جلسات جمعی دعای توسل

ghxzy

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز
بسم الله الرحمن الرحیم

درست مثل ستارگان در یک شب مهتابی! چه درخشش زلالی!
زلال می‏آیند و شفاف می‏روند. رد می‏شوند؛ مثل گذر باد بهار در گیسوان شاخه‏ها!
ولی این نسیم آسمانی قصد توقف دارد؛ توقفی در لایه‏های باور زمین. اینان عزیزترین و گرانبهاترین هدایای خداست که بر ما ارزانی داشته است.

چشم باز کنیم، خواهیم دیدکه فرشتگان سجده نکردند برخاک... شاید توان ایستادن از آنان گرفته شد زمانی که عظمت انوار وجودی حق را دیدند و به خاک افتادند در برابر بزرگواریشان.

چهارده نوری که از جود و رحمانیتش سرچشمه دارند و واسطه فیض الهی اند.

دوستان بارها پیشنهاد ایجاد تاپیکی با موضوع قرائت دعای توسل را از ماه ها پیش به من داده بودند، اما ...
باری بر دوشم حس میکنم، و شاید حکمت خداست، که باید من، این وظیفه را انجام دهم.

محمد ابن بابویه دعای توسل را از ائمه (ع) نقل کرده و گفته است که این دعا را در هیچ امری نخواندم، مگر آن که اثر اجابت آن را به زودی یافتم

:gol:

آغاز دعای توسل هدیه به چهارده معصوم علیهم السلام

به نیت سلامتی و فرج صاحب الزمان

شفای تمام مریضان

شادی ارواح اموات

دعا برای نزول باران

حضرت زين العابدين (ع) مى فرمود:

همانا چون فرشتگان بشنوند كه مؤ من براى برادر مؤ منش پشت سـر او دعـا مـی كـند يا به نيكى او را ياد مى كند، گويند: تو چه نيكو برادرى هستى براى برادرت كه درباره او دعاى خير مى كنى با اينكه او از نظر تو پنهان است و او را به نيكى يـاد مـى كـنـى ، هر آينه خداى عزوجل دو برابر آنچه براى او خواستى به تو داد و دو چندان آنـچـه تو او را به نيكى ياد كردى بر تو ثنا گويد و تو بر او برترى دارى.

منبع: اصول كافى، جلد4، صفحه 271

نحوه خواندن : از زمان پست شروع دوره تا ارسال بعدی (حدود یک هفته) فرصت دارید تا دست کم یک بار دعای توسل بخوانید
.

آخرین ویرایش:

ghxzy

کاربر ممتاز
دوره اول ختم جمعی دعای توسل ..

دوره اول ختم جمعی دعای توسل ..

بِسْمِ ٱللهِ ٱلرَّحْمٰنِ ٱلرَّحِيمِ

آغاز دعای توسل هدیه به چهارده معصوم علیهم السلام

شفای تمام مریضان

شادی ارواح اموات

دعا برای نزول باران

عزیزان شرکت کننده در این ختم جمعی :

rahino

سناساوجی

sabahat

مهديس*

memarmemar

amirdolu

مریدا

لیمویی

مسعود.م

سمیه قائدرحمتی

elham1985

حلما68

مسروری

مرضیه نابغه

sara360

graceful

self.f_t_m990

s_aa

یارانراد

₪آمیتریس₪

پیشاپیش از حضور تمامی دوستان که توفیق حضور در این
ختم جمعی را داشته اند قدردانی می کنم.
درهنگام خواندن دعای توسل سهمی از دعا برای تمامی دوستانی که به
هر دلیلی نتوانسته اند شرکت کنند بگذاریم.

:gol:لطفا در امر اطلاع رسانی ما را یاری کنید به دوستانتون هم خبر بدید.:gol:

:gol:التماس دعا:gol:

نحوه خواندن : از زمان پست شروع دوره تا ارسال بعدی (حدود یک هفته) فرصت دارید تا دست کم یک بار دعای توسل بخوانید.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

mahdis.

عضو جدید
کاربر ممتاز
باران رحمت خدا در كلامي علي (ع)

باران رحمت خدا در كلامي علي (ع)

امیرالمومنین امام علی علیه‌السلام: ..هر که دست در دامن تقوا زند، سختی‌هایى که به او نزدیک شده‌اند دور گردند و ناکامی‌ها و مرارت‌ها به

کامیابی‌ها و شیرینی‌ها بدل گردد و امواج محن که گرداگردش را گرفته‌اند، فروکش کنند و دشواری‌ها به آسانی‌ها گرایند.
و باران بند آمده کرامت، دوباره بر او فرو ریزد و رحمت گریخته، به سوى او بازگردد و چشمه فروکش کرده نعمت‏ها، دگرباره برایش جوشان شود و بارش

کاستى گرفته برکت، دوباره بر او سرازیر شود.

پس بترسید از خداوندى که شما را به مواعظ خود بهره‌مند گردانید و به وسیله پیامبرانش اندرز داد و نعمت و احسان خویش بر شما ارزانى داشت . براى

پرستش او خود را خوار دارید و حق طاعت او بگزارید.
متن حدیث:…فَمَنْ اءَخَذَ بِالتَّقْوى عَزَبَتْ عَنْهُ الشَّدائِدُ بَعْدَ دُنُوِّها، وَاحْلَوْلَتْ لَهُ الْاءُمُورُ بَعْدَ مَرارَتِها، وَانْفَرَجَتْ عَنْهُ الْاءَمْواجُ بَعْدَ تَراکُمِها، وَ اءَسْهَلَتْ لَهُ الصِّعابُ بَعْدَ إِنْصابِها، وَ هَطَلَتْ عَلَیْهِ الْکَرامَةُ بَعْدَ قُحُوطِها، وَ تَحَدَّبَتْ عَلَیْهِ الرَّحْمَةُ بَعْدَ نُفُورِها، وَ تَفَجَّرَتْ عَلَیْهِ النِّعَمُ بَعْدَ نُضُوبِها، وَ وَبَلَتْ عَلَیْهِ الْبَرَکَةُ بَعْدَ إِرْذاذِها.فَاتَّقُوا اللَّهَ الَّذِی نَفَعَکُمْ بِمَوْعِظَتِهِ، وَ وَعَظَکُمْ بِرِسالَتِهِ، وَامْتَنَّ عَلَیْکُمْ بِنِعْمَتِهِ، فَعَبِّدُوا اءَنْفُسَکُمْ لِعِبادَتِهِ، وَاخْرُجُوا إِلَیْهِ مِنْ حَقِّ طاعَتِهِ…

ghxzy

کاربر ممتاز
دوره دوم دعای توسل

دوره دوم دعای توسل

بِسْمِ ٱللهِ ٱلرَّحْمٰنِ ٱلرَّحِيمِ

قال الامام علی ـ علیه السلام ـ : فی ذیلِ هذهِ الایة «وابْتَغوا الیهِ الوَسیلةَ» أنا وسیلَتُه. «تفسیر المیزان، ج 5، ص 362»

امام علی ـ علیه السلام ـ در تفسیر این آیه شریفه كه خداوند می فرماید: «و برای تقّرب به پروردگارتان وسیله بجوئید» فرمود: من وسیله تقرب به خدا هستم.

قالَت فاطمة ـ سلام الله علیها ـ : أحمَدوا اللهَ الذّی لعظَمَتِهِ و نورِهِ یَبْتَغی مَن فی السَّمواتِ و الأرض إلیهِ الوسیلةُ و نَحنُ وسیلَتُه فی خَلقِهِ.«شرح نهج البلاغه ابن ابی الحدید، ج 86، ص 211»

حضرت فاطمه زهراء ـ سلام الله علیها ـ فرمود: حمد كنید پروردگار را كه عظمت و نورش ایجاب می كند كه اهل آسمان ها و زمین ( برای قرب به او ) وسیله بجویند و ما (اهل بیت) وسیله او در میان آفریدگانش هستیم.

با استعانت از درگاه الهی و ائمه علیهم السلام دوره دوم جلسات دعای توسل را آغاز می کنیم.

هدیه به چهارده معصوم علیهم السلام

شفای تمام مریضان

شادی ارواح اموات

دعا برای نزول باران

هدیه به شهدای انقلاب و شهید عباس بابایی

امیرالمومنین علیه السلام فرمودند:
صلوات فرستادن بر پیامبر صلى الله علیه وآله گناهان را از بین مى برد، بهتر از نابود کردن آب آتش را.

:gol:اللهم صل علی محمد و ال محمد وعجل فرجهم:gol:

عزیزان شرکت کننده
مریدا

narges_F

سناساوجی

faer

self.f_t_m990

حلما68

nazanin1991

**آگاهدخت**

پیشاپیش از حضور تمامی دوستان که توفیق حضور در این
ختم جمعی را داشته اند قدردانی می کنم.
درهنگام خواندن دعای توسل سهمی از دعا برای تمامی دوستانی که به
هر دلیلی نتوانسته اند شرکت کنند بگذاریم.

:gol:لطفا در امر اطلاع رسانی ما را یاری کنید به دوستانتون هم خبر بدید.:gol:

:gol:التماس دعا:gol:

نحوه خواندن : از زمان پست شروع دوره تا ارسال بعدی (حدود یک هفته) فرصت دارید تا دست کم یک بار دعای توسل بخوانید.

آخرین ویرایش توسط مدیر:
بالا