اطلاعيه

Collapse
No announcement yet.

تاپيك مرجع و آموزش نرم افزار ABAQUS

Collapse
این یک تاپیک مهم است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
Clear All
new posts

نوشته اصلي بوسيله MMontazar نمايش پست
    با سلام خدمت دوستان محترم
    در تحلیل های شکل دهی فلزات چند مرحله ای(به عنوان مثالMulti directional forging) که در stepهای متوالی شرایط مرزی مدام تغییر میکنه این شرایط رو چطور میشه اعمال کرد؟؟؟؟ به عنوان مثال در گام اول جسم رو از یک طرف بوسیله punch تحت فشار قرار میدیم و شرایط سایر جهات مشخصه در گام دوم بوسیله یک پانچ دیگر از یک جهت دیگر(که جزء مرزهای مقید در گام قبلی بوده) جسم را فشرده می کنیم، این تغییرات مداوم را چگونه میشود اعمال کرد؟؟؟؟
    سپاسگزارم
    شما استپ های متفاوت رو تعریف می کنید ... بعد در مدول load ، بخش manager بارگذاری یا شرایط مرکزی رو اگه باز کنید می بینید که یه جدولی هست که ردیف های سمت چپش شرایط مرزی تعریفی شماست و ردیف هاش اسم استپ ها ... حالا با کمک دکمه های سمت راست این پنچره می تونید کاری کنید که یک شرط مرزی از یک استپ خاص شروع شه یا اینکه تو یک استپ کار نکنه ( deactive ) یا اینکه تغییر کنه ( مثلا تعییرات جابجایی )
    موفق باشید ...

نظر

نوشته اصلي بوسيله salmanrahimian نمايش پست
      سلام خدمت مهندسان عزیز
      میخواستم بدونم چطور باید گرادیان حرارتی در ضخامت shell رو تو Abaqus اعمال کنیم (میخوام حرارت یک طرف پوسته -25 درجه و طرف دیگه +30 درحه باشه و گرادیان به صورت خطی در ضخامت پوسته تغییر کنه )
      step از چه نوعی باشه
      load چطوری باشه
      با تشکر
      استپ رو نمیدونم ... ولی لود رو فکر کنم باید شرایط مرزی دما تعریف کنید و سپس در تعریف گرادیان دما دو راه دارید ... یا اینکه تو خود نرم افزار فرمول بنویسید ( الان دسترسی ندارم به گزینه هاش، توی خود صفحه تعریف مقدار دما بگردید پیدا می کنید) یا اینکه سابروتین بنویسید که دومی سخت تره یه خورده !

نظر

سلام دوستان عزیز

من میخوام نمودار post-buckling (نیرو - w) رو تو abaqus رسم کنم .تحلیل غیر خطی را با تعریف imperfection انجام دادم. از حالا به بعد نمیدونم باید چکار کنم. کسی میتونه کمکم کنه.

نظر

باسلام.
          دوستان در تحلیل انتقال حرارت یک جسم مکعبی روی حالت steady state مشکلی نداره و تحلیل میشه ولی نمیدونم چرا روی حالت transient ارور میده.
          کسی دلیلشو میدونه؟؟؟

نظر

با سلام
            برای تحلیل پدیده خزش creep در یک صفحه فولادی که یک طرف تکیه گاه بوده و طرف دیگر تحت تنش می باشد مشکل دارم لطفا راهنمایی بفرمایید

نظر

دوستان سلام.کسی هست فایل دقیق لینک اباکوس و فورترن و داشته باشه و قراره بده؟؟؟ واقعا واجبه کارم.ممنون

نظر

سلام می تونین منو در مدل سازی یه صفحه پیزو در اباکوس با خواص الکترو الاستیک و اکترو استریکتیو کمک کنین؟ در قسمت وارد کردن خواص ....؟
                ویرایش شده توسط mar-nor; 2017/11/15, 11:19 AM.

نظر

نوچ ..

نظر

سلام. آیا کسی میتونه مورد سوم توی پست شماره ی 1408 رو کامل توضیح بده؟
                    http://www.iran-eng.ir/showthread.ph...=1#post6979202

نظر

سلام
                      من میخوام یک جسم در سایز میکرو رو داخل یک جسم بزرگتر با آباکوس شبیه سازی کنم...آیا این نرم افزار میتونه این کارو انجام بده یا ن؟
                      و اگر نه..پس با چه نرم افزاری؟

thank you

نظر

سلام دوستان من تاره اینجا عضو شدم و نمیدونم کجا باید شوالمو میپرسیدم
                        من تو اباکوس مدل سازی igvalue و riks رو انجام میدم بخوام ظرفیت کمانشی رو در igvueو riks بدست بیارم کجارو باید تو نرم افزاربعدrunنگا کنم؟میشه کمکم کنین

نظر

سلام. من موقع نصب هر نسخه ای از اباکوس (6.13و 6.17و 6.19) روی ویندوز اوریجینال 10 هنگام run as adminestrator همون ابتدای خطای درایور میگیرم : bash.exe: warning: could not find /tmp. کلی هم سرچ کردم سولوشنهایی هم دنبال کردم برای Environment variable جواب نداد. احتمالا رفع مشکل تو همین پنجره EN. Variable . تو فرومهای فارسی هم چیزی پیدا نکردم. دوستان کسی آشنایی داره برای حل این مشکل؟!
                          ویرایش شده توسط mabna; 2019/2/17, 05:01 AM.

نظر

با سلام
                            به دنبال پلاگین سالید به آباکوس هستم
                            اگر میشه کمک بفرمایید

نظر

سلام
                              وقتتون بخیر
                              ببخشید فایل نصب آباکوس 6.7 و 6.10 رو میخاستم
                              شما یا کسی از دوستان دارن بگیرم ازشون؟
                              با سپاس

نظر

Working...