کدام کشور اروپایی برای تحصیل و زندگی هم مناسب و هم ارزانتر است؟

amarantine

عضو جدید
سلام.من تو این مدت در این مورد توی سایتهای مختلفی گشتم، اما اکثر اونها خیلی هزینه بر بود و اکثر دانشگاههایی که من نگاه کردم شهریه هاش حدودا 10-12 میلیون بود. برای همین از دوستانی که در این زمین اطلاع دارند و یا خودشون اون ور بودند یا هستند می خواستم کمک کنن.متشکرم

خيبر

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.من تو این مدت در این مورد توی سایتهای مختلفی گشتم، اما اکثر اونها خیلی هزینه بر بود و اکثر دانشگاههایی که من نگاه کردم شهریه هاش حدودا 10-12 میلیون بود. برای همین از دوستانی که در این زمین اطلاع دارند و یا خودشون اون ور بودند یا هستند می خواستم کمک کنن.متشکرم
سلام دوست عزيزم..
حتما ميخواين اروپا باشه؟!
راستش اروپا خرج بالايي داره..هزينه ي تحصيل به كنار هزينه ي زندگي هم بالاس..
مخصوصا اگر شما بخوايد ساپورت مالي بشيد چون ارزش پول ما خيلي كمه!
براي كار كردن هم دستتون بستس به خصوص با وضع خراب اقتصاد توي اروپا..
اما من پيشنهادم به شما سوئد هستش..
در حال حاضر خرج تحصيل در سوئد كاملا رايگانه و فقط شما بايد خرج زندگي رو بپردازيد.
خرج زندگي توي سوئد ماهانه حدود 500-600 تومن در مياد.
البته اگر شريكي زندگي كنيد و بخهوايد هم خونه داشته باشيد و صرفه جويي كنيد تا 400 هم پايين مياد..كار هم ميتونيد بكنيد..
البته دانشجوهاي فوق كار مرتبط با درسشون هم ميتونن انجام بدن..
بعد از 4 سال كه توي سوئد بوديد هم اقامت رو بعضا ميدن..

Fo.Roo.GH

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست عزيزم..
در حال حاضر خرج تحصيل در سوئد كاملا رايگانه و فقط شما بايد خرج زندگي رو بپردازيد.
البته اگر شريكي زندگي كنيد و بخهوايد هم خونه داشته باشيد و صرفه جويي كنيد تا 400 هم پايين مياد..كار هم ميتونيد بكنيد..
جدا؟چه خوب...مرسی آرش جان:gol:

Venus_n

عضو جدید
سلام دوست عزیز :gol:
اگر برای ادامه تحصیل میخوایین مهاجرت کنین سایت پارسه و وزارت علوم اطلاعات خوبی در مورد دانشگاه های خارج از کشور داره من شنیدم بهترین وارزون ترین کشورها المان(برای دکترا)و سوییس هستن:)
تو اسیا هم که همه میرن مالزی که خیلی گرونه و هند که خیلی مناسبو ارزونه
موفق باشی;)

mohammad 87 سبز

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز تحصیلات در کشور نروژ و اتریش مجانی هستش و به قول ارش ماهیانه تقریبا 500 الی 600 خرج زندگیت میشه!

افشـین

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
کسی راجع به ادامه تحصیل در چین چیزی میدونه ؟

...pianist

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست عزيزم..

به نظر من هم سوئد خوبه. كيفيت زندگي تو سوئد خيلي بالاست! ولي با يه سري مسائلش مثل(سردي هواش ) بايد كنار بياي. همونطر كه دوستمون هم گفت تحصيل تو اين كشور رايگانه(البته فعلا!) اين نكته رو هم بگم كه اگه ميخواي اونجا تحصيل كني بهتره هدفت كارشناسي ارشد و بالاتر باشه.

راستي سوئد هم يه كشور اروپاييه!!!

Mehran Aalto

عضو جدید
کاربر ممتاز
جدی میگین یعنی با در نظر گرفتن همه چی میشه 500 تا 600 تومان ؟
اینجوری که خیلی خوبه .
یعنی عالیه .

amarantine

عضو جدید
:smile:ممنون که جوابمو دادید.اما یه سوال دیگه:تحصیل توی دانشگاه های سوئد یه زبان سوئدیه یه انگلیسی؟

ah25_km

عضو جدید

دوست عزيز من درباره المان يه خورده تحقيق كردم , المان صنعتي ترين كشور اروپاييه و سومين در دنياست , هنوز بعضي از دانشگاهاش مفتيه و پولياش هم حدود ترمي 600 يورو درمياد و خرج زندگيش حدود 600-700 يورو در ماه ميشه . فقط تنها مشكلش اينه كه بايد الماني ياد بگيري ولي رشته هاي انگليسي هم داره ولي برا گرفتن ويزا بايد تا يه حدي به الماني مسلط باشي , ولي به نظرم ارزش داره , اونجا كه درس بخوني يه مهندس درست و حسابس ميشي , من خودم شايد اين كارو بكنم .

موفق باشي ;)

خيبر

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز :gol:
اگر برای ادامه تحصیل میخوایین مهاجرت کنین سایت پارسه و وزارت علوم اطلاعات خوبی در مورد دانشگاه های خارج از کشور داره من شنیدم بهترین وارزون ترین کشورها المان(برای دکترا)و سوییس هستن:)
تو اسیا هم که همه میرن مالزی که خیلی گرونه و هند که خیلی مناسبو ارزونه
موفق باشی;)
سلام ونوس جان..
راستش سوئيس و المان عالي هستن اما فوقولاده گرونن!
مخصوصا سوئيس!
:smile:ممنون که جوابمو دادید.اما یه سوال دیگه:تحصیل توی دانشگاه های سوئد یه زبان سوئدیه یه انگلیسی؟
اغلب دانشگاهاي سوئد به زبان انگليسي تدريس ميكنن!
اينم در نظر داشته باش كه دولت قبلي قرار بود موضوع رايگان تحصيل رو براي خارجي ها برداره كه مجلس مخالفت كرد..
دولت فعلي هم طي اخرين صحبتهاش موافق اين طرح رايگانه و نميخواد تعغيري ايجاد بكنه.

زيگفريد

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست عزيزم..

يكي از دوستان من مدتي كه در كشور سوئد زندگي و انجا تحصيل مي كرد . البته اخيرا به كانادا رفته .

اونقدري كه با او تماس داشتم اينو ميدونم كه هزينه زندگي در سوئد خيلي بالاست و يك زندگي عادي و معمولي براي يك نفر بيشتر از ماهي 500 - 600 تومن درمياد كه شما اشاره كرديد . راحت بالاي ماهي يك ميليون تومن به پول بي ارزش ما !

البته اگه اهل كار كردن باشيد سطح حقوق ماهانه در اونجا نسبت به ايران خيلي خوبه و حداقل يك زندگي ساده رو تامين مي كنه .

نكته مهمي كه بايد در نظر گرفت سرماي زياد اين كشور است كه يكي از دوستان هم اشاره كردند .

بيشتر ايام سال اونجا برف و يخ و يخبندان شديد هستش كه براي ما ايرانيها تحملش سخته :(

اما بحرحال فكر مي كنم ارزش تحمل سختي رو داشته باشه .

خيبر

عضو جدید
کاربر ممتاز
يكي از دوستان من مدتي كه در كشور سوئد زندگي و انجا تحصيل مي كرد . البته اخيرا به كانادا رفته .

اونقدري كه با او تماس داشتم اينو ميدونم كه هزينه زندگي در سوئد خيلي بالاست و يك زندگي عادي و معمولي براي يك نفر بيشتر از ماهي 500 - 600 تومن درمياد كه شما اشاره كرديد . راحت بالاي ماهي يك ميليون تومن به پول بي ارزش ما !

البته اگه اهل كار كردن باشيد سطح حقوق ماهانه در اونجا نسبت به ايران خيلي خوبه و حداقل يك زندگي ساده رو تامين مي كنه .

نكته مهمي كه بايد در نظر گرفت سرماي زياد اين كشور است كه يكي از دوستان هم اشاره كردند .

بيشتر ايام سال اونجا برف و يخ و يخبندان شديد هستش كه براي ما ايرانيها تحملش سخته :(

اما بحرحال فكر مي كنم ارزش تحمل سختي رو داشته باشه .

درسته..حرف شما متينه..
اما من يك زندگي دانشجويي رو گفتم..
بله اگر شما بخواين جاي خوب سوئد باشين يا بخواين مركز استكهلم خونه بگيرين هزينه همين قد ميشه كه ميگين..
اما اگه بخواين توي كالج باشين زندگيتون همون قدر درميادشايد بالاتر..چون اونجا تورم هم خيلي خيلي كمه و بعضا منفيه !
پس قيمتها برابره!
من ايرادات سوئد رو مخدوش نميكنم..سرده و حتي ممكنه به قول شما گرون باشه و من اشتباه بكنم..
اما در نظر بگيريد اگر با ليسانس بريد كار دانشگاهي ميكنيد!
همين خيلي كمك حاله شماس..بعدشم اقامت رو راحت ميگيرين!
سرماشم كه...من تحمل ميكنم..

sara-afshar777

عضو جدید
برا تحصیل یکسری از دانشگاههای آلمان رایگان هستند اما باید حدود 300 ساعت رسمی در ایران دوره زبان آلمانی رو بگذرونی البته برای ما که ایرانی هستیم یکسری مشکلات هم داره مثلا پایان نامه هایی که مرتبط با انرزی هسته ای و از این جور مسایل باشه براش مشکل ایجاد می کنن ( از بابت مسایل سیاسی !) پسر دوست بابای من ( رشته اش مهندسی پزشکی بود مدرکش هم ارشد ) الان به صورت رایگان داره اونجا تحصیل می کنه فقط اولش باید زبان آلمانی رو تقریبا مسلط باشی ( اتفاقا خیلی راحتتر از فرانسه هست و از لحاظ ریشه با زبان کشورهای سوئیس نزدیک هست اما فرانسه بیشتر شبیه زبان عربیه )
ولی خب برای اینکه بتونی اونجا دوام بیاری باید یا از ایران ساپورت مالی بشی یا اینکه خودت یه جورایی کار کنی ( تقریبا باید بگم هر کاری که چندان هم مرتبط با شان اجتماعیت تو ایرانه )

راستی اگه رفتی مارو هم بی خبر نزار
منم خیلی دلم می خواد از اینجا فرار کنم اما خانواده ام بشدت مخالفن

خيبر

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام ونوس جان..
راستش سوئيس و المان عالي هستن اما فوقولاده گرونن!
مخصوصا سوئيس!
مطمئنی ولی من شنیدم المان تقریبا رایگانه:surprised:
ولی در مورد سوییس درست میگی هزینه ی زندگیش بالاست
راستش يكي از اقوام ميخواس بره المان .. اون ميگفت ..
بعدش يكي ديگه از دوستان اونجاس ميگفت برا پسرش ماهانه 2 ميليون ميفرسته...
تازه زندگي انچناني هم اونجا نداره!

Mehran Aalto

عضو جدید
کاربر ممتاز
میگم مثل اینکه سوئد میخواد تحصیل رو برای دانشجوهای غیر اروپایی پولی کنه مثل اینکه .
البته هنوز تصویب نشده .
مثل اینکه قبلش دانمارک این کارو کرده .

Danyal.KH

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام دوست عزيزم..

از دوستان هر کی‌ تونست ویزای سوئد بگیره و دانشگاه ثبت‌نام کنه خبر بده . اونجا تحصیلات رایگانه ، ولی‌ هر کی‌ بخواد بره که راه نمیدن . خیلی‌ خوش بینانه بود .:d

epsalam

عضو جدید
با سلام
عزیزان در اروپا بهترین کشور آلمان هستش
شهریه ی تحصیل در ترم500 یورو و هزینه ی زندگی حدود 300 تا 500 یورو در ماه دانشگاه خودش خوابگاه هم می ده و در هفته هم می تونی 19 ساعت کار کنی که اگه کار خوبی پیدا کنی می تونی در ماه چیزی حدود 1000 یورو در بیاری و کار هم زیاده
من خودم الان مکانیک در دانشگاه آزاد می خونم ولی احتمال 90 درصد سال اینده در آلمان باشم برای اطلاعات بیشتر می تونین برام ایمیل بزنین
epsalam@gmail.com
با تشکر

epsalam

عضو جدید
البته برای دانشگاه های آلمان باید با سازمان دااد که مثل سنجش خودمونه تماس بگیری
www.daad.de
لیست تمام دانشگاه ها با شرایط و ... هم اون تو هستش
دانشگاه های رایگان هم هستن

vahid engr

عضو جدید
اروپا خیلی هزینه اش بالاست در ضمن اگر بری تضمین میکنم نمیتونی درس بخونی چون اونجا یه جو خاصی داره همش دنبال تفریح هستی
پیشنهاد من هند هست ارمنستان هم بد نیست

somayeh_63

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من اگه cv خوبی دارین حتما آلمان و اگه میتونید کانادا رو انتخاب کنین....آمریکا هم که خدارو شکربه این راحتیا راهمون نمیدن!!!
توی اروپا آلمان خیلی خوبه ولی مردمش زیاد رابطه دوستانه برقرارنمیکنن!:razz:
مشکل اصلی هزینه زندگی بیمه و حمل ونقله که به راحتی ماهیانه حدود 1ونیم در میاد اونم به شرطی که زیاد اهل ولخرجی نباشین! :cry: وگرنه بایهcv متوسط میتونید بورس تحصیلی بگیرید!:)
پیشنهاد میکنم اصلا روی کارکردن حداقل سال اول فک نکنین چون اوصاع اقتصادی اروپا خوب نیست ...خودتونم با محیط آشنا نیستید!

paeeizan

اخراجی موقت
انگليس....

..
.
.
البته گرون هستش كمي ..اما وقتي دوره آكادميك تموم شد ميفهمي چي بدست اوردي.

vafaaa

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم دنبال اطلاعات بودم ممنون
راستی اگه با مدرک فوق لیسانس بریم سوئد میتونیم اونجا کار کنیم؟؟؟

آناستازیا

عضو جدید
اروپا خیلی هزینه اش بالاست در ضمن اگر بری تضمین میکنم نمیتونی درس بخونی چون اونجا یه جو خاصی داره همش دنبال تفریح هستی
پیشنهاد من هند هست ارمنستان هم بد نیست
حرف از هند نزنین خواهشا!
اونجا دخترای ایرانی با موتور تشریف میبرن دانشگاه!!!
بعد دو سال هم دست از پا دراز تر برمیگردن و همینجا میرن دانشگاه!!

Mj95

عضو جدید
Salam be hameye doostan.
Sharmande man mohandes nistam va faght 17 salame tooye google dashtam edeme tahsil kharej az keshvaro search mikardam ke be club shoma barkhordam!
Ba tavajoh be topic etoon manam shenidam ke tahsil dar sooed majanie vali faghat ta 2 sal dg!
Alman ham jozve keshvar haye arzoon vaseye tahsile!
Mamnoon misham age rahnamaiim konid dar in bare;)

بالا