●ღ●ღ¸ احادیث در عظمت قم و کریمه اهل بیت حضرت معصومه سلام الله علیها ●ღ●ღ¸

*** s.mahdi ***

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
اهل قم، زائرين امام رضا
عن عبدالعظيم بن عبدالله الحسني قال علي بن محمد العسکري عليه‏السلام اهل قم و اهل آبه مغفور لهم لزيارتهم لجدي علي بن موسي الرضا عليه‏السلام بطوس ألا و من زاره فاصابه في طريقه قطرة من السماء حرم الله جسده علي النار.» [1] .

«حضرت عبدالعظيم حسني عليه‏السلام نقل مي‏کند: از امام حسن عسگري عليه‏السلام شنيدم که مي‏فرمود: مردم قم و آبه آمرزيده‏اند، زيرا جدم، امام رضا عليه‏السلام را در شهر طوس زيارت مي‏کنند. آگاه باشيد! هر کسي ايشان را زيارت کند، و در مسير راه، قطره‏ي باراني به او برسد، خداوند بدنش را بر آتش، حرام مي‏کند.»

*** s.mahdi ***

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
پاداش زيارت حضرت معصومه

قال الامام الصادق عليه‏السلام و سيأتي زمان تکون بلدة قم و اهلها حجة علي الخلائق».

«پيشواي ششم شيعيان فرمودند: «به زودي زماني فرا مي‏رسد که شهر قم و اهل آن حجت ساير مردم خواهند شد.» [2] .

*** s.mahdi ***

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
قم شهر امام صادق

قال الامام الصادق عليه‏السلام «قم بلدنا و بلد شيعتنا مطهرة مقدسة.» [3] .

«امام جعفر صادق عليه‏السلام فرمودند: قم، شهر ما و شهر شيعيان ما مي‏باشد. قم، پاک و پاکيزه است.»

پاداش زيارت فرزندان پيامبر خدا

قال رسول الله (ص): «من زارني او زار احدا من ذريتي زرته يوم القيمة فانقذته من اهوالها.» [4] .

«نبي مکرم اسلام صلي الله عليه و آله فرموده‏اند: کسي که مرا يا يکي از فرزندانم را زيارت کند، روز قيامت به ديدارش خواهم رفت، و او را از ترس‏هاي آن روز نجات خواهم داد.»

زيارت حضرت معصومه هم‏سنگ زيارت امام رضا

قال الامام علي بن موسي الرضا عليه‏السلام:
«من زار المعصومة بقم کمن زارني.»

«کسي که حضرت معصومه (س) را در قم زيارت کند، مانند آن است مرا زيارت کرده است.» [5] .

پاداش نماز در مسجد مقدس جمکران قم

عن حسن بن مثلة الجمکراني عن الامام المهدي (عج) انه قال:
«من صلاحا فکأنما صلاها (هما) في البيت العتيق.» [6] .

«حسن بن مثله جمکراني که توفيق شرفيابي به محضر مبارک حضرت مهدي (عج) را پيدا نمود، پس از دريافت دستور ساخت مسجد مقدس جمکران، امام زمان (عج) به ايشان فرمودند: «کسي که در آن مسجد نماز بگذارد، همانند اين است که در خانه‏ي خدا نماز خوانده است.»

بالا