسالی به فلر .از روشzero flaring استفاده میکنند.

ببخشید میشه درباره روش Zero Flaring یه کم توضیح بدین؟

Audi.R8

عضو جدید
کاربر ممتاز

Is a mechanism adopted to ensure that extraction of oil be it on or offshore in drilling does not cause harm to the environment and that the gas is safely and cost effectively recovered and utilize for distribution purposes. This is done to reduce an emission of carbon dioxide and ni-troxide into the atmosphere.

Link

Audi.R8

عضو جدید
کاربر ممتاز
Flare Design and Cost

Flare Design and Cost

Flare Design and Cost

پیوست ها

• Flare Design and Cost.pdf
    201.3 کیلوبایت · بازدیدها: 0

k_siroos

مدیر بازنشسته

تا اونجایی که من اطلاع دارم روش Zero Flaring به مفهوم بازیابی گازهای ارسالی به فلر و در نهایت حذف فلر به عنوان یک آلاینده محیط زیستی هست . در این روش بر فرض مثال به کمک تکنولوژی غشایی و یا روش های خاص جداسازی دیگر ، گازهای فلر را جداسازی و به واحد های مربوطه بازگردانی می کنند. در خیلی از موارد حجم عظیمی از گازهای مفید (همچون هیدروکربن ها) به همراه گاز های غیرمفید در فلر سوزانده می شود که هم از نظر اقتصادی باعث هدر رفت انرژی می شود و هم از نظر زیست محیطی مشکلات فراوانی را به همراه دارد .

بالا