انتقال اطلاعات از طریق ماژول GSM (با سیم کارت)

amino0

عضو جدید
با عرض خسته نباشید خدمت دوستان.من می خوام یک سری اطلاعات محیطی رو که از طریق پورت سریال به میکروکنترلرم منتقل میشه ،با اتصال میکرو به ماژول GSM به مرکزی که به این اطلاعات نیاز داره ارسال کنم.
سوال 1 : این اطلاعات محیطی که از طریق پورت سریال به میکروکنترلرم منتقل میشه و به صورت 0و1 هست و به همین شکل هم به ماژول منتقل و ماژول(از طریق سیم کارت) هم باز به صورت 0 و 1 به مرکز مورد نظر می فرسته ، به چه شکلی در مرکز قابل خوندنه؟!
سوال 2: در اتصالات میکروکنترلر ،ما از طریق پورت سریال اطلاعات رو دریافت می کنیم و باید از طریق پورت سریال این اطلاعات رو به ماژول منتقل کنیم ! چه نوع اتصالاتی باید در اینجا به کار برد؟!(مثلا موازی کردن دو میکروکنترلر) در صورت امکان پیشنهاد در کنار توضیحات به صورت pdf یا شکل اتصالات مداری باشه ممنون میشم!
خواهشا اگه دوستان هر چه زودتر به من در این موضوع کمک کنن ممنون میشم.با تشکر.

سعید گروسی

عضو جدید
کاربر ممتاز
با عرض خسته نباشید خدمت دوستان.من می خوام یک سری اطلاعات محیطی رو که از طریق پورت سریال به میکروکنترلرم منتقل میشه ،با اتصال میکرو به ماژول GSM به مرکزی که به این اطلاعات نیاز داره ارسال کنم.
سوال 1 : این اطلاعات محیطی که از طریق پورت سریال به میکروکنترلرم منتقل میشه و به صورت 0و1 هست و به همین شکل هم به ماژول منتقل و ماژول(از طریق سیم کارت) هم باز به صورت 0 و 1 به مرکز مورد نظر می فرسته ، به چه شکلی در مرکز قابل خوندنه؟!
سوال 2: در اتصالات میکروکنترلر ،ما از طریق پورت سریال اطلاعات رو دریافت می کنیم و باید از طریق پورت سریال این اطلاعات رو به ماژول منتقل کنیم ! چه نوع اتصالاتی باید در اینجا به کار برد؟!(مثلا موازی کردن دو میکروکنترلر) در صورت امکان پیشنهاد در کنار توضیحات به صورت pdf یا شکل اتصالات مداری باشه ممنون میشم!
خواهشا اگه دوستان هر چه زودتر به من در این موضوع کمک کنن ممنون میشم.با تشکر.
آموزش کارباماژول:http://wdl.persiangig.com/pages/dow...k.persiangig.com/other/Projects/آموزش GSM.rar

در ابتدا به برخی از ویژگی های ماژول SIM300cz اشاره می کنیم.
1. مناسب برای سه باند یا فرکانس متداول· باند EGSM با فرکانس 900 مگاهرتز· باند DCS با فرکانس 1800 مگاهرتز· باند PCS با فرکانس 1900 مگاهرتز
2. پشتیبانی از طرح های CS-1 ، CS-2 ، CS-3و CS-4 برای
GPRS.
3. قابل استفاده بهمراه باتری و دارای مدار داخلی برای استفاده از این قابلیت
4. پشتیبانی از LCDهای SPI و کی پد برای توسعه پروژه ها
5.قابلیت به روز کردن برنامه ی داخلی ماژول (Firmware) از طریق پورت جداگانه
6. دارای پورت سریال RS232 کامل (دارای 7 خط واقعی)
7.دارای دو کانال مجزای صوتی ، که هر یک می تواند یک میکروفن و یک بلندگو را پشتیبانی کند.
8. دارای مد Sleep برای کاهش مصرف توان با جریان مصرفی 2.5 میلی آمپر
9. پشتیبانی از پروتکل
TPC/IP.
10. قابلیت کار با ولتاژهای 3.4 ولت تا 4.5 ولت
11. پشتیبانی از پیام کوتاه در مدهای Text ، PDU، MT، MOو
CB.
12. محل ذخیره ی پیام کوتاه فقط حافظه ی سیم کارت می باشد.
13. دارای تایمر ساعت/زمان واقعی RTC با قابلیت برنامه ریزی
14. قابلیت تشخیص خودکار Baudrate بدون هیچگونه تنظیمات اولیه! و ....مختصری راجع به AT Commandها :
ممکن است بدانید که برای برقراری ارتباط با این ماژول ها از پورت سریال RS232 و نوعی زبان یا دستور خاص موسوم به AT Command استفاده می شود.
در واقع At Commandها مجموعه ای از دستورات هستند که از طریق ارسال آنها بوسیله ی پورت سریال می توان رفتار ماژول را کنترل کرد. پیشوند At یا at باید در ابتدای همه ی این دستورات نوشته شود. و برای اجرا شدن هر دستور باید یک کاراکتر Enter نیز اعمال شود. شکل کلی فرآیند اجرای یک دستور و نتیجه ی حاصل از آن در این ماژول مطابق فرم زیر است.
که در آن CR معرف Enter (Carriage Return) و LF معرف عبارت "سرٍ خط" (Line Feed) و response معرف نتیجه ی حاصل از ارسال دستور است. این نتایج معمولا کد ناخواسته یا Unsolicited نامیده می شوند ، زیرا هیچگونه درخواستی برای دریافت آنها ارسال نشده است. البته باید توجه داشته باشید که کاراکترهای CR و LF هیچکدام قابل مشاهده نیستند.
چند نکته پیرامون استفاده از AT Commandها :۱. برای استفاده از این دستورات پیشوند AT یا at باید همواره ذکر شود. مثلا AT+CMGS۲. در حالت کلی می توان این دستورات را به سه دسته ی الف) پایه ، ب) پارامترهای S و ج)پیشرفته یا گسترش یافته تقسیم کرد.۳. در حالت پیشرفته که شامل برخی از این دستورات می شود می توان هر دستور را در 4 حالت زیر بکار برد.

آخرین ویرایش:
بالا