اطلاعيه

Collapse
No announcement yet.

مشکلات نظام وظیفه، ادامه تحصیل و معافیت تحصیلی

Collapse
این یک تاپیک مهم است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
Clear All
new posts

مشکلات نظام وظیفه، ادامه تحصیل و معافیت تحصیلی

متاسفانه بعضا دانشجویان از قوانین نظام وظیفه که یکی از مهم ترین دغدغه های دانشجویان مرد هست خبر ندارن و این باعث میشه بعضا زحمات یک یا چند ساله خودشون بر باد رفته و یا با یک اشتباه از دادن کنکور و یا ثبت نام در دانشگاه محروم بشن و در زمان خدمت نیز شامل مجازات هایی بشن.

سابقا هم جسته و گریخته سوالاتی در مورد معافیت تحصیلی، مشکلات نظام وظیفه و... داشتیم. برای جمع بندی این مشکلات و استفاده تمامی اعضا ایجاد این تاپیک بیش از پیش احساس می شد.

دوستان توجه داشته باشن که این تاپیک مخصوص مطرح کردن سوالات و راهنمایی ها و... می باشد و از دادن هرگونه پست اسپم و یا خارج از محتوا خودداری کنن.

قوانین، اخبار و اطلاعیه ها

مشمولین غایب، نحوه برخورد و محرومیت ها

نحوه محاسبه کسر ایثارگری

افزایش سن معافیت کفالت به 70 سال

معافیت از خدمت سربازی سخت تر شد

کسرخدمت ایثارگری شامل مشمولان غایب می‌شود
    ویرایش شده توسط Ice Man; 2014/9/17, 04:38 PM.

نوشته اصلي بوسيله Ice Man نمايش پست
    متاسفانه بعضا دانشجویان از قوانین نظام وظیفه که یکی از مهم ترین دغدغه های دانشجویان مرد هست خبر ندارن و این باعث میشه بعضا زحمات یک یا چند ساله خودشون بر باد رفته و یا با یک اشتباه از دادن کنکور و یا ثبت نام در دانشگاه محروم بشن و در زمان خدمت نیز شامل مجازات هایی بشن.

سابقا هم جسته و گریخته سوالاتی در مورد معافیت تحصیلی، مشکلات نظام وظیفه و... داشتیم. برای جمع بندی این مشکلات و استفاده تمامی اعضا ایجاد این تاپیک بیش از پیش احساس می شد.

دوستان توجه داشته باشن که این تاپیک مخصوص مطرح کردن سوالات و راهنمایی ها و... می باشد و از دادن هرگونه پست اسپم و یا خارج از محتوا خودداری کنن.
    یه تشکر ویژه به خاطر زدن این تاپیک
    ice man من شهریور فارغ التحصیل میشم می خوام کنکور رو دادم اسفند برم سربازی به نظرت دفترچه رو کی پست کنم ؟

نبوغ یعنی یک درصد الهام گرفتن ونود ونه درصد عرق ریختن .

نظر

نوشته اصلي بوسيله power4ever نمايش پست
      یه تشکر ویژه به خاطر زدن این تاپیک
      ice man من شهریور فارغ التحصیل میشم می خوام کنکور رو دادم اسفند برم سربازی به نظرت دفترچه رو کی پست کنم ؟
      البته این تاپیک رو زدم که انشالله همه دوستانی که مطلع هستن مشارکت کنن و دوستان رو راهنمایی کنن.

شما دو کار می تونید انجام بدین. یا اواخر دی ماه دفترچه رو ارسال کنین که اسفند اعزام بشین و آموزش شما هم میوفته دوره طلایی یعنی عید و یا اواخر بهمن ارسال کنید و اول اردیبهشت اعزام بشین که باز از نظر آب و هوا خوبه.

اگه دانشگاه قبول شدین مستندات رو ارائه میدین و میرین دانشگاه برای ادامه تحصیل و بعد تموم کردن بر میگردین ادامه خدمتتون رو با توحه به قانون جاری در زمان اعزام مجدد انجام میدین.

کلا بیکار نشستن تو این مدت هدر دادن وقت هست.

نظر

تشکر ویژه از زحمات شما
        خدا پشت و پناهتون

نظر

البته این تاپیک رو زدم که انشالله همه دوستانی که مطلع هستن مشارکت کنن و دوستان رو راهنمایی کنن.

شما دو کار می تونید انجام بدین. یا اواخر دی ماه دفترچه رو ارسال کنین که اسفند اعزام بشین و آموزش شما هم میوفته دوره طلایی یعنی عید و یا اواخر بهمن ارسال کنید و اول اردیبهشت اعزام بشین که باز از نظر آب و هوا خوبه.

اگه دانشگاه قبول شدین مستندات رو ارائه میدین و میرین دانشگاه برای ادامه تحصیل و بعد تموم کردن بر میگردین ادامه خدمتتون رو با توحه به قانون جاری در زمان اعزام مجدد انجام میدین.

کلا بیکار نشستن تو این مدت هدر دادن وقت هست.
          ممنون جناب مدیر.
          البته من یه پیشنهاد به سایر دوستانی که نمیدونم امریه گرفتند و از این جور چیزا بلدند اگه لطف کنند بیان بگند خیلی عالی میشه.

ببخشید هر چند جواب سوالمو توی پست قبلیم دادند چون مشابه این دوستمون بود پرسیدم..من که بهمن ماه فارغ التحصیل میشم یا بهرته بگم میتونم بشم و خبر ندارم دوستانی که ترم فرد هستند کی دقیقا کارای فارغ التحصیلشون تموم میشه..میتونم دفترچمو اواخر دی پست کنم یا نه تا وقتی که کارای فارغ التحصلیم نشده نمی تونم؟؟

ممنون بابت وقتی که میزاریدو زحماتتون.
          مرغ امین درد الودیست ک اواره بمانده
          رفته تا ان سوی بیداد خانه
          بازگشته , رغبتش دیگر ز رنجوری , نه سوی اب و دانه

نظر

نوشته اصلي بوسيله Paydar91 نمايش پست
            ممنون جناب مدیر.
            البته من یه پیشنهاد به سایر دوستانی که نمیدونم امریه گرفتند و از این جور چیزا بلدند اگه لطف کنند بیان بگند خیلی عالی میشه.

ببخشید هر چند جواب سوالمو توی پست قبلیم دادند چون مشابه این دوستمون بود پرسیدم..من که بهمن ماه فارغ التحصیل میشم یا بهرته بگم میتونم بشم و خبر ندارم دوستانی که ترم فرد هستند کی دقیقا کارای فارغ التحصیلشون تموم میشه..میتونم دفترچمو اواخر دی پست کنم یا نه تا وقتی که کارای فارغ التحصلیم نشده نمی تونم؟؟

شما تا فارغ التحصیل نشدی نمیتونی دفترچه بفرستی
            تو دفترچه اعزام نوشته زمان فراغت از تحصیل شما بعد از فراغت از تحصیل یه نامه از دانشگاه میگیری که توی اون این تاریخ رو نوشته
            هرگز با احمق ها بحث نکنید.
            آنها اول شما رو تا سطح خودشون پایین میکشند. بعد با تجربه یک عمر زندگی در ان سطح شما را شکست میدهند.
            نمیدونم کی گفته ولی نیکو گفته

نظر

نوشته اصلي بوسيله Paydar91 نمايش پست
              ممنون جناب مدیر.

شما که از دانشگاه فارغ التحصیل میشین یه نامه بهتون میدن که رونوشتی از اون رو خودشون به نظام وظیفه ارسال میکنن تحت عنوان ابطال معافیت تحصیلی.

شما پس از اینکه تسویه حساب کردین این نامه رو بهتون میدن بعد میرین دنبال ارسال دفترچه.

الان سیستم جامع شده و به محض اینکه دانشگاه نامه رو به نظام وظیفه میزنه اونا هم وارد سیستم میکنن و از سراسر کشور قابل رویت و استعلام هست.

البته شما اوایل اسفند هم بفرستین احتمال 90% اول اردیبهشت بهتون میخوره ولی اگه نگه دارین برای آخرای اسفند شاید تیر بزنن که هم وقت تلف کردن هست و هم از نظر هوا زمان خوبی برای آموزش نیست.

نظر

مشمولین غایب چه کسانی هستند؟
                مشمولين خدمت وظيفه عمومي چنانچه براي رسيدگي و يا اعزام جهت طي دوره ضرورت در مهلت يا موعد مقرر خود را معرفي نكنند، همچنين مشموليني كه معافيت موقت دريافت داشته‌اند و پس از پایان مدت اعتبار، ظرف يك ماه براي تجديد رسيدگي خود را معرفي نكنند، غايب شناخته مي‌شوند.

نحوه برخورد با مشمولین غایب
                مشمولین غایب پس از معرفي يا دستگيري در صورتي كه طبق مقررات ، قادر به خدمت و بلامانع تشخيص داده شوند به خدمت اعزام مي‌گردند و در صورتی که مدت غيبت اوليه آنان در زمان صلح تا سه ماه و در زمان جنگ تا پانزده روز باشـد، سـه ماه اضافه خدمت و چنانچه مدت غيبت اوليه آنان در زمان صلح بيشتر از سه ماه و در زمان جنگ بيش از پانزده روز باشد به شش ماه اضافه خدمت تنبيه مي‌گردند.

انجام امور زیر در مورد مشمولین وظیفه عمومی مستلزم ارائه مدرک دال بر رسیدگی به وضع مشمولیت آنان از اداره وظیفه عمومی می‌باشد و فتوکپی مدرک ارائه شده از جمله منضمات ضروری پرونده متشکله می‌باشد.

الف- شرکت در آزمایشات رانندگی و اخذ گواهینامه.
                ب- دریافت هر گونه وام و کمک‌های کشاورزی و صنعتی و دامداری و مسکن از طریق بانك‌ها و وزارتخانه‌ها و موسسات دولتی و وابسته به دولت و نهادهای قانونی.
                ج- کاندیدا شدن جهت انتخابات مجلس شورای اسلامی و سایر شوراها و انجمن‌های قانونی.
                د- تحویل اصل گواهینامه یا پایان نامه دوره‌های تحصیلی دیپلم و بالاتر از وزارتخانه مربوطه.
                ﻫ- صدور پروانه کسب و اجازه اشتغال و عضویت در شرکت‌های تعاونی.
                و- دریافت مستمری از سازمان‌های دولتی و وابسته و نهادهای قانونی.
                ز- استخدام به هر صورت (رسمی، پیمانی، روزمزد و خرید خدمت) در وزارتخانه‌ها و موسسات دولتی و وابسته به دولت و نهادهای قانونی و شرکت‌های دولتی.
                تبصره 1: ارزش و اعتبار مدارك دال بر رسيدگي به وضعيت مشمول از لحاظ انجام قسمتي يا تمام امور موضوع اين ماده مطابق آيين‌نامه اجرايي مندرج در ماده (51) تعيين مي‌شود.
                تبصره 2: متخلفين از مقررات اين ماده به محاكم قضايي معرفي مي‌شوند، مجازات اين‌گونه افراد براي بار اول پرداخت هزينه سالانه يك سرباز طبق قانون بودجه سالانه و نرخ اعلامي دولت است و بار دوم علاوه بر جريمه فوق، سه ماه انفصال از خدمت و براي بار سوم و بالاتر انفصال از خدمات دولتي است.

نظر

سوال های مهم!!!!!

سلام!!!!
                  دوستانی که مطلع هستند لطف کنند به این سوالات من جواب بدن!!!
                  تا چند وقت پیش قانون اینطور بود که برای مشولین 90 به قبل کسر خدمت جبهه به ازای هر ماه جبهه 9 روز کسر خدمت برقرار بود!! میخوام بدونم هنوزم این قانون هست یا کلا برداشتنش؟؟؟(یکی از دوستام میگفت هنوز این قانون هست ولی بازم میخوام مطمن شم!!)
                  من میخوام کنکور که دادم 1 اسفند برم خدمت و اگه قبول شدم برم دانشگاه و ادامه خدمتم رو بعد دانشگاه برم، میتونم کسر خدمتم رو ( به فرض برقرار بودن این قانون من 7 ماه کسر خدمت دارم) با این شرایط استفاده کنم؟؟؟
                  و یه سوال دیگه نحوه ارایه پروژه به نیروهای مسلح و گرفتن کسر خدمت به این روش چطوریه؟؟؟ به کجا باید مراجعه کرد؟؟؟ از کجا بدونیم چه طرح یا پروژه هایی لازم دارند؟؟؟

نظر

دوستان راهی هست تا بتونیم کسری خدمت بخوریم؟
                    مثلا بسیج عادی یا فعال تاثیر گذار هست یا نه ؟

نظر

نوشته اصلي بوسيله jeneral_dj نمايش پست
                      سلام!!!!
                      تا چند وقت پیش قانون اینطور بود که برای مشولین 90 به قبل کسر خدمت جبهه به ازای هر ماه جبهه 9 روز کسر خدمت برقرار بود!! میخوام بدونم هنوزم این قانون هست یا کلا برداشتنش؟؟؟(یکی از دوستام میگفت هنوز این قانون هست ولی بازم میخوام مطمن شم!!)
                      من میخوام کنکور که دادم 1 اسفند برم خدمت و اگه قبول شدم برم دانشگاه و ادامه خدمتم رو بعد دانشگاه برم، میتونم کسر خدمتم رو ( به فرض برقرار بودن این قانون من 7 ماه کسر خدمت دارم) با این شرایط استفاده کنم؟؟؟
                      و یه سوال دیگه نحوه ارایه پروژه به نیروهای مسلح و گرفتن کسر خدمت به این روش چطوریه؟؟؟ به کجا باید مراجعه کرد؟؟؟ از کجا بدونیم چه طرح یا پروژه هایی لازم دارند؟؟؟
                      بله دوست من این قاون برای متولدین قبل از 72 هنوز هستش ..ولی نهایتش شده 9 یا 8 ماه..مثلا این طوری شده به ازای 20 تا 23 ماه خدمت 7 ماه کسری و بازه ای شده و دقیقشو میتونی با سرچ توی نت پیدا کنی.
                      ضمنا تا ماه اسفند که شما بخوای اعزام بشی ممکنه باز این قوانینی تغییر کنه پس زیاد بهش فکر نکن فعلا...

ضمنا حتی قانون عوض نشه فکر نکنم بشه اولش استفاده کرد...فکر میکنم این طوری هستش که مثلا شما الان 8 ماه بهت کسری میخوره و مثلا اول باید 14 ماه خدمت کنی بعدش بری دنبال کارای کسری و.. البته مطمئن نیستم اینو..ولی اگه این طوری باشه چون شما کمتر از 14 ماه حتما توی اون بازه که گفتی خدمت میکنی پس نمیتونی ولش استفاده کنی..بعد ارشد هم که باز قطعا ممکنه قوانین تغییر کنه .

نظر

نوشته اصلي بوسيله علی121 نمايش پست
                        بله بسیج فعال باشی فکر کنم الان سالی 30 روز کم میشه بازم مطئن نیستم ولی مطمئنم سقفش 6 ماه هستش..

نظر

نوشته اصلي بوسيله علی121 نمايش پست
                          بسیج عادی نه ولی فعال بله....
                          در ضمن هرسال از میزان کسری اون کاسته میشه چون اکثرا دارن از اون استفاده میکنن....
                          اگه هم خواستید استفاده کنین این نیست که کارت رو که گرفتید دیگه همه چی تموم شده باید بعدش فعالیت داشته باشین تا براتون کارکرد رد بشه....

هرکی خواست کلاس بره پیام بده تا راهنماییش کنم...

نظر

سلام!!!!

سلام
                            شما میتوانید از اون کسری خدمت استفاده کنید و این بستگی به یگان خدمتیتون داره که شرایط متفاوت هست، اما در تمام یگان ها شما باید بعد از آموزشی اقدام کنید.

ارائه پروژه از اسفند 91 که من اقدام کردم فقط برای کسانی که مدرک کارشناسی ارشد و بالاتر دارند امکان پذیر هستش و باید برای اون به وزارت دفاع مراجعه کنید، برای دانشجوهای کارشناسی ارشد هم راه دیگه ای هست که پروژه کارشناسی ارشد رو از وزارت دفاع انتخاب کنند .

نظر

سلام!!!!
                              سلام
                              در مورد کسری باید عرضض کنم که تا سال 90 که من معافیت گرفتم اینطوری بود که به هر ماه 9روز برقرار بود و بالای 30 ماه جبهه کلا معاف بود ولی همین که برگ معافی من اومد مسئول اونجا گفت که از امسال قانون عوض شد و 30 ماه به پایین حداکثر 8-9 ماه کسری میگیرن و بالای 30 ماه معاف هستن
                              در مورد پروژه هم استاد ما اونطوری کرد و میکنه تا معافیش بیاد باید به یکی از مراکز پژوهش سپاه یا ارتش بری و باهاش صحبت کنی و شرایط دقیقش رو بپرسی
                              از تو حرکت از خدا برکت............. ما که حرکت میکنیم ان شاالله برکت هم می رسه.......توکل به خدا....

نظر

Working...
                              X