¸¸▂▃▅▆█زنگ تفریح - کپ خودمونی █▆▅▃▂¸¸

jimmi

عضو جدید
سلام
به کافی شب نجوم خوش اومدید:gol:
در تمام این سالها(!) که تالار نجوم ایجاد شده، فقدانه یه فضای دنج و خودمونی که بچه ها بتونن درددلهای نجومی شون رو بریزن وسط و از هر دری حرف بزنن احساس می شد.
من و بعضی دوستان عزیزم گهگاه تو تاپیک سؤالات نجومی و در برهه ای هم در تاپیک شکل دهی زیرتالارهای نجوم دورهم جمع می شدیم. اما وجود جایی مثل تالار گفتگوی آزاد باشگاه در دل تالار نجوم لازم بنظر میاد.
تا هم بچه هایی که اهل تالارند و هم بچه هایی که گهگاه فقط سرکی میکشن و اما بخاطر اینکه سررشته ندارن حرفی نزده میرن بیرون، بتونن بیان و هم با بچه های نجوم گپی بزنن و هم توی یه فضای خودمونی حرفاشونو راحت مطرح کنن، سؤال کنن، بحث کنن، شوخی کنن، انتقاد کنن، راهنمایی بخوان و... امیدوارم بتونم قول بدم که بساط پذیرایی چای و شوکول و اینام مهیاست.
امیدوارم بتونیم گرمای حضور همه بچه ها رو اینجا حس کنیم، بخصوص بچه های پرکار و کم حرف!
خلاصه این شما و اینم کافی شب نجوم!:gol:

آخرین ویرایش:

jimmi

عضو جدید
خب خودم شروع می کنم...
باورتون نمیشه! من همین چندروز پیش اولین کتاب عمرمو خریدم!!!
تاریخچه زمان.
فصل اولشو از روی فایل انگلیسی کتاب که از اینجا دانلود کرده بودم خوندم. خیلی جالب بود. فرداش رفتمو کتابو خریدم!
هنوز زیاد نرفتم جلو اما کلی ذهنم رو باز کرد.(هرچند هرچی بیشتر جلو میرم بیشتر حس میکنم دارم تو گل گیر میکنم!!)
تازه دارم حس میکنم تمام فرضیه ها و حقایق جذابی که امروز هر بچه ای ازش حرف می زنه تو چه فضای خشک و علمی ای بوجود اومده! فضای خشکی به نام فیزیک!
خب...
فعلاً...:gol:

@spacechild@

عضو جدید
امیدوارم بتونم قول بدم که بساط پذیرایی چای و شوکول و اینام مهیاست.
تو رو خدا آلوچه هم بده:cry:
امیدوارم بتونیم گرمای حضور همه بچه ها رو اینجا حس کنیم،حرف بخصوص بچه های پرکار و کم!
حالا به منی؟؟یعنی میخوای بگی من نیام چون خیلی حرف میزنم:razz:

jimmi

عضو جدید
البته شما که مغزت اتومات خوب کار میکنه
اتومات بود که خوب بود الان دستیه ولی بازم اینقدر خوب کار میکنه که جلوی شما دوتا کم نیارم!!(هرچند یواش یواش دارم کم میارم!!)
آلوچه؟؟؟؟؟!!!!!

حالا به منی؟؟
اول فککردم به خودت گرفتی ینی فککردی خیلی کم حرفی!!
نخیر منظورم
YAGHOT SEFID عزیز بود که روزی ده تا تاپیک میزنه اما هنوز صداشونو نشنیدم!
البته شمام کمتر حرف بزنی بهتره ولی نمیگم نیای چون شمام نیای که من باید بشینم باخودم حرفای خودمونی بزنم!!:gol:

@spacechild@

عضو جدید
نترس:razz:من میام....نخودیتم از این چیزا بیشتره...همه جا میپرم وسط:D
حالا چه آلوچه بدی...چه آلوچه ندی...ولی تو بده:cry:
بعدشم خودم میدونم خیلی حرف میزنم:mad:

@spacechild@

عضو جدید
خوب منم اولین درد دلمو بکنم...
بچه های گروهمون دارن پنج شنبه میرن رصد...ولی من نمیتونم برم:cry::cry::cry:
از مرداد تا حالا رو پشت بوم خونمون هم نرفتم!!فقط از تو پنجرم همیشه دب اکبرو می بینم!!
اگه اینو هم نرم میره تا....بعد ازعید:(

jimmi

عضو جدید
بابا گروه دار! راستی شما که هرشب دب اکبرو میبینی سلامه منم بهش برسون!!(دیگه تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل!؟)
تاپیک نقاط لاگرانژی رو به همون زودی ادامه میدم...

راستی، آلوچه:

آخرین ویرایش:

@spacechild@

عضو جدید
به به...چه خوشمزست:smile:
اوشون هم سلام می رسونه!میگه یه روز با دب اصغر مزاحمتون میشن!

می دونی جیمی جون!فک کنم تا آخرش باید من به تو تیکه بندازم...تو به من!اینجا بچه ها حال وحوصله حرف زدن ندارن!

*** s.mahdi ***

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
صهلام به دوستان خوفید ...
تشکر از جیمی عزیز و تاپیک جالب گفتگو ...
ممنون گلم محبت دارین در خدمتیم ...
خب جهت معرفی داداش مهدی هستم مدیر نجوم و ستاره شناسی در دو سه تالار دیگه ...
خوشحالم از حضورتون بهاری و شاد شاد باشین ...

مي مو

عضو جدید
کاربر ممتاز
درود بر دوستان دوستدار آسمان شب
ببينم يه نفر كه عشقش آسمونه اما به خاطر دلايلي از اون دور شده رو بين خودتون راه ميديد؟:redface::(

*** s.mahdi ***

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
ببينم يه نفر كه عشقش آسمونه اما به خاطر دلايلي از اون دور شده رو بين خودتون راه ميديد؟:redface::(

سلام حال شما خوبید ...
خوش اومدی بین دوستان آسمونی ...
خوشحالیم از حضورتون موفق باشین ... :heart::gol:

jimmi

عضو جدید
می دونی جیمی جون!فک کنم تا آخرش باید من به تو تیکه بندازم...تو به من!اینجا بچه ها حال وحوصله حرف زدن ندارن!
فک نکن، خیلی ام دارن! همه که نباید اندازه شما حرف بزنن. هرکی اندازه خودش هم حرف داره، هم محبت به تالار نجوم!
صهلام به دوستان خوفید ...
تشکر از جیمی عزیز و تاپیک جالب گفتگو ...
ممنون گلم محبت دارین در خدمتیم ...
خب جهت معرفی داداش مهدی هستم مدیر نجوم و ستاره شناسی در دو سه تالار دیگه ...
خوشحالم از حضورتون بهاری و شاد شاد باشین ...
صهلام مدیییر
مرسی از حضور گرمتون. ماشالله همیشه تاپیکاتون پر میکنه صفحه اول تالار نجومو.
پاینده باشی..:gol:
درووود! اون یه نفر عشقه بچه های نجوم م هست. قدمتون روی چشم. اینجا خونه ی خودتونه!:gol:
راستی ببینم شما از پایه گذارای تالار نجوم نبودین احتمالاً؟ اسمتون خیلی آشناست!
بهرحال خوش اومدین، صفا آوردین! بفرمایین آلوچه!!!:D

مي مو

عضو جدید
کاربر ممتاز
ف

درووود! اون یه نفر عشقه بچه های نجوم م هست. قدمتون روی چشم. اینجا خونه ی خودتونه!:gol:
ممنون لطف دارين
راستی ببینم شما از پایه گذارای تالار نجوم نبودین احتمالاً؟
نه متاسفانه
اسمتون خیلی آشناست!
بهرحال خوش اومدین، صفا آوردین! بفرمایین آلوچه!!!:D
ممنون
:gol::gol::gol:

jimmi

عضو جدید
اینجا معمولا از چی حرف میزنن
سلام دوسته گلم:gol:اینجا معمولاً هرچه میخواهد دل تنگت بگو!:D
راجه به تالار، آسمون، حستون نسبت به آسمون، درددل، همفکری، انتقاد، پیشنهاد، مشورت،شب نشینی، خوشگذرونی... خلاصه هرجور که راحتید.:)
مثلاً یه چیزی هست من میخوام بگم، شاید یجور انتقاد بنظر بیاد، البته بیشتر پیشنهاده:
میگم، من که وقتی میام و میبینم تالار یهو پر شده از تاپیکهای متعدد از یه کاربر فعال که لطف کرده و کلی مطلب خوب گذاشته، کمتر وسوسه میشم اونا رو بخونم تا وقتیکه همون کاربر فعال همون مطالب رو یکی یکی توی تالار قرار میده.(البته شایدم این یجور انتقاد به تنبلیه خودم باشه ولی بنظرم آهسته و پیوسته شیرینیش بیشتره، هیجانشم بیشتر بید!):redface:
البته میگم، سلیقه داریم تا سلیقه، شاید بعضیا ترکوندنی بیشتر حال کنن!!:smile: شما چی میگین؟:que:

مي مو

عضو جدید
کاربر ممتاز
درود بر آسموني ها
ديروز داشتم دست نويس هاي قديمي رو مرتب ميكردم يه نوشته كه براي ساخت " تلسكوپ دابسوني " بود پيدا كردم.
كسي ميتونه كمك كنه تا اونو بسازم. يعني ميدوني كجا ميتونم عدسي هاشو پيدا كنم.

@spacechild@

عضو جدید
به به:smile:
می بینم که من 4روز نبودم همه راه افتادن...ایول جیمی خان خوب بازار گرمی کردیا;)
از طرف خودم به همه خوش آمد میگم:gol::gol:

@spacechild@

عضو جدید
سلام دوسته گلم:gol:اینجا معمولاً هرچه میخواهد دل تنگت بگو!:D
راجه به تالار، آسمون، حستون نسبت به آسمون، درددل، همفکری، انتقاد، پیشنهاد، مشورت،شب نشینی، خوشگذرونی... خلاصه هرجور که راحتید.:)
مثلاً یه چیزی هست من میخوام بگم، شاید یجور انتقاد بنظر بیاد، البته بیشتر پیشنهاده:
میگم، من که وقتی میام و میبینم تالار یهو پر شده از تاپیکهای متعدد از یه کاربر فعال که لطف کرده و کلی مطلب خوب گذاشته، کمتر وسوسه میشم اونا رو بخونم تا وقتیکه همون کاربر فعال همون مطالب رو یکی یکی توی تالار قرار میده.(البته شایدم این یجور انتقاد به تنبلیه خودم باشه ولی بنظرم آهسته و پیوسته شیرینیش بیشتره، هیجانشم بیشتر بید!):redface:
البته میگم، سلیقه داریم تا سلیقه، شاید بعضیا ترکوندنی بیشتر حال کنن!!:smile: شما چی میگین؟:que:
منم موافقم...خود من این جوری تمام مطالب رو نمی خونم...البته ما یاقوت جون رو خیلی دوست داریم فقط به منظور یه پیشنهاد اظهار نظر کردیم دوباره!!:smile:

درضمن Mr.jimmi جواب اون حرفتو میدم...به حرفیدن من گیر میدی...:mad:
یه روز اینقدر واست می حرفم که...نمی دونم یه چیزیت بشه دیگه...آهان مثلا از حسودی غش کنی!!:D:D

*** s.mahdi ***

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام به دوستان عزیز و مهربون خوبید ...
سپاسگذار محبت ها هستیم ...
تشکر از ارسال های خوب همه دوستان و عزیزان جهت ارتقا بخش نجوم ...
شاد و بهاری باشین ...

@spacechild@

عضو جدید
سلامت باشید...
شما هم بهاری بهاری باشید...
آخی مثل اینکه این تاپیکه نشون داد چقد نخودم نه!!

jimmi

عضو جدید
درود بر آسموني ها
ديروز داشتم دست نويس هاي قديمي رو مرتب ميكردم يه نوشته كه براي ساخت " تلسكوپ دابسوني " بود پيدا كردم.
كسي ميتونه كمك كنه تا اونو بسازم. يعني ميدوني كجا ميتونم عدسي هاشو پيدا كنم.
درود!
والا من اطلاعی تو این زمینه ندارم! قدیما یه آقای مسیه هانتر بود که خیلی آخرش بود تو این حرفا! الان نمیدونم هنوز سر میزنن به باشگاه یانه! اگه ایشون یا یکی از اساتید رصد و ابزار رصد بتونن کمک کنن خیلی خوبه!:gol:
مام استفاده شو می کنیم!:D

jimmi

عضو جدید
آممم... میگم مگه تلسکوپ دابسونی یجور تلسکوپ نیوتنی(ینی آینه ای) نیست؟! پس شما چرا دنبال عدسی میگردی؟؟!!
راستی من یه قولی راجه به نقاط لاگرانژی داده بودم! اینجا میخوام دوباره قوله ادامه ی اون تاپیکو بدم که تا امروز فردا مجبور شم برم سراغش!!!
بهدشم چرا اینجا یوهو خلوت شد؟؟!!

بعدم یه خواهشی از بچه های گل تالار که ماشالله خوب فعالن... نمیخوام گیر بدم که خدای نکرده دیگه حال نکنین مطلب بزنین ها... هرجور راحتین... ولی توی تالار جاهای مجزایی درست شده که هر مطلب توی فضای خودش قراربگیره(مثل زیرتالارهای اخترفیزیک و نجوم رصدی یا تاپیک اخبار نجومی یا تاپیک آسمان این شبها توی نجوم رصدی) اما باز میگم... هروقت حال نکردین تو یکی از این جاها مطلبتون رو بذارید یا اصن مطلبه خیلی قابل دسته بندی نبود همونجا توی فضای اصلی تالار تاپیک بزنین... گفتم... هرجور راحتین:gol:

آخرین ویرایش:

@spacechild@

عضو جدید
آخه میدونی اینجا همه اطلاعات نجوم رصدیشون زیاده فرصتو دادن به جوونای تازه کاری مثه تو که یه عرض اندامی بکنن:D(راحت باش خجالت نکش:biggrin::redface:ما هم برات دست می زنیم)
ناراحت نشی یه وقتا:(
خوب بابا وقتی بلد نیستیم چی بگیم.حرف بزنیم میگن چه قدر میحرفه.نزنیم میگن خلفته!خوب تکلیف ما رومشخص کنیین.بخواین حرف بزنم میتونم کل تالارو بگیرما:surprised::surprised::surprised:

مي مو

عضو جدید
کاربر ممتاز
درود
دابسوني هم عدسي داره.
اگه فرصت شد، متن اون دست نويسم رو ميذارم.

jaky

عضو جدید
سلام
اووه
چه شلوغش کردین
من از همین الان شرمندگی خودمو اعلام کنم
الان میرم یه مطلب تو سوال جواب نجومی میزارم همه بخونین.
کلا هم سرم شلوغه شرمنده
راستی جیمی جان
به قول ما هوووووووی!
به فیزیک توهین نکنا
اصلا خشک نیست!

@spacechild@

عضو جدید
آخه آدم چی بگه!!:mad:
ذوق سوالمو کور کرد...دیدیم یه روز شد...دو روز شد...نه یه هفته شد نیومد...بعد از یه هفته اومده میگه بله من هیچی نمی دونم.بلد نیستم!:razz:
گفتم حالا نشسته یه مقاله نوشته پسند!
خوب من که دیگه سوالم یادم رفت چی بود!!:cry:

jimmi

عضو جدید
دابسوني هم عدسي داره.
اگه فرصت شد، متن اون دست نويسم رو ميذارم.
ممنون میشیم. حداقل من یکی یه چی یاد میگیرم!:redface:
به قول ما هوووووووی!
به فیزیک توهین نکنا
اصلا خشک نیست!
البته من منظورم این بود که این نظریه های خوشگل موشگل که ما بروبچز نجومی باهاشون کلاس میذاریم با صرف عمر یه سری آدم فیزیکی مثه شما توی یه فضای کاملاً علمی بدست اومده که خیلیا ازش غافلن، همین(خوب گفتم؟!:redface:)
تازشم خودت میگی ریاضیات وحشتناک، بعد ما نگیم فیزیک خشک؟؟!!:D
ضمنن خوشحال شدم اینجا دیدمت میگفتم شاید نیای اینورا!
بخواین حرف بزنم میتونم کل تالارو بگیرما:surprised::surprised::surprised:
راه باز و جاده دراز... فعلاً که کسی نیست جلوی شمارو بگیره! البته فککنم کسی هم پیدا نشه که جرأت همچین کاری رو داشته باشه:D
بعد از یه هفته اومده میگه بله من هیچی نمی دونم.بلد نیستم!:razz:
گفتم حالا نشسته یه مقاله نوشته پسند!
خوب من که دیگه سوالم یادم رفت چی بود!!:cry:
اینو اگه بامن بودی که هیچ ولی اگه با جکی عزیز بودی، یه خواهشی.. قدر دوستانتونو بدونین لطفاً. حیفه دوستامونو از دست خودمون برنجونیم:gol:
راست میگه دیگه بنده خدا سؤالای من انسان وار نیست ایشون چیکار کنه؟! حالا شما میخوای مردونگی کنی و جواب پیدا کنی قدم جوابت روی چشم بنده، ولی دیگه قرار نیست یکی که حرف حساب میزنه رو له کنی که. قبول؟;):gol:

آخرین ویرایش:
بالا