[فصلنامه هنر و معماری نقشینه] - گروه عکاسی

E . H . S . A . N

مدیر تالار مهندسی معماری مدیر تالار هنـــــر
مدیر تالار
با سلام و احترام
این تاپیک ، در راستای مسائل مربوط به عکاسی و جمع آوری عکس و کلیه ی امور مرتبط با این موضوعات افتتاح میشه ، و از این به بعد ، کلیه ی موارد مرتبط با این حوزه ها در این تاپیک مطرح و پیگیری خواهد شد .
پیشاپیش از حضور و فعالیت های شما سپاسگزارم . . .:gol:

• اهداف و روند تاپیک :
1- اعلام آمادگی کاربران عزیز برای همکاری با نشریه
2- جذب اعضاء جهت همکاری
3- برگزاری میزگردهای مشورتی در خصوص عکاسی و جمع آوری عکس
4- انتخاب موضوع جهت تحقیق و جمع آوری ( با هماهنگی ِ قبلی و مورد تایید )
5- ژوژمان و ارائه ی مطالب و تصاویر
6- و در کل انجام کلیه ی اموراتی که از آغاز تا پایان یک شماره از فصلنامه ، در این خصوص مورد نیاز هست.​

• شرایط عضویت در گروه :
A- فعالیت در تالار هنر
با توجه به اینکه موضوع نشریه هنری هست ،و عمده ی فعالیت های تالار هنر در راستای محتویات نشریه هست ، لذا برای هماهنگی و همکاری بیشتر ، و آشنایی اعضا با این حوزه ها ، اعضای نشریه باید در تالار هنر فعالیت داشته باشند . نوع و نحوه ی فعالیت به روحیات و توانایی های ایشان بستگی خواهد داشت.
B- داشتن تخصص و تجربه
جذب اعضاء جدید جهت همکاری در هر بخش ، مستلزم داشتن حداقل ِ تجربه و تخصص در حوزه ای است که کاربران گرامی قصد همکاری با نشریه رو دارند .​

• اعضای گروه عکاسی ( و جمع آوری عکس )
- 3ctor
- خیال شیشه ای
- **آگاهدخت**
- SMH_ARCHI
- Setayesh
- اعضاء جدید
- اعضاء جدید
- اعضاء جدید
- و...

• سرگروه عکاسی

آخرین ویرایش:

E . H . S . A . N

مدیر تالار
احسان من آمادگی خودم رو اعلام میفرماییم ..:دی

ممنون کامران جان ، دوست ِ خوبم
حضور دوست هنرمند و با تجربه ای مثل شما میتونه بسیار مفید و باارزش باشه . :gol:
با توجه به همکاری هایی که قبلا هم در زمینه ی عکاسی با هم داشتیم ، عضویت شما بلافاصله تایید شد کامران جان؛
فقط مطلبی که باید یادآوری کنم اینه که باید فعالیت های خودت رو در تالار هنر شروع کنی ؛ برای مثال شما میتونی فعلا در تالار عکاسی یا هر تالاری که علاقه داری ، شروع به کار کنی ، تا هم با جو ِ تالار و اعضا بیشتر آشنا بشی و هم شرط ابتدایی عضویت ِ نشریه هم احراز و محقق بشه .
اگر سوال یا ابهامی در این زمینه داشتی ، بپرس ؛ خوشحال میشم .
.
.
.
.
پ . ن : بزودی با مشخص شدن موضوع شماره ی بعدی ، خط و مشی های گروه ِ عکاسی رو با مشورت اعضای محترم گروه تعیین میکنیم و کارمون رو شروع می کنیم . :gol:

3ctor

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون کامران جان ، دوست ِ خوبم
حضور دوست هنرمند و با تجربه ای مثل شما میتونه بسیار مفید و باارزش باشه . :gol:
با توجه به همکاری هایی که قبلا هم در زمینه ی عکاسی با هم داشتیم ، عضویت شما بلافاصله تایید شد کامران جان؛
فقط مطلبی که باید یادآوری کنم اینه که باید فعالیت های خودت رو در تالار هنر شروع کنی ؛ برای مثال شما میتونی فعلا در تالار عکاسی یا هر تالاری که علاقه داری ، شروع به کار کنی ، تا هم با جو ِ تالار و اعضا بیشتر آشنا بشی و هم شرط ابتدایی عضویت ِ نشریه هم احراز و محقق بشه .
اگر سوال یا ابهامی در این زمینه داشتی ، بپرس ؛ خوشحال میشم .
.
.
.
.
پ . ن : بزودی با مشخص شدن موضوع شماره ی بعدی ، خط و مشی های گروه ِ عکاسی رو با مشورت اعضای محترم گروه تعیین میکنیم و کارمون رو شروع می کنیم . :gol:
از جنابعالی و تیم هنریتون کمال تشکر رو دارم و امیدوارم بتونیم قدم مهمی در راستای اهداف تالار برداریم .... :gol::gol::gol:

خیال شیشه ای

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
شرح و تقسیم عناوین گروه عکاســــی

شرح و تقسیم عناوین گروه عکاســــی

درود

ضمنِ تشکر و قدردانی از کاربرانی که در این دوره از نشریه ما را همراهی کردن!!

در این پست قصد دارم فهرست موضوع هایی که مربوط به گروه عکاسی می شود, از جمله تهیه مقالات و همچین تهیه عکس رو عنوان کنـــــــــم!!

در صورت لازم شاید عناوین ,ویرایش بشه!!

شرح و تقسیم وظایف اعضای گروهِ عکاســـی به شرح زیر می باشد:

.
.
.
-معرفي و تاريخچه عكاسي - [ 2 صفحه ]
..............
خیال شیشه ای

- مشاهير عكاسي شامل معرفي يكي از عكاسان ايراني و آثارش- [ 2صفحه]
..............
**آگاهدخت**

- تجهيزات عكاسي (شامل دوربين،لنز، و ساير ملزومات عكاسي) - [ 2 صفحه ]
................3ctor

- آموزش هاي مختلف عكاسي (شامل مباني و مفاهيم و تكنيك هاي عكاسي)- [ 5 صفحه]
..............3ctor

- گالري تصاوير هنري با تنوع موضوع (تكرار در بخش هاي مختلف و در بين مطالب طولاني)- [ 6صفحه]
................. خیال شیشه ای و 3ctor و SMH_ARCHI

- نقد عكس - [ 2 صفحه ]
...............
خیال شیشه ای و Setayesh

- معرفي كتاب در مورد عكاسي - [ 1 صفحه ]
............... **آگاهدخت**

- بيان احساس در ارتباط با تصاوير هنري ( ترجيحا اين بخش در ارتباط ما با مخاطب و اعضاي باشگــاه) - [ 1 صفحه ]
............... خیال شیشه ای و 3ctor و SMH_ARCHI و Setayesh

- جمع بندي سالانه در مورد عكاسي (پايان سال 2013)- [2 صفحه]
................. خیال شیشه ای

.
.
.

همیشه سبــز و بهاری باشید!

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Sima

مدیر تالار مهندسی هسته ای همکار مدیر تالار زبان
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام
حقیقتا من اولش میخواستم قسمت مترجمی فعالیت کنم
ولی چون به عکاسی بسیار بسیار علاقه دارم اگه جایی برا ما باشه دوست دارم تو این بخش باشم
البته اگه عضو جدیدی بپذیرین
:redface:

E . H . S . A . N

مدیر تالار
سلام
حقیقتا من اولش میخواستم قسمت مترجمی فعالیت کنم
ولی چون به عکاسی بسیار بسیار علاقه دارم اگه جایی برا ما باشه دوست دارم تو این بخش باشم
البته اگه عضو جدیدی بپذیرین
:redface:
سلام
از اعلام آمادگی و حسن نظر شما سپاسگزارم.
واقعیت اینه که کمتر از دو سه روز آینده، شماره ی جدید مجله، نشر خواهد شد. در نتیجه امورات این شماره به پایان رسیده .
اما اگر تمایل داشته باشید، برای شماره ی بعدی که فعالیتش حدودا در یک ماه و نیم آینده استارت میخوره، عضویت شما ثبت میشه.
ضمنا شما می تونید علاوه بر گروه عکاسی، در گروه مترجمی نیز فعالیت داشته باشید. به توانایی و علاقه ی شما بستگی داره.
با آرزوی موفقیت ...:gol:

E . H . S . A . N

مدیر تالار
اندیشه ات پر ز مهر یاران باد ...

سلام
ضمن تبریک به خاطر به ثمر نشستن دو شماره قبلی نشریه، به عنوان عضو بسیار کوچک، جهت همکاری در شماره سوم اعلام آمادگی می نمایم .
:gol:

سلام
منم برای همکاری حاضرم ...

سلام.
در این شماره اعلام آمادگی می کنم.

سلام
منم برای همکاری آمادم...
با سلام و احترام
و تقدیم تشکر و سپاس از حضور شما عزیزان
اسم شما عزیزان به لیست اعضای گروه نشریه در شماره ی سوم (بهار 1393) اضافه شد .
با توجه به اینکه خانوم مهندس مهسا (خیال شیشه ای) مسئولیت سرگروهی این گروه رو به عهده دارند ، متعاقبا هماهنگی های لازم رو ایشون انجام خواهند داد و فعالیت ها شروع خواهد شد.
شاد و تندرست باشید ...:gol:

سلام :gol: منم میتونم عضو بشم؟

سلام
به صورت کلی،​
همکاری با نشریه ی الکترونیکی نقشینه بدین صورت هست که دوستان گرامی، با توجه به علاقه و توانایی های خود، در بخش های مربوطه اعم از گروه تحریریه، گروه ویراستاری، طراحی و صفحه آرایی، گروه عکاسی، گروه مترجمی و ... جهت همراهی و همکاری اعلام آمادگی می کنند؛
بعد از قبول شرایط کاری و قوانین نشریه از جانب کاربر ،و تائید عضویت از جانب مدیرمسئول نشریه ، اسم دوستان به لیست اعضاء اضافه شده و میتونن به صورت رسمی به فعالیت خود ادامه بدن . جزئیات بیشتر بعد از تائید عضویت به این عزیزان گفته میشه.
در مورد شما نیز ، بزودی سرگروه محترم گروه عکاسی با شما هماهنگی های لازم رو به عمل خواهند آورد .
از حضور و همراهی ِ شما سپاسگزارم ...:gol:

خیال شیشه ای

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
شیوه نامه ی کاری و موضوعات گروه عکاسی در شماره ی 3 فصلنامه ی هُنـــریِ نقشینه | بهار 93

شیوه نامه ی کاری و موضوعات گروه عکاسی در شماره ی 3 فصلنامه ی هُنـــریِ نقشینه | بهار 93

با سلام.
باری دیگر درخدمت شما عزیزان هستم.
نکات و فهرست موضوعات مهم گروه عکاســـی برای شماره ی 3 فصلنامه ی هنری نقشینه ذکــــــر شده.حتما فایل را دانلود کنید.
فایل موجود رمز داره ,که به اعضای محترم عکاسی ابلاغ خواهد شد.
با تشکر:gol:
.
.
.

خیال شیشه ای

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
توضیحاتی در مورد آیتـــم های عکاسی

توضیحاتی در مورد آیتـــم های عکاسی

با سلام.
با توجه به اینکه دو نفر از کاربران محترم گروه عکاسی در مورد بعضی از آیتم های عکاسی مربوط به این دوره از من سوال کردن.
لازم دیدم که چند نکته رو در اینجا بگم تا اگــر سوالِ بقیه ی دوستان عزیزم هست اطلاع داشته باشن.
سوالات زیاد و مکرر در مورد این 3 آیتم بود: موسیقی و طبیعت-موسیقی و رنگ-موسیقی و حس
من به این دلیل در مورد این 3 آیتم در فایل توضیح خاصی ندادم که ذهنتون دچار چالش بشه و شخصی ترین برداشتتون رو به صورت عکس نشون بدید.
این 3 آیتــم با توجه به درک و ایده و دید خودتان هست که می توانید به هر شکلی با برداشت خودتان به تصویر بکشید.
یه نکته ی دیگه هم این هست که مهم نیست تصاویری که تهیه می کنید خیلی حرفه ایی و تخصصی باشه,
همین که اصول عکاسی(کادربندی و نور دهی و چشم نوازی و ...)رعایت بشه. عالی میشه.
اما یه توضیح مختصر میدم .این توضیحات هم با توجه به دید خودم هست,شما می تونید با یه دید خودتان بهش نگاه کنید.

.
.
.

1/موسیقی و طبیعت: دو حالت هست .
الف- قرار گیری آلات موسیقی در طبیعت که طرح و تم اصلی شما همان طبیعت با سوژه ی آلات موسیقی هست.
ب- موسیقی طبیعت: شامل: موسیقی بـاد( باد میتونه وزش باد یا مه باشه که باعث حرکاتی در عناصر طبیعت شدن.
مثال: حرکت و افتادن برگ از درخت و یا حرکات برگهای درخت بر اثر باد.یا حرکت پرده ی اتاق و هر چیزی که باعث حرکت شده موسیقی بـاد محسوب میشه.
موسیقی آب(شامل بـاران,دریا,موج دریا,چشمه, رودخانه و...)

2/موسیقی و رنگ : تهیه کردن این نوع عکس ها واقعا مشکل اما مطمئن باشید. که اگـــر دید خودتان رو افزایش بدید مطمئنا به یه نتیجه دلخواه می رسید.

فقط 2 مثــال میزنم: میتونید تصویری رو خلق کنید که در یک مکان هاله ایی از رنگ رو نشون میده و در کنارش یکی از آلات موسیقی این رنگ رو به ترسیم کشیده.
و یا عکسی از رقص های دسته جمعی محلی با لباس های رنگی که با نظم خاصی این حرکات رو به نمایش میزارن
پیشنهاد میکنم
این متن را بخونید.

3/ موسیقی و حس: شامل تصاویر مفهومی و هنــری هست که بستگی به دید و مفهوم خود عکاس داره.

مثال: می تونه شامل تصاویری از نوازندگان باشه مهم نوازنده ش نیست
مهم عکس از حرکات دست و ریتم دادن به نواخت موسیقی اش هست. یا تصویری از نوازنده و یا خواننده ایی که برای خلق اثــرش حس خاص خودش رو گرفته.
و ....

ـــــــــــــــــــــــــــــ
این توضیحات رو از چیزهایی که خودم درکش کردم براتون گذاشتم تا شفاف ســازی بشه.
و مشتاقانه منتظر عکس های شما هستم.
هر کدام از دوستان عزیزم در هر آیتمی که در پست قبل(
#18) ذکر کردم مایل به همکاری هستن,
هر چه زودتر به من به صورت پیام خصوصی اطلاع بدن.

باز هم از حضور و توجه شما عزیزان سپاسگزارم... موسیقی دلتان همواره شــاد و پرانرژی باشد.

بالا