اطلاعيه

Collapse

راهنمای ارسال درخواست

به نام خداوند افریننده ی خرد!

با عرض سلام خدمت کاربران و مهندسین شیمی عزیز.
به منظور متمرکز کردن درخواست های کاربران بصورتی که کاربرانی که به باشگاه سر میزنن راحت تر بتونن درخواست های بقیه رو ببینن و در صورت توان پاسخ بدن و همچنین برای تفکیک بهتر مسائل مورد بحث، همه تاپیک های پرسش و پاسخ به تالار سوالات و درخواست های مهندسی شیمی منتقل شده است.
شما عزیزان میتوانید در تالار مختلف مطالب مورد نظرتون رو مطالعه کنید اگر سوالی مختص همون تاپیک دارید که در همون تاپیک بگید. ولی سوالات کلی خودتون رو در تاپیک های تعبیه شده در تالار درخواست ها مطرح فرمایید و از ایجاد تاپیک های جدید در تالارهای دیگه خودداری کنید.

لیست تاپیک های تالار سوالات و درخواست های مهندسی شیمی:
درخواست های مرتبط با | مقاله و مطالب آموزشی
درخواست های مرتبط با | پرسش های درسی مهندسی شیمی
درخواست های مرتبط با | فرمولاسيون محصولات شيميايي
درخواست های مرتبط با | کتاب های مهندسی شیمی
درخواست های مرتبط با | تجهیزات فرایندی پتروشیمی و پالایشگاهی
درخواست های مرتبط با | پرسش های فرایندی و واحدهای پتروشیمی و پالایشگاهی
درخواست های مرتبط با | حلّ تکالیف و مسائل درسی مهندسی شیمی
درخواست های مرتبط با | پروژه‌ها و گزارش‌های کارآموزی مهندسان شیمی
درخواست های مرتبط با | طرح توجیهی و مطالعات امکان سنجی
درخواست های مرتبط با | جزوات درسی و گزارشکارهای ازمایشگاه
درخواست های مرتبط با | مجله های مهندسی شیمی
درخواست های مرتبط با | مدل سازی و کدنویسی در نرم افزار متلب - Matlab - تخصصی مهندسی شیمی
درخواست های مرتبط با | استانداردهای صنایع نفت، گاز و پتروشیمی
درخواست های مرتبط با | محیطزیست، تصفیه پساب و بازیافت
درخواست های مرتبط با: شبیه سازی با نرم افزار هایسیس - HYSYS
درخواست های مرتبط با: نرم افزار فلوئنت و کامسول - FLUENT & COMSOL Multiphysics
درخواست های مرتبط با: مباحث تخصصی مهندســـی پلیــمـــــر
درخواست های مرتبط با: شبیه سازی با نرم افزار اسپن پـــلاس +Aspen
درخواست های مرتبط با: نصب و اجرای مجموعه AspenONE
درخواست های مرتبط با: مدل سازی و کدنویسی در نرم افزار متلب - Matlab
درخواست های مرتبط با: مباحث تخصصی نانــوتکنـــولوژی
درخواست های مرتبط با: نرم افزار EndNote
درخواست های مرتبط با: شبیه سازی با نرم افزار Aspen B-jac
درخواست های مرتبط با | عکس پدیده ها و فرایند های پتروشیمی و پالایشگاهی

هر گونه انتقاد و پیشنهادی در رابطه با تالار مطالب ان دارید میتونید در دفتر مدیریّت تالار مهندسی شیمی با ما درمیان بذارید.
شاد باشید.
مشاهده بیشتر
See less

سوالها و درخواستها در مورد شبیه سازی با نرم افزار Aspen B-jac

Collapse
این یک تاپیک مهم است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
Clear All
new posts

1287986292_37 (1).jpg

با سلام خدمت دوستان و مهندسین شیمی

لطفا سوالات و مشکلات خود در زمینه شبیه سازی با نرم افزار اسپن بی-جک Aspen B-jac را تنها در این تاپیک مطرح فرمایید.
    ویرایش شده توسط P O U R I A; 2015/4/17, 03:48 PM.

سلام.پروژه من اینه که یک مبدل باaspen hetran طراحی کنم وبعدآنالیز کنم.لطفا کمکم کنید در راه خدا

نظر

نوشته اصلي بوسيله baymohammad نمايش پست
      سلام.پروژه من اینه که یک مبدل باaspen hetran طراحی کنم وبعدآنالیز کنم.لطفا کمکم کنید در راه خدا
      مشخصات فرایند و سیالاتی که قرارند گرم و سرد بشن را اینجا قرار بدهید.
      ویرایش شده توسط حــامد; 2012/5/17, 03:48 PM.
      این آمدن این رفتنم رنج و عذابی بود و بس
      خداحافظ ای خاطرات خاک خورده ام
      مهندسـی شیمی به ما آموخت که میشود لطافت را در روح سرد آهن دید
      مهندسـی شیمی به ما آموخت که چگونه میشـود باغ آهن را باغبانی کرد

نظر

سلام. سوالی درباره طراحی hot gas recuperator در aerotran داشتم. چرا در حالت طراحی با اینکه نوع فن رو اجباری یا مکشی انتخاب می کنم ولی در آخر فن، طراحی نمی شه یعنی قطر و تعداد پره فن رو صفر نشون می ده؟ اکه کسی اطلاعی داره ممنون می شم راهنمایی کنه.

نظر

سلام
          یه سوال داشتم
          من یه پروژه طراحی مبدل پوسته لوله دارم. بعد از اینکه محاسبات مبدل رو انجام دادم، فقط میخوام با یه نرم افزار اون رو بکشم. آیا این نرم افزار این کار را به سادگی میکنه؟ یا htri ساده تره؟
          ممنون

نظر

سلام برای گرفتن نقشه نرم افزار های ماکانیکال بهترن HTRI یه شماتیک کلی از مبدل میده. البته HTRI یه شکل سه بعدی و رنگی هم میده که میشه به عنوان شماتیک ازش استفاده کرد.
            ASPEN V7 (heat xchanger) یا Bjac یا teams برای نقشهها مسلماً بهتره اطلاعات خاصی هم نمیخوا جز تایپ مبدل قطر شل مشخصات تیوب و تعداد و فاصله بفلها و شرایط طراحی
            در ضمن میتونین از خروجی HTRI اکسپورت بگیرید به Aspen و اونجا اجرا بگیرید و کل نقشه های detail رو بگیرید
            GO YOUR OWN ROAD

نظر

سلام
              من نقشه های دوبعدی سه نما و برش طولی رو میخوام.
              بنابراین بهتره که تو htri سه بعدی بکشم و بعد بفرستم برای aspen که دوبعدی هاش رو بکشم. درسته؟ همه نماها رو aspen میده؟

در ضمن aspen رو نصب کردم. وقتی run میزنم این ارور رو میده. مال کرک هست؟ چه کارش کنم؟Capture.jpg

نظر

نوشته اصلي بوسيله hfml نمايش پست
                سلام
                من نقشه های دوبعدی سه نما و برش طولی رو میخوام.
                بنابراین بهتره که تو htri سه بعدی بکشم و بعد بفرستم برای aspen که دوبعدی هاش رو بکشم. درسته؟ همه نماها رو aspen میده؟

در ضمن aspen رو نصب کردم. وقتی run میزنم این ارور رو میده. مال کرک هست؟ چه کارش کنم؟[ATTACH=CONFIG]122666[/ATTACH]
                aspen محاسبات مکانیکال رو انجام میده شماتیک کلی دوبعدی , نقشه بادی فلنجها تیوب شیت، گسکت،.. ببینم محاسبات حرارتیتون با HTRI انجام شدست؟اگه آره خوب میتونید یک اکسپورت با پسوند dbo ازش بگیرید تو اسپن بازش کنید.یا اگه با HTRI ورژن 5 ذخیرش کنید بذارید اینجا من run اسپن رو براتون میگیرم نقشه هاشو میذارم براتون. اگر فایل HTRI ندارید که run رفتن از HTRI خیلی داستان داره الکی خروجی نمیده.
                ارورو نمیدونم ولا من دو سالی هست از bjac استفاده نمیکنم .من از Aspen exchanger V7 استفاده میکنم.
                GO YOUR OWN ROAD

نظر

سلام
                  ممنون از پاسخاتون
                  راستش محاسبات رو تازه شروع کردیم. با htri نیست. باید خودمون با فرمول محاسبه کنیم. از نرم افزارایی مثل matlab باید برای محاسبات استفاده کنیم. نقشه سه بعدی هم لازم نداریم. این طوری که متوجه شدم aspen نماهای مختلف رو نمیده. درسته؟ فقط یه نمای کلی میده. بنابراین باید برم سراغ اتوکد؟

نظر

این یه نمونه خروجی aspen
                    Attached Files
                    GO YOUR OWN ROAD

نظر

اینم خروجی drawing از HTRI
                      Attached Files
                      GO YOUR OWN ROAD

نظر

سلام
                        يه سوال در خصوص طراحي مبدل داشتم
                        تو نرم افزار aspen exchanger design & rating وقتي كه فايل جديد باز ميكنيم چندين ايتم ميشه انتخاب كرد
                        سوال من اينه كه چرا وقتي مبدل از نوع Hetran-shell & tube thermal design رو انتخاب ميكنيم سرعت سيال در قسمت shell با حالتي كه مبدل رو shell & tube exchanger انتخاب ميكنيم با هم متفاوت هست . ايا مبناي محاسبات اونها فرق داره ؟

تو فايلهاي پيوست تو قسمت TEMA صفحه 16 فايل 3 و صفحه 28 از فايل 2
                        2.rar
                        3.rar

با سپاس
                        خداوندا …آرامشی عطا فرما تا بپذیرم,آنچه را که نمی توانم تغییر دهم,شهامتی که تغییر دهم آنچه را که میتوانم….و بینشی که تفاوت آندو را بدانم.آمین

نظر

نوشته اصلي بوسيله hfml
                          خروجی برای اتوکد هم ندارن؟
                          سلام .اول که منآقا نیستم.دوم همه نقشه هایی که خروجی میدن هموناست فقط بسته به تایپ مبدل نقشه ها عوض میشه ولی از نظر نماها همه تایپ ها همین نماها رو دارن.خرجی اتکد هم بله میدن فقط اگه شتباه نکنم(من از نقشه کشی سر در نمیارم) اسکیل خیلی درست حسابی ندارن اینو اصلا مطمئنن نیستم. یعنی سایز رو نقشه با سایز واقعی حساب کتاب خاصی نداره.(فکر می کنم)
                          GO YOUR OWN ROAD

نظر

نوشته اصلي بوسيله R.BAHREINI نمايش پست
                            سلام
                            يه سوال در خصوص طراحي مبدل داشتم
                            تو نرم افزار aspen exchanger design & rating وقتي كه فايل جديد باز ميكنيم چندين ايتم ميشه انتخاب كرد
                            سوال من اينه كه چرا وقتي مبدل از نوع Hetran-shell & tube thermal design رو انتخاب ميكنيم سرعت سيال در قسمت shell با حالتي كه مبدل رو shell & tube exchanger انتخاب ميكنيم با هم متفاوت هست . ايا مبناي محاسبات اونها فرق داره ؟

تو فايلهاي پيوست تو قسمت TEMA صفحه 16 فايل 3 و صفحه 28 از فايل 2
                            [ATTACH]122723[/ATTACH]
                            [ATTACH]122722[/ATTACH]

با سپاس
                            من نتونستم فایل های ضمیمه تون رو باز کنم ببینم این اختلاف در چه حدیه.خودم هم تا حالا بهش دقت نکرده بودم ولی مثلا خروجی HTRI با خروجی hetran هیچ وقت عیناً یکسان نیست چون HTRI روش المان گیریش خیلی خیلی دقیقتره.اون یکی ماژولی از اسپن که با hetran مقایسش کردین.Tasc هستش اگه درست محیطشو خاطرم باشه.
                            GO YOUR OWN ROAD

نظر

نوشته اصلي بوسيله designchem نمايش پست
                              من نتونستم فایل های ضمیمه تون رو باز کنم ببینم این اختلاف در چه حدیه.خودم هم تا حالا بهش دقت نکرده بودم ولی مثلا خروجی HTRI با خروجی hetran هیچ وقت عیناً یکسان نیست چون HTRI روش المان گیریش خیلی خیلی دقیقتره.اون یکی ماژولی از اسپن که با hetran مقایسش کردین.Tasc هستش اگه درست محیطشو خاطرم باشه.

مهندس اختلاف زياده حدود 7 برابر ( البته تو مبدل ضميمه ) ضمنا فايل ها رو ( صفحه tema ) رو به صورت pdf ضميمه كردم
                              Attached Files
                              خداوندا …آرامشی عطا فرما تا بپذیرم,آنچه را که نمی توانم تغییر دهم,شهامتی که تغییر دهم آنچه را که میتوانم….و بینشی که تفاوت آندو را بدانم.آمین

نظر

Working...
                              X