·▪•تاپیک بیان و رسیدگی به سوالات ریاضی و آمار●•▪·

ab 84

عضو جدید
تئوری آشوب

تئوری آشوب

سلام دوستان گرامی
کسی هست که برنامه نویسی تئوری آشوب رو بلد باشه؟

من میخوام یاد بگیرم، کسی میتونه کمکم کنه؟

ممنون

rad30

عضو جدید
کمک جهت حل معمای ریاضی

کمک جهت حل معمای ریاضی

درود...دوستان لطفا تو حل معما منو کمک کنید...سپاس

065.jpg

آخرین ویرایش:

ab 84

عضو جدید
chaos theory

chaos theory

سلام دوستان عزیز
اینجا کسی تئوری آشوب بلده، من برای پیش بینی متغیرهای کارم باید از این روش استفاده کنم اما هیچی ازش نمیدونم. ممنون میشم اگه کسی بلده به منم یاد بده.

با تشکر

mehrnoosh2010

عضو جدید
سلام دوستان عزیز
متغییر تصادفی پیوسته با تابع چگالی را باید چگونه حل کنیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟

11111111.jpg
مقدار لاندا را باید چگونه بدست آورد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
لطفا مرا راهنمایی کنید
با تشکر

Fathy

متخصص مهندسی سازه و زلزله
سلام دوستان عزیز
متغییر تصادفی پیوسته با تابع چگالی را باید چگونه حل کنیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟

مشاهده پیوست 242054
مقدار لاندا را باید چگونه بدست آورد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
لطفا مرا راهنمایی کنید
با تشکر
سلام. مساحت زیر نمودار تابع چگالی احتمال باید 1 باشد. با انتگرال گیری از منفی بی نهایت تا مثبت بی نهایت F و برابر 1 قرار دادن، مقدار لاندا بدست میاد (با اینکار مقدار لاندا 0.01 بدست میاد).

mehrnoosh2010

عضو جدید
سلام. مساحت زیر نمودار تابع چگالی احتمال باید 1 باشد. با انتگرال گیری از منفی بی نهایت تا مثبت بی نهایت F و برابر 1 قرار دادن، مقدار لاندا بدست میاد (با اینکار مقدار لاندا 0.01 بدست میاد).
سلام دوست عزیز
میشه لطفا جواب حل این سوال را واسم بنویسی ممنون میشم
با تشکر

mohammad1992

عضو جدید
درخواست حل معادله دیفرانسیل

درخواست حل معادله دیفرانسیل

سلام .اگه هر کی می تونه این معادله رو حل تحلیلی کنه.خیلی ممنون میشم.
AUxx+F(x)Ux+BU=0

rad30

عضو جدید
سلام دوستان...من رو در حل این معما کمک کنید

عددی را بیابید که ۹ برابر بزرگتر از مجموع رقم‌هایش باشد.

* * *

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
درود...دوستان لطفا تو حل معما منو کمک کنید...سپاس

مشاهده پیوست 241949
درود بر شما این میشه یه معادله ی درجه 3
پرانتز سمت چپ رو 3 مرتبه در خودش ضرب کن بصورت ضرب تک به تک پارامتر ها بعد جمله ی سمت راست رو ازش فاکتور بگیر درست میشه

بانو امین

مدیر تالار اسلام و قرآن
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
هه
اشتباهش فاحش ه
اونجایی که (9/2) به توان 2 رو اضافه کرد سمت چپ تساوی یه تغییر ایجاد کرد و 9/2 ی که تو (2+2)*2 ضرب شده بود رو به 9 تغییر داد
و این چنین شد که 2+2=5!! نمیشه;)

آخرین ویرایش:

olel_albab

مدیر تالار ریاضی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
اضافه کردن و تبدیل کردن به 9 یک اشتباه تایپی هست
مشکل از جایی شروع میشه که وقتی ریشه دوم رو بعد از تشکیل اتحاد اول حساب کردند، به این نکته توجه نکردند که ریشه یک رادیکال همیشه عدد مثبت هست، یک طرف تساوی شده منفی چهار و نیم و طرف دیگه شده مثبت چهار و نیم. درصورتی که باید برای ریشه ای که منفی هست، قدر مطلق میگذاشتند در این صورت به عبارت 9=9 می رسیدند.

بانو امین

مدیر تالار اسلام و قرآن
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
اضافه کردن و تبدیل کردن به 9 یک اشتباه تایپی هست
مشکل از جایی شروع میشه که وقتی ریشه دوم رو بعد از تشکیل اتحاد اول حساب کردند، به این نکته توجه نکردند که ریشه یک رادیکال همیشه عدد مثبت هست، یک طرف تساوی شده منفی چهار و نیم و طرف دیگه شده مثبت چهار و نیم. درصورتی که باید برای ریشه ای که منفی هست، قدر مطلق میگذاشتند در این صورت به عبارت 9=9 می رسیدند.

نه دیگه!
-2 و +2 هر دو وقتی به توان دو برسن جوابشون میشه 4
پس ریشه های 4 هم -2 و هم +2 میتونه باشه

mitra*

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام به همگی، بچه ها من یه سوال دارم منظور از Ker(A) چیه وچطوری محاسبه میشه؟(یادم رفته:redface:) A یه ماتریسه.
ممنون میشم کمکم کنین.

olel_albab

مدیر تالار ریاضی
مدیر تالار
کاربر ممتاز

madelin

عضو جدید
سلام. طاعات و عباداتتون مورد قبول حق باشه.
بچه ها من دارم روی پروژه ای کار می کنم که بچه های ریاضی خیلی بهتر درک می کنن،علوم اعصابه!!!
جزوه ای دارین که در آن نقاط تکین، تعادل و انشعاب و ... را به خوبی توضیح داده باشه یا اینکه آشنایی با پدیده های غیرخطی، مبانی سیستم های دینامیکی،مبانی ریاضی رو کامل بیان کرده باشه؟؟؟
فوره.
لطفا راهنمایی کنین.
با سپاس

melodi88

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان
من یه موضوعی دارم که بهینه سازی چند سطحی رو توش لازمه بدونم.کسی جزوه ای در این رابطه داره که از صفر و پایه بتونم یادش بگیرم؟

نازنین فاطیما

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام به همگی، بچه ها من یه سوال دارم منظور از Ker(A) چیه وچطوری محاسبه میشه؟(یادم رفته:redface:) A یه ماتریسه.
ممنون میشم کمکم کنین.
سلام عزیزم.
منطورازkerA پوچی Aاست.به مجموعه ی همه ماتریسهایی است که در Aصرب شود حاصل صفر شود که صفروان همیشه هست.

نازنین فاطیما

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان گرامی.
لطفااگرکسی هست درباشگاه که ارشدیادکتری اموزش ریاصی است من رامطلع کند.مرسی از لطفتون

yasser2222

عضو جدید
سلام
رابطه y=x رو روی یه استوانه به شعاع R بپیچیم یه منحنی بدست میاد. رابطه این منحنی بر حسب R و تتا وقتی که مبدا مختصات در مرکز استوانه قرار داره چی میشه؟!

olel_albab

مدیر تالار ریاضی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام دوستان
من یه موضوعی دارم که بهینه سازی چند سطحی رو توش لازمه بدونم.کسی جزوه ای در این رابطه داره که از صفر و پایه بتونم یادش بگیرم؟

امیدوارم مفید باشه، بعضی هاش توضحیات خوبی داره، بعضی هاش هم مرتبط هست:
https://www.google.com/url?sa=t&rct...=bdN7t8YM_RsC7GX8w-bFcA&bvm=bv.97653015,d.bGg
https://www.google.com/url?sa=t&rct...=MoYwco3SSwpCv-6Vwtj8rw&bvm=bv.97653015,d.bGg

olel_albab

مدیر تالار ریاضی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام. طاعات و عباداتتون مورد قبول حق باشه.
بچه ها من دارم روی پروژه ای کار می کنم که بچه های ریاضی خیلی بهتر درک می کنن،علوم اعصابه!!!
جزوه ای دارین که در آن نقاط تکین، تعادل و انشعاب و ... را به خوبی توضیح داده باشه یا اینکه آشنایی با پدیده های غیرخطی، مبانی سیستم های دینامیکی،مبانی ریاضی رو کامل بیان کرده باشه؟؟؟
فوره.
لطفا راهنمایی کنین.
با سپاس

اگه در مورد شبکه های عصبی میخواین، کتاب های زیادی هست، مثلا این کتاب:

http://www.adinehbook.com/gp/product/6006004174

برای سیستم های دینامیکی و غیر خطی، بچه های ریاضی کنترل می تونن کمکتون کنند، البته بچه های مهندسی هم هستند، مثلا بچه های مکانیک کنترل غیر خطی و سیستم های دینامیکی می خونن:
http://www.ketabdownload.com/product-5187.html

بعضی از بچه های مهندسی شیمی هم در کتاب های کنترل خودشون فرایند های غیر خطی و کنترل دینامیکی رو دارند مثل کتاب اسمیت و کروپریو.

alale2011

عضو جدید
کمک در اثبات چند قضیه

کمک در اثبات چند قضیه

سلام دوستان
نماز و روزه هاتون قبول باشه
9 تا قضیه هست که باید اثبات کنم و به کمکتون نیاز دارم ، قضایا در فایل پی دی افی که ضمیمه کردم هستمشاهده پیوست 0_The_Log-Lindley_distribution_as_an_alternative_to_the_beta_regression.pdf
اگه میشه کمکم کنید
پیشاپیش از همتون ممنونم

alale2011

عضو جدید
سلام نماز و روزه هاتون قبول
عیدتون مبارک
میشه تو اثبات این قضیه ها که عکسشو گذاشتم کمکم کنید
کمک فوری میخوام
ممنونمUntitled.jpg1.jpg
چندتا قضیه دیگه هم هست که توی پست بعدی میذارم
اخه اینجا میگه نمیشه بیشتر از دوتا

بالا