یا حسین(ع)...

naight

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز

اصلا فکرش را هم نکن! دیگر وقت سرپیچی نیست، وقت ابراز چاکری و خوش خدمتی ست. این بار دیگر مجال تعلل نیست فطرس! تو که حکم امان ات را از پر قنداقه حسین برای پر پروازت گرفتی. محض بال و پرت، این بار تو کمی مواظب این قنداقه باش. آخر ما و روزگار با طفل این قنداقه، قصه ها خواهیم داشت. این طفل سر سنگین است، مبادا سر به سرش بگذاری...
به خود ببال که میزبان ِ مهمانی همچون حسین هستی. ای دنیا! مسرور باش که زمین از امشب ستاره ای دارد که در آسمان و تمام کهکشان ها در درخشندگی و بخشندگی، نظیر و مانندی ندارد. سر از پا نشناس زمین. اما وای به حالت، اگر یک روز ساکنانت به او ظلم روا دارند. آنوقت از دنیایت فقط دنائت خواهد ماند. و آسمان سیاه روزی ات جهالت خاهد بارید. و آن هنگام دیگر برای بلعیدن اهل زمین دیر است. بگذار همین جا تکلیفمان را روشن کنیم.
و تو ای درخت! به خود بناز، که از چوب های حاصل از شهادت تو، گهواره ای مهیا شود از برای حیات حسین. هم او که روزی می رسد که با شهادت و با خون سرخش، درخت اسلام را سبز تر خواهد کرد. هم او که هم اسم و هم جسمش، حروف مقطعه خاهد شد تا مردانگی را برای تاریخ، تقطیع کند. راستی به دوستان درختت بگو و بسپار که این بار، چوب خود را حرام ِ ساخت نیزه ها و تیر نکنند. آنوقت روزگارت سخت خاهد شد درخت. آنوقت بدبخت خواهی شد درخت! آنوقت هیزم جهنم خواهی شد درخت!
بَه، که چه طفل شیرینی ست این پسر. وَه که چه گهواره ای باشد آن گهواره. الهی که خالی از طفل نماند هیچگاه. چه شانه ای باشد آن شانه، که متبرک است به طره گیسوان حسین. که لابلای زلف سیاه رنگ و مثل شهر فرنگش، شام... را تماشا کند... الهی که این گیسوان مشک افشان، روز و شبی نیاید که پریشان شوند. وای که چه کوچه ای باشد آن کوچه که میانه ی آن، میدانگاه بازی های حسین است. آه... که بازی های کودکی، تمرین بزرگسالی ست. و این قصه سر دراز دارد...
از همین حالا باید فکر فردا را کرد یا علی. از همین جا باید غصه کربلا را خورد یا علی! این طفل نه از این کوچه خیری خواهد دید و نه از همبازیانش در این کوچه. این بار کمی بیشتر مواظب باش، مبادا حسینت در این کوچه ها، کوفیانه زمین بخورد. مبادا طفل بد طینتی سنگی از روی جهالت به پیشانی حسین بزند. خبری از خیزران نیست، ولی «روضه دندان کم نیست». مبادا زخمی به تن حسین برسد. مگر ندیده ای که با هر بار زمین خوردنش، زمین و زمان بهم می خورند. مگر ندیده ای رسول را که برای زمین افتادنش، آشفته از منبر پایین می آید و سراسیمه به سمتش می دود؟
مهد این طفل، آغوش افلاکی فاطمه است، نه خاک و زمین و خارو خاشاکش. هیس...! بچه خوابیده! لطفا اسم گودال را پای گهواره نیاورید. شگون ندارد. برایش صدقه کنار بگذارید. برایش قربانی کنید و عقیقه بدهید؛ که طفلی که این سان خرامان آمده، با غمش خانه خراب نکند اهل خانه را.. به زهرا بگو در قنوت نمازش برای این نو رسیده دعا بخواند. به حسن سفارش کن که دست برادر کوچکش را در کوچه ها رها نکند. به زینب بگو دیگر وقت پرستاری است. روزگار غریبی ست، به عباس بگو یک وقت دیر نکند.
برگرفته از وبلاگ: ای کاش میشد خدا را بوسید.نوشته سید رضی زاده

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
در مسلخ عشق جز نکو را نکشند .
ما " با تو که باشیم " نکو می گردیم ...

صلی الله علیک یا اباعبدالله الحسین

naight

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز

قبله تا طاق دو ابروى تو را کم دارد
چون نمازی است که انگار خدا کم دارد
همۀ خلق سر سفرۀ تو مهمانند
کرم سفرۀ تو باز گدا کم دارد
سر ما را به دو تا کیسه زر گرم نکن
سائل خانه‌ات این بار دعا کم دارد
گریه‌کن‌هاى تو را قلب مصفا دادند
هر کجا گریۀ تو نیست صفا کم دارد
کاروانى پى‌ات افتاد و پى‌اش افتادم
دیدم انگار سگ قافله را کم دارد
من پى تربت بین الحرمینم، بفرست
چون مریضى که مریض است و دوا کم دارد
تا رسیدن به کمالات بلا باید دید
هرکسى که نرسیده است، بلا کم دارد
بین حج کرببلا رفتى و یعنى حج هم
نیست مقبول اگر کرببلا کم دارد
خانۀ ما دو سه ماه است حسینیه شده
این وسط عکس تو را خانۀ ما کم دارد
عاقل آن است که مسکین اباعبدالله ست
هرکسى نیست در این خانه گدا، کم دارد
گریه کم دارم و فریاد زدن، پس اى داد
مانده حالا جگرم بین دو تا «کم دارد»

naight

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
قيامت بي حسين غوغا ندارد
شفاعت بي حسين معنا ندارد
حسيني باش كه در محشر نگويند
چرا پرونده ات امضاء ندارد:gol:

naight

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
علت بوی سیب حرم امام حسین(ع)چیست؟

علت بوی سیب حرم امام حسین(ع)چیست؟

[FONT=arial,helvetica,sans-serif]
به این روایت توجه کنید:
[/FONT]
[FONT=arial,helvetica,sans-serif] [/FONT][FONT=arial,helvetica,sans-serif]در کتاب مناقب آمده است،« جبرئيل از آسمان سيب، به و اناري را از بهشت [/FONT][FONT=arial,helvetica,sans-serif]مي آورد که پيامبر و حضرت فاطمه(س) و اميرمؤمنان(ع) و امام حسن و امام [/FONT][FONT=arial,helvetica,sans-serif]حسين(ع) از آن مي خورند و آن ميوه ها به حالت اول خود باز مي گردد، تا وقتي [/FONT][FONT=arial,helvetica,sans-serif]حضرت فاطمه زهرا(س) از دنيا مي روند ميوه انار از بين مي رود و پس از فوت [/FONT][FONT=arial,helvetica,sans-serif]اميرمؤمنان(ع) ميوه به ناپديد مي شود و ميوه سيب موجود بوده است و امام [/FONT][FONT=arial,helvetica,sans-serif]حسين(ع) مي فرمايد: «ميوه سيب نزد بردارم بود تا هنگامي که بر اثر سم از[/FONT][FONT=arial,helvetica,sans-serif]دنيا رفت، پس از آن نزد من بود تا هنگامي که در کربلا آب بر روي ما بسته شد[/FONT][FONT=arial,helvetica,sans-serif]و من هنگام عطش آن را مي بوئيدم و از شدت عطش من کاسته مي شد و[/FONT][FONT=arial,helvetica,sans-serif]هنگامي که عطش بر من شديد شد آن را خوردم و يقين به شهادت کردم، امام [/FONT][FONT=arial,helvetica,sans-serif]زين العابدين(ع) مي فرمايد من اين سخنان را ساعاتي قبل از شهادت آن حضرت [/FONT][FONT=arial,helvetica,sans-serif]شنيدم و هنگامي که آن حضرت شهيد شد بوي آن سيب را در محل شهادت آن [/FONT][FONT=arial,helvetica,sans-serif]حضرت استشمام نمودم. پس آن را جستجو نمودم و اثري از آن نيافتم و بوي آن [/FONT][FONT=arial,helvetica,sans-serif]همچنان پس از شهادت آن حضرت باقي بود و من قبر آن حضرت را زيارت مي نمودم [/FONT][FONT=arial,helvetica,sans-serif]و بوي‌ آن را مي يافتم، پس هر کس از شيعيان ما که زائر آن قبر است و مي خواهد[/FONT][FONT=arial,helvetica,sans-serif] بوي آن را استشمام کند، پس وقت سحر آن را جستجو کند، پس اگر از مخلصان [/FONT][FONT=arial,helvetica,sans-serif]باشد آن را وجدان خواهد نمود.(ابن شهرآشوب، المناقب، ج3، ص 391) [/FONT]
[FONT=arial,helvetica,sans-serif] [/FONT][FONT=arial,helvetica,sans-serif] [/FONT][FONT=arial,helvetica,sans-serif]التماس دعا دارم.یا حسین(ع)[/FONT]

naight

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
خطیب نامی آیت الله حاج محمدباقر فشارکی فرمودند
[/FONT][FONT=arial,helvetica,sans-serif]:نقل شده که سیدعلی می گوید:در ایام محرم در مشهد تعزیه بود و یاکی لز از اصحاب ما مقتل امام حسین(علیه اسلام)را می خواند چون به این حدیث رسید که حضرت امام محمد باقر (علیه اسلام) فرمودند:((هرکس در عزا داری امام حسین(علیه السلام) قدر بال پشه ای آب از دیدگانمش بیرون آید حق تعالی جمیع گناهان اورا،اگر چه به قدر کف دریاها باشد،بیامرزد)).مردی که مدعی علم بود در آن مجلس گفت:این حدیث نیاید صحیح باشد،چگونه امکان پذیر است این قدر گریه این همه خواص داشته باشد؟!جمعی او را از این سخن منع نموده و با او به بحث پرداختند و ایشان قانع شد و توضیحات آنارا پذیرفت و از این فکر وسوسه شیطانی دست برداشت.[/FONT]

[FONT=arial,helvetica,sans-serif] [/FONT][FONT=arial,helvetica,sans-serif]فردا دیدن این مرد با گریه زاری آمد و گفت:ای برادران!من شب در خواب دیدم قیامت برپاشده و مردم را در صحرای جمع نموده اند و ترازوی اعمال را آویخته و نامه های اعمال مردم را گشوده و جهنم را افروختند،در این هنگام من به شدت تشنه بودم دیدم در سمت راست من حوض کوثر است و مردم به سوی آن می روند.من نیز به آنجا رفته و مشاهده کردم دو مرد و یک زن در کنار حوض ایستاد اند و مردم را سیراب می سازند و خودنیز گریان اند و جامه های سیاهی برتن دارند.من از شخصی پرسیدم این سه بزرگوار کیانن؟گفت:یکی فخر کائنات و یکی هم سرور اولیاست و آن زن هم فاطمه زهرا (سلام الله علیها)است![/FONT]
[FONT=arial,helvetica,sans-serif] [/FONT][FONT=arial,helvetica,sans-serif]گفتم:چرا سیاه پوشیده اند؟گفت:مگرنمی دانی ایام عاشورا است؟!پس من نزد فاطمه(علیه السلام) رفتمو عرض کردم:ای دختر رسول خدا،من از شیعیان شما هستم و از تشنگی نزدیک به هلاکتم لطف کنید از آن آب به من هم ارزانی فرمایید.حضرت فاطمه(علیها السلام)خشمناک فرمودند:تو چگونه از شیعیان ما هستی در حالی که فضیلت گریه فرزندم حسین را انکار می کنی؟!هرگز تو را آب ندهم![/FONT]
[FONT=arial,helvetica,sans-serif] [/FONT][FONT=arial,helvetica,sans-serif]من باز وحشت از خواب بیدار گشتم و نزد شما آمدم که عذر خواهی مرا بپذیر و از آن بحث ها دلگیر نباشد.[/FONT]

naight

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
میلیون ها درخت در جهان به طور اتفاقی توسط موش ها و
سنجاب هایی کاشته شدندکه دانه هایی را مدفون کردند و
سپس جای مخفی آن را فراموش کردند.

خوبی کن و فراموش کن...

روزی رشد خواهد کرد.

naight

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
جود و بخشش حضرت

جود و بخشش حضرت

امام حسين (عليه السلام) در خانه اش مشغول نماز بود ، يك نفر اعرابي ( باديه نشين ) كه از فقر به تنگ آمده بود ، به مدينه وارد شد ويكراست به در خانه امام حسين (عليه السلام) آمد و در را زد و اين دو شعر را خواند :
لم يخب اليوم من رجاك ومن
حرك من خلف بابك الحلقه
فانت ذوالجود انت معدنه
ابوك قد كان قاتل الفسقه
« امروز كسي كه اميد به تو داشته باشد و حلقه ي در خانه ي تو را حركت دهد نااميد نخواهد شد ، تو سخاوتمند ومعدن عطا وكرم هستي ، پدرت كشنده ي فاسقان بود » .
امام حسين (عليه السلام) نماز خود را كوتاه كرد و پس از نماز به سوي آن اعرابي بيرون آمد آثار فقر وتهديستي را از چهره ي او مشاهده كرد آن گاه بازگشت و قنبر پيش دويد امام (عليه السلام) به او فرمود : از مخارج زندگي ما چقدر در نزد تو باقي مانده است ؟
قنبر گفت : دويست درهم باقي مانده كه به من فرمودي آن را بين بستگانت تقسيم كنم .
امام فرمود : آن را بياور ، كسي كه از آنها سزاوارتر است آمده ، قنبر رفت و آن را آورد ، امام حسين (عليه السلام) آن را گرفت وبه آن اعرابي داد ، و در جواب شعر او ، اين سه شعر را خواند :
خذها فاني اليك معتذر
واعلم باني عليك ذو شفقه
لوكان في سيرنا الغداه عصا
كانت سمانا عليك مندفقه
لكن ريب الزمان ذونكد
و الكف منا قليله النفقه
« اين پول را از من بگير ، واز تو معذرت مي خواهم وبدان كه من به تو مهربانم وتو را دوست دارم ، اگر دست ما پر بود ، تو را همواره بهره مند مي كرديم ، ولي سختيهاي زمانه كم عطا شده ، و دستمان خالي است ».
اعرابي آن را گرفت و با كمال خوشحالي ، اشعاري را به عنوان تشكر خواند و رفت .( پاورقي: اعيان الشيعه ، چاپ ارشاد ، ج 1 ، ص 579)
طبق نقل بعضي از روايات ، وقتي كه اعرابي آن پولها را گرفت ، سخت گريه كرد حضرت فرمود :گويا عطاي ما را كم شمردي ؟ اعرابي گفت : نه ، بلكه گريه ام براي آن است كه دست با اين جود و سخا ، چگونه رواست كه زير خاك برود ؟ ( پاورقي:منتهي الامال ، ج 1 ، ص 209)
ماخذ اصلي: داستانهاي شنيدني از امام مهدي عليه السلام / کد ماخذ1320
نويسنده: اشتهاردي
صفحه: 76-77​

naight

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
عشق به كربلا........

[FONT=georgia,times new roman,times,serif]به من ماهي نشان دادن آنجا[/FONT]​
[FONT=georgia,times new roman,times,serif]كه تا امروز مستم از تماشا[/FONT]​
[FONT=georgia,times new roman,times,serif] [/FONT]​
[FONT=georgia,times new roman,times,serif]دلم پر مي زند هر شب به بامش[/FONT]​
[FONT=georgia,times new roman,times,serif]سلامم مي كند دارالسلامش[/FONT]​
[FONT=georgia,times new roman,times,serif]دل عاشق ز معشوقش جدا نيست[/FONT]​
[FONT=georgia,times new roman,times,serif]برايم هيچ جايي كربلا نيست[/FONT]​
[FONT=georgia,times new roman,times,serif]چه ميفهميد از حال دل من[/FONT]​
[FONT=georgia,times new roman,times,serif]شنيدن كي بود مانند ديدن[/FONT]​
[FONT=georgia,times new roman,times,serif]من مجنون جز اين ليلا ندارم[/FONT]​
[FONT=georgia,times new roman,times,serif]خدايا تاب تا فردا ندارم[/FONT]​
[FONT=georgia,times new roman,times,serif]سر عاشق نوازي داشت يارم[/FONT]​
[FONT=georgia,times new roman,times,serif]دو روزي پرده را برداشت يارم[/FONT]​
[FONT=georgia,times new roman,times,serif]قرق كرد او حرم را تا بمانم[/FONT]​
[FONT=georgia,times new roman,times,serif]كنار تربتش شعري بخوانم[/FONT]​
[FONT=georgia,times new roman,times,serif]نشانم داد مزد نوكري چيست[/FONT]​
[FONT=georgia,times new roman,times,serif]خريدار دل شيداي من كيست[/FONT]​
[FONT=georgia,times new roman,times,serif]تهيدستم ولي گنجينه دارم[/FONT]​
[FONT=georgia,times new roman,times,serif]حسين تازه اي در سينه دارم[/FONT]​
[FONT=georgia,times new roman,times,serif]
[/FONT]
شاعر: محمد فخارزاده

naight

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
مظلومیت امام حسین
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]
[/FONT]​

[h=2][FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]الف: از دیدگاه قوانین و قواعد جنگی[/FONT][/h][FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]در تمام جوامع بشری جنگها نیز آدابی دارد كه رعایت آن از سوی دوطرف ضروری است و تجاوز از آن امری غیرقانونی و غیر انسانی محسوب می شود. در واقعه كربـلا بسیاری از اعمال كـه بر امـام و اهـل بیت واصحابش روا داشته انـد در تمـام فرهنگ هاو جوامع انسانی ظلم و ستم شناخته می شود، از قبیل [/FONT] [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]ـ شكستن عهد و پیمان[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]ـ كشتن مهمان[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]ـ منع آب حتی از اطفال[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]ـ كشتن بچه ها در مقابل دیدگان مادر[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]ـ آتش زدن خیمه های زن و بچه های بی پناه[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]ـ هجوم بر اطفال و شكنجه دادن آنها و كشتن زن[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]ـ برهنه كردن بدن شهداء و تاختن اسب بر بدن آنان[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]ـ به اسارت گرفتن زنان و بچه ها وسخت گیری بر آنان[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]ـ شكنجه و در غل و زنجیر كردن بیمار (امام سجاد علیه السلام ) وسخت گیری[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]ـ بریدن سرهای شهداء و آویختن آن به گردن اسبها و نیزه ها[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]ـ نان و غذای كافی ندادن به اسیران (مخصوصاً بچه ها) و اسكان در مكانهای نا مناسب[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]ـ شكنجه اسیران با عبور دادن آنها از كنار بدن های پاره پاره و بدون سر آنان[/FONT]
[h=2][FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]ب:از دیدگاه دین مبین اسلام [/FONT][/h] [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]پاره ای از ظلم و ستمها در روز عاشورا علاوه بر تخلف از قوانین جنگی، نقض آشكار دستورات دین اسلام بوده است از قبیل[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]ـ جنگ در ماه حرام[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]ـ كشتن فرزند و سبط پیامبر(صلی الله علیه وآله) وبرترین امت[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]ـ كشتن و اسیر گرفتن زنان مسلمان و اطفال[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]ـ بی حرمتی به اجساد و مثله كردن و بریدن سر امام و شهداء[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]ـ حمله به امام در وقت اقامه نماز[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]ـ قتل صبر[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]امام سجاد (علیه السلام) فرمود : اَنَا بْنُ مَنْ قُتِلَ صَبْرَاً وَ كَفَی بِذَلِكَ فَخْرَاً[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]من فرزندكسی هستم كه به مرگ صبر او را به شهادت رسانده اند[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]قتل صبر: انسان یا جانداری را در حالی كه زنده است آن قدر به او ضربه و زخم وارد كنند تا بتدریج بمیرد كه در اسلام از این عمل نهی شده است[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]امام حسین (علیه السلام) با 33 زخم نیزه و 34 ضربه شمشیر و... به شهادت رسید[/FONT]
[h=2][FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]عاشورا و انتظار[/FONT][/h][FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]امام چهارم حضرت سید الساجدین زین العابدین علی بن الحسین از پدرش سید الشهداء حسین بن علی علیهما السلام نقل می كند كه پدرم فرمود : یا وَلَدی یا عَلیّ وَاللهِ لا یَسْكُنُ دَمی حَتّی یَبْعَثَ اللهُ الْمَهدیَّ فَیَقْتُلَ عَلی دَمی مِنَ الْمُنافِقینَ الْكَفَرَةِ الْفَسَقَةِ سَبْعینَ اَلْفاً [/FONT] [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]ای فرزندم، ای علی، به خدا قسم خون من از جوشش نمی افتد تا اینكه خدای متعال حضرت مهدی عج را برانگیزاند تا انتقام خون مرا از هفتاد هزار نفر از منافقین و فاسقین بگیرد[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]موسوعه كلمات امام حسین ص 371[/FONT]
[h=2][FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]عاشورا و انقلاب اسلامی[/FONT][/h][FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]نهضت عاشورا به لحاظ ماهیت اسلام خواهی، اصلاح طلبی و ظلم ستیزی اش، همواره الهام بخش انقلابیون و حركتهای اصلاحی بوده است، انقلاب اسلامی ایران نیز از آن سر چشمه سیراب شدو از محتوای عاشورا الهام گرفت، شرایط سیاسی و اجتماعی ایران قبل از انقلاب، شبیه دوران بنی امیه بود، فساد و ظلم حاكمیت داشت، اسلام در حال فراموشی و انزوا بود، ابتذال فرهنگی غربزدگی، معروف شدن منكر، منكر شدن معروف، زندان وشكنجه آزاد مردان وحیف و میل بیت المال و… ، همه شرایطی را به وجود آورده بود كه اصلاحی عمیق را می طلبید امام خمینی (ره) با الهام از عاشورا، روح حماسه و غیرت دینی را در مردم دمید و آنان را به حكومت اسلامی و حاكمیت ارزشهای قرآنی فرا خواند، همانند جدش سید الشهداء مفاسد رژیم منحط طاغوت را بر شمرد و از تبیین مفاسد معاویه، یزید، ابن زیـاد و … ذهنها بـه مفـاسد و مظـالم طاغوتیان منتقل می شد. ولـذا مـردم مبارزات خـود را بـر ضد یـزید زمـانـه می دانستند و شعارهای زمـان انقلاب، ایـن پیـونـد را تـائید می كند، مـردم می گفتند . [/FONT] [h=2][FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]نهضت ما حسینی رهبر ما خمینی[/FONT][/h][FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]عاشورا محور بسیج مردم و عنصر شهادت، به مبارزه مردم روح و جان می بخشید. بهره های عاشورای حسینی به انقلاب اسلامی فراوان می باشد و به تعبیر امام خمینی ره اگـر قیـام حـضرت سیّد الشهداء نبـود، امـروز ما هم نمی توانستیم پیروز شویم [/FONT] [h=2][FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]غم عاشورا[/FONT][/h][FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]قالَ الرضاعلیه السلام: مَنْ كانَ عاشورا یَوْم مُصیبَتِهِ و بُكائِهِ جَعَلَ اللهُ عَزَّ وَ جَلَّ یَوْمَ الْقیامَة، یَوْمَ فَرَحِهِ وَ سُرورِهِ [/FONT] [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]امام رضا علیه السلام فرمود: هر كس عاشورا را روز مصیبت و اندوه و گریه خود قرار دهد، خداوند روز قیامت را روز شادی و سرور اوقرار می دهد بحار الانوار ج 44 ص 284[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]آیا می دانید كه[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]ـ در كربلا، پنج نفر از اطفال نابالغ به همراه امام حسین به شهادت رسیدند، طفل شیر خوار امام، علی اصغر، عبدالله بن حسن بن علی، قاسم بن حسن بن علی، محمد بن ابی سعید و عمر بن جناده انصاری[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]ـ در كربلا، یك زن بنام اُمّ وهب نمریه قاسطیه همسر عبدالله بن عمیر كلبی در دفاع و حمایت از امام به شهادت رسید[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]ـ در كربلا دو زن بنامهای اُمّ عبدالله بن عمیر و اُمّ عمر بن جناده در یاری امام حسین جنگیدند[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]ـ در كربلا اعضای بدن سه نفر از یاران و اصحاب امام حسین تكه تكه شده است، عباس بن علی، علی بن الحسین و عبدالرحمان بن عمیر[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]ـ در كربلا چند گروه از برادران به همراه امام به شهادت رسیدند[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]الف: عباس،عثمان،جعفر، ابوبكر،عبدالله، همگی از فرزندان مولا امیرالمؤمنین و برادران امام حسین بودند[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]ب: علی اكبر و علی اصغر از فرزندان امام حسین[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]ج: قاسم، ابوبكر،عبدالله از فرزندان امام حسن مجتبی[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]د: عون و جعفر از فرزندان حضرت زینب و عبدالله بن جعفر[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]ه: عبدالله و محمد از فرزندان مسلم بن عقیل[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]و: مسلم و عبد الرحمان و جعفر از فرزندان عقیل بن ابی طالب[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]ـ در كربلا سرهای سه نفر از یاران امام حسین به سوی آن حضرت پرتاب شد، عبدالله بن عمیر كلبی عمر بن جناده، عابس بن ابی شبیب شاكری[/FONT]
[h=2][FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]شیعه امام حسین[/FONT][/h] [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]شیعه باید آبها را گل كند[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]خط سوم را به خون كامل كند[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]خط سوم خط سرخ اولیاست[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]كربلا بارزترین منظور ماست[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]شیعه یعنی تشنه جام بلا[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]شیعگی یعنی قیام كربلا[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]شیعه یعنی بازتاب آسمان[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]بر سر نی جلوه ی رنگین كمان[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]از لب نی بشنوم صوت تو را[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]صوت « انی لا اری الموت» تو را[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]شیعه یعنی امتزاج ناز و نور[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]شیعه یعنی رأس خونین در تنور[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]شیعه یعنی هفت وادی اضطراب[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]شیعه یعنی تشنگی در شط آب [/FONT]

naight

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز

هنگام روضه خواندن ذاکر درون ذهن
تصـویــر قـتلــگـاه مــجـسّـم بیــاوریـد
هر سینه نیست قبر حسین و مطاف او
در هـیـئـت غـمـش دل مَـحـرم بـیــاوریـد
«فَلتُلطَمُ الخُدود و تُشَقُّ الجُیوب» را
بـر گـونه ها و سـینه فـراهـم بـیـاوریـد
رخت سپید کنده و در گنجه افکنید
پـیـراهــن ســیـاه مـحـرّم بـیــاوریـد

naight

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
متن زیبا کربلا

در مدرسه ی کربلا ، کودکان به چشم خود دیدند که بابا دو بخــــش است:
بخشی در صحـــــرا ، بخشـــی بر بالایٍ نیــــزه ...
اما اینکـــه عمــــو چند بخش است را فقـط بــابـــا می دانــد ...
:gol::gol::gol:
کربلا نشان داد که با شکیبایی در عطشی کوتاه؛

می توان همیشه ی تاریخ را سیراب کرد ...
شیرازۀ عترت و کتاب است حسین

سرچشمۀ عشق و انقلاب است حسین

دیگر شهدا ستارۀ تابانند

عباس چو ماه و آفتاب است حسین

ایمان و وفا سایۀ بالای تو بود

ایثار علی ، نقش به سیمای تو بود

گر لب نزدی به آب دریا ، عباس

دریای ادب میان لبهای تو بود

( شاعر:سید رضا مؤید خراسانی)

naight

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
صراط مستقیم

صراط مستقیم

نــذر کـــرده ام

صــد دور تــســبــیــح

"" اهدنا صراط المستقیم ""

بــخـوانــم

شــایــد ایــن بــار مـسـیـــرم بــه کــربــلایت افــتــاد.

" السلام علیک یا ابا عبدالله الحسین "

naight

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز

همراه با کاروان عاشورا از مدینه تا کربلا + نقشه

naight

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
گريه بر امام حسين (علیه السلام)

گريه بر امام حسين (علیه السلام)

گريه بر امام حسين (علیه السلام) ؛ هدف يا وسيله
هر که در مرثيه حسين (عليه السّلام) شعري بگويد و بگريد و بگرياند، حق تعالي او را بيامرزد و بهشت را براي او واجب مي گرداند‎. هميشه زبان، مترجم عقل بوده ولي ترجمان عشق، چشم است. آنجا که اشکي از روي احساس و درد و سوز ميريزد، عشق حضور دارد ولي آنجا که زبان با گردش منظم خود جمله هاي منطقي ميسازد عقل حاضر است.
بنابراين همانطور که استدلالات منطقي و کوبنده مي تواند همبستگي گوينده را با اهداف رهبران مکتب آشکار سازد قطره اشک نيز مي تواند اعلان جنگ عاطفي بر ضد دشمنان مکتب محسوب گردد.
از اين رو گريه حضرت زينب عليهاالسلام بر اهل بيت عليهم السّلام گريه عاطفي و گريه پيام آور و يک نوع نهي از منکر و شعار شورانگيز و سوزاننده و رسواگر طاغوتيان و ستمگران بود.
بر همين اساس است که پيامبر اکرم و امامان عليهم السّلام کسي را که آمادگي گريه کردن ندارد به تباکي (خود را به شکل گريه درآوردن) دعوت کرده اند تا ياد حسين در همه قرون و اعصار در خاطره ها زنده بماند. در اجر و ثواب گريه بر امام حسين عليه السّلام اجر و مزد گريه براي آن حضرت بسيار عظيم و بزرگ است و خداوند خود ضامن آن مي باشد.
گريه براي آن حضرت سختي هاي زمان احتضار را از بين مي برد زيرا امام صادق عليه السّلام به مسمع بن عبدالملک فرمودند: آيا مصائب آن جناب (امام حسين عليه السّلام) را ياد مي کني؟
عرض کرد: بلي والله مصائب ايشان را ياد کرده و گريه ميکنم.
حضرت فرمودند: آگاه باش که خواهي ديد در وقت مردن پدران مرا که به ملک الموت وصيت تو را مي کنند که سبب روشني چشم تو باشد.
همچنين فرمودند: اي مسمع گريه بر احوالات حسين (عليه السّلام) سبب مي شود که ملک الموت بر تو مهربان تر از مادر گردد.
گريه بر حضرت اباعبدالله الحسين (عليه السّلام) باعث راحتي در قبر، فرحناک و شادان شدن مرده، شادان و پوشيده بودن او در هنگام خروج از قبر است در حالي که او مسرور است فرشتگان الهي به او بشارت بهشت و ثواب الهي را مي دهند.
اجر و مزد هر قطره آن اين است که شخص هميشه در بهشت منزل کند.(1)
گريه کننده بر امام حسين عليه السّلام در بهشت با ايشان و هم درجه ايشان خواهد بود.(2)
شيخ جليل جعفر بن قولويه در کامل از ابن خارجه روايت کرده است:
روزي در خدمت امام صادق عليه السّلام بوديم و امام حسين عليه السّلام را ياد کرده و از او نام برديم. حضرت صادق عليه السّلام بسيار گريستند و ما نيز به تبع ايشان گريستيم. پس حضرت صادق عليه السّلام فرمودند که امام حسين عليه السّلام مي فرمود من کشته گريه و زاري (اشکم) هستم نام من در نزد هيچ مؤمني برده نمي شود مگر آن که محزون و گريان مي شود.
در روايت آمده است هيچ روزي نبود که اسم امام حسين عليه السّلام در نزد امام صادق عليه السّلام برده شود و آن امام در آن روز تبسمي بر لب بياورند. آن حضرت در تمام روز گريان و محزون بودند و مي فرمودند: امام حسين عليه السّلام سبب گريه هر مؤمن است.
شيخ طوسي و شيخ مفيد از ابان بن تغلب روايت کرده اند که حضرت صادق عليه السّلام فرمودند: نَفَس کسي که براي مظلوميت ما محزون است تسبيح است و اندوه و ماتم او عبادت خدا و پوشيدن اسرار ما از بيگانگان جهاد در راه خداست .(3)
شيخ کشي(رحمة الله علیه) از زيد شحام روايت کرده است که: من با جماعتي از کوفيان در خدمت امام صادق عليه السّلام بوديم، جعفر بن عفان وارد شد. حضرت او را اکرام کردند و نزديک خود نشاندند و فرمودند يا جعفر!
جعفر عرض کرد: جانم، خدا مرا فداي تو کند.
حضرت فرمودند: به من گفته اند تو در مرثيه و عزاي حسين (عليه السّلام) شعر مي گوئي.
جعفر عرض کرد: بله، فداي تو شوم.
حضرت فرمودند: پس بخوان.
جعفر شروع به خواندن مرثيه نمود، حضرت امام صادق عليه السّلام و حاضرين مجلس گريستند.
حضرت آنقدر گريست که اشک چشم مبارکش بر محاسن شريفش جاري شد.
پس از آن حضرت صادق عليه السّلام فرمودند: به خدا سوگند، که ملائکه مقرب در اينجا حاضر شدند و مرثيه تو را که در مصائب حسين (عليه السّلام) خواندي شنيدند و بيشتر از ما گريستند و حق تعالي در همين ساعت بهشت را با تمام نعمت هاي آن براي تو واجب گردانيد و گناهان تو را آمرزيد.
پس امام فرمودند: اي جعفر مي خواهي که زيادتر بگويم؟
جعفر عرض کرد: بله، اي سيد من.
حضرت فرمود: هر که در مرثيه حسين (عليه السّلام) شعري بگويد و بگريد و بگرياند، حق تعالي او را بيامرزد و بهشت را براي او واجب مي گرداند. (4)
شيخ صدوق (رحمة الله علیه) در امالي از ابراهيم بن ابي المحمود روايت کرده که امام رضا عليه السّلام فرمودند: ماه محرم ماهي بود که اهالي جاهليت، جنگ و قتال را در آن ماه حرام مي دانستند، ولي اين امت جفاکار خون هاي ما را در آن ماه حلال دانستند و حرمت ما را هتک کرده و زنان و فرزندان ما را در آن ماه اسير کردند. آتش در خيمه هاي ما افروخته و اموال ما را غارت کردند. حرمت حضرت رسالت (صلي الله عليه و آله) را در حق ما رعايت نکردند.
همانا مصيبت شهادت حسين (عليه السّلام) ديده هاي ما را مجروح گردانيد و اشک ما را جاري کرده . عزيز ما را ذليل گردانيده است و زمين کربلا مورث کرب و بلاء ما گرديد.
پس بايد بر حسين بگريند، همانا گريه بر آن حضرت گناهان بزرگ را فرو مي ريزد.
سپس حضرت رضا عليه السّلام فرمودند: پدرم چون ماه محرم داخل مي شد کسي آن حضرت را خندان نمي ديد. و اندوه و حزن پيوسته بر او غالب مي شد تا روز عاشورا. آن روز، روز مصيبت و حزن و گريه او بود و مي فرمود: امروز روزي است که حسين (عليه السّلام) شهيد شده است.
و همچنين شيخ صدوق از آن حضرت روايت کرده: هر که روز عاشورا روز مصيبت و اندوه گريه او باشد حق تعالي روز قيامت را براي او روز شادي و سرور گرداند و ديده گانش در بهشت به نور ما روشن شود. (5)
از ريان بن شبيب روايت شده است که گفته روز اول محرم به خدمت امام رضا عليه السّلام رسيدم حضرت فرمودند: ... اي پسر شبيب اگر بر حسين (عليه السّلام) گريه کني و آب ديده گان تو بر روي تو جاري شود حق تعالي جميع گناهان صغيره و کبيره تو را مي آمرزد خواه اندک باشد و خواه بسيار.
اي پسر شبيب: اگر مي خواهي خدا را ملاقات کني در حالي که هيچ گناهي نداشته باشي حسين (عليه السّلام) را زيارت کن.
اي پسر شبيب اگر مي خواهي که در غرفه اي از بهشت با رسول خدا و ائمه طاهرين محشور شوي قاتلان حسين (عليه السّلام) را لعنت کن.
اي پسر شبيب اگر بخواهي مانند شهداي کربلا باشي و ثواب آنها را داشته باشي هر گاه مصيبت آن حضرت را ياد کردي بگو: يا لَيتَني کُنتُ مَعَهُم فَاَفُوزَ فَوزًا عَظيماً؛ اي کاش من با ايشان بودم و رستگاري عظيمي مييافتم.
اي پسر شبيب اگر مي خواهي در درجات عاليه بهشت با ما باشي پس براي اندوه ما اندوهناک باش و در شادي ما شاد. بر تو باد ولايت و محبت ما که اگر کسي سنگي را دوست داشته باشد حق تعالي او را در قيامت با آن محشور مي گرداند. (6)
ابن قوليه با سند معتبر روايت کرده از ابي هارون مکنوف که گفت: به خدمت حضرت صادق عليه السّلام مشرف شدم آن حضرت فرمودند. که براي من مرثيه حسين (عليه السّلام) بخوان. من نيز شروع کردم به خواندن.
امام فرمود: به اين صورت نخوان به همان سبک و سياقي که نزد خودتان متعارف است و نزد قبر حسين (عليه السّلام) مي*خوانيد بخوان. پس من خواندم.
حضرت گريستند و من ساکت شدم.
فرمود: بخوان، من خواندم تا آن اشعار تمام شد.
حضرت فرمود: باز هم براي من مرثيه بخوان، من شروع کردم به خواندن اين اشعار: يا مَريَمُ قومُي فَاندُبي مَولاکِ وَ عَليَ الحُسَين فَاسعَدي بِبُکاکِ
پس حضرت بگريست و زن ها هم گريستند و شيون نمودند و هنگامي که از گريه آرام شدند فرمودند: اي اباهارون هر کس براي حسين (عليه السّلام) مرثيه بخواند و يک نفر را بگرياند بهشت بر او واجب مي شود. و سپس فرمودند: هر کس امام حسين عليه السّلام را ياد کند و بر او گريه کند بهشت بر او واجب مي شود. (7)
به سند معتبر از عبدالله بن بکر روايت کرده اند که گفت: روزي از حضرت صادق عليه السّلام پرسيدم که يابن رسول الله اگر قبر حضرت امام حسين عليه السّلام را بشکافند آيا در قبر آن حضرت چيزي خواهند ديد؟
حضرت فرمود: اي پسر بکر چه بسيار عظيم است سؤال تو به درستي که حسين بن علي عليهماالسّلام با پدر و مادر و برادر خود در منزل رسول خدا صلي الله عليه و آله مي باشند و با آن حضرت روزي خورده و شادماني مي کنند.
گاهي بر جانب راست عرش آويخته و مي گويد پروردگارا وفا کن به عهدي که با من بسته اي و نظر مي کند بر زيارت کنندگان خود، ايشان را با نام هايشان و نام پدرانشان مي شناسند. و نظر مي کنند به سوي آنهائي که بر او گريه مي کنند و برايشان طلب آمرزش کرده و از پدرانشان مي خواهند که براي آنها استغفار کنند و مي گويند:
اي گريه کننده بر من اگر بداني خدا چه جيزي براي تو مهيا کرده از ثواب ها، هر آينه شادي تو زيادتر از اندوه تو خواهد شد.
آن بزرگوار از حق تعالي درخواست مي کند که هر گناه و خطا که گريه کننده بر او کرده است بيامرزد. (8)

پي نوشت ها : 1- بحارالانوار ، ج44، ص289 و کامل الزيارات باب32، ص101
2- بحارالانوار /278/44/ امالي صدوق مجلسي 17/ ص68
3- منتهي الآمال ، ج 1، ص 538
4- منتهي الآمال ، ج 1، ص 539
5- منتهي الآمال ، ج 1، ص 540
6- منتهي الآمال ، ج 1، ص 541
7- منتهي الآمال ، ج 1، ص 542
8- منتهي الآمال ، ج 1، ص 543

naight

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
تربت امام حسین (علیه السلام)

تربت امام حسین (علیه السلام)

[h=2]تربت امام حسین (علیه السلام)[/h] حضرت امام کاظم (علیه السلام) در ضمن حدیثی فرمودند: ولا تأخذوامن تربتی شیئاً لتبرّکوا به فانّ کلّ تربةٍ لنا مُحّرمةٌ إلا تربة جّدی الحسین بن علی (علیه السلام) فان الله عزّ و جلّ جعل‌ها شفاءً لشیعتنا و اولیا ئنا؛ چیزی از خاک قبر من برندارید تا به آن تبرک جویید چرا که هر خاکی بر ما حرام است جز تربت جدّم حسین (علیه السلام) که خداوند آن را برای شیعیان و دوستان ما شفا قرار داده است. (2) با توجه به این روایت شریف بدست می‌آید که تربت سیدالشهداء (علیه السلام) دارای خاصیت شفا و تبرک جویی است که البته تنها برای شیعیان و دوستان آن حضرت این خاصیت خود را نشان می‌دهد! [h=2]آثار خاک قبر سید الشهداء (علیه السلام)[/h] خاک متبرک کربلا آثار و خواصی دارد که از آن جمله‌اند: 1- در نماز، سجده بر تربت امام حسین (علیه السلام) مستحب است و ثواب نماز را افزایش می‌دهد. 2- خوردن هر نوع خاک حرام است به جز تربت سیدالشهدا که به نیت شفا مقدار اندکی از آن جایز است. 3- برداشتن کام نوزادان با تربت حسینی (علیه السلام) مستحب است. 4- کالایی که به جایی فرستاده می‌شود مستحب است مقداری تربت هم همراه آن بگذارند همانند جهیزیه عروس. 5- بوییدن و بوسیدن و بر چشم مالیدن تربت امام حسین (علیه السلام) مستحب است و حتی دست کشیدن و مالیدن آن بر سایر اعضای بدن ثواب دارد. در روایتی از امام صادق (علیه السلام) آمده است: اگر تا یک میل (1800متر) اطراف قبر آن حضرت خاک بردارند، احکام تربت امام حسین (علیه السلام) را دارد. بر این اساس تبرک جستن به خاک تربت امام حسین (علیه السلام) که فوائد و آثار بسیاری برای فرد در دنیا و آخرت دارد، خاک قبر مطهر آن حضرت تا فاصله 1800متری اطراف آن است.

6- مستحب است هنگام دفن میت مقداری تربت همراه او گذاشته شود و با حنوط او نیز مخلوط کنند – (حنوط مقداری کافور است که بر جاهای سجده میت می‌گذارند نظیر پیشانی و کف دست‌ها و سر زانوها و نوک انگشتان بزرگ پا) با توجه به این موارد و موارد بسیار دیگری که در احادیث و روایات شیعه در تبرک جستن به تربت امام حسین (علیه السلام) ذکر شده است می‌توان دریافت که در تمام دوران‌های زندگی از آغاز تا پایان حیات آدمی همراهی او با تربت پاک حسینی (علیه السلام) رمز و نشانه ای است از آن که انسان همواره باید دل در گرو محبت او بسپارد و بس.
[h=2]تسبیح با تربت امام حسین (علیه السلام)[/h] ذکر گفتن با تسبیحی که از تربت امام حسین (علیه السلام) ساخته شده و حتی همراه داشتن آن مستحب است. امام صادق (علیه السلام) فرمودند: من کان معه سبحة من طین قبر الحسین (علیه السلام) کتب مسبّحاً و إن لم یسبّح بها؛ هر کس تسبیحی از تربت قبر امام حسین (علیه السلام) همراه داشته باشد تسبیح گو نوشته می‌شود هر چند با آن تسبیح نگوید. (3) [h=2]تاریخچه‌ی تسبیح تربت[/h] پس از آن که پیامبر اکرم (صلی الله علیه وآله) اذکار معروف الله اکبر و الحمدلله و سبحان الله را به دخترشان حضرت زهرا (س) آموختند، ایشان برای شمارش آن اذکار تسبیحی از نخ پشمین ساختند که به آن گره های متعدد زده بودند. پس از شهادت حضرت حمزه سیدالشهدا در غزوه‌ی احد، حضرت زهرا (سلام الله علیها) از تربت ایشان تسبیحی ساخته و به نخ کرده بودند و با آن تسبیحات را می‌گفتند. مردم نیز همین گونه عمل کردند. چون امام حسین (علیه السلام) در کربلا به شهادت رسید به خاطر فضیلت فراوان تربت حسینی (علیه السلام) این کار درباره تربت قبر آن امام شهید انجام گرفت. ذکر گفتن با تسبیحی که از تربت امام حسین (علیه السلام) ساخته شده و حتی همراه داشتن آن مستحب است.

[h=2]شیعه یادش نرود![/h] امام کاظم (علیه السلام) فرمودند: شیعه ما از 5 چیز بی نیاز نیست: مسواک، شانه، سجاده، تسبیح تربت و انگشتر عقیق. امام رضا (علیه السلام) نیز فرمودند: هر کس با تسبیح تربت امام حسین (علیه السلام) این ذکر را بگوید: سبحان الله و الحمدلله و لاإله إلاالله و الله اکبر، با هر دانه خداوند برای او 6000 هزار حسنه می‌نویسد و شش هزار گناه از او محو می‌کند و شش هزار درجه او را بالا می‌برد و شش هزار شفاعت برای او می‌نویسد. (4) [h=2]خاک تربت امام حسین (علیه السلام) دقیقاً کجاست؟[/h] در روایتی از امام صادق (علیه السلام) آمده است: اگر تا یک میل (1800متر) اطراف قبر آن حضرت خاک بردارند، احکام تربت امام حسین (علیه السلام) را دارد. بر این اساس تبرک جستن به خاک تربت امام حسین (علیه السلام) که فوائد و آثار بسیاری برای فرد در دنیا و آخرت دارد، خاک قبر مطهر آن حضرت تا فاصله 1800متری اطراف آن است.
شبی در یک عبادتگاه مٌهری ز یاری با صفا آمد به دستم
چو گل بوییدم و بوسیدم آن را هنوز از عطر روح افزاش مستم
به او گفتم کدامین خاک پاکی که دل ای مُهر بر مهر تو بستم
به گفتا تربت پاک حسینم که بر دامان احسانش نشستم
کمال هم نشین در من اثر کرد وگرنه من همان خاکم که هستم (5)
پی نوشت ها : 1- مستدرک الوسائل – ج1 – ص335 2- جامع احادیث الشیعه – ج12 – ص533 3- بحار الانوار – ج83 – ص332 4- بحار الانوار – ج83 – ص334 5- دکتر قاسم رسا – مجموعه‌ی اشعار.
منبع: http://www.tebyan.net/

naight

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
میزنه قلبم...داره میاد دوباره باز بوی محرم...
چهل روز
روضه روضه اشک
چهل روز
نوحه نوحه دم
چهل روز
سینه سینه شور
چهل روز
ناله ناله غم
پایان این چله حرم
صحن ابالفضل...
گذر تک تک ثانیه های عمرم
به قدیمی تر شدن نوکریت می ارزد...

naight

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
گریه کن سابق نیست
دیگراین نوکرتو..

گریه کن سابق نیست

رفتم از دست نگاهی به دل ما هم بکن .....♥♥

اسلام علیک یااباعبد الله ♥♥♥

naight

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
السلام علیک یا ابا عبدالله …

[FONT=arial,helvetica,sans-serif] کاش بودیم آن زمان کاری کنیم [/FONT]​
[/FONT]​
[FONT=arial,helvetica,sans-serif] [/FONT]
[FONT=arial,helvetica,sans-serif] از تو و طفلان تو یاری کنیم [/FONT]​
[/FONT]​
[FONT=arial,helvetica,sans-serif] کاش ما هم کربلایی می شدیم [/FONT]​
[/FONT]​
[FONT=arial,helvetica,sans-serif] در رکاب تو فدایی می شدیم [/FONT]​
[/FONT]​
[FONT=times new roman,times,serif] السلام علیک یا ابا عبدالله[/FONT]

naight

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
چون مرگ رسد بر کفن من بنویسید: من خاک کف پای عزادار حسینم....

چون مرگ رسد بر کفن من بنویسید: من خاک کف پای عزادار حسینم....

[FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]
سلام ما به رحمت و به جود تو
[/FONT][FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]سلام ما به چهره کبود تو[/FONT]
[FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif] سلام ما به قلب داغ دیده ات[/FONT]
[FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif] سلام ما به قامت خمیده ات[/FONT]
[FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif] سلام ما به نغمه حجاز تو[/FONT]
[FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif] سلام ما به آخرین نماز تو [/FONT]
[/FONT]
[FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]***********************************[/FONT]

[/FONT]
[FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]میگن عناصر اصلی چهارتا هستن[/FONT]
[FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif] آب آتش خاک هوا[/FONT]
[FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif] خوب که فکر میکنم میبینم درسته[/FONT]
[FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif] آبـــــی که از تو دریغ کردند[/FONT]
[FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif] آتشــــی که به خیمه هایت انداختند[/FONT]
[FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif] خاکــــی که شد محل سجده ی ما[/FONT]
[FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif] و
هوایـــــی که عمریست در دلها انداخته ای...
[/FONT]
[FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]ترکیب این چهارتا شد [/FONT]
[FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif] *کــــــــربـــــــــــلا* [/FONT]
[/FONT]
[FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]**********************************[/FONT]

[/FONT]
[FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]قصه ی ما به "سر"رسید...[/FONT]
[FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]السلام علیک یا سیدالشهدا...[/FONT]
[/FONT]

naight

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
مشک ...

حـــــــق میدهــــــــم بــه مَشکـــــ
طاقت نیـــــــــاورد تا خیمـــه گاه
روضـــه هایی که
تو شنیــــــــــده ایی
او تنها دیــــــــده است!

naight

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
کافه ی محشر

کافه ی محشر

ای کـاش وقتــی " خـداونـد " در کافـه ی محشــر بگـوید
چـه داشتــی ... ؟

حسیــن(ع) سـربلـند کند و بگـوید : حسـاب شد مهـمان مــن است ــ

naight

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
یا سید الشهدا...

برخلاف آنچه که تصور می شود:
یاد امام حسین علیه السلام فقط مخصوص یک روز ، یک دهه و یک ماه نیست ...
یک زندگی، او را در قلب و ذهنت داشته باش ؛
بگذار پیام و عطر گل سرخی بی نظیر ، یک عمر معطرت کند ...

naight

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
ای قتیل دشت غربت...

خالق عشق و محبت یا حسین
ای قتیل دشت غربت یا حسین
ای گل صحرا نبرد فاطمه
ای صفای آل عصمت یا حسین
ای که جانت سوخت از لب تشنگی
ای فدای کام خشگت یا حسین
آن قدر سوز عطش بالا گرفت
تا که شد بی نور چشمت یا حسین
تشنه ام تشنه ترم کن بر غمت
یا بمیرم یا شهادت یا حسین
یکشبه راه مرا کوتاه کن
با نگاهی از محبت یا حسین
دوست دارم پیشت آیم لحظه ای
تا نمایم با تو صحبت یا حسین

naight

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
[h=2]خواهر عشق[/h]
[h=2]از رسول خدا برایش نامی خواستند ، فرمود این امر با پروردگارم است ، جبرئیل نازل شد ، عرض کرد : رسول الله (ص) حق تو را سلام رساند و فرمود : " نام این مولود را زینــب بگذار " ، و او شد " محبوبه المصطفی" { مورد محبت و محبوب حضرت رسول الله (ص) }...[/h] [h=2]زینت پدر بود ، بعد از پدر هم اگر جایی به سخنرانی می پرداخت ، گویی علی (ع) است در بالای منبر مسجد کوفه .[/h] [h=2]بسیار هوشمند و با درایت بود و مدیر عالی بحران . بحران های که یکی از آنها ریسمان عالمی را به هم می پیچید ، ولی او مانند کوهی سرشار از ایمان مقاوم.[/h] [h=2]خیلی زودتر از همسن و سالان زندگی را شروع کرد ، آنوقت که کودکی بیش نبود ، غم از دست دادن مادر بر سرش نشست ، از آنروز شد بزرگ زن خانواده علی(ع) ، تازه داشت آرام میشد که پدر و مولایش به خدای کعبه رستگاری گفت ، شده بود مادر ، پدر هم شد ، حسن (ع) هم خوب برادری میکرد ، اما اُف بر دنیا ، حسن (ع) هم زود ز دنیایش رفت ، او ماند و جانش ، اما چه کند عاشق بود ، نمی خواست حسین (ع) تنهایش را حس کند ، برایش شد پدر ، در غمش مادر ، در حمایت چون برادر ، ماندُ ماندُ ماند تا جانش رفت ،،،[/h] [h=2]تازه شکست شده بود که به پیامبری مبعوث شد ، رسالتش ، رسالت حسین (ع) ، معجزه اش قرآن خوانی حسین(ع) و یارانش همه گریه کنان حسین(ع) ...[/h] [h=2]دلنوشت : چه بگویم که قطره کی تواند صحبت از دریا کند .[/h]

naight

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
زیارت نرفته ها...

حسین جان

می‌گویم از کنار زیارت‌نرفته‌ها
بالا گرفته کار زیارت‌نرفته‌ها

اشک و نگاه حسرت و تصویر کربلا
این است روزگار زیارت‌نرفته‌ها

امسال اربعین همه رفتند و مانده بود
هیات در انحصار زیارت‌نرفته‌ها

انگار بین هیات ما هم نشسته بود
زهرا به انتظار زیارت‌نرفته‌ها

در روز اربعین همه ما را شناختند
با نام مستعار «زیارت‌نرفته‌ها»

اما هزارمرتبه شکر خدا که هست
مشهد در اختیار زیارت‌نرفته‌ها

باب‌الحسین قسمت آنان‌که رفته‌اند
باب‌الرضا قرار زیارت‌نرفته‌ها

غم می‌خورم برای دل رهبرم که هست
تنها طلایه‌دار زیارت‌نرفته‌ها

گفتند شاعران همه از حال زائران
این هم به افتخار زیارت‌نرفته‌ها

علی رضایی:gol::gol::gol::gol::gol:

naight

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
[h=1]جدیدترین تصاویر از حرم حضرت زینب(س)[/h] به گزارش پرداد به نقل از ابنا : حرم حضرت زینب(س) که در منطقه زینبیه در حومه دمشق واقع است، علیرغم استمرار بحران خونین سوریه، به صورت روزانه میزبان صدها زائر از داخل و خارج سوریه می باشد که با عشق به حرم آن بانوی بزرگوار می روند.

naight

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
عطر پررنگ چایی روضه...

عطر پررنگ چایی روضه...

یاحبیب الباکین

انگار همین دیروز بود

خانه پیرزن ته کوچه​
پشت یک تیر برق چوبی بود​
پشت فریاد های گل کوچک​
واقعا روزهای خوبی بود​
پیرزن هر دوشنبه بعد از ظهر​