كمك در مورد شروع كا با Plc (شروع پرو‍ژه . درست يا غلط؟)

كمك در مورد شروع كا با Plc (شروع پرو‍ژه . درست يا غلط؟)

• خير . بسيار تكراري

رای: 0 0.0%
  • بله . اتفاقا سوال من هم همين بود منتها شما يه ذره زودتر گفتيد

رای: 1 100.0%
  • اي .. اين روزا همه از اين حرفا ميزنن ... ولي كو مرد عمل

• منم يه زمان دنبال اين برنامه ها بودم . سرم خرود به سنگ

• مجموع رای دهندگان
    1
  • نظرسنجی بسته .

sinsin_vv

عضو جدید
سلام . من تقريبا فارغ التحصيل هستم و تا مهر ماه كه انشا الله اگه ارشد قبول شم بيكار هستم . قبلا با plc سري s7-200 آشنايي دارم و الان دارم كتاب صابكو در مورد سري s7 300 زيمنس را ميخونم . به يكي از دوستام كه مشغوله كاره سپردم كه اگه تونست پرو‍‍ژه اتوماسيون صنعتي برام گير بياره . سوال من اين بود كه آيا اين كار براي من ريسك به حساب نمياد ؟ چون من تازه كار هستم و تجربه ي كار در اين زمينه را ندارم . ولي شنيدم كه آدم براي شروع و كسب مهارت در زمينه plc بايد پرو‍ژه بگيره . از دوستايي كه ماهر هستند در اين زمينه ميخوام كه منو راهنمايي كنن . و اينكه الان در اين مورد چطوري اطلاعات خودمو زياد كنم ؟ خوندن كتاب در مورد سري 300 كافيه ؟ مرجع يا كتاب يا سي دي اي كه انواع سنسور ها را معرفي كنه وجود داره ؟ در مورد موتور ها چقدر بايد بدونم ؟‌بطور كلي غير از خود پي ال سي در چه زمينه هاي ديگري بايد اطلاعات داشته باشم ؟‌ لطفا راهنماييم كنيد:gol:

shamedsj

عضو جدید
PLC

PLC

سلام
دوست عزیز من چون وقت زیادی ندارم نمیتونم زیاد توضیح بدم
نمی خوام ناامیدت کنم بلاخره از یک جایی بید شروع کرد ولی ببین با یک کتاب خوندن نمیشه اتوماسیون کار شد البته بسته به پروژه داره بعضی از کارخانجات دستگاههای ساده دارند (منظورم از ساده کوچک بودن سایز دستگاه نیست بعضا دستگاه های کوچک بسیار پیچیده و سنگین می باشند) شما باید اول در کنار دست یک متخصص چند ماهی رو بگذرانید چون با خوندن کتاب نمیشه چیزی یاد گرفت شما باید خیلی چیزها مثل ادوات جانبی ،پروتکل های ارتباطی، نقشه خوانی، نقشه کشی، روش جستجوی مشکل، روش حل ، روشهای برنامه نویسی صنعتی و... رو یاد بگیرید چون اگر PLC بلد باشی فقط شاید بتونی چند تا چیزو بدونی از هزاران آیتمی که در یک تابلو کنترلی وجود داره (البته صنایع بزرگ مثل نفت و گاز پیچیدگی شون کمتره وی certificate میخوان ولی صنایع کوچک مثل صنایع غذایی پیچیدگی شون بیشتره من تو هر دو تا کار کردم به عنوان طراح و راه انداز الان هم تو فاز 6و7و8 عسلویه دارم راه اندازی میکنم
ولی توصیه من بهت اینه که قبل از اینکه کتاب رو بخونی برو دنبال یک شرکت که تو این زمینه کار میکنه که افراد با تجربه توش هستن حتی شده بدون حقوق براشون کار کن زمینه خوبی برای فعالیت هستش ولی احتیاج به تجربه زیاد داره تا بتونی همه چیزو خودت تنهایی به دوش بکشی من خودم 6 ماه فقط داشتم آموزش میدیدم توی یک کارخونه روی یک دستگاه
پروژه های دوستت رو که کاملا بی خیال بشو چون اگه بری پای دستگاه با یک اشتباه کوچیک ممکنه تو این تحریمی که هستیم یک کارخونه رو از کار بندازی و کلی ضرر متوجه خودت و دوستت بکنی که تجهیز گیر نیاد و کارخونه بخوابه
با آرزوی موفقیت

sinsin_vv

عضو جدید
سلام . ممنون از راهنماییتون . از دوستان عزیزی که تو این زمینه فعایت دارند و ارتباطات کافی در این زمینه را دارند خواهش میکنم اگرجایی سراغ دارند که تو این زمینه فعالیت میکنه و من میتونم حتی بدون حقوق ( همونطوی که دوست عزیزمون فرمودند ) پیششون کار کنم و تجربه بدست بیارم بهم معرفی کنند . خواهش میکنم کمکتونو از من دریغ نکنید

الميرا

عضو جدید
سلام . ممنون از راهنماییتون . از دوستان عزیزی که تو این زمینه فعایت دارند و ارتباطات کافی در این زمینه را دارند خواهش میکنم اگرجایی سراغ دارند که تو این زمینه فعالیت میکنه و من میتونم حتی بدون حقوق ( همونطوی که دوست عزیزمون فرمودند ) پیششون کار کنم و تجربه بدست بیارم بهم معرفی کنند . خواهش میکنم کمکتونو از من دریغ نکنید

من هم همين تقاضا رو از دوستان دارم.لطفا كمك كنيد:gol:

ARC_2008

مدیر بازنشسته
شرکت مهندسی بازرگانی ارکید دنا - واحد تحقیق و توسعه ، تلفن : 66569221 (آقای مهندس میمندی)