مسلمان کیست؟

daryanian

عضو جدید
کاربر ممتاز
مسلمان کیست؟
واعظی پرسید از فرزند خویش
هیچ می دانی مسلمانی به چیست؟

صدق و بی آزاری و خدمت به خلق
هم عبادت، هم کلید زندگیست

گفت زین معیار اندر شهرما
یک مسلمان هست آن هم ارمنیست :que:

مجتبی ورشاوی2

عضو جدید
مسلم

مسلم

مسلمان واقعی دروغ را از همه زندگیش پاک میکند.
من دروغ نمیگم حتی اسمم راهم در تایپیک ها مخفی نمیکنم .;)

adeniss

عضو جدید
مسلمان كسي است كه مردم از دست و زبانش در امان باشند. مخصوصا زبان. با حرفا مردم را آزار نده. دل كسي رو نشكونه. نشينه مدام پشت سر اين و اون حرف بزنه

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار
مسلمان یعنی کسی که تسلیم هست
تسلیم حق
نه تسلیم شر
.
.
.
.
واقعا بیایین ببینیم توی زندگیمون چقدر برای حرفهای خدا ارزش قائل هستیم و اجرا میکنیم
تقریبا 90 درصد کارها رو میدونیم
ولی اجرا نمیکنیم
.
.
همه میگن دروغ بده, غیبت بده , مال حرام خوردن بده و..
ولی چند نفر اونو اجرا میکنن

پس بیایین به سوی حق برویم که بهترینهایش مشتاقمون باشه :gol::gol:

پیر بابا

عضو جدید
مسلمان بودن تنها یک اصطلاحی است که مصداق واقعیش رو کسانی دارند که دیده نمیشن. ( بی ریا و صادقند)

مهسا مشهدی

عضو جدید
مسلمان کیست؟
واعظی پرسید از فرزند خویش
هیچ می دانی مسلمانی به چیست؟

صدق و بی آزاری و خدمت به خلق
هم عبادت، هم کلید زندگیست

گفت زین معیار اندر شهرما
یک مسلمان هست آن هم ارمنیست :que:

سوال خیلی اساسیه ... تقریبا 3 ماهه که ذهن منو مشغول کرده .
معمولا تمام تعاریفی که دوستان گفتند و چیزهای دیگر رو هم خوندیم اما درک درستی از این مطالب نداریم ...
مثلا همین مطلب که adeniss خانم گفتند "نشينه مدام پشت سر اين و اون حرف بزنه" اونقدر طبیعی شده که نبودنش غیر طبیعیه
من هنوز به یک نتیجه و تصور درست از مسلمان نرسیدم ....

تئوری زیاد داریم اما مسلمان و یا به عبارتی انسان با اعمال تعریف می شود ...

دوستان اگر در دوران حاضر(در طی20-40 سال گذشته) فردی به عنوان مسلمان واقعی می شناسند معرفی کنند

پیر بابا

عضو جدید
معمولا تمام تعاریفی که دوستان گفتند و چیزهای دیگر رو هم خوندیم اما درک درستی از این مطالب نداریم ...
مثلا همین مطلب که adeniss خانم گفتند "نشينه مدام پشت سر اين و اون حرف بزنه" اونقدر طبیعی شده که نبودنش غیر طبیعیه

دوستان اگر در دوران حاضر(در طی20-40 سال گذشته) فردی به عنوان مسلمان واقعی می شناسند معرفی کنند

من شخصا با ایت الله طالقانی آشنایی داشتم و ایشون رو مسلمون واقعی دیدم.

daryanian

عضو جدید
کاربر ممتاز
من شخصا با ایت الله طالقانی آشنایی داشتم و ایشون رو مسلمون واقعی دیدم.
فکر نکنم تا این سطح برین بالا، من مسلمان نیستم که مسلمانها را ببینم اگر مسلمان باشم زیاد مسلمان میبینم، خودمان مسلمان باشیم به بقیه کاری نداشته باشیم، علا مه حسن زاده عاملی ووو.... زیاد است، مرحوم آیت ا... بهجت، مخصوصا در مشهد که مسلمان غوغا می کند،

mec1386

عضو جدید
کاربر ممتاز

مسلمان یعنی تسلیم خواست و اراده خدا بودن به همین سادگی
از نظر من چمران همت شریعتی مطهری علامه طباطبایی و.....

JavadMessi

مدیر بازنشسته

آواتارم
علامه طباطبایی
امام خمینی
آیت الله خویی
آیت الله مرعشی نجفی
علامه جعفری
شهید مطهری
شهدای جنگ کلهم اجمعین
و خیلیهای دیگر که شاید من بشناسمشون شاید نه

ALUK

عضو جدید
مسلمان؟ واقعا مسلمان؟ چه کلمه غریبی . خودمونی بگم راست و حسینی فکر کنید شعار ندید تو رو به همون قرانی که هیچ کی نمیخونه فکر کنید ایا اسلام و مسلمونی تو ایران وجود داره و اجرا میشه؟؟؟؟؟؟؟؟ ایا هممون وقتی میخوابیم به این فکر میکنیم که همسایمون تو چه وضعیه؟ اصلا زندست؟ روزانه چقدر دروغ میگیم؟ اصلا بدون دروغ کارمون کار نمیشه . یه جایی خوندم کمونیست ها هم به اندازه ایرانی های به ظاهر مسلمونو بهشتی دروغ نمیگن. واقعا چی به سرمون اومد با این اسلام . خدا اخر و غاقبتمونو به خیر کنه . شخصا خسر دنیا و اخرت هستم نه این دنیا رو داشتیم اون جا هم که بریم جریانه چوبه و استین میشه

daryanian

عضو جدید
کاربر ممتاز
مسلمان؟ واقعا مسلمان؟ چه کلمه غریبی . خودمونی بگم راست و حسینی فکر کنید شعار ندید تو رو به همون قرانی که هیچ کی نمیخونه فکر کنید ایا اسلام و مسلمونی تو ایران وجود داره و اجرا میشه؟؟؟؟؟؟؟؟ ایا هممون وقتی میخوابیم به این فکر میکنیم که همسایمون تو چه وضعیه؟ اصلا زندست؟ روزانه چقدر دروغ میگیم؟ اصلا بدون دروغ کارمون کار نمیشه . یه جایی خوندم کمونیست ها هم به اندازه ایرانی های به ظاهر مسلمونو بهشتی دروغ نمیگن. واقعا چی به سرمون اومد با این اسلام . خدا اخر و غاقبتمونو به خیر کنه . شخصا خسر دنیا و اخرت هستم نه این دنیا رو داشتیم اون جا هم که بریم جریانه چوبه و استین میشه
بعضی ها شاید می خونن خیلی تند رفتین؟!!!!؟

love.1982

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
مسلمان

مسلمان

مسلمان به غیر ازمردان و زنانی که از اصحاب امامحسینعلیه السلام بودند,نبود!

به راستی آیا در آن زمان مسلمانی بود؟نبود!

جای تعجبی نیست.

زیرا خبر عاشورا را به روایت تاریخ, اول بار یک نصرانی مسیحی رساند.

مسلمانان را در روز عاشورا یا کشتند و یا به اسیری بردند.

و امروز مسلمان؟

ما که هر چه نظر کردیم؛ندیدیم.

حتی در ایمان خویش.

خدا وکیلی اگرشمادیدید,سلامش برسانید.

به امید روزی که مسلمانی رادر پیش گیریم.

یاحق

بالا