اطلاعيه

Collapse
No announcement yet.

بررسی اسکیس 91 | عمارت نظر خلیج فارس

Collapse
این تاپیک بسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
Clear All
new posts

نوشته اصلي بوسيله mahdi-ultrarch نمايش پست
    با شما موافقم در مورد واقعیتی که عرض کردین. "واقعیت هم همینه مهم واسشون اینه که بتونی یه ایده رو تو 4 ساعت شروع کنی و به سرانجام برسونی"
    یکم البته جهت دار نوشتین، اینم به طبع نوشته ی بالای منه. اگر باعث این شده که برداشت شخصی کنین من از قبل عذر میخوام. سعی کردم کلی بنویسم چون توی اسکیسای بچه ها دیدم سر جلسه این موضوع رو، نه اینکه بخوام خدای ناکرده به شخص اشاره داشته باشم. توی جمع های ماها گاهی یه سری عوامل تو حرفا باعث کشش میشن که ما فکر کنیم، فلانی غرض ورزی کرده. بازم اگر با اشتباه من نسبت به نوع بیان مسئله، اینطور برداشت شد عذر میخوام.
    بگذریم، در هر حال درست میفرمایین، تو 3-4 ساعت نمیشه همه ی مدارکو ارائه داد، اما میشه یه ایده ی جدید رو تا حدی معرفی کرد. منم ادعایی نسبت به این موضوع نمیکنم خوب پر واضحه که کار سختیه هر چند شدنیه. سعی کردم که این کار رو انجام بدم اما معترفم که از پسش بر نیومدم.
    در مورد بحثتون، مسلما برای عزیزان در سال بعد مفید خواهد بود درست فکر میکنین همونطوری که همه ی ما از تجربیات دوستای دیگه مون استفاده میکنیم.

اگر نظرتونو نسبت به مسئله ی مطرح شده یکم بیشتر بسط بدین ممنون میشم احساس میکنم تجربه تون بیشتر از منه.

با تشکر

Take it easy buddy!
    شعله ای برکش و برخیز ز خاکستر خویش
    زان که تا پاک نسوزی نرسی سایه به نور

نظر

نوشته اصلي بوسيله mahdi-ultrarch نمايش پست
      با شما موافقم در مورد واقعیتی که عرض کردین. "واقعیت هم همینه مهم واسشون اینه که بتونی یه ایده رو تو 4 ساعت شروع کنی و به سرانجام برسونی"
      یکم البته جهت دار نوشتین، اینم به طبع نوشته ی بالای منه. اگر باعث این شده که برداشت شخصی کنین من از قبل عذر میخوام. سعی کردم کلی بنویسم چون توی اسکیسای بچه ها دیدم سر جلسه این موضوع رو، نه اینکه بخوام خدای ناکرده به شخص اشاره داشته باشم. توی جمع های ماها گاهی یه سری عوامل تو حرفا باعث کشش میشن که ما فکر کنیم، فلانی غرض ورزی کرده. بازم اگر با اشتباه من نسبت به نوع بیان مسئله، اینطور برداشت شد عذر میخوام.
      بگذریم، در هر حال درست میفرمایین، تو 3-4 ساعت نمیشه همه ی مدارکو ارائه داد، اما میشه یه ایده ی جدید رو تا حدی معرفی کرد. منم ادعایی نسبت به این موضوع نمیکنم خوب پر واضحه که کار سختیه هر چند شدنیه. سعی کردم که این کار رو انجام بدم اما معترفم که از پسش بر نیومدم.
      در مورد بحثتون، مسلما برای عزیزان در سال بعد مفید خواهد بود درست فکر میکنین همونطوری که همه ی ما از تجربیات دوستای دیگه مون استفاده میکنیم.

اگر نظرتونو نسبت به مسئله ی مطرح شده یکم بیشتر بسط بدین ممنون میشم احساس میکنم تجربه تون بیشتر از منه.

با تشکر
      من ترم 8 ام و رتبم 600 شد و چون اسکیس خوبی ارائه ندادم انتظار قبولی هم ندارم. ولی واقعیت اینه که هر چقدر هم سئوال ها تخصصی تر بشه باز هم نمیتونه معیار خوب و درستی واسه سنجش خلاقیت باشه.
      در ضمن معماری علاوه بر این که یه هنره علم هم هست که من فکر میکنم کنکور فقط میتونه همین رو ارزیابی کنه. اگه میخواین خلاقیت و مهارت یه نفرو ارزیابی کنین شاید کارهایی که تو درس های طرح تحویل دادیم معیار بهتری از کنکور باشه.

نظر

نوشته اصلي بوسيله nahid.minooi نمايش پست
        من ترم 8 ام و رتبم 600 شد و چون اسکیس خوبی ارائه ندادم انتظار قبولی هم ندارم. ولی واقعیت اینه که هر چقدر هم سئوال ها تخصصی تر بشه باز هم نمیتونه معیار خوب و درستی واسه سنجش خلاقیت باشه.
        در ضمن معماری علاوه بر این که یه هنره علم هم هست که من فکر میکنم کنکور فقط میتونه همین رو ارزیابی کنه. اگه میخواین خلاقیت و مهارت یه نفرو ارزیابی کنین شاید کارهایی که تو درس های طرح تحویل دادیم معیار بهتری از کنکور باشه.
        نکته ی خوبی رو بهش اشاره کردین.
        درس های طرح خیلی روشن تر از آزمون اسکیس مشخص می کنن قابلیت های یه فرد رو بهرحال حاصل تفکر در طول یک ترم و اگر تجمعی فکر کنیم طرح های 4 و 5 حاصل تجربیات و نگاه یه دانشجو به فعالیتش در طول 4 سال تحصیله. هنر خلق فضاهای کارا از منظر سامانه های مختلفی چون کالبد، زمینه و کارکرد، علم معماری رو بوجود آورده. سنجش این همه معیار طبعا با یه آزمون ممکن نیست. امیدوارم جهت درست تری بگیره همچین آزمونی، واسه بچه های سال بعد.

بسیار سپاس از توضیحتون

نظر

نوشته اصلي بوسيله Pleiades.Arch نمايش پست
          آها آره راست میگی. جهت قبله تقریبا عمود به شمال بود و به سمت غرب بود. فکر کنم یه 10 درجه از از غرب منحرف شده بود. یعنی اگه کارو شرقی غربی طراحی میکردی مجبور نمیشدی نماز خونه رو بچرخونی ولی من بچه هایی رو دیدم که نماز خونه رو 45 درجه چرخونده بودن!

پ.ن: نقاله برده بودی سر جلسه؟!
          با تی رول اندازه گرفتم
          شابلون خط نداشتم خیلی اذیت شدم، هی خطا با تی رول کج میرفت اعصابمو داشت داغون میکرد
          جهت شمال 23 درجه چرخیده بود، اصلا ربطی به قبله نداشت
          برا همین سایت هم از شکل مستطیل به شکل یه لوزی در میومد
          من از + ایده گرفتم و وسط این مثبت رو خالی کردم و شد حیاط مرکزیم و بالهای مثبت رو با تغییر مقیاس و تیکه تیکه کردن نما طوری چیدم که هم کوران ایجاد شه و هم سایه تا دما کاهش پیدا کنه
          دید مثبت به گذشته و آینده خلیج فارس
          نکته اصلیشم این بود که وحدت و دوستی بین ساحل شمالی و جنوبی بوجود بیاد و باید نما این صمیمیت و دوستی رو میرسوند
          دلتنگ ِ کودکی ام یادش بخیر...قهر می‌کردیم تا قیامتو لحظه ای بعد،قیامت می‌شد.
          بانو ... با تاریخ من درآمیز ... که من از مرد این روزگار بودن سخت خسته ام ........... (نیکی فیروزکوهی)
          نه در جایت بمان، نه در حالت بمان، همواره روحی مهاجر باش ...

نظر

سلام. همگی خسته نباشید... از شماها، کسی از قبل میدونست موضوع اسکیس رو؟؟ به نظر میومد یه عده از قبل موضوع رو میدونستن من که خیلی دل به قبولی نبستم موضوع ساده‌ای بود، ولی واسه جمع کردن کارام وقت کم آوردم... نصفه نیمه شد کارام

نظر

وقت که زیاد بود.موضوع هم جون میداد برای کپی کاراا........................
              فکر کنم پلان و مقطع خیلی خیلی مهم بودن............ و توجه به اقلیم............ شیب زمین و جاگذاری نمازخونه هم همینطور.
              من دو سه تا کار بغل دسیتیم دیدم 1 لیتر کف ریختم.یعنی راندوووووووووووووووووووووووووووووووووووو کرده بودنا....
              ولی در کل فکر نکنم این اسکیس زیاد رتبه جابجا کنه.......مگر اینکه کسی واقعا استثنایی کار کنه..........البته از اینا هیچی بعید نیست

نظر

چرا فکر می کنید آزمون ساده بوده ؟!
                طراح همیشه یه نکاتی تو موضوع می ذاره که راحت تر بتونه یه عده ی کم رو از این همه شرکت کننده جدا کنه، کار خودشو راحت تر کنه
                حالا اگه قبلا 200 نفر از 1000 یا 2000 نفر بود امسال که دیگه 4200 نفریم چی میشه !!!
                البته ظاهرش ساده بود چون 3 -4 تا عملکرد بیشتر نداشت
                نمیدونم ...
                عمارت نظر به نظر من یعنی مهمترین مساله ش دید به دریاست ، پس یه محور خیییییلی قوی به سمت دریا می خواد
                محور ساحل هم هست ، نطر گاه طبیعی به دریا
                صحبت از نحوه ی زندگی و تاریخ و بوم مردم اونجا هم شده بود که من بی توجه بودم بهش

عمارت نظر یعنی مثل کوشک توی باغ ایرانی ،
                مثلا باغ ارم شیراز
                چشمه علی دامغان
                ایوان کاخ عالی قاپو
                سی و سه پل و ...
                یعنی یه حجم پر از ایوان و و پر از قاب نما و متخلخل رو به دریا ، که اتفاقا با اقلیم اونجا هم خیلی جوره ( اینا رو الان فهمیدم ، سر جلسه آدم مغزش خوب کار نمیکنه ، چون باید به کلی چیز فکر کنی!)

بعدشم کلی بگم ، چه داخلی چه معماری چه منظر
                مدرک کم خواسته بودن مثل سالای قبل از 90 ، تو هر سه تاشم مقطع خواسته بودن اونم با مقیاس خیلی بزرگ ! یعنی ترسیم فنی و جزئیات و ... ساختاری و عملکردی خیییلی براشون مهم بود
                فعلا همینا به ذهنم میاد
                هم سینه پر از آتش
                هم دیده پرآب اولی

نظر

بسم الله ............ چرخش دیگه چیه؟؟؟؟؟ خب این چرخشه تو سایت پلان که تاثیری تو طراحی نداشت !!!! داشت؟؟؟؟؟؟؟

راستی من چکنویس پرسپکتیوی که سر کنکور کشیدمو گذاشتم لطفا نظرتونو راجع بش بگین(البته میدونم فرم میار سنجش کار نیست )
                  ممنون
                  چه جالب سانت الیا هم امسال اسکیس داده با ما..........................
                  خیلی تابلو کپی کردی....تونستی برای این فرم توجیه پیدا کنی ... ؟؟؟؟؟ فقط دعا کن رد نکنن کلا.... امیدوارم

نظر

نوشته اصلي بوسيله AFROO نمايش پست
                    چرا فکر می کنید آزمون ساده بوده ؟!
                    طراح همیشه یه نکاتی تو موضوع می ذاره که راحت تر بتونه یه عده ی کم رو از این همه شرکت کننده جدا کنه، کار خودشو راحت تر کنه
                    حالا اگه قبلا 200 نفر از 1000 یا 2000 نفر بود امسال که دیگه 4200 نفریم چی میشه !!!
                    البته ظاهرش ساده بود چون 3 -4 تا عملکرد بیشتر نداشت
                    نمیدونم ...
                    عمارت نظر به نظر من یعنی مهمترین مساله ش دید به دریاست ، پس یه محور خیییییلی قوی به سمت دریا می خواد
                    محور ساحل هم هست ، نطر گاه طبیعی به دریا
                    صحبت از نحوه ی زندگی و تاریخ و بوم مردم اونجا هم شده بود که من بی توجه بودم بهش

عمارت نظر یعنی مثل کوشک توی باغ ایرانی ،
                    مثلا باغ ارم شیراز
                    چشمه علی دامغان
                    ایوان کاخ عالی قاپو
                    سی و سه پل و ...
                    یعنی یه حجم پر از ایوان و و پر از قاب نما و متخلخل رو به دریا ، که اتفاقا با اقلیم اونجا هم خیلی جوره ( اینا رو الان فهمیدم ، سر جلسه آدم مغزش خوب کار نمیکنه ، چون باید به کلی چیز فکر کنی!)

بعدشم کلی بگم ، چه داخلی چه معماری چه منظر
                    مدرک کم خواسته بودن مثل سالای قبل از 90 ، تو هر سه تاشم مقطع خواسته بودن اونم با مقیاس خیلی بزرگ ! یعنی ترسیم فنی و جزئیات و ... ساختاری و عملکردی خیییلی براشون مهم بود
                    فعلا همینا به ذهنم میاد
                    امسال هم مقطع1 به 50 خواسته بودن که خیلی خیلی مهم بود که خیلی جزییات خواسته بودن و ......
                    ولی اره مدارک خیلی کم بود ولی هوشمندانه ....

نظر

نوشته اصلي بوسيله AFROO نمايش پست
                      چرا فکر می کنید آزمون ساده بوده ؟!طراح همیشه یه نکاتی تو موضوع می ذاره که راحت تر بتونه یه عده ی کم رو از این همه شرکت کننده جدا کنه، کار خودشو راحت تر کنه حالا اگه قبلا 200 نفر از 1000 یا 2000 نفر بود امسال که دیگه 4200 نفریم چی میشه !!!البته ظاهرش ساده بود چون 3 -4 تا عملکرد بیشتر نداشت نمیدونم ...عمارت نظر به نظر من یعنی مهمترین مساله ش دید به دریاست ، پس یه محور خیییییلی قوی به سمت دریا می خواد محور ساحل هم هست ، نطر گاه طبیعی به دریاصحبت از نحوه ی زندگی و تاریخ و بوم مردم اونجا هم شده بود که من بی توجه بودم بهشعمارت نظر یعنی مثل کوشک توی باغ ایرانی ، مثلا باغ ارم شیرازچشمه علی دامغان ایوان کاخ عالی قاپو سی و سه پل و ... یعنی یه حجم پر از ایوان و و پر از قاب نما و متخلخل رو به دریا ، که اتفاقا با اقلیم اونجا هم خیلی جوره ( اینا رو الان فهمیدم ، سر جلسه آدم مغزش خوب کار نمیکنه ، چون باید به کلی چیز فکر کنی!)بعدشم کلی بگم ، چه داخلی چه معماری چه منظر مدرک کم خواسته بودن مثل سالای قبل از 90 ، تو هر سه تاشم مقطع خواسته بودن اونم با مقیاس خیلی بزرگ ! یعنی ترسیم فنی و جزئیات و ... ساختاری و عملکردی خیییلی براشون مهم بود فعلا همینا به ذهنم میاد
                      سلام میشه موضوع اسکیس منظر رو هم توضیح بدین چی بود؟راستی قطع کارواسه معماری و منظر a3بود ؟چند تا برگه؟

نظر

سال دیگه که نوبت ماست سخت میشه موضوعش

خدایا !من چیزی نمیبینم ...آینده پنهان است ..ولی آسوده ام چون تو را می بینم و تو همه چیز را...

نظر

نوشته اصلي بوسيله نازنین خانوم نمايش پست
                          سال دیگه که نوبت ماست سخت میشه موضوعش
                          نه بابا ریلکس باشید سخت و آسون نداره....مهم اینه که چقدرآماده باشیم

نظر

بسم الله ............ چرخش دیگه چیه؟؟؟؟؟ خب این چرخشه تو سایت پلان که تاثیری تو طراحی نداشت !!!! داشت؟؟؟؟؟؟؟

راستی من چکنویس پرسپکتیوی که سر کنکور کشیدمو گذاشتم لطفا نظرتونو راجع بش بگین(البته میدونم فرم میار سنجش کار نیست )
                            ممنون
                            بومی نیست

داورا بومی دوست دارن
                            ویرایش شده توسط elahe66; 2012/7/14, 12:55 PM.

معمار منظر

نظر

موضوع منظر طراحی محوطه یه امامزاده تو دامنه البرز بود ، امامزاده هاشم بود ظاهرا
                              شیب 50 %!
                              یه امامزاده ، رو به روش یه رستوران
                              مقطع پرسپکتیو و پلان محوطه امامزاده ، پلان کلی مجموعه ، پرسپکتیو کلی ، و ویوهای کوچیکتر خواسته بودن
                              2 تا کاغذ آ 3
                              داخلی هم ، طراحی داخلی فروشگاه کفش بچگانه ، 6 *4 متری!
                              اونم پلان ، مقطع پرسپکتیو 1 /25 و پرسپکتیو داخلی و فرآیند طراحی خواسته بود
                              3 تا شیت آ 3
                              هم سینه پر از آتش
                              هم دیده پرآب اولی

نظر

دوستان اگه میشه موضوع اسکیس معماری رو کامل توضیح بدین که چه نکاتی بیان شده بود و چه مدارکی می خواستن با چه مقیاس و جزئیاتی و سایت هم کجا بود. تو این 6 صفحه که خوندم کسی موضوع رو کامل بیان نکرده بود.
                                خورشید را باور دارم حتی اگر نتابد، به عشق ایمان دارم حتی اگر آن را حس نکنم، به خدا ایمان دارم حتی اگر سکوت کرده باشد، تا خدا هست جایی برای نا امیدی نیست...

نظر

Working...
                                X