اعتکاف

danak1

عضو جدید
سلام بچه ها،من امسال قراره برای اولین بار اعتکاف شرکت کنم ولی نمیدونم اعمالش و دعاهاش چیاست؟
از بچه هایی ک سال های قبل شرکت کردن میخواستم خواهش کنم بگن حال و هواش چجوریاست و این حرفااا و چی بخونیم و اینا
میسی:D

**آگاهدخت**

مدیر تالار اسلام و قرآن
مدیر تالار
سلام بچه ها،من امسال قراره برای اولین بار اعتکاف شرکت کنم ولی نمیدونم اعمالش و دعاهاش چیاست؟
از بچه هایی ک سال های قبل شرکت کردن میخواستم خواهش کنم بگن حال و هواش چجوریاست و این حرفااا و چی بخونیم و اینا

سلام

خوش به سعادتتون

مطالب این تاپیک کمکتون میکنه

اعتکاف

پروانه شیرازی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خیلی لحظات شیرینیه ، من دومرتبه شرکت کردم وقتی سه روز تمام شد انگار دوباره متولد شدم یه حسه عجیب داشتم ،اعمالش سه روز روزه هست که روز سوم مراسم دعای ام داوود هست (واقعا سخت بود:confused:یعنی طولانی بود نه سخت )

mehdi.chem

مدیر تالار شیمی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام...
من قبل اینکه برم دانشگاه شرکت کردم اما بعدش نرسیدم...
فوق العادست، ینی به معنای واقعی فوق العادست!
یه فرصت بکر برا خودسازی و برا شروع دوباره...
اعمالش برا هر شب کامل توی مفاتیح الجنان هست این نرم افزار هم میتونید دانلود کنید. یادمه اونوقت به ما یه کتابچه هم دادن.
اما بهترین اعمال تفکره، فکر کردن به اینکه تا اون روز چیکار کردین، کجاها کم گذاشتید، چیکار باید بکنید و ... این اصل خودسازیه.
برا اینکه از این فرصت لذت ببریم و احیانا خسته نشیم، باید معرفت خودمون رو نسبت به اون بیشتر کنیم... باید بدونیم این موقعیت یعنی یه ملاقات خصوصی و تنهاییی با خدا...این که میگیم خدا یه واژه عادی نیست. خدا همون خدای امیرالمومنینه که اونجوری باش مناجات میکرد، خدا همون خدای ائمه هست که موقع وضو از اضطراب رو به رو شدن با خدا ، تنشون میلرزید، همون خدایی که وقتی ائمه سر از سجده به درگاهش بر میداشتن عرق روی پیشونیشون مینشست...خدایی که فرمانروای آسمانها و زمینه، مالک یوم الدینه و ... . حالا این خدا یه ملاقات خصوصی به ما داده، این فرصت کمی نیست، پس باید از تک تک لحظه های اون استفاده کنیم... هرچند خدای مهربونمون همیشه با ماست و خودش گفته وقتی بنده من رو به درگاهم میاره، من طوری بش نگاه میکنم که انگار بنده ای جز اون ندارم... حالا شما فک کن این نگاه توی یه فرصت خصوصی باشه.
تک تک اذکار، دعاهایی که میکنیم، تک تک کلماتمون اون روز، صحبت با خداست.

به همین بهانه، لینک ثبت نام اعتکاف در حرم امام رضا (ع)، مسجد گوهرشاد ، رو میذارم، متاسفانه به یسری دلایل امسال فقط آقایون میتونن ثبت نام کنند:

http://etekaf.aqr.ir/

danak1

عضو جدید
خیلی لحظات شیرینیه ، من دومرتبه شرکت کردم وقتی سه روز تمام شد انگار دوباره متولد شدم یه حسه عجیب داشتم ،اعمالش سه روز روزه هست که روز سوم مراسم دعای ام داوود هست (واقعا سخت بود:confused:یعنی طولانی بود نه سخت )

ممنون پروانه جان....شوق و ذوقم بیشتر شده...

danak1

عضو جدید
سلام...
من قبل اینکه برم دانشگاه شرکت کردم اما بعدش نرسیدم...
فوق العادست، ینی به معنای واقعی فوق العادست!
یه فرصت بکر برا خودسازی و برا شروع دوباره...
اعمالش برا هر شب کامل توی مفاتیح الجنان هست این نرم افزار هم میتونید دانلود کنید. یادمه اونوقت به ما یه کتابچه هم دادن.
اما بهترین اعمال تفکره، فکر کردن به اینکه تا اون روز چیکار کردین، کجاها کم گذاشتید، چیکار باید بکنید و ... این اصل خودسازیه.
برا اینکه از این فرصت لذت ببریم و احیانا خسته نشیم، باید معرفت خودمون رو نسبت به اون بیشتر کنیم... باید بدونیم این موقعیت یعنی یه ملاقات خصوصی و تنهاییی با خدا...این که میگیم خدا یه واژه عادی نیست. خدا همون خدای امیرالمومنینه که اونجوری باش مناجات میکرد، خدا همون خدای ائمه هست که موقع وضو از اضطراب رو به رو شدن با خدا ، تنشون میلرزید، همون خدایی که وقتی ائمه سر از سجده به درگاهش بر میداشتن عرق روی پیشونیشون مینشست...خدایی که فرمانروای آسمانها و زمینه، مالک یوم الدینه و ... . حالا این خدا یه ملاقات خصوصی به ما داده، این فرصت کمی نیست، پس باید از تک تک لحظه های اون استفاده کنیم... هرچند خدای مهربونمون همیشه با ماست و خودش گفته وقتی بنده من رو به درگاهم میاره، من طوری بش نگاه میکنم که انگار بنده ای جز اون ندارم... حالا شما فک کن این نگاه توی یه فرصت خصوصی باشه.
تک تک اذکار، دعاهایی که میکنیم، تک تک کلماتمون اون روز، صحبت با خداست.

به همین بهانه، لینک ثبت نام اعتکاف در حرم امام رضا (ع)، مسجد گوهرشاد ، رو میذارم، متاسفانه به یسری دلایل امسال فقط آقایون میتونن ثبت نام کنند:

http://etekaf.aqr.ir/

ممنونم ازتون
والا خودم حس میکنم انقد روسیاهم ک فک نکنم خدا منو بپذیره

mehdi.chem

مدیر تالار شیمی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
ممنونم ازتون
والا خودم حس میکنم انقد روسیاهم ک فک نکنم خدا منو بپذیره

یه سر که به منابع بزنیم و از رحمت خدا بیشتر بدونیم و روایات متعدد رحمت و مهربانی و عطوفت خدای بزرگ رو بخونیم، چنان ذوق و احساس خوبی که پر از امیده به آدم دست میده که قابل وصف نیست...اصن آدم طمع می کنه :) البته خجالتم میکشه که خدا اینو خیلی دوست داره...

اینو بخونید : #576
تازه این یه آیه از آیات هست که خدا رحمتشو گفته...

همیشه با امید بریم در خونه خدا و مطمئن باشیم دست خالی برنمیگردیم...تنها چیزی که خدا میخواد اینه که خودمون رو بشکنیم، همین!

shakiba.h

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خیلی روزهای قشنگی بود تموم لحظاتش خاطره بود....پارسال معتکف بودم امسال قسمت نشد.....
جمعمون دانشجو بود ....گرم و صمیمی بودیم ....ما هم یه اکیپ بودیم که کلا در حال خنده و شادی بودیم عین اخراجی ها....
یادش بخیر....
تو اعتکاف سه روزش که باید روزه گرفت
ازمکان مسجد جز موارد ضروری نباید خارج شد موارد ضروری هم دسشویی و وضو گرفتن و اگه میانترمی امتحانی داری بری بدی و برگردی...که تو این زمان خارج شدنم نباید وایسی با غیر معتکفا حرف بزنی باید زودی برگردی
به آیینه نباید نگاه کنی گلاب و عطر و اسپری نباید بو کنی
دروغ و غیبت و بقیه گناه ها ممنوع....توبه میکنن تو این روزا
نماز و اعمال مستحبی داره....
سوره یاسین میخونن کلی ذکر قشنگ داره کلی سوره توحیدو میخونن....تو مفاتیح همش هست
روز سوم مهمترین روزشه که ظهرش اعمال ام داوود انجام میدن تو مفاتیح هست
اگه تو سه روز اعتکاف درسی کتابی بردی میتونی بخونی ولی بحث و مجادله اعتکافو باطل میکنه ...یعنی نباید سر هیچ مسئله درسی و غیر درسی بحث و جدل کنی...
امشب معتکفین جمع میشن فردا روز اوله....
التماس دعا