اطلاعيه

Collapse
No announcement yet.

عجایب و خواص قارچ ژاپنی شی تا که

Collapse
X
 
 • فیلتر
 • زمان
 • نمایش
Clear All
new posts

  عجایب و خواص قارچ ژاپنی شی تا که

  عجایب و خواص قارچ ژاپنی شی تا که


  در این بخش در مورد قارچ ژاپنی شی تا که و خواص بی نظیر آن صحبت می کنیم. علت اینکه از خاصیت های قارچ ژاپنی شی تا که با عنوان عجایب نام بردیم به دلیل داشتن فواید زیاد آن می باشد که ممکن است از آن اطلاعی نداشته باشید.

  چگونه می توانیم قوی و بانشاط شویم
  تاکنون حتماً راجع به قدرت سیستم ایمنی و دفاعی بدن و ارتباط آن با بیماری های مختلف در انسان مطالب زیادی از رسانه های مختلف شنیده و یا دیدهاید. مثلاً اینکه چرا عده ای بلافاصله با شایع شدن یک بیماری ویروسی مریض می شوند ولی عده دیگر حتی با اینکه تماس نزدیک با افراد بیمار داشتند، مبتلا نمی شوند و یا اینکه چرا بیماری مشابه در برخی افراد خیلی سریع بهبود یافته ولی در برخی دیگر طولانی می شود، همگی به قدرت سیستم ایمنی و دفاعی بدن علیه میکروبها مربوط می شود. بدن انسان دارای یک قدرت خدادادی برای مقابله با انواع میکروبها و ویروسهاست که در بدو ورودشان به بدن آنها را شناسایی و نابود می کند. در حقیقت همه ما هر روز با تعدادی از این عوامل بیماریزا بدون اینکه بدانیم، مبارزه کرده و آنها را از بین می بریم. گاهی اوقات به دلایل مختلف این قدرت ذاتی ما دچار ضعف و ناکفایتی می شود و در این صورت است که عوامل بیماریزا بر ما غلبه کرده و علائم بیماری در ما ظاهر می شود. یک نمونه متداول از این مسئله، بیماری تب خال است که ویروس ایجاد کننده آن بطور نهفته روی پوست دور لب اغلب مردم وجود دارد، ولی دفاع بدن اجازه فعالیت وتکثیر به آن نمی دهد. موقعی که بطور ناگهانی قدرت دفاعی بدن افت می کند مثل گرفتن رژیم های لاغری سخت، سوءتغذیه، ترس، شوک عاطفی و هیجانی، ویروس فعال شده و علائم بیماری ظاهر می گردد.مثال دیگر، آفت های دهانی است که در افراد دچار ضعف ایمنی بطور مکرر ظاهر شده و دیرتر نیز بهبود می یابند.قدرت ایمنی و دفاعی بدن انسان مثل سایر اعمال موجودات زنده، ارتباط نزدیک و قوی با تغذیه دارد و نوع و مقدار مواد غذایی دریافتی روی این توانایی ما بشدت اثرگذار است.

  با مصرف مواد غذایی طبیعی علیه بیماری ها مصون باشید
  در سال های اخیر مطالعات زیادی روی خواص و فوائد مواد غذایی مختلف انجام شده و پژوهش ها برای پیدا کردن غذاهایی که سلامتی و ایمنی را برای انسان فراهم کنند، ادامه دارد. یکی از موادی که خواص تقویت کنندگی نیروی جسمانی و ایمنی آن به اثبات رسیده است، قارچ شی تا که می باشد. شی تا که رایج ترین قارچ خوراکی در کشورهای چین و ژاپن است. افرادیکه به این کشورها مسافرت کرده اند، حتماً غذاهای لذیذی که از این قارچ تهیه می شود را چشیده اند. این قارچ علاوه بر مصرف خوراکی گسترده در کشورهای مختلف، دارای مصارف درمانی در طب سنتی شرقی نیز می باشد. پروتئین این قارچ تمام اسیدهای آمینه ضروری برای انسان را دارد. بعلاوه، وجود قندهای ضروری برای سیستم ایمنی بدن مانند فوکوز، گزیلوز، گلوکوزآمین، گالاکتوزآمین، اسید سیالیک و مانوز که در رژیم غذایی ما بسیار کمیابند، پلی ساکاریدهای مهم مانند لنتینان، KS2 و AC2P، ویتامین ها و املاح مختلف سبب شده که این قارچ بعنوان یک تقویت کننده قوای عمومی و سیستم دفاعی بدن علیه انواع بیماری های ویروسی، میکروبی و حتی سرطان شناخته شود. در سال های اخیر تحقیقات بسیاری روی خواص ضد میکروبی، ضدویروسی و ضد قارچی و حتی ضد سرطانی شی تا که انجام شده است. نتایج این پژوهشها خواص مفید این قارچ را تائید می کند. شی تا که منبع بسیار خوبی برای دریافت ویتامین های گروه B است. این ویتامین ها نقش بسیار مهمی در متابلیسم و سوخت و ساز مواد غذایی در بدن دارند و در صورت کمبود آن ها انرژی موجود در مواد غذایی آزاد نشده و ساخته شدن پروتئین ها، رشد و نمو و سایر اعمال حیاتی بدن مختل می شود. شی تا که دارای املاح مختلفی مانند آهن، سلنیم، مس، روی، منیزیم، کلسیم، پتاسیم، فسفر و سیلیسیم نیز می باشد. آهن موجود در این قارچ دارای درجه جذب بالاتری نسبت به آهن سایر منابع گیاهی است و وجود عناصر سلنیم، مس و روی سبب خواص آنتی اکسیدانی این قارچ شده اند.  امروزه از عصاره خشک قارچ شی تا که در تهیه مکمل داروئی پاورفیت استفاده شده است. تمامی خواص مفید این قارچ که برای تقویت قوای عمومی بدن، مقاومت در برابر بیماری های مختلف ویروسی، باکتریایی و قارچی موثر است با مصرف این مکمل قابل دستیابی است.

  موارد مصرف:
  افزایش و بهبود قوای جسمی
  تقویت سیستم ایمنی و دفاعی بدن
  کاهش ابتلا به تب خال مزمنو آفت دهان و همچنین بهبود سریع تر آنها
  کاهش طول دوره بیماری و نقاهت
  جلوگیری از احساس خستگی زودرس
  کاهش کلسترول خون
  ضد ویروس ایدزHIV))
  آلرژیها وناراحتی های اعصاب
  بیماری های قلبی
  فشار خون بالا
  دیابت
  باآرزوی جامعه ای سالم
  ایمیل فروش www.parang1ma@gmail.com
Working...
X