اطلاعيه

Collapse
No announcement yet.

معرفي پروژه هايي تمريني با Catia

Collapse
X
 
 • فیلتر
 • زمان
 • نمایش
Clear All
new posts

  معرفي پروژه هايي تمريني با Catia

  چند سالي با اتوكد كار كردم و حتي يكي از اختراعاتم در زمينه مكانيك را هم با ان طراحي كردم. در چندين ماه اخير متوجه Catia شدم كه براي طراحي هاي مكانيكي صنعتي يكي از عالي ترين هاست در حاليكه اتوكد در عين حالي كه مي تواند در بعد مكانيك و صنعت هم تا حدودي انجام وظيفه كند ولي بيشتر براي نقشه كشي و سه بعدي سازي هاي ساختماني و تاسيساتي كاربرد دارد. در اين چند ماه بطور خود اموز كتيا را بالنسبه فرا گرفتم انهم در حاليكه يك نرم افزار بسيار مفصل با بخش هاي متعدد و دنيايي از تكنيك ها و فنون اشياء و ابزار سازي است و در بعد تخصصي يك نرم افزاري كامل پله اول تا اخر طراحي تا ساخت قطعات و دستگاه هاي صنعتي است.

  بهر حال من با تجربياتي كه با اتوكد داشتم كار را با كتيا شروع نمودم و تا مراحلي كه مشاهده مي كنيد پيش رفته ام. جهت سرعت در فراگيري خود اموز انهم در بعد تخصصي كه كار اساني هم نيست، نقشه كشي هاي اصولي و اندازه گذاري هايي كه خاص مراحل صنعتي است را كنار گذاشتم بلكه بصورت ضمني و ذهني سعي كردم هر ابجكتي را مطابق با ظاهر و اندازه هاي تخميني ان طراحي كرده و بسازم تا بدين ترتيب بجاي صرف وقت زياد جهت نقشه هاي اوليه كه انگيزه ساخت هم نداشت فوت و فن هاي كار در بخش ساليد و پوسته سازي را كشف كنم!

  با وجود تجربه كار با اشياء ساليد در اتوكد در كتيا هم كار با اين بخش برايم چندان سخت نبود اگرچه در ساخت ابعاد و تكنيك هاي مربوطه و طرز كار با هم متفاوت هستند. ولي چيزي كه برايم كاملا تازگي داشت و تعداد قابل توجهي از تكنيك هاي ان را اموختم پوسته سازي يا همان ْGenerative shape design يا بطور مخفف GSD و بخش هاي ديگر مربوط به اين بخش بود.

  بهرحال بفكرم رسيد كه نمونه بعضي از اين كارهاي تمريني را با تشكيل يك تاپيك در باشگاه مهندسان و بخش نرم افزار كتيا قرار دهم. البته مسلما اين تاپيك مختص كارهاي من نيست و مي تواند يك تاپيك عمومي براي نمايش انجام پروژه هاي تمريني ديگر كاربران محترم با كتيا باشد كه مايل هستند كارهاي انجام شده خود را در اينجا معرفي نمايند اما از انجا كه اين تپيك جديد توسط اينجانب ايجاد شده لذا لاجرم نمايش اولين پروژه ها نيز كه جهت تمرين انجام شده متعلق به من خواهد بود كه شايد در بعض موارد الهام بخش ديگران باشد و همچنين مايل هستم از پروژه هاي تمريني ديگر كاربران محترم نيز كسب تجربه نمايم  بخشي از يك كاربراتور كه در GSD طراحي كرده و بعد حجم دهي نمودم


  يك پيستون كه در Part design طراحي كردم

  اينه يك اتومبيل طراحي شده در GSD . جهت صرفه جويي در وقت پايه اينه را ساده بشكل يك استوانه ساختم  پانل درب اتومبيل GSDWorking...
X