از همه دوستان تقاضا دارم نظراتشون رو بگن..لطفا شرکت کنین

mahtab2689

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب میدونی چیه به نظرم دیدهامتفاوته اولاهمه لزوماازبدوتولدمهرپول داری یافقیری نزدن بهشون وبستگی به تلاشه افرادداشته داشتیم افرادی که باتلاشه خودشون به مراتب بالایی رسیدن
امادرموردمشکلاتی مثه نابینایی یامعلولیت ها بعضی هاش میتونه ژنتیکی باشه مثلا ازدواج فامیلی که خیلی ها منع کردن امامتاسفانه خیلی ها قانع نمیشن وازدواج میکنندخب اگرم اتفاقی برای بچه هاشون خدایی نکرده مثل معلولیت ها اتفاق بیفته مقصرخودشوننن اما خوب همه میدونیم یه کلمه به اسم (توجیه)وجودداره وافرادممکنه بگن خدانخواست بچه مون سالم باشه یاحتی میگن صلاح خداست حتما
ما همیشه همین طوربودیم مشکلاتی که خودمون مصببشیم روخواست خدامیدونیم!!
نمیدونم تونستم کمکی کنم یانه!!!!
ممنون از حضورت...
اما اگه دقت کرده باشی در صحبت های قبلی از
مشکلاتی صحبت شد که خارج از حیطه انسانی هستش....
شما میگی دلایل ژنتیکی...من هم قبلا مثالش رو زدم....
حالا با توجه به صحبته شما اصلا دلایل بیماری پزشکی و علمی ارثی و و ... دلیلش باشه... مگر خدای مطلق که قادر بر همه چیزه نمیتونست جلوشو بگیره؟ یا مثلا به این نحو نباشه؟

این هم میشه دیگه....نمیشه؟

دوستان من میگم چرا اینطوری میشه......چرا یک چنین مشکلات سختی به وجود میاد که کاسه صبر آدمی رو میزان قرار میده و چه بسا تموم هم بشه....که اگر اینطور بشه من به شخصه به اون انسان این حق رو میدم...به هر حال اون از نعمته بزرگی که خدا به انسان ها داده و اون هم نعمته بزرگ سلامتی هستش محرومه....

البته طبق گفته دوستمون havij139 به نظرم بهتره بیخیال این چرا شم....چون خدای نکرده باعث نشه خارج از اعتقاداتم پیش برم و مشکلی پیش بیاد.............

mahtab2689

عضو جدید
کاربر ممتاز

این هم نمونه دیگری که در ماه عسل چند سال پیش اومدن....شاعر معلول....اونم معلول مادرزاد.....
سید علی موسوی......من دقیقا صحبتای ایشون رو یادمه.....دقیقا حرفهایی که من میزنم رو میگن........

(سيد علي موسوي با حضور در اين برنامه گفت:‌ از بدو تولد معلول بوده و از وضعيتم بسيار ناراضي هستم.
وی در پاسخ به سوال مجري كه آيا حاضر بودي سالم باشي ولي نتواني شعر بگويي عنوان كرد: دلم مي‌خواست سالم باشم اما شعر نگويم چرا كه در عين سلامت خيلي چيزهاي ديگر به دست مي‌آورم و اينقدر تحقير نمي‌شدم.
وي در شهرستان سوادكوه استان مازندران بدون امكانات در بالاي كوه با پدر و مادرم زندگي مي‌كنم.
موسوي عنوان كرد: من عاشق خدا هستم و هميشه از او طلب مي‌كنم.

تو برنامه طرف صحبت کسی شدن که بعد از مدتی در اثر تصادف معلول شدن.....متن صحبتاشون این بود که آقای غلامحسین عراقی از وضعیتش راضی هستش سید علی نه.....
جمله ای رو یادمه که سید علی گفتن....گفتن من هم مثل خیلیا دلم خیلی چیزا میخواد خیلی آرزوها دارم....مثلا دلم میخواد ماشین سوار شم....خیلی وقتا تنهایی اذیتم میکنه....که در جواب آقای عراقی بهشون گفتن قرآن بخون با خدا صحبت کن....
)

من از حرف آقای عراقی اصلا قانع نشدم.... این جوابه خوبی برای تنهایی یک نفر اونم به این وضع نبود.....شما نظرتون چیه؟

مهندس شیلات

عضو جدید
درود ب تمام دوستان عزیز...
.
من فقط خواستم ازدوست عزیزم تشکرکنم ک باعث شده بچه همه نظرشونا بیان کنن
.
خسته نباشید........

memar135

عضو جدید
سلام
خوبه که برای ادم سوال پیش میاد و بپرسه..
این سوال منم بود....میشه اینطور بهش پاسخ داد؛
مگه ما قبول نداریم داناترین دانایان خداست و علمی که اون داره هیچ یک از بندگان ندارن؟؟ خیلی خیلی خیلی چیزا هست که درکش براری انسان میسر نیست و اگر مسئله رو باز کنن اصلا در عقل و فکر کوچک ما نمیگنجد...پس مسلما و مطمئنا خداوند مهربان و دانای ما که خالق ماست و ما عاشقانه میپرستیمش حتما چیزی میدونسته که برای ما اینگونه سرنوشت هارو رقم زده...قبول دارم خیلیاشون انقدر سخت هستن که گاهی انسان ارزوی مرگ میکنه...من خودم هم مشکلات دارم ولی میدونی اول به چی فکر میکنم؟ با خودم میگم حتما پشتش یه جکمتیه و خدا برای منی که سعی میکنم حرفاش رو گوش کنم بهترین هارو میخواد حالا در دنیا شاید نشونم بده شاید نه در آخرت همه رو نشونم بده..باید توکل کرد
دوم اینکه خداوند هرکسی رو به یک روش آزمایش میکنه..یکی مثل حضرت ایوب ..یکی مثل حضرت یوسف..یکی هم مثل امام حسین..و و و.........پس به دنیا به عنوان یه دوره کوتاه نگاه کنید که فانی هست و ما داریم توش امتحان میشیم..چه روحی چه جسمی...و کلی راه در پیش داریم برای بهتر شدن..با تقواتر شدن و با ایمان تر شدن. به الگوهایی فکر کنید که خداوند نشونمون داده..امام حسین*ع*..حضرت فاطمه*س* و ... ائمه*ع* و ...
میگن این دنیا هرکس بتونه ایمانش رو در سخت ترین شرایط حفظ کنه حکم ابوذر و سلمان زمان پیامبر رو داره(خیلیه هاااااا) ..
به این فکر کنید که اگه من سالم بودم یا اگه من وضعیتم این نبود و بیشتر از این میخواستم شاید شاید بدتر از این سرم میومد...مثلا یکی میگه واسه چی خدا به من پسر نمیده؟چرا هرچی نذر میکنم دختر گیرم نمیاد و ... باید در جواب گفت دوس داشتی دختر یا پسر و داشتی ولی مایه ننگ تو میشدن؟؟
کسی رو میشناسم از بین کل خانواده با کلی نظر و نیاز بالاخره یک اولاد پسر گیرشون اومد و شد وارث خاندان..ولی الان وضعیتش چیه؟ مریض..سرطان داره..معلوم نیست تو ااین سن که 23-24 سالشم بیشتر نیست زند هبمونه یا نه...اما جالبه همین پسر ایمانش رو حفظ کرده...و ناشکر نیست!
میخوام بگم ناشکر نباشیم در هرشرایطی که هستیم..حکمت یادمون نره..امتحان الهی هم همینطور..

امیدوارم مفید بوده باشه
یا علی:gol:

mahtab2689

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
خوبه که برای ادم سوال پیش میاد و بپرسه..
این سوال منم بود....میشه اینطور بهش پاسخ داد؛
مگه ما قبول نداریم داناترین دانایان خداست و علمی که اون داره هیچ یک از بندگان ندارن؟؟ خیلی خیلی خیلی چیزا هست که درکش براری انسان میسر نیست و اگر مسئله رو باز کنن اصلا در عقل و فکر کوچک ما نمیگنجد...پس مسلما و مطمئنا خداوند مهربان و دانای ما که خالق ماست و ما عاشقانه میپرستیمش حتما چیزی میدونسته که برای ما اینگونه سرنوشت هارو رقم زده...قبول دارم خیلیاشون انقدر سخت هستن که گاهی انسان ارزوی مرگ میکنه...من خودم هم مشکلات دارم ولی میدونی اول به چی فکر میکنم؟ با خودم میگم حتما پشتش یه جکمتیه و خدا برای منی که سعی میکنم حرفاش رو گوش کنم بهترین هارو میخواد حالا در دنیا شاید نشونم بده شاید نه در آخرت همه رو نشونم بده..باید توکل کرد
دوم اینکه خداوند هرکسی رو به یک روش آزمایش میکنه..یکی مثل حضرت ایوب ..یکی مثل حضرت یوسف..یکی هم مثل امام حسین..و و و.........پس به دنیا به عنوان یه دوره کوتاه نگاه کنید که فانی هست و ما داریم توش امتحان میشیم..چه روحی چه جسمی...و کلی راه در پیش داریم برای بهتر شدن..با تقواتر شدن و با ایمان تر شدن. به الگوهایی فکر کنید که خداوند نشونمون داده..امام حسین*ع*..حضرت فاطمه*س* و ... ائمه*ع* و ...
میگن این دنیا هرکس بتونه ایمانش رو در سخت ترین شرایط حفظ کنه حکم ابوذر و سلمان زمان پیامبر رو داره(خیلیه هاااااا) ..
به این فکر کنید که اگه من سالم بودم یا اگه من وضعیتم این نبود و بیشتر از این میخواستم شاید شاید بدتر از این سرم میومد...مثلا یکی میگه واسه چی خدا به من پسر نمیده؟چرا هرچی نذر میکنم دختر گیرم نمیاد و ... باید در جواب گفت دوس داشتی دختر یا پسر و داشتی ولی مایه ننگ تو میشدن؟؟
کسی رو میشناسم از بین کل خانواده با کلی نظر و نیاز بالاخره یک اولاد پسر گیرشون اومد و شد وارث خاندان..ولی الان وضعیتش چیه؟ مریض..سرطان داره..معلوم نیست تو ااین سن که 23-24 سالشم بیشتر نیست زند هبمونه یا نه...اما جالبه همین پسر ایمانش رو حفظ کرده...و ناشکر نیست!
میخوام بگم ناشکر نباشیم در هرشرایطی که هستیم..حکمت یادمون نره..امتحان الهی هم همینطور..

امیدوارم مفید بوده باشه
یا علی:gol:

ممنون دوست عزیز از حضورت...حرفاتو خوندم...ممنون که اومدی و گفتی
من هم به همین نتیجه رسیدم...خدا بهتر از هر کسی صلاح ما آدمارو میدونه...
توکل بر خدا:gol:

m roz

عضو جدید
منم بارها و بارها این سوال واسم پیش اومده ولی حکمت خداست و کسی نمیتونه ازش سر در بیاره.
درسته تحمل همچن نواقصی سخته حتی ممکنه خود طرف و اطرافیانش کم بیارن و خسته بشن .
ولی به اینم فکر کنیم توی این دنیا که مثل باد میگذره ما که سالم هستیم به کجا رسیدیم، چند بار بابت نعمت سلامتی خدای خودمونو شکر کردیم، حاضر شدیم زکات سلامتیمونو با دل جویی و کمک به آدمایی با این نواقص مادر زاد پرداخت کنیم ؟

ب نظر من ارزش 1 انسان به اینه که پیش خدا عزیز و دوستداشتنی باشه نه صرفا پیش بنده ی خدا ، خیلیا با داشتن چهره ی جذاب، قد رعنا تن سالم، شرایط مادی توپ، بویی از انسانیت نبردن، همچین کسی در نگاه اول به دل می شینه و دوستداشتنیه اما بعد از 1 مدت همنشینی با طرف عادی میشه.
ما چ میدونیم شاید همون دختری که از بدو تولد با همچین نقصی ب دنیا اومده محبوبترین بنده ی خداست و ما با اکراه از کنارش رد میشیم . . .

mahtab2689

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم بارها و بارها این سوال واسم پیش اومده ولی حکمت خداست و کسی نمیتونه ازش سر در بیاره.
درسته تحمل همچن نواقصی سخته حتی ممکنه خود طرف و اطرافیانش کم بیارن و خسته بشن .
ولی به اینم فکر کنیم توی این دنیا که مثل باد میگذره ما که سالم هستیم به کجا رسیدیم، چند بار بابت نعمت سلامتی خدای خودمونو شکر کردیم، حاضر شدیم زکات سلامتیمونو با دل جویی و کمک به آدمایی با این نواقص مادر زاد پرداخت کنیم ؟

ب نظر من ارزش 1 انسان به اینه که پیش خدا عزیز و دوستداشتنی باشه نه صرفا پیش بنده ی خدا ، خیلیا با داشتن چهره ی جذاب، قد رعنا تن سالم، شرایط مادی توپ، بویی از انسانیت نبردن، همچین کسی در نگاه اول به دل می شینه و دوستداشتنیه اما بعد از 1 مدت همنشینی با طرف عادی میشه.
ما چ میدونیم شاید همون دختری که از بدو تولد با همچین نقصی ب دنیا اومده محبوبترین بنده ی خداست و ما با اکراه از کنارش رد میشیم . . .

ممنون دوستم از حضور زیبات و حرفای قشنگت:gol:

memar135

عضو جدید
خواهش میکنم..یه چیز دیگه اون روز دوستم گفت خیلی قشنگ بود...اینکه؛ خداوند هرکس رو نسبت به موقعیتی که در دنیا داشته اعمالش رو میسنجه..ینی من و شما مساوی نیستیم :)
موفق باشید
یا علی

شهریاری 2

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن
کاربر ممتاز
به این شماره زنگ بزنید دوست عزیز

09640
مرکز پاسخ گویی به سوالات دینی - قسمت اعتقادات

احتمالا جواب خوبی رو خواهید شنید.

mahtab2689

عضو جدید
کاربر ممتاز
خواهش میکنم..یه چیز دیگه اون روز دوستم گفت خیلی قشنگ بود...اینکه؛ خداوند هرکس رو نسبت به موقعیتی که در دنیا داشته اعمالش رو میسنجه..ینی من و شما مساوی نیستیم :)
موفق باشید
یا علی
درسته...هیچکس با دیگری مساوی نیست
علی یارتون
:gol:

بالا