سوالات ، مشکلات و درخواست هایتان را اینجا مطرح نمائید

afsoon6282

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار
سلام
دوستان عزیز از این به بعد سوالات ،اشکالات ودرخواستهای خود در مورد اقتصاد را در این این تاپیک مطرح بفرمائید تا از نظرات دوستانتون استفاده کنید
با سپاس:gol:

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Mjrezaei

عضو جدید
تحليل اقتصادي

تحليل اقتصادي

از افراد داراي تجربه عملي همراه با نمونه كار جهت تشكيل گروه تحليلگر نيازمنديم

*souphia*

عضو جدید
نیازمند جواب از دوستان متخصص اقتصاد

نیازمند جواب از دوستان متخصص اقتصاد

.....امیدوارم توی این سایت یه متخصص اقتصاد یا کسی که مهارت در علم اقتصاد داره پیدا شه
بالا رفتن و پایین اومدن سرعت گردش پول چه تاثیری در تورم داره؟

آخرین ویرایش:

mehdipesse

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
.....امیدوارم توی این سایت یه متخصص اقتصاد یا کسی که مهارت در علم اقتصاد داره پیدا شه
بالا رفتن و پایین اومدن سرعت گردش پول چه تاثیری در تورم داره؟
سرعت گردش پول طبق نظریه مقداری پول mv=py
v= سرعت گردش پول
p= تورم
این دوتا رابطه مستقیم با هم دارن
امیدوارم که جوابگو بوده باشه

*souphia*

عضو جدید
سلام
مرسی از شما اما من در جایی خوندم سرعت گردش پول بهتره ثابت باشه پس چطور با این فرمول همخونی پیدا میکنه
خواهش میکنم من خیلی سوال دارم همیشه لطف کنید منت بگذارید جواب منو بدید

mehdipesse

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
مرسی از شما اما من در جایی خوندم سرعت گردش پول بهتره ثابت باشه پس چطور با این فرمول همخونی پیدا میکنه
خواهش میکنم من خیلی سوال دارم همیشه لطف کنید منت بگذارید جواب منو بدید
معمولا در بلند مدت متغیرهای اقتصادی باید ثابت و در حال تعادل و ثبات باشه
شاید این چیزی که خوندید مربوط به گردش پول در بلند مدت بوده

*souphia*

عضو جدید
سلام
دوست بزرگوار اگه طبق فرمول شما سرعت گردش پول کاهش پیدا کنه تورم هم کاهش پیدا میکنه اما میدونیم که کاهش سرعت گردش پول باعث میشه تولید کاهش پیدا کنه چطور توجیهش میکنین...در ضمن اگرچه باید متغیرهای اقتصادی در حالت تعادل و ثبات باشن اما در حدود
آرمانی نه اینکه فرضا تورم برای مدت 6ماه 20% باشه بگن همه چی در ثباته پس مشکلی نیست

توضیحاتتون کاملتر کنید...

ماهتابان

عضو جدید
سلام
دوست بزرگوار اگه طبق فرمول شما سرعت گردش پول کاهش پیدا کنه تورم هم کاهش پیدا میکنه اما میدونیم که کاهش سرعت گردش پول باعث میشه تولید کاهش پیدا کنه چطور توجیهش میکنین...در ضمن اگرچه باید متغیرهای اقتصادی در حالت تعادل و ثبات باشن اما در حدود
آرمانی نه اینکه فرضا تورم برای مدت 6ماه 20% باشه بگن همه چی در ثباته پس مشکلی نیست

توضیحاتتون کاملتر کنید...
از کجا شما به این نتیجه می رسید که کاهش سرعت گردش پول باعث میشه تولید کاهش پیدا کنه در واقع رابطه این است که کاهش تولید باعث کاهش گردش پول میشه که طبق رابطه هم ثابت میشه

*souphia*

عضو جدید
سلام

وای چقدر خوشحالم کردی..............

درسته عزیز کاهش تولید باعثه کاهش سرعت گردش پول میشه اما در نظر داشته باش اگه قدرت خرید مردم پایین بیاد در نتیجه تولیدات به دلیل کاهش سرعت گردش پول و نبود کافی سرمایه هم کاهش پیدا میکنه رابطه 2 طرفه است و نه یکطرفه...اما سوال من اینه که

من در جایی خوندم بدلیل کاهش سریع ارزش پول، پول کمتری نگهدری می شود در نتیجه سرعت گردش پول افزایش می یابد، بر عکس در دوره های رکود ، سرعت گردش پول کاهش می یابد یعنی ما در دوره های رکود کاهش تورم داریم؟...

من که متخصص نیستم پس اگه جایی اشتباه کردم بهم یادآوری کن می خوام خوب رابطه شونو درک کنم

در ضمن یک کم از محاسبه درامد سرآنه هم واسم بنویس با یه مثال از ویکی پدیا هم نباشه اونو خوندم

بازم خیلی خیلی ممنون

آخرین ویرایش:

ماهتابان

عضو جدید
سلام

وای چقدر خوشحالم کردی..............

درسته عزیز کاهش تولید باعثه کاهش سرعت گردش پول میشه اما در نظر داشته باش اگه قدرت خرید مردم پایین بیاد در نتیجه تولیدات به دلیل کاهش سرعت گردش پول و نبود کافی سرمایه هم کاهش پیدا میکنه رابطه 2 طرفه است و نه یکطرفه...اما سوال من اینه که

من در جایی خوندم بدلیل کاهش سریع ارزش پول، پول کمتری نگهدری می شود در نتیجه سرعت گردش پول افزایش می یابد، بر عکس در دوره های رکود ، سرعت گردش پول کاهش می یابد یعنی ما در دوره های رکود کاهش تورم داریم؟...

من که متخصص نیستم پس اگه جایی اشتباه کردم بهم یادآوری کن می خوام خوب رابطه شونو درک کنم

در ضمن یک کم از محاسبه درامد سرآنه هم واسم بنویس با یه مثال از ویکی پدیا هم نباشه اونو خوندم

بازم خیلی خیلی ممنون

مفهوم سرعت گردش پول در اقتصاد اینه دفعاتي كه يك اسكناس در طي يك دوره مشخص زماني دست به دست ميشود سوال شما نیاز به دانستن مفاهیمی مثل تقاضا و عرضه کل و عوامل موثر بر آنها دارد ولی به طور کلی اگر بخوام جوابتونو بدم جواب شما هم بله و هم خیر است بستگی دارد که عرضه و تقاضای کل چه تغییراتی در اثر همدیگر داشته باشند در دوره های رکود تویدات کاهش می یابد( عرضه کل کاهش) و همراه آن قیمتها نیز کاهش می یابد ولی اگر پدیده رکود تورمی اتفاق بیفتد( عرضه کل کاهش و تقاضای کل افزایش) همراه با کاهش تولید تورم اتفاق می افتد.

درآمد سرانه هم به سه روش محاسبه می شود که اگر نیاز به اطلاعات جزءی تر ی داشتید در خدمتم

alirezo1122

عضو جدید
درخواست مشاوره برای تهیه مقاله اقتصادی از سایت ScienceDirect

درخواست مشاوره برای تهیه مقاله اقتصادی از سایت ScienceDirect

سلام
وقت بخیر
من دانشجوی ارشد توسعه و برنامه ریزی سیستم های اقتصادی هستم.
ممنون می شم اگه برای تهیه مقاله از سایت ساینس در خصوص تاثیرات اقتصاد بر بیمه ، بهداشت و درمان و مهاجرت و یا بالعکس کمک کنین.
سپاس

*souphia*

عضو جدید
خیلی عالی بود

من اولش واقعا گیج شدم اما با رابطه ای که دوست عزیز ابتدا بیان کرده بودند

mv=py

کاملا درک کردم وقتی که y تولیدات کاهش پیدا کنه و v سرعت گردش پول هم پایین بیاد با بالا رفتن m تقاضا p قیمت ها هم بالا میرن تا 2 طرف به تعادل برسه و همچنین برعکس(البته در زبان ساده بدیهی بود اما در ارتباط فرمولی درک نمیکردم)

از همباشگاهی عزیز mehdipesse هم تشکر میکنم...

و از شما هم...

بعد از مطالعه مجدد حتما باز سوالاتمو مطرح میکنم امیدوارم شما هم باز منت بگذارید و جواب بدید

ممنون

آخرین ویرایش:

unstoppable

کاربر بیش فعال
پولم کمه عقلم که کم نیست...!!!!

پولم کمه عقلم که کم نیست...!!!!

سلام:gol:
یکی از دوستام پول کمی داره و میخواد با استفاده از عقلش پولشو به کار بگیره و کسب درآمد کنه:)
حدود 8میلیون تومن پول داره...:warn:
شما اگه جای اون بودید چه میکردید؟:que:

vahidestan

عضو جدید
سلام برای اجرای روش OLS دچار مشکل واریانس ناهمسانی شده ام و باید از GLS یا WLS استفاده کنم ولی نمی دانم با استفاده از eviews7 چگونه باید این کار را انجام داد.

میثم...

عضو جدید
کاربر ممتاز
اقتصادانان باشگاه 1 سوال داشتم:
کسی میتونه پیش بینی کنه که سال دیگه همین موقع دلار چند تومان میشه؟
دلار بخریم؟یورو بخریم؟ طلا بخریم؟ اوراق بخریم؟ هیچی نخریم؟پیشنهادتون چیه؟

ماهتابان

عضو جدید
من حدس میزنم همه ارزها + طلا باز هم افزایش پیدا کنه

mehdipesse

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

من حدس میزنم همه ارزها + طلا باز هم افزایش پیدا کنه
با تشکر از ماهتابان عزیز بنظر من این قضیه واقعا برای کشور ما پیچیده هست
فاکتور های سـیاسی روی عوامل اقتصادی خیلی تاثیر داره و بنابر این تصمیم گیری رو سخت میکنه

donya88

عضو جدید
سلام.
پیشنهاد من یورو هست . حداقل تا 7 یا 8 ماهه دیگه نرخ افزایشی داره. اما دلار نوسان داره و ریسک خطرش بیشتره.
یه پیشنهاد دیگه ای هم دارم. میتونی برای توزیع ریسک سبدی خریداری کنی.

ماهتابان

عضو جدید
سلام.
پیشنهاد من یورو هست . حداقل تا 7 یا 8 ماهه دیگه نرخ افزایشی داره. اما دلار نوسان داره و ریسک خطرش بیشتره.
یه پیشنهاد دیگه ای هم دارم. میتونی برای توزیع ریسک سبدی خریداری کنی.

میشه توضیح بدید که بر چه اساسی چنین پیش بینی کردید؟ممنون

hadipoya1

عضو جدید
گرچه من اطلاعي زيادي از اوضاع اقتصادي ايران ندارم اما با توجه به معلومات مختصري كه دارم به شما پيشنهاد خريد طلا را ميكنم چون با توجه به يكسري نوساناتيكه بيشتر ارز هاي خارجي در ايران دارد و آن هم بيشتر ناشي از عدم تعادل سياست هاي اقتصادي و مبارزه با تحريم هاي اقتصادي است خريد دلار و يورو را نمي توان توصيه كرد.

beso

اخراجی موقت
سلام

شنیدم بعد تورم افزایشی (که در دوره ی رشد اقتصادی هست) مث اینکی که الان کشور ما دچارش شده یه دوره رکود وجود داره
از اونجایی که کشور ما اسیر تورم رکودی شده یعنی در کل دچار عوارض رکود و تورم با هم شده مث بیکاری و تورم با هم
نظر شما چیه؟ آیا رکودی در پیش است؟

AnA24

عضو جدید
شاخصیهایی که براساس آن میزان عدالت اقتصادی وچگونگی توزیع ثروت رادر جامعه میسنجد چیست؟؟(به جزلورنز)tnx:)

زهرا ا

عضو جدید
موضوع پایان نامه

موضوع پایان نامه

سلام دوستان من دانشجوی ارشد اقتصادم
لطفا برای انتخاب موضوع پایان نامه کمکم کنید چه موضوعی خوبه و منابعش زیاده

M-F-CH

عضو جدید
hi
i have some questions

what is the difference between public participate and public involvement?

and what is the effect of each one in Failure or success of social problems?

ماهتابان

عضو جدید
سلام دوستان من دانشجوی ارشد اقتصادم
لطفا برای انتخاب موضوع پایان نامه کمکم کنید چه موضوعی خوبه و منابعش زیاده

سلام دوست عزیز به نظز من سعی کنید موضوعی انتخاب کنید که شما را با نرم افزارهای جدید آشنا کند
موفق باشید

mr-adler

عضو جدید
سوال:اثبات از روی نمودار

سوال:اثبات از روی نمودار

سلام
نمودار کشش یک کالا را به شکل زیر داریم:
eghtesad.jpg
if a =mn/2 then |e|=1

حالا ما میخواهیم اثبات کنیم که چطوری روابط زیر برقرار است؟
egh 2.JPG
طراح سوال اشاره دارد که بهتره برای اثبات اسان تر نقطه a رو وسط ضلع mn بگیریم.

این سوال رو هر چی خودم فکر کردم زیاد نتونستم پیش برم.اگه دوستان مشورت بدن ممنون میشم...
:gol::gol::gol:

alirezo11

عضو جدید
درخواست کمک

درخواست کمک

سلام به دوستان و مدیران محترم سایت
من با یه مشکل برخوردم اگه راهنمایی کنین ممنون می شم
من این مقاله رو از ساینس دایرکت گرفتم و بعد از تائید مدیر و استاد راهنما ترجمه کردم و مدلایی که داشت و هم تعیین کردم ولی بعد از مدتی متوجه شدم تاریخ مقاله مربوط به سال 1983 هستش .
http://www.sciencedirect.com/science...38012183900241
حالا ازم درخواست کردن مقاله ای رو مشابه مربوط به سال 2005 تا 2012 و هم موضوع این مقاله پیدا کنم و ترجمه کنم.کسی از دوستان هست که منو راهنمایی کنه؟
مرسی از لطفتون

malihe jafari

عضو جدید
پروژه اقتصادسنجی؟

پروژه اقتصادسنجی؟

به دنبال موضوعی برای پروژه اقتصادسنجی هستم ک با نرم افزارeviewsکارکنم.