آیا روح وابسته به جسم است یا خیر؟!

t3teknik

عضو جدید
کاربر ممتاز

یک پرسش در ارتباط با روح و ارتباط آن با جسم؟!

آیا روح وابسته به جسم است یا خیر؟!

اگر پاسخ منفی مباشد از چه روی بر اساس باورهای دینی در روز قیامت جسم انسان دوباره احیاء می شود؟!
و اگر پاسخ مثبت است ماهیت این ارتباط به چه گونه می باشد؟

mehrnoosh19

عضو جدید
روح انسان بوسيله واسطه خود يعني تن پوش خود به جسم خود وصل است و اين تن پوش همان خود واقعي انسان است كه اون دنيا جوابگوي همه كارهاي خود است....جسم فقط ذره مادي است و بس....................

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
من نمیخوام نظریه صادر کنم یا .....
و چون به اونچه که در ذهنمه و تصور ذهنیمه و استدلالی براش ندارم لذا توضیح نمیدم.فقط چندتا کلمه میگم شما بهش فکر کن.
روح = مغز(فکر) . جسم

r.a.m.in

عضو جدید
تعریفتون از روح چیه؟
ما در اینباره از مغز آدمی استفاده میکنیم.
من یه سوال دارم؟وقتی کسی سکته میزنه و قسمتی از اعضاش ناقص میشه یعنی روح در اون قسمت نمونده؟

mehrnoosh19

عضو جدید
تعریفتون از روح چیه؟
ما در اینباره از مغز آدمی استفاده میکنیم.
من یه سوال دارم؟وقتی کسی سکته میزنه و قسمتی از اعضاش ناقص میشه یعنی روح در اون قسمت نمونده؟

جسم انسان جدا از روح است ...جسم ماديه و وابسنه ب اين دنيا و روح هميشگي و جاويد....شايد جسم اناقص بشه ولي روح ...خير

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
من فکر میکنم دنیا اون چیزی نیست که ما تصور میکنیم و می بینیم.
مثلا وقتی شما کار میکنی و پول در میاری ، این فقط شما نیستی که پول در اوردی ، بلکه همراه شما یه فرشته ای هست که به شما کمک میکنه(روزی دست خداست و میرسونه)
یا مثلا شما روزای معمولی رو شاید خیلی راحت بتونی گناه کنی ، ولی مثلا در اعیاد شعبانیه شاید زیاد حال نکنی با گناه کردن ، میفهمی چی میگم؟ یعنی هم شما هستی که اختیار داری و کار ها رو انجام میدی ، هم ماورای اونچه که فکر میکنی و می بینی ، موجودات و افریدگانی وجود دارند که در زندگی شما دخالت دارن. ابعاد زیادی هست که ما درک نمی کنیم......
این تصور منه

hekmatmaku

عضو جدید
سلام ؛ من در جایی مطالعه کردم و بنظر درست می آید اون مطلب اینه که ما اصالت و تعریف روح را از بدو تولد شروع می کنیم در حالیکه روح از یک مرحله ای خلق شده و شروع به تکامل نموده است و بعد از طی مراحلی به مرحله تولد دنیوی رسیده و در مرحله دنیوی ؛ بدن به روح ضمیمه شده و در این مرحله اصالت پیدا می کند و در مرحله پایانی دنیا ؛ روح از بدن دنیوی منفک شده و به راه تکاملی خود ادامه میدهد ... در جریان تکامل ؛ بدن انسان قسمتی از مسیر با روح همراه است نه در اول راه و نه در بقیه راه تکامل با او نیست و در واقع این گفته ما درست نیست که بگوئیم : روح از بدن خارج شد بلکه درستش این است که بگوئیم بدن از روح منفک شد و داستان همچنان ادامه دارد ....