درخواست کمکککککککککککک

طلا.

عضو جدید
بچه هاا من ترم اول ارشد برق هستم .استادمون مقاله ای در مورد سلول خورشیذی یا لیزر یا دیود نوری میخوادد.و باید داخل مقاله شبیه سازی مدل سازی با فرمول ریاضی باشه ...ممنون میشم کمکم کنینننننوبخدا دعاتون میکنمممممممممممم:smile:

Pro.Eng

متخصص plc
کاربر ممتاز
بچه هاا من ترم اول ارشد برق هستم .استادمون مقاله ای در مورد سلول خورشیذی یا لیزر یا دیود نوری میخوادد.و باید داخل مقاله شبیه سازی مدل سازی با فرمول ریاضی باشه ...ممنون میشم کمکم کنینننننوبخدا دعاتون میکنمممممممممممم:smile:
سلام. اگر بخايد خودتون كار كنيد ميتونيد دنبال مقاله هايي با عنوان انواع ليزر ها ، ليزر هاي نيمه رسانا ، ليزر هاي گازي ، ليزر هاي با پالس غول آسا ، ليزر ياقوتي و ... بگرديد.
ليست مطالعاتي زياد وجود داره.
مثل :
Agrawal, G. P., and N. K. Dutta. Long-Wavelength Semiconductor Lasers. New York: Van Nostrand Reinhold. 1986.
ميتونيد به كتاب هاي فيزيك الكترونيك هم مراجعه كنيد.
فرمول رياضي هم داره. شبيه سازي هم ميتونيد انجام بديد. (بايد تراز هاي انرژي در حالت گسيل و جذب رو شبيه سازي بكنيد )
در مورد ديود نوري و سلول خورشيدي نميدونم.
==

power60

عضو جدید
طلا یه مقاله با این عنوان Development of a MATLAB/Simulink Model of a
Single-Phase Grid-Connected Photovoltaic System (
توسعه مدل سیمولینک متلب برای سیستم فتوولتائیک تک فاز متصل به شبکه

) دارم .

آخرین ویرایش:

power60

عضو جدید
طلا
متاسفانه طریقه قرار دادن pdf و word و امثال آن را در سایت باشگاه مهندسین رو نمی دونم ولی اگه طریقه این کار رو میدونی به هم بگو تا برات انجام بدم و اگه خواستی از طریق ایمیل این کار رو برات انجام بدم .
ضمنا شبیه سازی از طریق Simulink انجام شده و ازطریق کدنویسی کامل نیست و تا حدودی جواب میده.

آخرین ویرایش:

Joe_Bel

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
فصل 1 : طبیعت موج نور
فصل 2 . دی الکتریک و نوری موجبرها
فصل 3 . LED
فصل 4 . لیزر
فصل 5 . آشکارسازها
فصل 6 . فتوولتائیک
فصل 7 . قطبش و مدولاسیون نور

Chapter 1 - Wave Nature of Light

Chapter 2 - Dielectric Waveguides for Optoelectronics

Chapter 3 - Semiconductor Science and LEDs

Chapter 4 - Semiconductor Lasers

Chapter 5 - Photodetectors

Chapter 6 - Photovoltaic Devices

Chapter 7 - Polarization and Modulation of Light

برگرفته از کتاب S. O. Kasap, Optoelectronics and Photonics: Principles and Practices, Prentice Hall, 2001

بالا