نرم افزار های مورد نیاز گرایش کنترل

qawse

عضو جدید
با سلام خدمت دوستای عزیز
اما اینایی که شما میگید بیشتر مربوط به کنترل صنعتی هستش
باید فراموشم نکنید که یادگیری همه اینها وقت خیلی زیادی میخواد شما در مرحله اول باید فیلد کاریتونو مشخص کنید کنترل یه واژه گسترده هستش یه جایی هیچی به اندازه plc جواب نمیده اما یه جایی میکرو خیلی بهتر جواب میده در کل نرم افزار زیاده و تخصص فراوان اما سعی کند کارو مهندسی انجام بدید میدونید چند مدل plc داریم یا چند مدل میکرو یا حتی سیستم های مانیتورینگ یکی با wincc کار میکنه یکی با labview یکی با wicc felxible یکی با easy view
در کل باید ببینی اونجایی که کار میکنی یا میخوای بری واسه کار ازت چی میخوان
در رابطه با اون دوستی که میگه استادشون متولد 69 هستش باید بگم علم به سن و سال نیست
من خودمم دارم آموزش میدم و همچین قضیه ای نیست اتفاقا سرباز مربی ها خیلی بهتر درس میدن
در ضم انصافا بعضی از این شاگردها هم که میبینن یه مرکز رایگان شهرشون داره خیلی از جلسات رو جیم هستند شما هم انقد بی انصاف نباشید

آخرین ویرایش:

shayan27

عضو جدید
من میخواهم با simotion کار کنم لطفا نرم افزار و جزوه ای چیزی سراغ دارید

farivarn

عضو جدید
کاملا موافقم با آقای مهندس
من خودم کنترل خواندم الان سیستمهای مونتاژ الکترونیکی کار میکنم

به هر کجا که روی آسمان همین رنگ است

aas1900

عضو جدید
سلام، در صنعت همچی امکان AVR, 8051, z80, 8086,داره، اما اگه میخواین با نرم افزارهای کنترل کارکنید، و کاری هم به تعمیرات و یا ساخت سیستم کنترلی نداشته باشید حتی 1 درصد هم نیاز نیست و کاربرد نداره، نرم افزارهای DCS های معروف Honeywell, Emerson DeltaV, Yokogawa و نرم افزارهای PLC معروف Siemens S7, Allen Bradley, ABB, Omron و ... در ضمن زیمنس هنوز به عنوان یک DCS قوی توی این لیست جا نیوفتاده ولی DCS داره.

عماد عباسی

عضو جدید
سلام، در صنعت همچی امکان AVR, 8051, z80, 8086,داره، اما اگه میخواین با نرم افزارهای کنترل کارکنید، و کاری هم به تعمیرات و یا ساخت سیستم کنترلی نداشته باشید حتی 1 درصد هم نیاز نیست و کاربرد نداره، نرم افزارهای DCS های معروف Honeywell, Emerson DeltaV, Yokogawa و نرم افزارهای PLC معروف Siemens S7, Allen Bradley, ABB, Omron و ... در ضمن زیمنس هنوز به عنوان یک DCS قوی توی این لیست جا نیوفتاده ولی DCS داره.

حرف شما در مورد زیمنس مال چند سال پیش قبول بود
اما الان از زمان تحریم ها که یوکوگاوا قطعات نداد به سمت زیمنس رفتن
الان فاز 20و21
و فاز 17 و 18 تو عسلویه ذارن با زیمنس کار میکنن
من خودم مشغولم اونجا

عماد عباسی

عضو جدید
اگر برای بازار کار میخواین اول plc زیمنس و wincc
بعدا برید سمت dcs
بهترین مرجع برای همشون کتاب های مهندس ماهر
کنارش سعی کنین ابزار دقیق بخونین

عماد عباسی

عضو جدید
من تهران هستم.مراکز فنی حرفه ای به من خیلی دوره.باید حداقل 2 ساعت تو راه باشم.اگه اشتباه نکنم مرکز غرب طرفای کشتار گاه باشه.

من ساکن مشهدم برای دوره plc کلی هزینه کردم امدم تهران موندم و دوره رفتم شرکت مبنا
واقعا هم الان ذارم ازشون استفاده میکنم
شما که تهرانین به خاطر دوری راه میگید یک مقدار بی انصافی است

javadctrl

عضو جدید
با سلام.
کسی نرمافزار winhex فول ورژن یا لایسنس شو داره لطفا ؟؟؟
منون میشم. نیاز فوری دارم.

الی20

عضو جدید
نمیدونم چرا این وسط همه دارن بی ربط حرف میزنن کنترل که فقط این نیست که واحد دانشگاهی پاس کنی پس کار تو صنعت چی میشه؟؟؟
دوستان عزیز در صنعت که مطلب و AVR هیچ کاربردی نداره و بعدشم ما الان فقط مصرف کننده تکنولوژی هستیم طراح نیستیم پس مهندس کنترل در حد یک تکنسین پایین میاد(دکترش همینه) کسی که کنترل خونده دو تا راه داره یا ابزار دقیق کارکنه و یا انوماسیون که اونم زیر شاخه های زیادی داره مثل:
PLC
HMI(Wincc-Labview-
NET: Ethernet-Profibus-AS-Interface-CAN&...
DCS
FCS
و....

سلام شما سرکار هستین؟

iranlaw

عضو جدید
سلام
من ارشد برق کنترل رو توو دانشگاه قزوین خوندم. به نظر من بلد بودن متلب از واجبات هست. به خاطر این که توی خیلی از پروژه هایی که برای درسای بهتون میدن ازش استفاده می کنید و توی پایان نامه هم کلا تسلط به متلب حرف اول رو میزنه.
لازم نیست حتما کاملا مسلط باشین به کل قابلیت های متلب. چون همینطور که می دونیم یه دنیای بزرگه محیط این نرم افزار. مهم اینه که بتونین گلیم خودتونو از آب بیرون بکشین. یادگیریش آسون و شیرینه. کافیه به یکی از زبونای برنامه نویسی آشنایی داشته باشین.