اطلاعيه

Collapse
No announcement yet.

[ آموزشی ] کانسپت چیست؟!

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
Clear All
new posts

[ آموزشی ] کانسپت چیست؟!

سلام بچه ها
    راستش من هميشه با استادام سر تعريف كانسپت مشكل داشتم .
    واقعا دلم ميخواد بدونم ما كه الان دانشجو هستيم چه برداشتي از كانسپت داريم و اصلا كانسپت رو چي ميدونيد ؟
    همه ميدونيم كه مهمترين چيز كانسپت در معماريه . ولي واقعا كانسپت چيه ؟
    لطفا نگيد اولين ايده .
    واضح و روشن تعريف كنيد مثال بزنيد .
    من فكر ميكنم خيليا تو تعريف كانسپت مشكل دارن .

ا تعريف ساده مي توان گفت کانسپت ها ايده هايي (Ideas) هستند که عناصر گوناگوني در يک جا گرد هم ميآورند. اين عناصر گوناگون ، در متن اين نوشتار؛ تفکرات ، تصورات و مشاهدات هستند. در معماري کانسپت ، مسيري است که طي آن نيازهاي فيزيکي ، شرايط محيطي و باورها به هم مي پيوندند و به اين ترتيب کانسپت ها بخش مهمي از روند طراحي معماري را شکل مي دهند.

بيشتر

نظر

گزارش كامل روز نخست همايش همايش سراسري "كانسپت در معماري"
      "كانسپت شناخت ذخاير فكري معمار است"
      دكتر هاشم هاشم‌نژاد افزود: رسيدن به يك كانسپت ايده‌آل، رسيدن به يك بيان بصري است.

در واقع كانسپت مي‌تواند استفاده از عناصر مختلف طبيعت وتاريخ باشد.

به‌گفته‌ي او كانسپت يك ديد انتزاعي است كه هنوز به بارننشسته و در ذهن طرح‌ريزي مي‌شود. در واقع كانسپت شناخت ذخاير فكري معمار است و پلي‌ بين واقعيت و عمل است و معناي آن فراتر از تجلي فرم است و مسائلي كه در كانسپت نهفته شده در فرم متجلي مي‌شود.

سامان پاكباز،
      او اضافه كرد: در فرآيند طراحي معماري ايده و كانسپت نقش مهمي دارند و طراح را از نقطه شروع تا پايان در راستاي نيل به اهداف پروژه ياري مي‌دهند و اصطلاحا مي‌توانند گره بزرگي را براي طراح پروژه بگشايند.

حميد ناصرنصير نيز تصريح كرد كه در طراحي كانسپت سه مرحله وجود دارد، مرحله نخست دنياي عوامل موثر مرتبط با پروژه كه معمار بايد آنها را شناسايي و تحليل و تجزيه كند. مرحله دوم، روشي است كه معمار اطلاعات را در آن پردازش مي‌كند و محصولي كه معمار به‌دست مي‌آورد، سومين مرحله است.

وي همچنين معتقد است كه كانسپت وجه خلاق يك معمار است و جسميت معماري را به‌وجود مي‌آورد و بيان شخصي يك معمار از پديده است.

نظر

راستش نوشین جان برای خود من هنوز کانسپ تو ابهامه
        چون حتی تو تعاریف اساتید مختلف در مورد کانسپت من تضاد هایی دیدم
        یکی میگه کانسپت یعنی الهام مثلا شما یه چیز رو میبینی و از اون بلافاصله الهم میگیری و اونو با یه نحوی به فرمت ارتباط میدی
        یکی میگه کانسپت یعنی سناریو معماری یعنی اینکه اون برنامه ریزی که ابتدای کار برای طرحت میکنی که مثلا می خوام کجا اتفاق بیفته و کی باشه و اینجور چیزا
        من خودم هنوز با خود کلمه کانسپت مشکل دارم
        "لطفا قبل از شروع به فعالیت در سایت قوانین را مطالعه بفرمایید در صورت مشاهده تخلف اخطار داده خواهد شد."

نظر

نوشته اصلي بوسيله nino نمايش پست
          سلام بچه ها
          راستش من هميشه با استادام سر تعريف كانسپت مشكل داشتم .
          واقعا دلم ميخواد بدونم ما كه الان دانشجو هستيم چه برداشتي از كانسپت داريم و اصلا كانسپت رو چي ميدونيد ؟
          همه ميدونيم كه مهمترين چيز كانسپت در معماريه . ولي واقعا كانسپت چيه ؟
          لطفا نگيد اولين ايده .
          واضح و روشن تعريف كنيد مثال بزنيد .
          من فكر ميكنم خيليا تو تعريف كانسپت مشكل دارن .

از نظر من کانسپت یعنی کشک... اینهمه همایش کانسپت برگذار شد آخرشم هیشکی هیچی نفهمید.... شرط میبندم خود سخنرانام داشتن چرت میگفتن... کانسپت چیه دیگه... خودتونو الاف این چیزا نکنین...
          گشتیم نبود.... نگرد نیست...

نظر

نوشته اصلي بوسيله miladagha2 نمايش پست
            از نظر من کانسپت یعنی کشک... اینهمه همایش کانسپت برگذار شد آخرشم هیشکی هیچی نفهمید.... شرط میبندم خود سخنرانام داشتن چرت میگفتن... کانسپت چیه دیگه... خودتونو الاف این چیزا نکنین...
            گشتیم نبود.... نگرد نیست...
            زیبایی معماری همین چالش هاش هست همین بحث ها
            معماری فلسفه هست معماری در حال حرکته معماری یه وجود زنده هست برای همین قانون و تعریف خاصی نداره
            تعاریف و درس های معماری همه سیال هستن
            "لطفا قبل از شروع به فعالیت در سایت قوانین را مطالعه بفرمایید در صورت مشاهده تخلف اخطار داده خواهد شد."

نظر

ميدونيد من كلا با يه چيزي 100 درصد مخالفم اونم كانسپت هاي شكلي از طبيعت . به نظر من اصلا ارزش نداره . مثلا يه بنا رو شكل يه گل يا حيوان درآوردن خيلي خلاقيته ؟

نظر

ميدونيد من كلا با يه چيزي 100 درصد مخالفم اونم كانسپت هاي شكلي از طبيعت . به نظر من اصلا ارزش نداره . مثلا يه بنا رو شكل يه گل يا حيوان درآوردن خيلي خلاقيته ؟

منم تا حدی!!
                اگر درست عین اون باشه که اصلا خوشم نمیاد میشه یه مجسمه رئال
                ولی باز اگر فقط الهام گرفته باشه خوبه

نظر

نوشته اصلي بوسيله maral55 نمايش پست
                  منم تا حدی!!
                  اگر درست عین اون باشه که اصلا خوشم نمیاد میشه یه مجسمه رئال
                  ولی باز اگر فقط الهام گرفته باشه خوبه
                  الهام يا برداشت ؟
                  برداشت درسته مثل كاراي كالاتراوا

نظر

این که نمیشه خلاقیت!!!!
                    ولی خیلی موضوع خوبی رو شروع کردی ممنون من واقعا تو مفهوم اینها مشکل دارم.حالا نگفتین بلاخره!کانسپت یعنی چی؟!
                    میگم نظرتون چیه یه تاپیک با موضوع مفاهیم پایه در معماری بزنیم که توش همه ی اصطلاحاتو توضیح داده باشه؟
                    آموختم که گاهی اوقات تمام آن چیزی که انسان نیاز دارد، دستی برای گرفتن و قلبی برای درک شدن است ...

« برای کسی کار کن که بفهمد برایش چه می کنی »

"لویی پاستور"

نظر

الهام يا برداشت ؟
                      برداشت درسته مثل كاراي كالاتراوا
                      نمی دونم چی میشه اسمشو گذاشت
                      منظورم اینه که درست مثل ظاهر اون نشه و فلسفه اون پدیده رو در نظر بگیره

نظر

نوشته اصلي بوسيله archi_arch نمايش پست
                        این که نمیشه خلاقیت!!!!
                        ولی خیلی موضوع خوبی رو شروع کردی ممنون من واقعا تو مفهوم اینها مشکل دارم.حالا نگفتین بلاخره!کانسپت یعنی چی؟!
                        میگم نظرتون چیه یه تاپیک با موضوع مفاهیم پایه در معماری بزنیم که توش همه ی اصطلاحاتو توضیح داده باشه؟
                        فکر خوبیه آرچی
                        البته شاید به تعریف جامع و درستی نرسیم ولی سعی خودمون رو میکنیم

نظر

كانسپت كانسپت معاني كانسپت هنر كانسپتچوال و...................

گزارش همایش ۱

گزارش همایش ۲

كانسپت يعني ؟؟؟؟ دانلود كتابي درباره كانسپت

براي مطالعه اخبار همايش كانسپت در معماري نصب نرم افزار آفيس ايكسپي الزامي است

نرم افزار اجرائی Microsoft office document Imaging در صورتی که فونت فارسی ندارید از اینجا

دانلود کنید xp font

نظر

اينم يك مطلب مفيد از سايتي عجيب !!! لينكش مستقيم گذاشتم چون نويسنده اش و منبعش معلوم نبود

كانسپت در معماري

نظر

به نظر من کانسپت بخش مفهوم گرای معماری یا همون جنبه هنری معماریه...اینکه جرقه ای که باعث ایجاد فرم و روابط و...در یک بنا یا یک المان میشه چیه...؟این جرقه میتونه فرم یه سگ نشسته یا حس یخ زدن تو یه روز برفی یا حتی ایده گرفتن از کار یه معمار بزرگ باشه...در واقع کانسپت استارت یه طرح وخلاقانه ترین بخش معماریه....
                              قایقی خواهم ساخت..خواهم انداخت به آب..دور خواهم شد از این خاک غریب..
                              پشت دریاها شهریست..که در آن پنجره ها رو به تجلی باز است...

نظر

Working...
                              X