نویز مودم adal

ghasem1989

عضو جدید
سلام
مودم ADSL ام موقعی که روشن اه وبخوای با تلفن صحبت کنی یه صدای ویز ویزی می کنه.باید چی کار کنم؟

nazliii

مدیر مهندسی برق مخابرات - متخصص نیمه هادی
سلام
مودم ADSL ام موقعی که روشن اه وبخوای با تلفن صحبت کنی یه صدای ویز ویزی می کنه.باید چی کار کنم؟

با سلام در این مورد باید یه تویز گیر یا ***** به گوشیه تلفن خونتون وصل کنی که معمولا از جایی که مودم رو میگیرین بهتون میدن.

ghasem1989

عضو جدید
سلام
مودم من نویز گیر نداره چه طوری می تونم خودم اون را بسازم.اگه لطف کنید مدارش را برام بکشید.

"Pejman"

دستیار مدیر مهندسی کشاورزی گیاهان دارویی
من از مدار و اینا سر در نمیارم... اما برو یک عدد اسپلیتر یا میکرو فیل تر بخر مشکلت حل میشه... معمولا الکتریکیها دارند ;)

sina_anis

عضو جدید
کاربر ممتاز
اسپليتر چيست ؟
اسپليتر ابزاریست براي جدا کردن صدا (voice)و داده (data) از يکديگر. از نظر فيزيکي قطعه‌ایست کوچک با يک ورودي براي خط تلفن و دو خروجي براي گوشي تلفن ومودم ADSL

همان‌طور که مي‌دانيد يکي از مزاياي سرويس ADSL استفاده هم‌زمان از اينترنت و تلفن است. براي جلوگيري از اختلال در دو سرويس (اينترنت و تلفن) نبايد دستگاه‌هاي جانبي (تلفن، فکس و ...) به صورت مستقيم بر روي خط تلفن قرار گيرند (اين بدان معناست که براي استفاده از هر دستگاهي که قرار است به صورت مستقيم بر روي خط وصل باشد، يک اسپيليتر نياز است)
اسپليتر مي‌تواند از اختلالات جانبي مانند نويز و قطع و وصلي تلفن و اينترنت جلوگيري کند.
این دستگاه دارای سه پورت به شرح ذیل می باشد:

*خط(LINE) : خط سیمی تلفن (سیم تحویلی مخابرات به مشترک) به این پورت وصل می‌شود.
*گوشي تلفن (PHONE): دستگاه گوشی تلفن به این پورت وصل می شود.
*مودم (MODEM): به پورت ADSL دستگاه مودم ( پشت دستگاه مودم ) وصل می شود.