بازی فکــــــر بــــــــكر

mahdi9292

عضو جدید
و اما یک بازی جدید و جالب، البته به شرطی که بچه ها شرکت کنن
خب و اما این بازی اسمش "فکر و بکر" هست
بازی ای که با یه جعبه ی مستطیل شکل و مقداری مهره ی رونگ و وارنگ انجام میشد
دوتا بازیکن داشت که باید یکی پنج تا رنگ رو انتخاب میکرد و اون یکی اون رنگارو حدس میزد و نفر اول با مهره های کوچکتر به رنگهای سفید و سیاه اون رو راهنمایی میکرد
و اما این بازی "فکر و بکر"ی که ما اینجا میخوایم بکنیم با حروف هست، چطوری؟ خب صبر کن توصیح بدم
یه نفر میشه اوستا و یک کلمه رو تو ذهن خودش انتخاب میکنه و بعد اعلام میکنه که من یک کلمه ی 4 حرفی، مثلا "خروج" (کلمه رو نمیگه ها من مثال میزنم که براتون جا بیفته) رو در نظر گرفتم
حالا بچه ها باید فقط و فقط کلمات 4 حرفی حدس بزنن
مثلا نفر اول میگه: دوست
و اما اوستا به کمک دو عدد و یک علامت + نفر اول رو راهنمایی میکنه، اگر دقت کنید کلمه ی "خروج" و "دوست" یک حرف مشترک دارند؛ یعنی حرف "و" اما حرف "و" در کلمه ی خروج حرف سوم هست و در کلمه ی دوست حرف دوم. پس نفر اول کلمه ای که حدس زده فقط یک حرف مشترک با کلمه ی مورد نظر داره که اونم در جای خودش قرار نداره
اوستا باید به کلمه ی "دوست" امتیاز 0+1 رو بده
این امتیاز شرکت کننده رو به این صورت راهنمایی میکنه:
عدد سمت چپ تعداد حروف مشترك دو كلمه رو نشون میده که در این کلمه حرف" و" مشترک هست که برای اون 1 قرار میدیم.
عدد سمت راست حروفی كه جاشون در كلمه اول و دوم یکسان هست رو نشون میده که در این کلمه جای هیچ حرفی درست نیست در نتیجه میشه 0
و نفرات بعدی باید سعی کنن کلمه ای که میگن از حرف«و» درش استفاده شده باشه تا زودتر به کلمه ی مورد نظر برسن
حالا نفر دوم میاد میگه: خیره
اوستا باید همچین امتیازی به این کلمه بده: 1+2
یعنی دو حرف رو درست حدس زدی که یکیش که خ باشه سرجاشه و ر جابجا هستش
که اونقدر به این صورت ادامه میدیم تا کلمه ی مورد نظر اوستا پیدا بشه.
و کسی که اون کلمه رو حدس زده برا دور بعدی میشه اوستا و باید کلمه ی جدیدی رو در نظر بگیره
قوانین:
1- کلمه ای که در نظر میگیرید به هیچ وجه نباید حرف تکراری داشته باشه: مثل گرگ، پاک کن، مشکوک و ...
2- هیچ شرکت کننده ای نمیتونه دوبار پشت سرهم پست بذاره، لااقل باید یک نفر بعد از خودش کلمه ای رو حدس بزنه و یا اوستا امتیاز بده تا دوباره بتونه بیاد کلمه ی جدیدی رو حدس بزنه
3- سعی کنید تا راه بیفتیم، از کلمات کوتاهتر استفاده کنید
4- حتما دقت کنید که امتیازی که میدین ترتیبش به این صورت باشه(به چپ و راست دقت کنید):
(حروفی که درست هستن و در جای اصلیشون قرار دارن+حروفی که درست حدس زدید اما در جای اصلیشون نیستن)

minerva

عضو جدید
سلام.
بچه ها یه سر به این جا بزنید.می دونم نباید توی این قسمت این پست رو بگذارم.اما دیگه داره خیلی دیر می شه.
به هر کسی هم که میشناسید بگید این تاپیک رو بخونه.
یک انسان به کمک همه تون احتیاج داره:cry:
هر كه در اين بزم مقرب تر است.....

Neg@rM

عضو جدید
سلام دوستان عزیز چرا یه مدتیه که کسی نمیاد این بازی رو ادامه بدیم؟؟؟

H A M I D

عضو جدید
کاربر ممتاز
:d به یاد قدیما ! :d

کارمند! (عمه روزکارمند مبارک ! )
مهرزاد ؟
تامسون ؟
دربانی ؟

H A M I D

عضو جدید
کاربر ممتاز
نسکافه !!