مهندسی پزشکی

کنکوری 93

عضو جدید
سلام یه خواهش .هر کی هرچی در مورد مهندسی پزشکی میدونه بیاد اینجا بگه ل. واجبه . شدیدا.....:cry::cry:

EECi

مدیر بازنشسته
کلا برای بازار کار فرقی میکنه چه گرایشی بخونیم؟ من نگهداری و تعمیر لوازم پزشکی رو دوست دارم. چه گرایشی باید بخونم؟
تا جایی که من میدونم این رشته سه تا گرایش داره . یکی بیوالکتریک هست که زیرگرایش برق حساب میشه اونیکی هم بیومکانیک است که زیرگرایش مکانیک هست ، اخریش هم بیومتریال هست که اطلاعات زیادی در موردش ندارم .
بیوالکتریک در مورد بخش الکتریکال و الکترونیکی و مخابراتی مهندسی پزشکی است . مثلا دستگاه های MRI و دستگاه شوکر قلب و....
بیومکانیک در مورد بخش های مکانیکی هست ، مثلا طراحی قسمت های مصنوعی و کنترل اونها
بیومتریال هم در مورد پلیمر و مواد و بیوسنسور ها و اینجور چیزهاست . مثلا جنس قلب مصنوعی از چه چیر باشه که در بدن عفونت نکنه و....

کلا رشته جدیدی هست و در دنیا بسیار محبوب و پر کاربرده
در ایران چون تقریبا بیشتر لوازم رو وارد می کنند ، طراجی بسیار کم انجام میگیره و بیشتر به دنبال افرادی هستند که تعمیر کار جزء خبره ای باشه که بیشتر تجربی هست و یه مهندس الکترونیک هم می تونه مشکل رو حل کنه .
این اطلاعات من بود

موفق باشید

کنکوری 93

عضو جدید
تا جایی که من میدونم این رشته سه تا گرایش داره . یکی بیوالکتریک هست که زیرگرایش برق حساب میشه اونیکی هم بیومکانیک است که زیرگرایش مکانیک هست ، اخریش هم بیومتریال هست که اطلاعات زیادی در موردش ندارم .
بیوالکتریک در مورد بخش الکتریکال و الکترونیکی و مخابراتی مهندسی پزشکی است . مثلا دستگاه های MRI و دستگاه شوکر قلب و....
بیومکانیک در مورد بخش های مکانیکی هست ، مثلا طراحی قسمت های مصنوعی و کنترل اونها
بیومتریال هم در مورد پلیمر و مواد و بیوسنسور ها و اینجور چیزهاست . مثلا جنس قلب مصنوعی از چه چیر باشه که در بدن عفونت نکنه و....

کلا رشته جدیدی هست و در دنیا بسیار محبوب و پر کاربرده
در ایران چون تقریبا بیشتر لوازم رو وارد می کنند ، طراجی بسیار کم انجام میگیره و بیشتر به دنبال افرادی هستند که تعمیر کار جزء خبره ای باشه که بیشتر تجربی هست و یه مهندس الکترونیک هم می تونه مشکل رو حل کنه .
این اطلاعات من بود

موفق باشید

امکان داره در ایران آینده خوبی داشته باشه؟:cry:

AraSh1994

عضو جدید
ببین کلا بیوالکتریک واخداش برقه(نه همش ئلی تعداد زیادی)
بیومکانیک واخدای مکانیکه و بیومتریال تقریبا متالورژیه
خیلیا کارشناسی یکی ازین 3 تا رشته رو میخونن و واسه ارشد میرم سراغ م پزشکی
تو ایران اکثرا یا میشن وارد کننده یا تعمیر
طراحی هم به خلاقیت خودت بسنگی داره ک اگه انجام بشه پولش زیاده تو دانشگاه ما طراحی کردم وسیله ای رو یه تیم از مکانیکو م پزشکی
کلا شاید بشه گفت بیومک و بیو الک یوخده بیشتره بازار کار براش ولی ی رشته جدیدیه و همه چیزش به خودت بستگی داره

فرزال

عضو جدید
سلام با رتبه ی6400منطقه دو میشه مهندسی پزشکی روزانه ی صنعتی همدانوآورد؟لطفا جواب بدید.

بالا