برق شریف یا دکتری پیوسته بیوتکنولوژی دانشگاه تهران ؟

برق شریف یا دکتری پیوسته بیوتکنولوژی دانشگاه تهران ؟

• برق

رای: 0 0.0%

• مجموع رای دهندگان
    3
  • نظرسنجی بسته .
سلام
برادر من تازه کنکور داده و بین انتخاب این دو تا رشته گیر کرده ! برق یا بیوتکنولوژی ؟
لطفا دلایلتون رو هم بیان کنید .

آخرین ویرایش:

m.mansourpour

عضو جدید
سلام
برادر من تازه کنکور داده و بین انتخاب این دو تا رشته گیر کرده ! برق یا بیوتکنولوژی ؟
لطفا دلایلتون رو هم بیان کنید .

سلام.اولا تبریک میگم به برادرتون.بعدش فرق این دو رشته مثل فرق شرق وغربه.قطعا برادرتون که آدم باهوشیه برای آیندش و پیشبرد علائقش برنامه ریزی داره.برق دنیای متفاوتی داره.محاسبات و ریاضی سنگین و فیزیک که البته برای برادر شما نمیتونه زیاد سخت باشه. بیو آزمایشگاه و شیمی و...اصلا دو تا دنیای متفاوته.
بیو یکی از رشته های آینده دار تو دنیاست.ولی دکتری پیوسته یعنی شما اجازه پشیمون شدن نداری.به شدت باید به کار تو آزمایشگاه علاقه داشته باشی.شاید 60 درصد عمر طرف تو آزمایشگاه میگذره.برق شاید 4 سال بخونی بعد تغییر شاخه بدی.معمولا بچه های ریاضی علاقه چندانی به شیمی مخصوصا شیمی آلی ندارن.ولی برای بیو شما باید عاشق شیمی باشی.معمولا تو بچه های نخبه ریاضی کم پیدا میشه کسی بره بیو.

AraSh1994

عضو جدید
سلام
ببین اینو بهت بگم درسته بیوتک توی ایران جا نیوفتاده یا کاربردی نداره اما بیوتک بخونه تو دانشگاه تهران خودتون میدونید اولا یا المپیادی ها یا رتبه زیر 500 کشوری میرن این کد رشته رو واسه همین توی یه جمعی قرار میگیره ک ایده واسه کار براش پیدا میشه+خود دانشگاه تهران این تعداد کم معمولا 14-15 نفریو میبره سرکار.یعنی چی؟اولا مراکز تحقیقاتی ک فکر کنم میدونی کدوماشونو میگم میان سراغشون دوما خود دانشگاه تهران اینارو تو مراکز تحقیقاتیش نیاز داره اونم با حقوق بالا
اینم بگم اشتباه نکن ک دکترا پیوستش پس دوباره کنکور نمیخاد بده واسه ادامه تخصیلاتش
دقیقا ازشون آژمون میگیرم همزمان واحدی با ارشد و دکترا بهشون اجازه ادامه بدن.ولی کارش نضمینه اونم با پوله زیاد
برق شریف هم ک تو دنیا خاصه و کلا خوبه ولی بازار کار برقو مکانیک تو ایران دیگه....واسه اپلای خوبه برق شریف.
اینم بگم هردو رشته سختن.(ب درسا بیوتک نگاه کن)

بالا