اطلاعيه

Collapse

راهنمای ارسال درخواست

به نام خداوند افریننده ی خرد!

با عرض سلام خدمت کاربران و مهندسین شیمی عزیز.
به منظور متمرکز کردن درخواست های کاربران بصورتی که کاربرانی که به باشگاه سر میزنن راحت تر بتونن درخواست های بقیه رو ببینن و در صورت توان پاسخ بدن و همچنین برای تفکیک بهتر مسائل مورد بحث، همه تاپیک های پرسش و پاسخ به تالار سوالات و درخواست های مهندسی شیمی منتقل شده است.
شما عزیزان میتوانید در تالار مختلف مطالب مورد نظرتون رو مطالعه کنید اگر سوالی مختص همون تاپیک دارید که در همون تاپیک بگید. ولی سوالات کلی خودتون رو در تاپیک های تعبیه شده در تالار درخواست ها مطرح فرمایید و از ایجاد تاپیک های جدید در تالارهای دیگه خودداری کنید.

لیست تاپیک های تالار سوالات و درخواست های مهندسی شیمی:
درخواست های مرتبط با | مقاله و مطالب آموزشی
درخواست های مرتبط با | پرسش های درسی مهندسی شیمی
درخواست های مرتبط با | فرمولاسيون محصولات شيميايي
درخواست های مرتبط با | کتاب های مهندسی شیمی
درخواست های مرتبط با | تجهیزات فرایندی پتروشیمی و پالایشگاهی
درخواست های مرتبط با | پرسش های فرایندی و واحدهای پتروشیمی و پالایشگاهی
درخواست های مرتبط با | حلّ تکالیف و مسائل درسی مهندسی شیمی
درخواست های مرتبط با | پروژه‌ها و گزارش‌های کارآموزی مهندسان شیمی
درخواست های مرتبط با | طرح توجیهی و مطالعات امکان سنجی
درخواست های مرتبط با | جزوات درسی و گزارشکارهای ازمایشگاه
درخواست های مرتبط با | مجله های مهندسی شیمی
درخواست های مرتبط با | مدل سازی و کدنویسی در نرم افزار متلب - Matlab - تخصصی مهندسی شیمی
درخواست های مرتبط با | استانداردهای صنایع نفت، گاز و پتروشیمی
درخواست های مرتبط با | محیطزیست، تصفیه پساب و بازیافت
درخواست های مرتبط با: شبیه سازی با نرم افزار هایسیس - HYSYS
درخواست های مرتبط با: نرم افزار فلوئنت و کامسول - FLUENT & COMSOL Multiphysics
درخواست های مرتبط با: مباحث تخصصی مهندســـی پلیــمـــــر
درخواست های مرتبط با: شبیه سازی با نرم افزار اسپن پـــلاس +Aspen
درخواست های مرتبط با: نصب و اجرای مجموعه AspenONE
درخواست های مرتبط با: مدل سازی و کدنویسی در نرم افزار متلب - Matlab
درخواست های مرتبط با: مباحث تخصصی نانــوتکنـــولوژی
درخواست های مرتبط با: نرم افزار EndNote
درخواست های مرتبط با: شبیه سازی با نرم افزار Aspen B-jac
درخواست های مرتبط با | عکس پدیده ها و فرایند های پتروشیمی و پالایشگاهی

هر گونه انتقاد و پیشنهادی در رابطه با تالار مطالب ان دارید میتونید در دفتر مدیریّت تالار مهندسی شیمی با ما درمیان بذارید.
شاد باشید.
مشاهده بیشتر
See less

آموزش HYSYS

Collapse
این یک تاپیک مهم است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
Clear All
new posts

درود
    من می خوام با این نرم افزار یک سیکل طراحی کنم . ممنون میشم اگر مثالی برای من دارید اینجا بزارید.
    سپاس
    "ای مرد هر که هستی و از هر کجا که آمده باشی , زیرا می دانم که خواهی آمد , منم کوروش که برای پارسیان این دولت وسیع را بنا نهادم , پس بر این مشتی خاک که تن مرا می پوشاند رشک مبر"

نظر

نوشته اصلي بوسيله Zaneti نمايش پست
      درود
      من می خوام با این نرم افزار یک سیکل طراحی کنم . ممنون میشم اگر مثالی برای من دارید اینجا بزارید.
      سپاس
      سلام، چه جور سیکلی رو می خواید طراحی کنید؟ بگید تا راهنمایتون کنیم. توی سیکلتون چه تجهیزاتی هست.
      در مقابل کاری که برای مردم انجام می دهی انتظار تشکر نداشته باش، این خود نوعی گدایی ایست. "پیرجو"

آن روز چقدر نزدیک است، شیطان فریاد می زند آدم پیدا کنید، سجده خواهم کرد.....

چیدن یک سیب و این همه تقاص!!!

contact me | pirjo[@]iran-eng[dot]com

contact me | pirjo[@]nigc[dot]info

نظر

نوشته اصلي بوسيله پیرجو نمايش پست
        سلام، چه جور سیکلی رو می خواید طراحی کنید؟ بگید تا راهنمایتون کنیم. توی سیکلتون چه تجهیزاتی هست.
        پمپ ، توربین ، اواپراتور ، کندانسور ، مبدل حرارتی
        و البته کوپل میشه یه یک آب شیرین کن
        "ای مرد هر که هستی و از هر کجا که آمده باشی , زیرا می دانم که خواهی آمد , منم کوروش که برای پارسیان این دولت وسیع را بنا نهادم , پس بر این مشتی خاک که تن مرا می پوشاند رشک مبر"

نظر

درود
          چطور می تونم دو سیکل را با هم ترکیب کنم به صورتی که هر سیکل یک ماده متفاوت داشته باشد.

نظر

جزوه مقدماتی HYSYS

جزوه مقدماتی HYSYS
            Attached Files
            در مقابل کاری که برای مردم انجام می دهی انتظار تشکر نداشته باش، این خود نوعی گدایی ایست. "پیرجو"

نظر

سلام دوستان کسی میتونه یکم راهنمایی در مورد شبیه سازی راکتورها با نرم افزارای هایسیس و اسپن پلاس به من بده

نظر

سلام دوستان من پایان نامه ارشدم ،شبیه سازی دینامیکی حذف نیترات از پساب کارخانجات با استفاده از جذب سطحی وتمرکز بر تبادل یونی هست به نظرتون با با هایسیس به تنهایی میتونم اینو اجرا کنم یا چه نرم افزاری میتونم اجراش کنم که برم یاد بگیرم؟
                متشکرم

نظر

نوشته اصلي بوسيله masoumehmm نمايش پست
                  سلام دوستان کسی میتونه یکم راهنمایی در مورد شبیه سازی راکتورها با نرم افزارای هایسیس و اسپن پلاس به من بده
                  سلام، سوالتون بفرمایید.

نظر

نوشته اصلي بوسيله کلبه تنهایی من نمايش پست
                    سلام دوستان من پایان نامه ارشدم ،شبیه سازی دینامیکی حذف نیترات از پساب کارخانجات با استفاده از جذب سطحی وتمرکز بر تبادل یونی هست به نظرتون با با هایسیس به تنهایی میتونم اینو اجرا کنم یا چه نرم افزاری میتونم اجراش کنم که برم یاد بگیرم؟
                    متشکرم
                    سلام، جذب سطجی با نرم افزار Aspen ADSIM باید انجام بشه.

نظر

سلام، سوالتون بفرمایید.

من میخوام بدونم هدف از شبیه سازی راکتور ها یا سینتیک یه واکنش بوسیله این نرم افزارا چیه ؟ چون وقتی یه راکتور رو در نظر بگیریم که یه واکنش جذب توسط کاتالیست صورت میگیره خوب دیگه این حالت تو شرایط ازمایشگاهی انجام میشه و خود راکتور هم که وجود داره و نیازی به شبیه سازی برا ساختش نیست این وسط نقش نرم افزار چی هست چه کمکی میتونه بکنه؟ من بیشتر میخوام این جنبه رو در نظر بگیرم که به کمک این نرم افزار چه کارایی میتوان انجام داد؟ من میخوام بین شرایط ازمایشگاهی و نرم افزاری یه رابطه ای ایجاد کنم یه حالت مقایسه بین این دوتا یا اگه یه واکنشی یا فرایند رو میشه تو شرایط ازمایشگاهی انجام داد اونو هم تو شرایط نرم افزاری مدلسازی یا شبیه سازی کرد و یه نتایجی بدست اورد، امیدوارم تونسته باشم منظورمو بیان کرده باشم و بتونم از راهنماییتون کمک بگیرم.

نظر

سلام، جذب سطجی با نرم افزار Aspen ADSIM باید انجام بشه.
                        سلام دستتون درد نکنه اقای پیرجو ممنونم
                        فقط یه سوال برای قسمت تبادل یونی باید از یه نرم افزار استفاده کنم
                        یعنی هرقسمت پروژه باید بوسیله یه نرم افزاراجرا بشه؟
                        ممنون میشم

نظر

نوشته اصلي بوسيله masoumehmm نمايش پست
                          من میخوام بدونم هدف از شبیه سازی راکتور ها یا سینتیک یه واکنش بوسیله این نرم افزارا چیه ؟ چون وقتی یه راکتور رو در نظر بگیریم که یه واکنش جذب توسط کاتالیست صورت میگیره خوب دیگه این حالت تو شرایط ازمایشگاهی انجام میشه و خود راکتور هم که وجود داره و نیازی به شبیه سازی برا ساختش نیست این وسط نقش نرم افزار چی هست چه کمکی میتونه بکنه؟ من بیشتر میخوام این جنبه رو در نظر بگیرم که به کمک این نرم افزار چه کارایی میتوان انجام داد؟ من میخوام بین شرایط ازمایشگاهی و نرم افزاری یه رابطه ای ایجاد کنم یه حالت مقایسه بین این دوتا یا اگه یه واکنشی یا فرایند رو میشه تو شرایط ازمایشگاهی انجام داد اونو هم تو شرایط نرم افزاری مدلسازی یا شبیه سازی کرد و یه نتایجی بدست اورد، امیدوارم تونسته باشم منظورمو بیان کرده باشم و بتونم از راهنماییتون کمک بگیرم.
                          نرم افزار چندتا کار رو براتون انجام میده:
                          1- در یک واحد صنعتی یک سری راکتور دارین بعدش می خواین بهینه سازی انجام بدین یا درصد تبدیل رو افزایش بدین مجبورین با شبیه ساز این کار انجام بدین.
                          2- طراحی سایزینگ راکتورها رو انجام بدین.
                          3- بررسی سیستم ایمنی راکتور مثل نصب شیر ایمنی رو بررسی کنید.
                          4- تغییر بخشی از واکنش یا اضافه کردن یک واکنش جدید به راکتور انجام بدین.
                          5- روش جدیدی برای واکنش هاتون در نظر بگیرید.
                          6- و.... مثل بررسی سیستم خنک کننده راکتور، بررسی دمای راکتور توی قسمت های مختلف و ...

نظر

ببخشید لینک دانلود کار نمیکنه

نظر

نوشته اصلي بوسيله hooshyar.rezaei نمايش پست
                              ببخشید لینک دانلود کار نمیکنه
                              درود، کدوم لینک قابل دانلود نیست مهندس جان؟

نظر

سلام وقت دوستان بخیر
                                نمیدونم اینجا عضو فعالی دارد یا خیر اما بنده یک سری سوال داشتم که اگه دوستی باشد که پاسخ دهد یا راهنمایی کند که از کجا میتونم جواب سوال هام رو پیدا کنم ممنون میشم.
                                بنده در حال انجام یک پروژه هستم برای پایان نامه ارشد. آنالیز اگزرژی اقتصادی و بهینه سازی واحد تقطیر یکی از پالایشگاه ها است.
                                یک سری سوال برای انجام پروژه داشتم.
                                1- آنالیز اگزرژی باید در اسپردشیت خود هایسیس انجام بشه یا در اکسل؟ در واقع کدام بهتر است؟
                                2- نحوه محاسبه اگزرژی شیمیایی نفت خام و برش ها چگونه است؟ با توجه به اینکه نفت خام شبه ماده در نظر گرفته می شود
                                3- آیا برای بهینه سازی اگزرژی اقتصادی از آپتیمایزر خود هایسیس میتوان استفاده کرد یا باید به متلب متصل شود؟
                                رشته بنده مهندسی مکانیک هست به همین خاطر بحث فرآیند کمی برام گنگ هست.
                                اگر کسی هست که به صورت کامل و تخصصی در زمینه شبیه سازی در هایسیس و کد نویسی متلب تخصص دارد ممنون میشم به بنده معرفی کنید که بتونم کمک بگیرم. (همکاری به صورت توافقی و پرداخت هزینه)
                                ضمنا اگر انجمن و تالار گفتگو فعالی در تلگرام یا جای دیگر هست ممنون میشم معرفی کنید

نظر

Working...
                                X