اطلاعيه

Collapse
No announcement yet.

طراحی فونداسیون

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
Clear All
new posts

طراحی فونداسیون

سلام دوستان میتونید در رابطه با طراحی فونداسیون منو راهنمایی کنید؟

نوشته اصلي بوسيله مهندس کیانی نمايش پست
    سلام دوستان میتونید در رابطه با طراحی فونداسیون منو راهنمایی کنید؟
    دوست من شما سوال خودتون رو مطرح كنيد انشالله ما دوستان در حد توان به شما كمك ميكنيم

نظر

نوشته اصلي بوسيله عزيز خشمان نمايش پست
      دوست من شما سوال خودتون رو مطرح كنيد انشالله ما دوستان در حد توان به شما كمك ميكنيم
      سلام خیلی ممنون سوال اولم این هستن روشن کردن ü‏ گزینه thick plateتوی فایل سیف در چه حالتهای لازمه؟

نظر

سلام خیلی ممنون سوال اولم این هستن روشن کردن ü‏ گزینه thick plateتوی فایل سیف در چه حالتهای لازمه؟
        دوست من فعال كردن گزينه Thick Plate در فايل Safe تا عمق 1 متري ضرورتي نداره خيالت راحت

نظر

دوست من فعال كردن گزينه Thick Plate در فايل Safe تا عمق 1 متري ضرورتي نداره خيالت راحت
          ممنون استاد ماهم این رو اشاره کرده بود.بعضی موقها در کنترل تنش خاک زیر پی ایا فقط ترکیب dl+llبا qa‏ رو مقایسه میشه یا با همه ترکیبات کنترل تنش در محدوده qaباشه حالا تا چه محدوده فابل پذیرش هستس؟

نظر

ممنون استاد ماهم این رو اشاره کرده بود.بعضی موقها در کنترل تنش خاک زیر پی ایا فقط ترکیب dl+llبا qa‏ رو مقایسه میشه یا با همه ترکیبات کنترل تنش در محدوده qaباشه حالا تا چه محدوده فابل پذیرش هستس؟
            مهندس در تركيبات بارگذاري مرده و زنده ، تنش زير فونداسيون با تنش مجاز خاك مقايسه كن در تركيبات

باگذاري شامل زلزله و يا كنترل تنش در گوشه ها ، ميتوني تا 20% افزايش تنش مجاز در نظر بگيري

نظر

مهندس در تركيبات بارگذاري مرده و زنده ، تنش زير فونداسيون با تنش مجاز خاك مقايسه كن در تركيبات

باگذاري شامل زلزله و يا كنترل تنش در گوشه ها ، ميتوني تا 20% افزايش تنش مجاز در نظر بگيري
              سلام خیلی ممنون مهندس برای عدد همگرایی ایا باید محدودیتی برای کنترل uplifiهم قائل بشم

نظر

سلام خیلی ممنون مهندس برای عدد همگرایی ایا باید محدودیتی برای کنترل uplifiهم قائل بشم
                دوست من عدد همگرايي مناسب توي آناليز Uplifi ، 100 هستش

نظر

دوست من عدد همگرايي مناسب توي آناليز Uplifi ، 100 هستش
                  پس ترکیبا. 100..30 در کنترل تنش زیر پی طراحی آرماتور های فونداسیون هم باید لحاظ بشه دیگه !

نظر

مهندس برای کنترل برش یک طرفه توی فونداسیون نواری لازمه؟خیلی ممنون از توضحاتتون

نظر

پس ترکیبا. 100..30 در کنترل تنش زیر پی طراحی آرماتور های فونداسیون هم باید لحاظ بشه دیگه !
                      بله مهندس بايد از تركيبات بارگذاري 100% و 30% براي طراحي فونداسيون هم استفاده كني

نظر

مهندس برای کنترل برش یک طرفه توی فونداسیون نواری لازمه؟خیلی ممنون از توضحاتتون
                        كنترل برش يه طرفه توي فونداسيون هاي نواري خيلي لازمه درسته..

نظر

بله لازم هست البته اگر از آیین نامه کانادا استفاده میکنید زیاد نمیشه از رو تحلیل سیف برش یکطرفه رو کنترل کرد چون در این آیین نامه نیروی برشی که بتن میتونه تحمل کنه فرض کن صفر در نظر میگیره در صورتی که در واقعیت این چنین نیست مگر اینکه از آیین نامه آمریکا استفاده کرده باشید .

اگر سازه مشمول ترکیب بار صد سی شده باشد طراحی فنداسیون نیز باید ترکیب بارهای صد سی مرتبط با بتن در نظر گرفته شود
                          هی با خودم فکر می کنم چگونه است که ما در این سر دنیا عرق میریزیم و وضعمان این است و آنها در آن سر دنیا عرق می خورند و وضعشان آن است!!! نمیدانم مشکل در نوع عرق است یا در نوع ریختن و خوردن .... ( دکتر شریعتی )

نظر

سلام
                            گزینه thick plate تاثیر برش در صفحات ضخیم بتنی هست و باید برای پی اعمال بشه چون حداقل ضخامت 50 سانتی متر در نظر گرفته میشه
                            این گزینه رو میتونید برای طراحی دال در نظر نگیرید

نظر

سلام ... این بحث حیفه اینجا باشه میفرستمش قسمت طراحی و مهندسی پی .
                              پرسیدم از طبیبی احوالِ دوست گفتا
                              فی بُعدها عذابُ فی قُربها السَلامه

نظر

Working...
                              X