تاپیک سوالات کنترل

ѕнαpαrαĸ

عضو جدید
بــــــــــا سلام
پروژه کنترل مدرن دارم
""مدل سازی آسانسور""
برای شبیه سازی باید برای پارامتر هاش مثال عددی بزنم امــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــا هیچ جا نمیتونم همه پارامترها شو پیدا کنم
این عکس مدل و پارامتر هاشه.

کسی میتونه راهنماییم کنه؟Untitled.jpg
Td تابعی از w (امگا) ست

challenger_69

عضو جدید
سلام
من دنبال کتاب "تحلیل و طراحی سیستمهای کنترل چند متغیره" از دکتر خاکی صدیق هستم.
کسی این کتابو داره؟

hossein21

عضو جدید
کنترل پهپاد

کنترل پهپاد

سلام

من یک پهپاد دارم و محاسبات کنترلی اون رو برای صفحه پیچ-ارتفاع انجام دادم، حالا برای پیاده سازی محاسبات روی میکروپروسسور؛ بعضی بچه های برقی میگن که باید معادلات مربوط به پیچ و ارتفاع

جداگانه نوشته شوند و اصطلاحا دیکوپل بشن. در صورتی که در محاسبات کنترلی توی متلب اینطور نیست....

لطف میکنید نظرتون رو بفرمایید تا مشکلم حل بشه.

EECi

مدیر بازنشسته
سلام

من یک پهپاد دارم و محاسبات کنترلی اون رو برای صفحه پیچ-ارتفاع انجام دادم، حالا برای پیاده سازی محاسبات روی میکروپروسسور؛ بعضی بچه های برقی میگن که باید معادلات مربوط به پیچ و ارتفاع

جداگانه نوشته شوند و اصطلاحا دیکوپل بشن. در صورتی که در محاسبات کنترلی توی متلب اینطور نیست....

لطف میکنید نظرتون رو بفرمایید تا مشکلم حل بشه.

منظور شما زوایای اویلر یا پرواز هست ؟ پیچ رول و یاو ؟

تا جایی که اطلاع دارم جدا نوشتن معادلات چندان کمک نمی کنه
ولی پایین بودن رزولیشن سنسور های ممز و اشکالات عمده در روش ارسال دیتا بصورت سری ، علتی هست برای اینکه شما از دو واحد کنترل داخلی (imu) استفاده کنید
یکی برای مانیتورینگ، یکی برای محاسبات کنترلی
توضیح بیشتر بدید
موفق باشید

hossein21

عضو جدید
control

control

Capture.jpg
سلام
منظور شما زوایای اویلر یا پرواز هست ؟ پیچ رول و یاو ؟

تا جایی که اطلاع دارم جدا نوشتن معادلات چندان کمک نمی کنه
ولی پایین بودن رزولیشن سنسور های ممز و اشکالات عمده در روش ارسال دیتا بصورت سری ، علتی هست برای اینکه شما از دو واحد کنترل داخلی (imu) استفاده کنید
یکی برای مانیتورینگ، یکی برای محاسبات کنترلی
توضیح بیشتر بدید
موفق باشید

سلام . ممنون از جوابتون.
ببینید برای کنترل زاویه پیچ و ارتفاع توی تئوریها طبق شکل ضمیمه شده عمل شده است. همچنین برای کنترل زاویه یاو نیز دیاگرام کنترلی مثل همین ایجاد شده است.

حالا سوال اول اینه که ،،

1- برای پیاده سازی کنترلر در پردازنده مرکزی، باید دو سری معادلات مجزا نوشته بشتن برای کمینه کردن خطای رهگیری ؟؟ در صورتی که در حالت واقعی حرکت شش درجه آزادی است

و کنترل زاویه پیچ و زاویه یاو با هم کوپل هستن. تاثیر هر کدوم روی هم چطور باید دیده شود؟؟ مثلا باید خطای حاصل از هر کدوم جداگانه محاسبه شود یا روی هم باید تاثیر گذار باشن؟؟

2- اگر نرخ ارسال داده ی پردازنده کم باشه به دلیل حجم بالای اطلاعات (مشکل غیر قابل حل در حال حاضر) چه راه حلی برای کنترل وسیله به ذهنتون میاد؟؟؟

EECi

مدیر بازنشسته
مشاهده پیوست 260503

سلام . ممنون از جوابتون.
ببینید برای کنترل زاویه پیچ و ارتفاع توی تئوریها طبق شکل ضمیمه شده عمل شده است. همچنین برای کنترل زاویه یاو نیز دیاگرام کنترلی مثل همین ایجاد شده است.

حالا سوال اول اینه که ،،

1- برای پیاده سازی کنترلر در پردازنده مرکزی، باید دو سری معادلات مجزا نوشته بشتن برای کمینه کردن خطای رهگیری ؟؟ در صورتی که در حالت واقعی حرکت شش درجه آزادی است

و کنترل زاویه پیچ و زاویه یاو با هم کوپل هستن. تاثیر هر کدوم روی هم چطور باید دیده شود؟؟ مثلا باید خطای حاصل از هر کدوم جداگانه محاسبه شود یا روی هم باید تاثیر گذار باشن؟؟

2- اگر نرخ ارسال داده ی پردازنده کم باشه به دلیل حجم بالای اطلاعات (مشکل غیر قابل حل در حال حاضر) چه راه حلی برای کنترل وسیله به ذهنتون میاد؟؟؟
سلام
1- خطای ردیابی (ترکینگ) ارتباطی به تکرار نوشتن معادلات نداره . برای کاهش خطای ردیابی بهتره از کنترل کننده با عملکرد مطلوب تر استفاده بشه
معادلات محاسبات زوایای اویلر مستقل از هم نیستند و روی هم تاثیر دارند پس خطای آنها هم روی هم تاثیر گذار خواهد بود( خودتون معادلات رو بررسی کنید و ببینید متغیرهای خطا پذیر در معادلات دیگر وجود دارد یا نه)

2- استفاده از فرستنده و گیرنده با پهنای باند بالاتر میتونه مشکل شما رو رفع کنه . راه حل دوم این هست که محاسبات کنترلی و مانیتورینگ جدا از هم و در پردازنده های جداگانه باشن
نهایتا اگه خطا زیاد براتون مهم نیست میتونید از حجم محاسبات کم کنید

من سورس های خوبی برای کنترل بر فرض مثال کوادروتور دیدم که در یک پردازنده atmega128 پیاده سازی شده و جواب داده . به نظر نمیرسه مشکلی بوجود بیاد

electro-esmoke

عضو جدید
خز شد این کواد کوپتر هم الان همه دیگه یه سری برنامشو با تئوری های جدید و عجیب و نا مرسوم که ارتباطی به کنترل نداره هم پیاده کردن تو اینترنت پیدا میشه خدایی تا با چشمم نمی دیدم باور نمی کردم کار بکنه :surprised:

در کل این موارد گسترده رو بعید میدونم بتونی از پشت نت بدون تصویر و اسم و صرفا با توضیح حل کنی یا اینکه من کلا نگرفتم چی گفتی! :whistle::sweatdrop:

بعد اینا امادش که خودت سر هم کنی و توضیحات برنامش و اموزشش به صورت کیت اماده هست چرا اونا رو استفاده نکردی؟! که مجبور به ازمون و خطا و تون کردن شی!

جمهوری خیلی گرون و راحت گیر میاد

hossein21

عضو جدید
کنترل

کنترل

سلام

من یه سری فایل های مدلسازی و کنترل و هدایت ROV در اختیار دارم، کسی که این کارو انجام داده گزارش واسم ننوشته

حالا یه نفر میخام این فایل های شبیه سازی که متلب هستن رو ببینه و برام گزارش کاملی از روند شبیه سازی بنویسه.

کسی میتونه این کارو برام انجام بده؟؟؟؟؟

هزینش هم در خدمتم. ضمنا پروژه دانشجویی نیست.

Coronaa

کاربر فعال
[h=2]طراحی کنترلر PID با Op-Amp[/h]
دوستان سلام.
کسی میتونه راهنمایی کنه که چطوری میشه یک کنترلر PID و یا هر نوع کنترلر دیگه ای با Op-Amp طراحی کرد؟؟

EECi

مدیر بازنشسته
طراحی کنترلر PID با Op-Amp

دوستان سلام.
کسی میتونه راهنمایی کنه که چطوری میشه یک کنترلر PID و یا هر نوع کنترلر دیگه ای با Op-Amp طراحی کرد؟؟
سلام
کنترلر PID شامل سه بخش تناسبی ، انتگرال گیر و مشتق گیر است
می توان با اپ امپ و توجه به قوانین ساده آن ، هر کدام از این مدارها را ساخت
صفحه زیر را مشاهده بفرمایید متوجه خواهید شد
http://www.ecircuitcenter.com/Circuits/op_pid/op_pid.htm

f4e00287

عضو جدید
سلام.
بهترین راه حل واسه مدل کردن یک تجهیز مکانیکی که داده هاش موجوده, چی؟
ممنون.

Mypaper

عضو جدید
سلام. بهترین منبع برای کنترل فرایندهای تصادفی چیست؟ ممکنه منبعی را معرفی بفرمایید

Coronaa

کاربر فعال
سلام. امیدوارم دیر نشده باشه و اینکه اگه فایل مشکلی داشت بگید تا دوباره آپلود کنم.

سلام دوستان.
دنبال PDF این دوتا کتاب هستم ولی نتونستم پیدا کنم. اگه کسی داره لطفا بفرسته ...
sliding mode control in electromechanical systems second edition
Sliding mode control in engineering