اطلاعيه

Collapse
No announcement yet.

زگیل تناسلی چیست؟ راه های درمان

Collapse
X
 
 • فیلتر
 • زمان
 • نمایش
Clear All
new posts

  زگیل تناسلی چیست؟ راه های درمان

  درمان زگیل تناسلی

  تنها در صورتی می‌بایست نسبت به درمان زگیل تناسلی اقدام کنید که زگیل تناسلی قابل مشاهده باشد. نحوه درمان به محل، تعداد و شکل ظاهری زگیل تناسلی بستگی دارد. هدف از درمان برداشتن زگیل تناسلی قابل رویت است. تأثیر این درمان ها متفاوت بوده و به سایز و نوع زگیل تناسلی، روش درمانی و عملکرد سیستم ایمنی بدن شما در برابر این ویروس بستگی دارد. برخی افراد نیازی به درمان ندارند یا ترجیح می‌دهند تحت درمان قرار نگیرند اما فردی که تصمیم می‌گیرد مراحل درمانی را پشت سر گذارد، خیلی سریع تر از شر زگیل تناسلی خلاص می‌شود. از آنجایی که عامل ابتلا به زگیل تناسلی یک نوع ویروس است نه باکتری، آنتی بیوتیک ها نمی توانند در درمان این بیماری نقشی داشته باشند. با روش های مختلفی می‌توان زگیل تناسلی را از میان برد؛
  درمان زگیل تناسلی

  مالیدن کرم یا داروهای مایع بر روی زگیل تناسلی ( برای مدت چند روز در هفته). می‌توانید این کار را خودتان در منزل انجام دهید یا از فردی که با او رابطه دارید، بخواهید این کرم یا دارو را بر روی زگیل تناسلی بمالد. دوره مصرف این داروها برای چند هفته می‌باشد.
  انجماد (کرایوتراپی)
  گرمایش (الکتروکاتری) – در این روش از پمادهای بی حسی موضعی استفاده می‌شود.
  جراحی – در این روش از پمادهای بی حسی موضعی استفاده می‌شود.
  لیزردرمانی – در این روش از پمادهای بی حسی موضعی استفاده می‌شود.

  برخی از این کرم ها باعث نازک شدن کاندوم های لاتکسی می‌شوند، لذا در چنین شرایطی بهتر است از کاندوم های پلی اورتان (پلاستیک نرم) استفاده کنید. از پزشک یا پرستار بخواهید تا شما را در این زمینه راهنمایی کند. برخی از این روش های درمانی ممکن است حس ناخوشایندی را در شما بر انگیزد اما در اکثر مواقع این درمان ها دردناک نخواهند بود. ممکن است موضع تحت درمان دچار درد و سوزش شود، از این رو پزشک برایتان داروهای مسکن تجویز خواهد کرد.

  تا پایان دوره درمان نباید از صابون عطری، روغن استحمام، ژل شستشو، کرم یا لوسیون استفاده کنید چرا که ممکن است باعث تحریک و ایجاد سوزش و درد در پوست شود.
  اگر باردار هستید یا احتمال می‌دهید که باردار باشید، حتماً پزشک یا پرستار را در جریان بگذارید، چرا که این موضوع می‌تواند در انتخاب نوع درمان برای شما تأثیرگذار باشد.
  داروهایی که در داروخانه برای درمان زگیل به فروش می‌رسند، در درمان زگیل تناسلی بی اثرند.
  هیچ گونه مدرک یا شواهدی دال بر تأثیر داروهای مکمل در درمان زگیل تناسلی در دست نیست.

  چقدر زمان می‌برد تا زگیل تناسلی به طور کامل محو شود؟

  در برخی افراد روند درمان بسیار سریع طی می‌شود و در برخی دیگر زگیل ها سر سخت بوده و فرد مجبور می‌شود درمان را بارها تکرار کند تا نتیجه بگیرد. به علاوه ممکن است مدتی طول بکشد تا درمان تأثیر خود را نشان دهد. تجربه ثابت کرده افراد سیگاری دیرتر از افراد غیر سیگاری مداوا می‌شوند. اگر نخستین درمان مثمر ثمر واقع نشد، می‌توانید روش دیگری را امتحان کنید. در برخی موارد زگیل ها دوباره بر می‌گردند که بعداً در این خصوص بیشتر توضیح خواهیم داد.
  برای آن که بفهمم زگیل هایم درمان شده اند یا نه، باید برای معاینه نزد پزشک بروم؟

  اگر برای درمان زگیل تناسلی به پزشک یا کلینیک مراجعه کردید، باید هر چند وقت یکبار ویزیت شوید تا اطمینان یابید دوره درمان شما کامل شده است. در این صورت پزشک یا پرستار می‌‌تواند شما را معاینه کند تا ببیند زگیل به این روش درمانی پاسخ داده یا باید روش دیگری را امتحان کنید. ممکن است پزشک به شما بگوید که اگر زگیل ناپدید شد، دیگر نیازی نیست به او مراجعه کنید اما بدون تردید اگر باز هم به او مراجعه کنید با آغوش باز از شما استقبال خواهد کرد.
  احتمال بازگشت زگیل تناسلی وجود دارد؟

  برخی افراد تنها یک بار به این عارضه مبتلا می شوند اما در شمار کثیری از افراد شاهد بازگشت دوباره زگیل تناسلی خواهیم بود. در هنگام رشد مجدد زگیل تناسلی، نمی‌توانید با قاطعیت بگویید که منشأ این زگیل یک آلودگی جدید است یا به خاطر عفونتی است که قبلاً با آن دست و پنجه نرم کرده بودید.

  منبع : زگیل های تناسلی
  بازرسی جرثقیل تست ضخامت سنجی دیگ بخار تست هیدرواستاتیک مخازن تحت فشار
Working...
X