آموزش نرم افزار PLC

الميرا

عضو جدید
ببين عزيزم پي ال سي به درد دانشجويي كه ميره سال سوم برق وتعيين گرايش نكرده ولي ميخواد كنترل بخونه لازمه اگه برم ميفهمم؟مرسي

ببين عزيزم پي ال سي به درد دانشجويي كه ميره سال سوم برق وتعيين گرايش نكرده ولي ميخواد كنترل بخونه لازمه اگه برم ميفهمم؟مرسي
سلام
خوب plcبرا هر كي بخواد كنترل بخونه لازم كه چه عرض كنم واجبه!
سادس من خودم اول فكر مي كردم خيلي سخته و الان كه دارم باهاش يه كارايي ميكنم ميبينم سادس.
ياعلي

ARC_2008

مدیر بازنشسته
...
من فکر نمی کنم برای یادگیری PLC نیازی به کلاس باشد . تهیه دفترچه راهنماهای PLC های مختلف و این همه کتاب در این زمینه ....کافی است . من این طور حرفه ای شدم ! برای یادگیری باید پشتکار داشت و علاقه ( اگر استعداد هم داشتید معروف می شوید ! ) . نیازی به کلاس نیست که . اصلا اگر داستان زندگی چند تن از آقایون که در همین زمینه اتوماسیون از کجاها شروع کردند و چه تکنیک هایی را برای پیشرفت کارشان به کار بردند و ... الان از بزرگان این صنعت هستند را برایتان تعریف کنم ، متوجه می شوید اصلا نیازی به کلاس و شرکت بزرگ و استاد خصوصی و ... نیست . فقط کافیست با یک جمله آغاز کنید : " از همین الان شروع کنید ! " .
موفق باشید .

هخامنش

عضو جدید
اموزش plc

اموزش plc

باز هم سلام
تشکر بابت فایل اموزش logo که مهندس عزیز گذاشته بودن
فایل پیوست به تمام دوستاران علم plc پیشنهاد و تقدیم میکنم;):gol:
اموزش کامل از ورودی ها مدار منطقی و logo و همچنین s7 که مطمئن هستم برای تمام مهندسان برق و بخصوص کنترل مفید باشه
البته بجث plc خیلی میتونه جامع باشه و با این موضوع که بدون اموزش میشه حرفه ای شد رو قبول ندارم مگر این که هدف نوشتن برنامه های روتین و ساده باشه
(5 سال در این مورد سابقه کاری دارم و تاحالا اساتید زیادی داشتم با این که الان PLC تدریس میکنم ولی باز هم جا داره و مطلب برای یادگرفتن ...............:)

پیوست ها

• PlC_Learning(www.irebooks.com_www.ircdvd.com).pdf
    5.1 مگایابت · بازدیدها: 0

هخامنش

عضو جدید
بیشترین کاربرد رو تو کشور plc siemens دارن
و بیشتر تو صنایع مهم از این سیستم استفاده میشه البته در واحد صنعتی مهم دو سیستم به موازات کار میشن و به عنوان پشتیبان عمل میکنه
نمونه چینی زیاد هست ولی کمتر در صنایع اصلی استفاده میشه . دلیلش هم که کاملا مشخص دیگه ...
در اصل این برند المالنی هست

amirrezasayyar

عضو جدید
منم با شما موافقم که اگه کسی کلاس نره فقط در همون حد آماتوری میتونه باشه. من رشتم PLC بوده اما واقعا کلی مباحث هست که تو کلاسها هم گفته نمیشه و طرف خودش باید بره دنبالش. بحث شبکه کردن یا بحث کنترل شبکه های قدرتمند توسط PLC. هیچ جا اینو به شما آموزش نمیده فقط در سطح برنامه نویسی در کلاسها آموزش میدن. پس اگر کلاس میرین فکر نکنین فول PLC شدین. واقعا خیلی کار داره.
در جواب اون دوست عزیزمون باید بگم Omron, siemens, allen bradly از PLC های قوی هستن اما به دلیل تحریم ها دیگه باید اینا رو بوسید گذاشت کنار به نظر من و دنبال PLC هایی رفت که مقرون به صرفه باشه مثل LG.